Inwestycje i Nieruchomości na UŁ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-13, 21:11   #1
Bergamotka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 13

Inwestycje i Nieruchomości na UŁ


Cześć Jestem na profilu humanistycznym i do wyboru kierunku studiów mam jeszcze kupę czasu, jednak już zaczynam trochę orientować się w temacie. Natrafiłam ostatnio na ciekawy kierunek: Inwestycje i Nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym. Mam wrażenie, że jest dość sensowny i przyszłościowy. I teraz pytanie: czy ktoś tutaj studiuje ten kierunek? Jeśli tak, to prosiłabym o kilka informacji. Czy było ciężko się dostać? Ja zamierzam zdawać na rozszerzeniu polski, historię, wos i angielski (te 3 ostatnie, z tego co patrzyłam na brane pod uwagę przedmioty, przydadzą mi się). Ile było osób na jedno miejsce? No i najważniejsze pytanie: jak jest z matmą na tych studiach? Bo te "inwestycje" w nazwie troszeczkę straszą Oczywiście nie mówię, że nie mam zamiaru w ogóle tykać się matematyki, bo jak trzeba będzie, to jakoś przebrnę, tylko pytam, czy pojawia się taka bardziej zaawansowana. Zdaję sobie sprawę, że kierunek istnieje dopiero kilka miesięcy. Nie udało mi się znaleźć żadnego wątku na temat tego kierunku. I ostatnia sprawa: czy macie jakieś praktyki? Jeśli tak, to w jakich firmach? Jak oceniacie ten kierunek? Jak oceniacie swoje szanse na pracę? Będę wdzięczna za każdą informację, bo z tymi naprawdę krucho, z wyjątkiem promocyjnego opisu kierunku na stronie uczelni
Bergamotka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 21:31   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inwestycje i Nieruchomości na UŁ

Skoro kierunek istnieje kilka miesięcy, to trudno go ocenić, bo każdy kierunek na pierwszym czy drugim semestrze to takie ogólniki, często w ogóle niezwiązane z nazwą kierunku. Ja pierwszy rok na swoim kierunku nazywałam "4 klasą liceum"

Praktyki są obowiązkowym elementem każdego kierunku. Prawdopodobnie możesz je odbyć w wielu miejscach mniej lub bardziej związanych z nieruchomościami - od urzędów miast, po biura obrotu nieruchomościami, biura pośrednictwa, zarządców czy deweloperów.

Praca może się znaleźć, szczególnie w dużych miastach, gdzie inwestuje się w nieruchomości, ale akurat tego typu pracę można wykonywać po wielu kierunkach, np. taki zarządca chętnie zatrudni kogoś po zarządzaniu, administracji czy budownictwie, u pośredników poradzi sobie absolwent każdego kierunku jeśli tylko będzie umiał obchodzić się z klientami, a w urzędzie jak to w urzędzie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 08:59   #3
Bergamotka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 13
Dot.: Inwestycje i Nieruchomości na UŁ

Dziękuję za odpowiedź Z tymi praktykami trochę nie uściśliłam, wiem, że są obowiązkowe na każdym kierunku (bodajże 3 miesiące), ale są też kierunki, które oferują więcej niż niezbędne minimum, np. Gamedec na Humanistyce 2.0 na UKW, i chciałam zapytać, czy na Inwestycjach i Nieruchomościach też tak jest.
Bergamotka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 10:02   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inwestycje i Nieruchomości na UŁ

Cytat:
Napisane przez Bergamotka1234 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Z tymi praktykami trochę nie uściśliłam, wiem, że są obowiązkowe na każdym kierunku (bodajże 3 miesiące), ale są też kierunki, które oferują więcej niż niezbędne minimum, np. Gamedec na Humanistyce 2.0 na UKW, i chciałam zapytać, czy na Inwestycjach i Nieruchomościach też tak jest.
U mnie wymagano miesięcznych praktyk I miejsca praktyk szukaliśmy sami. Uczelnie czasami oferują praktyki ze współpracującymi z nimi firmami, ale raczej to rzadkość, plus nie każdy na takie praktyki się dostaje. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie zrobić kilka miesięcy praktyk np. w każde wakacje w różnych miejscach.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 09:57   #5
Bergamotka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 13
Dot.: Inwestycje i Nieruchomości na UŁ

Z tymi 3- miesięcznymi praktykami to tak mi przyszło do głowy, bo gdzieś przeczytałam, że wg MNSiW praktyczne studia powinny oferować 3 miesiące praktyk, i myślałam, że jest to obowiązkowe
Dzięki za odpowiedź
Bergamotka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 10:00   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inwestycje i Nieruchomości na UŁ

Hmm, chyba kluczem jest tu słowo "powinny", które nie oznacza "muszą"

W każdym razie powodzenia i trafnych decyzji życzę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-15 11:00:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.