Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 08:26   #151
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Tak w zasadzie to mialabym tysiace pytan i to najpewniej codziennie,ale mam nadzieje,ze chociaz na kilka dostane odpowiedz. Im wiecej czytam,tym mniej wiem i jestem coraz bardziej zamotana. Moja historia w skrocie: 4 miesiace temuvrzucilam palenie. Fantastyczne uczucie i bylabym przeszczesliwa niepalaczka,gdyby nie to ze po paru tygodniach zaczelam "rosnac" w niesamowitym tempie...Wiec coz,wyposazylam sie w stroj i buty do silowni,wykupilam karnetcna 3 miesiace (bo przeciez tyle mi starczy na schudniecie,myslalam) i zaczelam intensywny trening. 5-6 razy w tygodniu silownia ,1 w tyg.zumba,a gdy slonce swiecilo nordic walking 5-7 km. I co? I oczywiscie nic. Zbyt pozno odkrylam watki na wizazu Jasne,ze nie jadlam duzo,bo przeciez mialam cwiczyc i chudnac,nie? 3 miesiace wysilku na nic! No ale sama jestem sobie winna. Od tyg.staram sie postepowac zgodnie z Waszymi wskazowkami. Wyliczylam bmr,prowadze dziennik posilkow,nigdy w zyciu tyle nie jadlam...Zero slodyczy,pilnuje posilkow okolotreningowych i pije ok 3 litrow wody dziennie. Moj plan treningowy: PO silownia,WT cwiczenia aeroboe z tancem,SR boks ( oczywiscie nie walcze,ale cwicze intensywnie 2 h),CZW przerwa,PI silownia,,SOB lub NIEDZ nordic walking. I moje pytanie: wiem,ze to duzo sportu,ale nie chcialabym z niczego rezygnowac. Czy w dni wolne od sportu tez mam sie jesc 1500 kalorii? Od tygdnia jem wiecej i mam wrazenie ze nadal tyje,mimo sportu! No dobra,zrobilam sie "twardsza",ale nie mniejsza Czuje sie doskonale po sporcie,no ale nie chudne. Cos robie nadal zle,tylko co?
Czy Ty przy tylu ćwiczeniach jesz normalnie tylko 1500?? W jakim programie liczyłaś zapotrzebowanie? Zobacz tutaj http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 08:52   #152
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Po pierwsze: nie waga jest najważniejsza (możesz ważyć dużo, a ładnie wyglądać). Po drugie: 1500 kcal to nadal za mało przy tak dużym wysiłku fizycznym. BMR to podstawowa przemiana materii, czyli tyle potrzebujesz, by zwyczajnie przeżyć i jakoś funkcjonować. Ile masz wzrostu i ile ważysz? Ja już się nie odchudzam, ćwiczę mało, a poniżej 1700 kcal waga spada (ważę 47 kg), więc muszę pilnować, by jeść więcej.
Ja waze duzo i nie wygladam korzystnie,niestety. Mam 165 cm wzrostu i waze 69 kg. Jestem tez nieco starsza od wiekszosci Wizazanek ,mam 43 lata. Wiem,ze moj metabolizm,ze wzgledu na wiek i poziom hormonow ,jest i tak juz spowolniony,no ale zeby az tak? Zdaje sobie sprawe,ze 1500 kalorii to teoretycznie niewiele na taki wysilek fizyczny,ale ja juz sama nie wiem co i kiedy jesc...Mam wrazenie ze pekne (tak tez i wygladam...).
Moje kolezanki w pracy odchudzaja sie jak na zawodach,nie jedza nic co ma cukier w sobie,czyli praktycznie nic,i chudna. A ja cwicze codziennie prawie,jem jak pracownik budowlany w sezonie i NIC. To deprymujace nieco...

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Czy Ty przy tylu ćwiczeniach jesz normalnie tylko 1500?? W jakim programie liczyłaś zapotrzebowanie? Zobacz tutaj http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr
Yyyyy,no to ladnie...wyliczylam sobie wg podanego przez Ciebie linka i wyszlo mi,ze bmr 1400,natomiast aby utrzymac wage 2464! Wagi utrzymywac nie chce,chce ja zmniejszyc,wiec jakie zapotrzebowanie kaloryczne bedzie dla mnie odpowiednie? Zglupialam nieco...
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 08:54   #153
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Yyyyy,no to ladnie...wyliczylam sobie wg podanego przez Ciebie linka i wyszlo mi,ze bmr 1400,natomiast aby utrzymac wage 2464! Wagi utrzymywac nie chce,chce ja zmniejszyc,wiec jakie zapotrzebowanie kaloryczne bedzie dla mnie odpowiednie? Zglupialam nieco...
Odejmij jakieś 400 kcal od tego 2464 i powinno być okay.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:01   #154
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Odejmij jakieś 400 kcal od tego 2464 i powinno być okay.
2000 kalorii dziennie...bywaly czasy,gdy jadlam tyle w ciagu 3 dni Kiedy ja mam tyle zjesc...toz to dnia zabraknie ale dziekuje za odpowiedz!
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:20   #155
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
jem jak pracownik budowlany w sezonie
Pracownik budowlany w sezonie je zdecydowanie więcej.
Zastanawia mnie po co Ci tyle ćwiczeń. Przetrenujesz się w końcu i w rezultacie zarzucisz ćwiczenia i dietę. Ja bym na Twoim miejscu skupiła się na diecie, podbiła kalorie do 1700 (dbając o co najmniej 30% udział tłuszczów w diecie, a najlepiej nawet 50%) i ćwiczyła intensywnie 4-5 razy w tygodniu po 20 minut. Ja tak robiłam i ładnie schudłam i waga stoi od dłuższego czasu. A też młodziutka nie jestem

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Kiedy ja mam tyle zjesc...toz to dnia zabraknie
Tłuszczami podbija się kalorie.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-03-23 o 09:22
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:27   #156
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
2000 kalorii dziennie...bywaly czasy,gdy jadlam tyle w ciagu 3 dni Kiedy ja mam tyle zjesc...toz to dnia zabraknie ale dziekuje za odpowiedz!
Tak ci się wydaje. Zjedz trochę orzechów, dodaj do tego np. makaron albo ryż, do tego jakieś warzywa, które się wlicza w bilans i nagle się okaże, że jesteś głodna a 2 000 już nabite. Ja kiedyś się głodziłam i jadałam do 500kcal, obecnie (jak mam dobry dzień) trzymam się diety i jem 1700-1800 i chodzę głodna i muszę się zapychać warzywami.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:38   #157
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cwicze, bo sprawia mi to naprawde przyjemnosc. Silownia, bo mam nadzieje na poprawe sylwetki,cwiczenia aerobowe z elementami tanca raz w tygodniu,bo lubie tanczyc, a boks bo doskonale pozwala na odreagowanie stresu,zmusza do dyscypliny, sprawia ze wracam po treningu wypocona i zmeczona, ale za to z wysokim poziomem endorfin: ) A Nordic walking bo lubie sport na swiezym powietrzu .Nie sadze ze rzuce tak szybko sport, sprawia mi zbyt wiele radosci, zebym to rzucial. ..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Nabijac kalorie tluszczami. Ok, czyli skoro jem produkty o obnizonej zawartosci tluszczu (sery, wedliny itp) ,to nie robie sobie nic dobrego, dobrze rozumuje? A co w dni bezsportowe? Tez 2000 kalorii, mimo braku wysilku? Prosze o wyrozumialosc: ) tyle lat robilam inaczej, ze teraz wydaje mi sie, ze przytyje tylko od myslenia o 2000 kalorii . Zastanawiam sie, jak dlugo musze czekac na jakies efekty. ..( jezeli oczywiscie takowe beda. .)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 09:45   #158
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Ok, czyli skoro jem produkty o obnizonej zawartosci tluszczu (sery, wedliny itp) ,to nie robie sobie nic dobrego, dobrze rozumuje? A co w dni bezsportowe? Tez 2000 kalorii, mimo braku wysilku?
Nie wybieraj produktów o obniżonej zawartości tłuszczu (dodatkowa ingerencja przy produkcji, by obniżyć ilość tłuszczu), bo tłuszcz jest bardzo ważny i wbrew obiegowym opiniom pomaga schudnąć. Co do kalorii w dni nietreningowe to się nie wypowiem, bo nie wiem. Ja nie obcinałam, ale ćwiczyłam zdecydowanie krócej i mniej intensywnie.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:22   #159
Betina80
Raczkowanie
 
Avatar Betina80
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kowalewo Pomorskie
Wiadomości: 33
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Witajcie!
Liczę, że któraś z Was mi doradzi.
Jestem typową "gruszką". Od 01.03.2014 wzięłam się za siebie. Nie ograniczyłam kalorii. Jem częściej, w mniejszych ilościach, niż przedtem i pomału przestawiam się na zdrowsze produkty. Nie jadam śmieciowego jedzenia i nie ciągnie mnie do słodyczy. Ćwiczę na wioślarzu (interwały) i twisterze albo zamiennie jeżdżę na rowerze kilka do kilkunastu kilometrów, a z pieskiem chodzę na dłuższe spacery albo maszeruję. Skutek jest taki, że na ramionach i plecach "pojawiają" mi się mięśnie, pupa się zmniejszyła i spłaszczyła, a uda ciągle wielkie.
Macie jakiś pomysł, o jakie ćwiczenia mogę uzupełnić te moje treningi, aby podnieść pośladki i odchudzić te koszmarne uda? Czy powinnam jakoś szczególnie zmienić dietę? Zauważyłam, że jeśli idę spać około 1 w nocy, jestem zwyczajnie głodna, a o 6 rano, to głód mnie wypędza z łóżka... Na szczęście wystarcza mi owsianka.
Betina80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 19:52   #160
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Moje Drogie, mam pytania i jest to miejsce idealne by je zadać. Nikt tutaj mnie chyba nie powiesi za uszy za nie.
Powiedzcie mi proszę, czy legginsy, bluzka na szerokich ramiączkach i jakieś tenisówki (takie najzwyklejsze) to odpowiedni ubiór na fitness? Jeśli nie, to jak się powinnam ubrać?
Co powinnam mieć ze sobą na fitnessie? Jest on organizowany na uczelni, w nowoczesnym budynku. Czy moja karimata będzie potrzebna?
Jakie ćwiczenia się wykonuje na takim spotkaniu? Jestem raczej wątłej postury, szybko się męczę i pocę, jestem dość powolna. Czy to są ćwiczenia bardzo wysiłkowe? Czy dam radę z tempem?
Dzięki za odpowiedzi.
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 20:34   #161
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Betina80 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Liczę, że któraś z Was mi doradzi.
Jestem typową "gruszką". Od 01.03.2014 wzięłam się za siebie. Nie ograniczyłam kalorii. Jem częściej, w mniejszych ilościach, niż przedtem i pomału przestawiam się na zdrowsze produkty. Nie jadam śmieciowego jedzenia i nie ciągnie mnie do słodyczy. Ćwiczę na wioślarzu (interwały) i twisterze albo zamiennie jeżdżę na rowerze kilka do kilkunastu kilometrów, a z pieskiem chodzę na dłuższe spacery albo maszeruję. Skutek jest taki, że na ramionach i plecach "pojawiają" mi się mięśnie, pupa się zmniejszyła i spłaszczyła, a uda ciągle wielkie.
Macie jakiś pomysł, o jakie ćwiczenia mogę uzupełnić te moje treningi, aby podnieść pośladki i odchudzić te koszmarne uda? Czy powinnam jakoś szczególnie zmienić dietę? Zauważyłam, że jeśli idę spać około 1 w nocy, jestem zwyczajnie głodna, a o 6 rano, to głód mnie wypędza z łóżka... Na szczęście wystarcza mi owsianka.
Jeśli na kolację, nawet tuż przed snem zjesz samo białko (mój ulubiony zestaw to "kanapka" z plastra pieczonego indyka i twarogu plus duuuzo przypraw) to na pewno nie bedziesz głodna, a myk z jedzeniem białka na kolację jest taki-jesz produkt, którego strawienie wymaga większego nakładu energetycznego, niż ten produkt dostarcza. Dajmy na to taka kolacyjka to np. 200kcal, a trawiac to twój organizm w czasie twojego snu będzie musiał spalić 300kcal (wartości są przykladowe)...ty śpisz, a i tak chudniesz. Fajnie prawda?
Dlatego nie musisz się bać bialkowej kolacji. I na pewno głód cię nie będzie wyciągał z łóżka
Co do ćwiczeń na pupe i uda....pewnie nie będę oryginalna, ale tym "magicznym" cwiczeniem są PRZYSIADY! Tadam! Przysiady z obciazeniem to jedno z najlepszych ćwiczeń na pupe. Co do wysmuklenia (nie mylić z wyszczupleniem) ud- pomoże dużo rozciagania, porządne rozciaganie, a nie na odwal 5minut po treningu. Natomiast co do wyszczuplenia ud...no tutaj mam dylemat ponieważ sama mocno katuje swoje udziska, różnymi ćwiczeniami. Efekt tego jest taki,że mam fajne,zbite uda. Mocne, silne....i niestety bardzo duże. Fakt-nie są otluszczone, ale i tak są bardzo mocne. Niezbyt proporcjonalne, a po intensywnych treningach to już w ogole łapią wodę i glikogen tak bardzo,że przybywa mi 2-4cm w udzie Zależy na czym tobie tak naprawdę zależy jeśli nie przeszkadza ci "dyskomfort" związany z puchnieciem po treningu, to ją bym polecala silowo trenować. Efekty na pewni będą lepsze niż po samych aerobach, ale jeśli dalabys rade to może biegaj na zmianę z treningiem silowym. Mi bieganie nic prócz kondycji nie daje, wizualnie zero efektu, więc wolę silowo na razie ćwiczyć, bo nogi i tak mają sporo aerobow na rowerze...ale tobie może aeroby pomogą. Na pewno musisz mocno Sie rozciągać jakikolwiek by twój trening nie był.
Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 21:58   #162
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Cool Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Nie wybieraj produktów o obniżonej zawartości tłuszczu (dodatkowa ingerencja przy produkcji, by obniżyć ilość tłuszczu), bo tłuszcz jest bardzo ważny i wbrew obiegowym opiniom pomaga schudnąć. Co do kalorii w dni nietreningowe to się nie wypowiem, bo nie wiem. Ja nie obcinałam, ale ćwiczyłam zdecydowanie krócej i mniej intensywnie.
Dziekuje za odpowiedz mam nadzieje,ze dowiem sie jeszcze,czy mam tez jesc te 2000 kcl w dni nietreningowe,czy nalezaloby wtedy nieco odpuscic,no bo przeciez nie wykonuje takiego wysilku,jak w dni "sportowe"....
Mam nadzieje,ze polapie sie w tym wszystkim Juz i tak zrobilam tyle bledow...
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 05:43   #163
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Kreciola Pokaż wiadomość
Moje Drogie, mam pytania i jest to miejsce idealne by je zadać. Nikt tutaj mnie chyba nie powiesi za uszy za nie.
Powiedzcie mi proszę, czy legginsy, bluzka na szerokich ramiączkach i jakieś tenisówki (takie najzwyklejsze) to odpowiedni ubiór na fitness? Jeśli nie, to jak się powinnam ubrać?
Co powinnam mieć ze sobą na fitnessie? Jest on organizowany na uczelni, w nowoczesnym budynku. Czy moja karimata będzie potrzebna?
Jakie ćwiczenia się wykonuje na takim spotkaniu? Jestem raczej wątłej postury, szybko się męczę i pocę, jestem dość powolna. Czy to są ćwiczenia bardzo wysiłkowe? Czy dam radę z tempem?
Dzięki za odpowiedzi.
Z moich doswiadczen:
1. W stroju na Ci byc przede wszystkim wygodnie. Ten zdaje sie spelniac ten wymog, wiec jest ok. Zastanowilabym sie nad butami- nie musza byc jakies super super, ale nie moga sie slizgac za bardzo i powinny trzymac stope. Jesli Twoje "tenisowki" to po prostu trampki, to mozna chyba sprobowac i sama sie orzekonasz.
2. Co wziac ze soba? Wlasny recznik i wode. Karimaty beda na miejscu, ale ze wzgledow higienicznych powinno sie na karimacie klasc recznik.
3. Jakie cwiczenia? Spodziewaj sie raczej gotowego ukladu, w ktorym troche ponaszerujesz, triche poskaczesz, troche pomachasz rekami, triche pocwiczysz na karimacie. Na poczatek mozesz sie zmachac, ale do tego rodzaju wysilku raczej szybko sie czlowiek orzyzwyczaja
Jesli ja cos pominelam, to na pewno wyjasni to osoba prowadzaca
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:40   #164
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

serek wiejski z warzywami to dobry pomysl na kolacje ?
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:55   #165
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Liliannaaaa Pokaż wiadomość
serek wiejski z warzywami to dobry pomysl na kolacje ?
Czemu nie, chociaż ja byłabym po tym głodna może jeszcze jakieś wafle ryżowe z wędliną do tego?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:16   #166
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Wafle ryżowe są, o ile wiem, dosyć przetworzone. Kupna wędlina to syf w składzie same "E", stabilizatory, soja i inne takie.
A co do pytania, to: zależy od posiłków w pozostałej części dnia, zapotrzebowania, aktywności itp.
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:24   #167
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
Wafle ryżowe są, o ile wiem, dosyć przetworzone. Kupna wędlina to syf w składzie same "E", stabilizatory, soja i inne takie.
A co do pytania, to: zależy od posiłków w pozostałej części dnia, zapotrzebowania, aktywności itp.
Potwierdzam. Chociaż moim zdaniem taka kolacja to przekąska a nie posiłek

Ponawiam moje głupie pytanie do osób mierzących skinfolds. Też miałyście/mieliście początkowo taki problem jak ja? Czy tego da się jakoś nauczyć? Obecnie po wstawieniu w kalkulator wychodzą mi wyniki, które nie mają prawa wychodzić

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-03-25 o 15:25
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 16:28   #168
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość

Ponawiam moje głupie pytanie do osób mierzących skinfolds. Też miałyście/mieliście początkowo taki problem jak ja? Czy tego da się jakoś nauczyć? Obecnie po wstawieniu w kalkulator wychodzą mi wyniki, które nie mają prawa wychodzić
haha, a co Ci wychodzi? jak mierzysz? bo ja tylko łapię fałdy ale ich nie mierzę, po prostu czuję, że jest inaczej
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:14   #169
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

My sie uczyliśmy mierzyć przez 3 dni i dostaliśmy kalipery do domu (ja miałam swój). Przez te 3 dni byliśmy cali popisani, poszczypani i posiniaczeni
Instruktor zawsze najpierw sprawdzał, czy w dobrym miejscu (do wyznaczenia miejsca używaliśmy miarki) zaznaczyliśmy krzyżykiem punkt pomiaru apotem czy odpowiednio łapiemy fałd skórny i czy mierzymy odpowiednio głębo łapiemy.
To wcale nie jest takie łątwe na jakie wygląda
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 17:41   #170
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Uff, to mnie pocieszyłaś
Miejsce pomiaru starałam się kopiować z obrazka (na brzuchu nawet sprawdziłam orientacyjnie linijką odległość od pępka ). Staram się złapać, że tak powiem, całą "miękką tkankę", którą daje się zebrać w danym miejscu i ściskam na tyle, ile kaliper pozwala (ale nie dociskam na siłę).
Wyszło mi ok. 18%, a do takiego wyniku to jeszcze kawał drogi przede mną Sytuacji nie ułatwia woda siedząca w udach i utrudniająca złapanie tam czegokolwiek.

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-03-25 o 17:43
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 19:47   #171
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

mi z jakiegoś dziwnego kalkulatora wyszło, że ma 36% a to je nie możliwe nie mogę mieć aż tyle chyba
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:05   #172
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

No bo jak ktoś nie ćwiczy porządnie z obawy przed "mięśniami" i je 1000 kcal to takie są efekty - za żelastwo się łap leniu! Nie no, 36% to już się chyba o otyłość ociera...
Mnie "fitness waga" w klubie pokazuje 21-22%, a kalkulator na potreningu coś około 15 Moje porównanie "na oko" ze zdjęciami poglądowymi z internetu mówi jeszcze coś innego i plasuje mnie w różnych miejscach przedziału 20-25%. To tyle w temacie jednolitości i wiarygodności różnych metod.
Zresztą cyferki cyferkami - nawet nie mając wprawy i mierząc nie do końca precyzyjnie mogę próbować oceniać, czy fałdy się zmniejszają czy nie, a to dla mnie istotniejsze niż znajomość dokłądnego poziomu bf.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:16   #173
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

dokładnie,
mi wg zdjęć z neta wychodzi jakieś 25%, waga pokazuje 23, więc pewnie tak jest
w każdym bądź razie 10% za dużo, taki mam cel

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
No bo jak ktoś nie ćwiczy porządnie z obawy przed "mięśniami" i je 1000 kcal to takie są efekty - za żelastwo się łap leniu! .
że niby do mnie?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:17   #174
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Czemu nie, chociaż ja byłabym po tym głodna może jeszcze jakieś wafle ryżowe z wędliną do tego?
zamiast wafli wole chleb wasa, ale on chyba tez nie jest okej
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:21   #175
StarsBeachSunriseAndHe
Rozeznanie
 
Avatar StarsBeachSunriseAndHe
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 618
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Witajcie. Bardzo proszę o poradę
6 razy w tygodniu biegam (5-10km).
Chcę spalić nadprogramową tkankę tłuszczową i jeszcze bardziej wyrzeźbić ciało. Wiem, że podstawą jest dieta i z nią nie ma problemu, ale mam wątpliwości co do treningów. Zastanawiam się, co będzie lepsze - ćwiczenia z Mel B robione z obciążeniem: w tygodniu 2x brzuch, 2x plecy+klatka, 2x ramiona + 1x rest; czy 3-4x fbw?
__________________
Na mojej wymiankowej wish znajduje się tylko jedna rzecz:
SZUKAM KSIĄŻKI "GANDŻA" autorstwa Zygmunta MUŃKA Staszczyka !!!
Jeśli ją posiadasz - DAJ ZNAĆ!

Proszę, przeszukaj swoje półki, zapytaj znajomych...
StarsBeachSunriseAndHe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:31   #176
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez StarsBeachSunriseAndHe Pokaż wiadomość
Witajcie. Bardzo proszę o poradę
6 razy w tygodniu biegam (5-10km).
Chcę spalić nadprogramową tkankę tłuszczową i jeszcze bardziej wyrzeźbić ciało. Wiem, że podstawą jest dieta i z nią nie ma problemu, ale mam wątpliwości co do treningów. Zastanawiam się, co będzie lepsze - ćwiczenia z Mel B robione z obciążeniem: w tygodniu 2x brzuch, 2x plecy+klatka, 2x ramiona + 1x rest; czy 3-4x fbw?
fbw
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 06:45   #177
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
No bo jak ktoś nie ćwiczy porządnie z obawy przed "mięśniami" i je 1000 kcal to takie są efekty - za żelastwo się łap leniu! Nie no, 36% to już się chyba o otyłość ociera...
Mnie "fitness waga" w klubie pokazuje 21-22%, a kalkulator na potreningu coś około 15 Moje porównanie "na oko" ze zdjęciami poglądowymi z internetu mówi jeszcze coś innego i plasuje mnie w różnych miejscach przedziału 20-25%. To tyle w temacie jednolitości i wiarygodności różnych metod.
Zresztą cyferki cyferkami - nawet nie mając wprawy i mierząc nie do końca precyzyjnie mogę próbować oceniać, czy fałdy się zmniejszają czy nie, a to dla mnie istotniejsze niż znajomość dokłądnego poziomu bf.
Te wagi chyba są dość wiarygodne? Te z ultadzwiekami czy jak to się nazywa u mnie na siłce takiej nie ma niestety. Co do fałdek to ja naciągam ile się da choć jest trudno, tak jak Rzabba pisała, jestem po tym cała poszczypana W każdym razie i tak uważam że ta metoda jest niezła zwłaszcza jak sie naciągnie wody i waga niby idzie w górę.

A ja mam dziewczyny taki "problem" Potrzebuję zredukować jakieś 3-5kg (w sensie WAGI, nie cm). Redukcja jest mi potrzebna ponieważ powoli zbliża się a właściwie już zaczął - sezon wspinaczkowy ... a ja robię teraz bodajże trzeci tydzień cyklu na siłce i na wadze 65 a wiem że będzie więcej bo ja zawsze tak ciągne wodę (na roztrenowaniu było 63,5). Jestem rozdarta pomiędzy te dwa sporty i nie wiem co robić
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 18:15   #178
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Który alkohol ma najmniej kalorii ? Co najlepiej pić na imprezach ?
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 07:55   #179
wrona9
Raczkowanie
 
Avatar wrona9
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej. Proszę Was o radę, może coś podpowiecie, bo opinią mojej lekarki można sobie dupę podetrzeć!
Miałam badaną krew. Wyniki wyszły, że cholesterol całkowity mam za wysoki. Kreatyninę za niską oraz za niskie żelazo.
Lekarka przepisała mi żelazo oraz B12. A na cholesterol zakazała jeść jajek, a co do kreatyniny ograniczyć ćwiczenia siłowe. Dziękuję tyle.
Moja prośba to, może wiecie na co powinnam zwrócić szczególnie uwagę w trybie życia, diecie, co dodać, co wykluczyć...
__________________
Living is easy with eyes closed
wrona9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 09:11   #180
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej kochane chciałabym się was poradzić, ćwiczę od miesiąca, jestem osobą szczupłą mam 50kg i 162cm wzrostu. Moim problemem jest celulit oraz niemiłosierne boczki

Przedstawię wam dokładnie co od miesiaca ćwiczę dokładnie co drugi dzień:
- 5 min rozgrzewka (trucht, pajace, przysiady)
- 37 minutowy trening cardio z fitnessblender
- 30 przysiadów
- dwie serie po 30 wypadów na każdą nogę na boki
- seria wypadów do tyłu każdej nogi po 15 razy
- 10 minutowy trening pośladków z mel b
- 3 razy plank na łokciach po 60s
- ABS z mel b
- na koniec 5 minut truchtu

Dieta: nie jem słodyczy, nie jem białego pieczywa, staram się unikać ziemniaków, z mięs jem kurczaka a dokładnie piersi z kurczaka, nie jadam chipsów ani fast foodów. Moim problemem jest wyeliminowanie lub nawet ograniczenie soli, uwielbiam słone i dobrze doprawione pieprzem potrawy

Pisze do was bo tak jak pisałam ćwiczę od miesiaca, moim problemem są boczki i celulit, ale niestety nie wiem czy ten zestaw ćwiczeń jest dobry czy zobaczę efekty? nigdy nie chodziłam na siłownię mój mąż też i się zastanawiam która opcja będzie lepsza? Wczoraj obliczyłam sobie jaki % mam tkanki tłuszczowej, wyszło mi że 18,46% wg wskaźników jest ok? ale ja chcę rewelacyjnie wyglądać, chcę być fit, marzy mi się wyrzeźbione ciało gdzie widać zarys mięśni. Zdaję sobie sprawę że przez miesiąc ani przez najbliższe miesiące nie zdołam się wyrzeźbić bo na to potrzeba czasu. Ale pytanie jest następujące czy mając taki wskaźnik tluszczu, wiedząc że nie mogę uporac się z celulitem i boczkami, jest szansa na wyrzeźbienie ciała? i ewentualnie kiedy wprowadzić takie treningi? i czy to co teraz robię da jakieś efekty?
Dodam że spadło mi po 1 - 2 cm w obwodach od kiedy zaczęłam ćwiczyć.
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.