Mamy grudniowe 2019 - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-17, 12:06   #4411
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Wysokiej jakości ręczniki dla dzieci kupuję w mama i ja. Kosztują chyba 70 zł, ale po 1,5 roku używania są nadal mięciutkie i wyglądają jak nowe. Postaram się sprawdzić firmę na metce, bo akurat są w praniu. Te tańsze po kilku praniach stały się bardzo nieprzyjemne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez rzeczozn
Czas edycji: 2019-06-17 o 13:44
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 15:25   #4412
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ja już po dzisiejszej wizycie. Z dzieckiem wszystko ok termin porodu zmieniła mi na ten z prenatalnych, czyli na 7.12. (Pati możesz już oficjalnie zmienić )

Lekarz patrzyła też za płcią. Trochę niepewna była, czy to co widzi między nogami, to jądro czy pępowina. Potem to "jądro" przestało przylegać do ciała dziecka i wtedy już jej wyglądało to bardziej na dziewczynkę. Także, niezbyt owocna była ta wizyta w typowanie płci.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 16:55   #4413
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ja też dzisiaj miałam wizytę, ale bez usg. Morfo i mocz mam super, wręcz z badania na badanie lepszą ale to chyba zasługa witamin po prostu bo widzę po włosach i paznokciach jak mi one służą. Tak po za tym to kamień spadł mi z serca bo polowkowe mam mieć już 8 lipca juuupiii. Tak się bałam, że każe mi czekać z 5 tygodni bo tak by wypadało z racji tego, że ta moja ciąża młodsza. Ale to chyba zasługa sezonu urlopowego

No i zmierzył tętno dziecka takim śmiesznym aparatem. Bez usg a słychać bicie serduszka. Uspokajające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 18:03   #4414
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Ja też dzisiaj miałam wizytę, ale bez usg. Morfo i mocz mam super, wręcz z badania na badanie lepszą ale to chyba zasługa witamin po prostu bo widzę po włosach i paznokciach jak mi one służą. Tak po za tym to kamień spadł mi z serca bo polowkowe mam mieć już 8 lipca juuupiii. Tak się bałam, że każe mi czekać z 5 tygodni bo tak by wypadało z racji tego, że ta moja ciąża młodsza. Ale to chyba zasługa sezonu urlopowego

No i zmierzył tętno dziecka takim śmiesznym aparatem. Bez usg a słychać bicie serduszka. Uspokajające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo, kolejne dobre wieści dzisiaj

Ja się dzisiaj dowiedziałam, że połówkowe będą robione w przychodni, gdzie przyjmuje moja gin. Następną wizytę mam 17.07 ale u innej gin, bo moja będzie wtedy na urlopie. Będę wtedy w 19+4. Mam nadzieję, że ta druga lekarka też już wtedy zrobi mi połówkowe.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 19:24   #4415
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Hej

Widzę po mału tematy wyprawkowe ja to do wózka kupię jeden kocyk cieplejszy z minki i może dwa dziane. Śliczne są też bawełniane z effików ale cena zaporowa

Skończyłam prasowanie na wyjazd, ledwo żyję :/ choroba nie odpuszcza. Byłam u innego lekarza, ale potwierdził, że anginy nie mam. Powiedziała, że kilka dni i powinno mi przejść. Dziś odrobinę lepiej bo w nocy tylko dwie pobudki przez kaszel i w ciągu dnia już nie jest suchy tylko przechodzi w mokry

Polecacie coś jeszcze z aliexpress dla dzieci ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Gratuluje udanych wizyt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 19:28   #4416
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Hej

Widzę po mału tematy wyprawkowe ja to do wózka kupię jeden kocyk cieplejszy z minki i może dwa dziane. Śliczne są też bawełniane z effików ale cena zaporowa

Skończyłam prasowanie na wyjazd, ledwo żyję :/ choroba nie odpuszcza. Byłam u innego lekarza, ale potwierdził, że anginy nie mam. Powiedziała, że kilka dni i powinno mi przejść. Dziś odrobinę lepiej bo w nocy tylko dwie pobudki przez kaszel i w ciągu dnia już nie jest suchy tylko przechodzi w mokry

Polecacie coś jeszcze z aliexpress dla dzieci ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Gratuluje udanych wizyt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam mnóstwo linków i gadżetów dla maluchów. Zastanów się, czy na prawdę potrzebujesz, bo przed tym nie ma ucieczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 20:02   #4417
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Mam mnóstwo linków i gadżetów dla maluchów. Zastanów się, czy na prawdę potrzebujesz, bo przed tym nie ma ucieczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wiem, że można tam przepaść ale codziennie oglądam, a w sumie lepiej zamawiać od sprawdzonych sprzedawców
Widziałam fajny plecak do wózka na pieluchy i inne chyba zamówię jak już wybierzemy wózek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-17, 20:40   #4418
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Pochwałilam się dziś lekarzowi, że się w sumie dobrze czuje i głowa odpuszcza bardziej. No i bach zdycham na migrenę cały wieczór Ogólnie mam wrażenie, że mnie rozkłada choroba. Jak szlam na wizytę byłam pełna sił a teraz nie mam jednej siły z łóżka wstać.

Oby jutro było już normalnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 21:47   #4419
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Pochwałilam się dziś lekarzowi, że się w sumie dobrze czuje i głowa odpuszcza bardziej. No i bach zdycham na migrenę cały wieczór Ogólnie mam wrażenie, że mnie rozkłada choroba. Jak szlam na wizytę byłam pełna sił a teraz nie mam jednej siły z łóżka wstać.

Oby jutro było już normalnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj to za wczasu już miód, mleko i czosnek do jadłospisu wprowadzić. Zdrówka

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 21:59   #4420
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Oj to za wczasu już miód, mleko i czosnek do jadłospisu wprowadzić. Zdrówka

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Właśnie będę się ratować aby mnie nie położyło Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 23:26   #4421
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Wiem, że można tam przepaść ale codziennie oglądam, a w sumie lepiej zamawiać od sprawdzonych sprzedawców
Widziałam fajny plecak do wózka na pieluchy i inne chyba zamówię jak już wybierzemy wózek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jutro postaram się wrzucić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Wiem, że można tam przepaść ale codziennie oglądam, a w sumie lepiej zamawiać od sprawdzonych sprzedawców
Widziałam fajny plecak do wózka na pieluchy i inne chyba zamówię jak już wybierzemy wózek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jutro postaram się wrzucić linki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 08:35   #4422
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019

5,37 zł 18%OFF | 4 sztuk zmywalny oddychające chłonność wkładki laktacyjne Anti-overflow ciążowe wkładki laktacyjne do karmienia dziecka karmienie piersią mama niezbędne

https://s.click.aliexpress.com/e/ZFj1lR6
58,78 zł 30%OFF | Prawdziwe Bubee pojedyncze/podwójne laktator elektryczny z butelką mleka niemowląt USB BPA bezpłatne potężne pompy piersi karmienie piersią dziecka
https://s.click.aliexpress.com/e/ovDDZKo

27,89 zł 56%OFF | Wózek dziecięcy osłona przeciwsłoneczna wózek parasol przeciwsłoneczny osłona zadaszenia dla wózków dziecięcych wózek akcesoria fotelik samochodowy Buggy wózek czapka osłona przeciwsłoneczna
https://s.click.aliexpress.com/e/bgSkMJle

4,09 zł 37%OFF | Łazienka wody przedłużacz do kranu zlew uchwyt rozszerzenie do kąpieli dla dzieci z kranu kraba ShapeWash HandFun ubikacja dostarcza dzieciak dzieci
https://s.click.aliexpress.com/e/beEX4QPO

8,88 zł 47%OFF | Ryby nemo cartoon naklejka ścienna dla płytki naklejki w łazience prysznic dla dzieci dzieci dziecko na AY617 kąpieli
https://s.click.aliexpress.com/e/cYlgirBE

7,02 zł 53%OFF | 1 para samochodów okno wewnętrzne do montażu na czarny przyssawka klip z tworzywa sztucznego Sucker zdejmowany uchwyt na parasol kurtyny ręcznik
https://s.click.aliexpress.com/e/bPk6EUmU

6,37 zł 64%OFF | Aliauto małe superbohaterów dziecko na pokładzie samochodu stylizacji odblaskowe naklejki samochodowe/naklejki dla ford focus vw golf 6 7 hyundai honda kia
https://s.click.aliexpress.com/e/bjXdV1Qs

10,19 zł 22%OFF | 2019 HOT kobiety kosmetyczka organizator torba w torby podwójne zamek przenośny wielofunkcyjny podróży kieszenie makijaż torba
https://s.click.aliexpress.com/e/cAOzJSYs

11,85 zł 11%OFF | Spodenki 2018 nowy dla dzieci dla dzieci dziewczyny chłopcy Hot spodnie na co dzień słodkie lato spodenki spodnie chłopięce spodenki SK090
https://s.click.aliexpress.com/e/bdfKfuH6

132,25 zł 30%OFF | Dla niemowląt bezprzewodowy wideo dla dzieci Radio opiekunka do dzieci cyfrowy dziecko snu Monitor Audio monitorowanie temperatury w nocy niania
https://s.click.aliexpress.com/e/beRUqlZq

4,56 zł 17%OFF | 4 sztuk/zestaw bezpieczeństwa dla dzieci kolorowe dziecko Finger Protector dla dzieci pomocnik dziecko bezpieczeństwa drzwi korek blokada zabezpieczająca przed przytrzaśnięciem palca losowy kolor
https://s.click.aliexpress.com/e/IHeDp08

6,14 zł | Dziecko antypoślizgowe ochraniacze na kolana bawełna dziecko skarpetki dla noworodków dziecko bezpieczeństwa indeksowania łokieć poduszka Knee Protector getry
https://s.click.aliexpress.com/e/cEnxJZMU





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 11:02   #4423
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Misia, Mycha gratuluję wizyt
Ja jakas wyłączona jestem, nie umiem się wbić, czuje się wypalona życiowo zaraz jade z dzieciem na basen, zjezdzalnie i te sprawy. Więc bedzie radocha.
Wczoraj dostalam tak po dupie w pracy, ze zastanawiam się czy nie zrezygnować.....tylko wtedy nie mam powrotu po macierzyńskim, jak Teraz pójdę na zakaz.....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 11:13   #4424
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Rzeczozn dzięki będę oglądać po urlopie

Pati co się stało w pracy ?

Ja dzisiaj w końcu przespałam noc i lepiej się czuje, gardło już tak nie boli i mogę coś swobodnie zjeść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 12:13   #4425
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Hej

Wczoraj gin wspomniała mi, żebym już szukała sobie położnej i że mogę się z nią spotykać już przed porodem. Teraz zastanawiam się, o czym mogą być takie spotkania z położna? Macie już doświadczenia?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 12:33   #4426
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Arya mialam bardzo duzo pracy, przesililam sie i cała noc brzuch mnie bolal a dzis jeszcze gorzej, jade do mojej ginekolog.

Mycha ja mialam polozna w pierwszej ciazy i sie zastanawiam czy teraz tez chce.
Bąbla wazyla , robila czary mary przy pepku więc odpadl w 4dobie. Ale byla mega specyficzna. Przed porodem pokazała mi szpital i wypelnila ze mna dokumenty do porodu ale to w 34 tygodniu dopiero bylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 12:38   #4427
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Dzień dobry Dziewczyny,


czytam was, ale nie miałam czasu odpisać, zalatany czas w pracy i dużo nerwów. Od niedzieli boli mnie brzuch mocniej niż zwykle, jakiś taki twardawy się robi. mam brać nospę i jutro w trybie pilnym od swojego lekarza. Jak nie urok to nie powiem co. Chyba dzisiaj po prostu poleżę plackiem po przyjściu do domu, może przegięłam z aktywnością.

Sliczne te rzeczy dla maluchów kupujecie ja się jednak cały czas wstrzymam, jakoś się denerwuje nie wiadomo czym.
Mycha,Miisia gratulację wizyty. Kto teraz?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:13   #4428
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Arya mialam bardzo duzo pracy, przesililam sie i cała noc brzuch mnie bolal a dzis jeszcze gorzej, jade do mojej ginekolog.

Mycha ja mialam polozna w pierwszej ciazy i sie zastanawiam czy teraz tez chce.
Bąbla wazyla , robila czary mary przy pepku więc odpadl w 4dobie. Ale byla mega specyficzna. Przed porodem pokazała mi szpital i wypelnila ze mna dokumenty do porodu ale to w 34 tygodniu dopiero bylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, przy drugim dziecku już jesteś bardziej doświadczona i pewnie nic nowego Ci taka położna już nie powie. Dla mnie dziecko to jedna wielka abstrakcja dla TZta też, a będziemy zdani po porodzie tylko na siebie, bo oboje mamy rodziców w Polsce i raczej żadnej z naszych mam nie uda się przyjechać do nas na trochę.
Dlatego co do położnej jestem zdecydowana, ale zastanawiam się, czy jakieś regularne spotkania przed porodem mają sens, bo z raz to rozumiem, ale potem bym chyba czekała aż na poród.
Nie mniej jednak w tym tygodniu już się z jakąś skontaktuję, bo ponoć u mnie w mieście są braki położnych i lepiej sobie szybciej jakąś zaklepać.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:20   #4429
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Dziewczyny, uważajcie na siebie i nie szalecie z aktywnościami wszelakimi i sprzataniem. Kciuki żeby było wszystko dobrze!
Pati,możesz dopisać mi wizytę na 9.07
Ja czuję się o wiele lepiej, choć rano zwymiotowalam :/ pogoda się poprawiła i nie jest aż tak upalnie. Synek w niedzielę wyrzucił smoczek przez okno i póki co zasypia bez smoczka poza tym podczas upałów zaczęłam mu ściągać pampersa i siku całkiem dobrze ogarnia(!) Dziś nawet spał bez pampersa cała noc także chyba uda się go odpieluchowac, o ile jeszcze dwójki zacznie ogarniać.
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 13:28   #4430
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, uważajcie na siebie i nie szalecie z aktywnościami wszelakimi i sprzataniem. Kciuki żeby było wszystko dobrze!
Pati,możesz dopisać mi wizytę na 9.07
Ja czuję się o wiele lepiej, choć rano zwymiotowalam :/ pogoda się poprawiła i nie jest aż tak upalnie. Synek w niedzielę wyrzucił smoczek przez okno i póki co zasypia bez smoczka poza tym podczas upałów zaczęłam mu ściągać pampersa i siku całkiem dobrze ogarnia(!) Dziś nawet spał bez pampersa cała noc także chyba uda się go odpieluchowac, o ile jeszcze dwójki zacznie ogarniać.
Siostra jak odpieluchowywala swoja córkę to zwracała uwagę na to kiedy Mała zaczęła się napinać żeby zrobić kupkę i prowadzała ja na nocnik i tak dłuższy czas, po jakimś czasie sama zaczęła siadać na nocnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:33   #4431
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Wiesz, przy drugim dziecku już jesteś bardziej doświadczona i pewnie nic nowego Ci taka położna już nie powie. Dla mnie dziecko to jedna wielka abstrakcja dla TZta też, a będziemy zdani po porodzie tylko na siebie, bo oboje mamy rodziców w Polsce i raczej żadnej z naszych mam nie uda się przyjechać do nas na trochę.
Dlatego co do położnej jestem zdecydowana, ale zastanawiam się, czy jakieś regularne spotkania przed porodem mają sens, bo z raz to rozumiem, ale potem bym chyba czekała aż na poród.
Nie mniej jednak w tym tygodniu już się z jakąś skontaktuję, bo ponoć u mnie w mieście są braki położnych i lepiej sobie szybciej jakąś zaklepać.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
U nas tez deficyt położnych, a ja właśnie nie wiem czy chcę, przy 1 dziecku to było oczywiste wlasnie i bardzo chciałam.
Przed porodem nie mialam zadnych spotkan procz tych dwóch w szpitalu.

Moglam sie zapisac na wyklady dla kobiet w ciazy ale nie chcialam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:39   #4432
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ja mimo że to mój pierwszy poród niedzielę będę wybierać sobie położnej. Z tego co mówili znajomi w Warszawie płaci się sporo kasy, a zdarza się że położnej nawet nie ma przy porodzie tylko są inne, aktualnie pełniące dyżur. Co do samej opieki nad noworodkiem dam sobie radę, bo już od 10 rz miałam do czynienia z takimi maluchami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:44   #4433
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ola chodzi o polozna ktora przychodzi do dziecka po porodzie. Ja mialam 16takich wizyt. Pierwszy tydz codziennie kolejny już co. 2 3 dzien i później w razie potrzeby, zawsze moglam zadzwonić sie poradzic wyslac zdj pryszcza kupy czy wysypki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:52   #4434
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ja miałam położną w ramach NFZ. Bardzo pomogła mi przy córeczce, w dużej mierze dzięki niej udało się mi karmić piersią. Z synkiem było dużo mniej problemów, ale wiedziałam że dobrze przybiera na wadze i że z pępkiem jest wszystko dobrze. Była u mnie chyba 6-8 razy, po raz ostatni jak dziecko kończyło miesiąc mniej więcej. Teraz też będę do niej się zapisywać. W ogóle jest bardzo fajna, jak leżalamw szpitalu w drugiej ciąży, to przychodziła do mnie pogadać i jak się spotkamy na mieście, to zawsze pyta co u moich dzieci
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:09   #4435
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ola chodzi o polozna ktora przychodzi do dziecka po porodzie. Ja mialam 16takich wizyt. Pierwszy tydz codziennie kolejny już co. 2 3 dzien i później w razie potrzeby, zawsze moglam zadzwonić sie poradzic wyslac zdj pryszcza kupy czy wysypki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa ok myślałam że mówicie o położnej przy porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:40   #4436
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019

My mamy fajna położoną u siebie w przychodni. Spoko babka, a do tego przychodnia przy samym domu to nawet jakby coś się działo to mogę do niej wyskoczyć zapytać.

Do położnej przed porodem i na szkołę rodzenia się nie wybieram. Ja wiem, że można tam się fajnych rzeczy dowiedzieć, ale akurat na moim kierunku w szkole wykładowcą jest położna, która prowadzi szkołę rodzenia, więc najważniejsze informacje mamy na bieżąco. Do tego i ja i tż dobrze radzimy sobie z maluszkami na co dzień, więc nie mam jakiś specjalnych obaw, że nie damy rady. Bardziej się boję tego, że wszyscy będą nam się wtrącać i mówić co i jak mamy robić i wyjdą z tego awantury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:47   #4437
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019

To jak jest przypisana położna w przychodni to należy dzwonić tam i się umawiać, że chciałabym aby przychodziła do domu?
Przed porodem tez przychodzą ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 20:14   #4438
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy grudniowe 2019

A ja się właśnie dzisiaj zapisałam na szkołę rodzenia od końca lipca. Na NFZ więc żal nie skorzystać

A teraz leżę i odpoczywam bo rozkłada mnie coraz bardziej. Nie wiem jak ja to wczoraj zrobiłam, chwila nieuwagi. Bo tak mocno się pilnowałam z klimą i owianiem a wczoraj przed wizytą wykąpałam się i chyba nie dosuszyłam włosów, a potem w samochodzie otworzyłam okno, żeby nie włączać klimy(brawo) a wracając było mi tak gorąco, że puściłam na chwilę klimę. No i teraz mam.. Wszystkie mięśnie mnie bolą i gardło szczypie.

Pati praca to nie wszystko, zdrowie najważniejsze. Sama musisz zdecydować co dalej ale napewno teraz nie powinnaś się tak przemęczać, żeby się tak czuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 09:22   #4439
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Co tu taka cisza Dziewczyny? Pati, jak po wizycie, wszystko w porządku?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 09:37   #4440
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Hejka. Ja się nie odzywam bo u mnie nic ciekawego Mąż w delegacji zagranico i rozkoszuję się nic nie robieniem.

Zrobiłam w niedzielę swój pierwszy biszkopt. Wyszedł wspaniały. A do tej pory sądziłam że jestem beznadziejna w pieczeniu i robiłam jedynie ciastka z ciasta francuskiego, gotowego oczywiście

Co do położnych, tak, wystarczy zadzwonić do przychodni. Na stronie mojej jest napisane że bezpłatna opieka jest zagwarantowana od 21 lub 22 tygodnia ciąży i jest jakiś harmonogram jak często może nas odwiedzać. Ale ja w zasadzie nie mam pomysłu na te wizyty. Może się umówię na jedną przed rozwiązaniem tak żeby się poznać po prostu. Nie mam żadnych pytań, tabula rasa.

Ważę się i od początku ciąży przytyłam ledwo 2,5 kg. Trochę się martwię. Dziś 14t3d. Wizyta 24.6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-01 10:15:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.