Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 17:32   #1
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344

Pękające naczynka pomocy


Witam wszystkich borykających się z problemem naczynek.
Do tej pory myślałam, ze nie mam tego problemu, ale po wizycie u mojej kosmetyczki okazało się, ze mam już kilka pękniętych, których wczesniej nie zauwazyłam. Poszłam na zabieg zamykania naczynek pradem. Poczatkowo miałam na twarzy małe ranki, jednak kiedy się zagoiły, okazało się, ze naczynka mi nie znikły, a co gorsze pojawiły się nowe. Nie wiem co robic. Mam tedencję do pekajacych naczynek i zylaków. Jestem juz po zabiegu usunięcia żylaków, pomimo mojego dośc młodego jak na taka chorobę, wieku(prawie 26 lat).
Macie moze jakieś sposoby na te naczynka?
Jakieś kremy, tabletki? A co najważniejsze jeśli jesteście z okolic zywiecczyzny i znacie jakiegos dobrego a niedrogiego fachowca, który zajmuje się tymi naczynkami, to bardzo prosze o jakiś adres lub telefon. Jesli teraz nic z tym nie zrobie, to co bedzie za 10 lat?
Błagam o wszelkie rady i porady.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 17:37   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Tez mam z tym problem ale nie znam żadnego specjalisty.

A można wiedzieć ile zapłaciłaś za zamykanie naczynek? I ile naczynek miano Ci zamknąć podczas tego zabiegu?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:01   #3
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Ja znalazłam tanią kosmetyczke. Elektroda do zamykania kosztowałą 50 zł. Ona jest pokryta złotem, ale zostaje na kolejne zabiegi. Za każde naczynko wzięła mi 10 zł. W sumie skasowała mnie 100. Robiłą mi z tym jakieś 20 minut.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:07   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
Ja znalazłam tanią kosmetyczke. Elektroda do zamykania kosztowałą 50 zł. Ona jest pokryta złotem, ale zostaje na kolejne zabiegi. Za każde naczynko wzięła mi 10 zł. W sumie skasowała mnie 100. Robiłą mi z tym jakieś 20 minut.
Wiesz ja sie na tym nie znam ale kiedyś przechodząc obok salonu kosmetycznego wstapiłam do środka i przejrzalam oferte i tam zamykanie jednego naczynka kosztowalo 200 zł.

Moze ta tania kosmetyczka po prostu nie maila odpowiedniego sprzętu lub nie potrafila tego zrobic skoro nie wyszlo

Co do kremu to może kup sobie w aptece maść za ksztanowca (chociaz niew eim czy na twarz sie andaje) i wyciag z kasztanowca do połykania.
Ja stosowalam jedynie maść i rzeczywiscie po kilku tygodnaich smarowania nóg 2 razy dziennie naczynka lekko zbladły.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 08:05   #5
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Zastanawiam sie nad zabiegiem jonoforezy. Jak myslicie lepiej to zrobic przed czy po usuwaniu naczynek?
Faktycznie ta moja kosmetyczka jest dziwnie tania
dzis odpisal mi jeden gabinet i tam to kosztuje 150zl
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:14   #6
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Witam mam ten sam problem i duuuzo przeszlam walczac z pekajacymi naczyniami
Otoż....pekające naczynka to problem złożony. Ma tu znaczenie wiele czynnikow jak pogoda, nasze samopoczucie, dieta....
Przede wszystkim odradzam wykonywanie zabiegow laserowych u kosmetyczek. Niestety roznie z nimi bywa sa swietneto prawda, takie z powolania i klaniam sie im nisko ale bywaja i takie ktore wybaczcie ale poszly na kosemtyczke bo w szkole im nieszlo. uważam ze lepiej zglosic sie do specjalisty lekarza. Ja lecze sie u dermatologa i zabiegi wykonuje u chirurga.
o to Kilka porad ktore od lekarzy slyszalam, sama stosuje i po czasie dlugich wyrzeczen i pilnowania siebie widze duuzą poprawe naprawde warto.
Przede wszystkim:
- unikanie slonca, saun i solarium (nalezy stosowac wysokie filtry ochronne min 45)
- w czasie zimy, mrozu, wiatru itp uzywac odpowiednich kremow pielegnacyjnych, zabezpieczajacych przed dzialaniem szkodliwych czynnikow atmosferycznych (przetestowalam juz duzo) pragne zaznaczyc ze najgorsza temp dla naczynek to od -2 do + 2 wtedy gdy jest zimno a jednoczesni wilgotno:O
- nalezy unikac przegrzewania sie jak i gwaltownego rozgrzewania
- unikac gorących, napojow, goracych i ostrych potraw
- nie wycierac twarzy recznikiem ( w tym sensie zeby nie pocierac i nie podrazniac, skore nalezy osuszac dotykajac recznikiem a nie trąc
- pani doktro zalecila mi unikanie produktow jak: pomidory i wszelakie przeciery pmidorowe, ketchupt itp, czekolady, sera żóltego, rosołu, cytrusów, grzybów, kofeiny, winogron no i przede wszystkim alkoholu ( podkreslam ze unikanie nie oznacza kopletne niejedzenie
- nalezy unikac kosmetykow zawierajacych alkohol spirytusowy

Co wazne. Tabletki antykoncepcyjne powiekszaja problem pekania naczynek i pojawiania sie żylakow!!!
W kwesti zylakow... nalezy unikac obcislych spodni, butow na obcasach.

Jesli chodzi i pielegnacje skory i to co warto robic
droga misiokoczka
- warto łykac tabletki wyciag z kasztanowca, on wzmacnia naczynia krwionosne
- nalezy uzupelniac niedobory witamin z grupy B , PP
-warto łykac rutinoscorbin lub podobne do tego preparaty
- uzywaj kermow wzmacniajacych naczynia ( jest naprawde duzy wybor preparatow warto probowac i znalezc cos dla siebei bo na rozne osoby roznie one dzialaja

na zylaki rowniez kasztanowiec pomaga wszelkie preparaty z kasztanowca napewno beda C pomocne czy to tabletki czy to krem

Pozdrawiam Cie cieplo pamietaj ze nie jestes sama duzo kobiet ma ten problem
A... i przestrzeganie diety, zalecen i unikanie tego co trzeba plus zabieg laserowy dal mi naprawde fajne efekty nie jestem bladusem i rumien i naczynka sa jeszcze ale naprawde widac duuuza poprawe. zalecam duzo cierpliwosci bo niestety zawsze na efekty trzeba czekac
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 06:56   #7
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Bardzo ale to bardzo dziekuję za super informacje.
Dużo mi to pomogło. Zaraz ide do apteki po te tabletki z wyciągiem z kasztanowca.

I potrzebuje rady. Mam kilka małych, prawie niewidocznych naczynek na twarzy. Ale niestety są. Cxzy powinnam z nimi zrobic od razu czy jeszcze poczekac? A może ta jonoforeza bedzie lepsza najpierw? Podobno wzmacnia naczynka.
Niektórzy mi mówią, ze za wcześnie przesadzam z moim problemem, ale mam zylaki, pełno pajączków na udach, a na twarzy dopiero się zaczynają.
Na dwóch policzkach pojawia mi się czasami rumień. Mam maleńkie naczynka zaraz pod tym rumieniem. Obawiam się, ze to niez naczy nic dobrego:-(

a ta pani doktor powiedziała ci może co nalezy jeśc poza suplementami, by je wzmocnic?

Jeszcze raz dziekuje za wszelkie rady i pomoc i prosze o jeszcze
pozdrawiam i miłego dnia życze
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 10:56   #8
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Co do zabiegu jonoforezy to naprawdę nie wiem co Ci doradzić bo ograniczyłam się do zabiegów laserowych i nigdy osobiście nie spotkałam się z kimś kto by jonofreze mial za sobą. Takze nie znam ani plusow ani minusow.
Ja na Twoim miejscu wstrzymalabym sie z poważniejszymi zabiegami na naczyniach twarzy jesli faktycznie nie jest ich wiele. Myslę ze jak zaczniesz teraz łykać tabletki z wyciągiem z kasztanowca i stosować odpowiednie kremy to problem nie powinien się powiększać a wrecz sie zniweluje.Tabletki i kremy uchronia Cie przed kolejnymi pekajacymi naczyniami. wprawdzie nie znikna te juz powstaly ale moga stać sie mneij widoczneDaj sobie czasu a zobaczysz różnice. Na zebieg zawsze zdążysz pójść

Bo niestety każdy zabieg inwazyjny niesie ze soba duze ryzyko. Jak przejzysz rozne fora na temat zabiegow na naczynka to sama zobaczysz ze sa kobiety ktore sobie bardzo chwala a sa inne ktore zaluja ze wogole na to poszły bo sie pogorszylo. Wszystko zalezy od naszej skory, sklonnosci i predyspozycji. Jednym pomaga innym nie wiec naprawde wstrzymaj sie potraktuj inwazyjne zabiegi jako ostatecznosc w przypadku gdy juz naprawde zauwazysz ze nic nie pomaga poczytaj fora na temat takich zabiegow sama zobaczysz

Poza tym sprawa pekajacych naczyn to problem na cale zycie niestety nie da sie tej skolnnosci wyleczyc , poprostu taka nasza cera jdyne co mozna robic to wzmcniac i chronic sie przed kolejnymi wstretnymi nczyniami:P
Jeśli chodzi o żylaki to są fajne żele (niektóre nawet i nie drogie np z firmy zjaja) Te żele bazują na kasztanowcu, a więc koją gdy czuje się obrzęk i wzmacniają naczynia.

Czytałam że ćwiczenia fizyczne takie wiesz nie na ostro tylko delikatne na nogi czy takze delikatne masaże pozytywnie wpływają na zmniejszenie sie tendencji do pojwaiania się żylaków. A czy robiłaś sobie badania naczyniowe? Moja mama placiła za nie prywatnie 40 zl, te badania są o tyle fajne że lekarz udziela kosultacji i moze wskazać zródło problemu i od razu skazać odpowiednie preparaty.

Natomisat naczynka na twarzy można wzmocnić poprostu kremami. Tylko nalezy pamietac ze jak skonczysz opakowanie jednego kremu to przynjamniej druga ture uzywaj innego. Poniewaz skora sie przyzwyczaja i nalezy na jakis czas odstawiac preparaty tak zeby nie stosowac ciagle jednego, ponieważ wtedy po pewnym czasie moze nie byc pozytywnych efektow.

Co do pielegniacji to musisz sama metodą prob szukac najbardziej odpowiedniego kremu dla siebie czy to chodzi o naczynia na twarzy czy na nogach Zwracaj uwage na składy kremow. Powinny zawierac wyciag z kasztanowca badz np z arniki górskiej. ( ja używałam kremow takich jak Svr z cyklu RUBIALINE, avene do cery naczynkowej krem na noc, oraz auriderm X0 ( ten jest dosc specyficzny bo wysusza skore ,jest dostepny jako zel na nacznka na twarzy jak i na wieksze naczynia na ciele) Ogólnie jestem zadowolona z tych preparatów.

A i moja droga to że masz żylaki nie oznacza wcale że bedziesz miec bardzo popekane naczynka na twarzy. mam koleznake ktora ma piekna cere bez skazy a nogi ma cale w zylakach. Takze głowa do góry Twoje drobne naczynka mogły być efektem niekorzystnych czynnikowi jesli je teraz bedziesz wzmacniac to nie powinno to sie powtarzac.
Sprobuj tez zglosic sie do naczyniowca. Bo moze naprawde masz jakis problem krazeniowy na ktory mozna zaradzic i pozbyc sie zylakow a przynajmniej nie pozwolic na ich powiekszanie. Ja nauczlam sie chodzic od lekarza do lekarza jak stara baba jak jeden mowi ze nic nie da sie zrobic to ide do kolejnego i zawsze ktos sie znajdzie zyczliwy z dobra rada
Przepraszam bo ja tak chaotycznie pisze cos mi sie przypomni i nie potrafie ladnie zebrac mysli ale mam nadziej ze wybierzesz cos z tego pasującego do odpowiedzi jak mi sie cos przypomni to oczywiscie jeszcze napisze Milego dnia

Edytowane przez leichenwagen160
Czas edycji: 2009-02-04 o 11:31 Powód: nie skoczyłam myśli;)
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 08:29   #9
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

bardzo ale to bardzo dziekuje za rady
jak mieszkasz w okolicach żywiecczyzny to zapraszam na kawke w ramach podziękowania.
na badania z zylakami chodze co 3 miesiace.
jeste,m juz po zabiegu wycinania zylaków.znów czeka mnie w marcu wizyta. cały czas ten lekarz kaze mi łykać detralex. wiesz cos o tym leku?
czy My, czyli osoby z naczynkami bedziemy musialy do konca zycia łykac już te tabletki na naczynka?
miałam na jednej i 2 nodze wycinane z góry na dół. paskudne blizny mi zostały.
wczoraj kupilam w aptece jakies tabletki na uszczelnienie naczyn. nazwa zaczyna sie na v. mam w domku nie pamietam nazwy. pani w aptece powiedziala ze sa bardzo dobre. kosztowaly 30 zl za 60 tabletek. nie maja rutyny ani kasztanowaca, ale cos innego uszczelniajacego.

a jake są mniej wiecej ceny tych kremów ktore stosowałaś? jak sie pracuje w sklepie to za dużo aksy sie nie ma
a wiesz moze czy można robic mikrodermobrazje i peeling kawitacyjny majac naczynka?

a tak wogółe np peeling kwasami owocowymi albo enzymatyczny? można wogole tez robic jakikolwiek?

musze sie umówic z dermatologiem na oględziny tych naczynek chyba najpierw pojde do takiego zwyklego. zobaczymy, co mi powie.

bardzo dziekuje jeszcze raz za informacje i pozdrawiam
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 09:46   #10
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Pękające naczynka pomocy

O tym leku tylko slyszalam ze stosuje sie przy niewydolnosci krazenia zylnego lecz neistety nie slyszalam zadnych glebszych oponii na temat jego dzialania.

Z teo co mowi moj dermatolog naczynka to sprawa na cale zycie Poprostu trzeba bedzie wybierac kremy do tego typu cery. a wyciagi z kasztanowca i rutiny c nie sa jakies straszne Wiesz jesli masz pojedyncze naczynka to niekoniecznie masz cere naczynkowa dobrze jak pojdziesz do dermatologa dzieki temu dowiesz sie czy to poprstu chwilowe oslabienie skory pod wplywem niekorzystnych czynnikow czy masz taka cere. Moja inna kolezanka ma gladka buzke jak bobasek jednolity kolor skory a w okolicach nosa kilka naczynek dosyc widocznych ale mowi ze od lat tak ma i nie pojawiaja sie nowe. Takze glowa do gory


Napisz kiedys nazwe tego leku Jesli jest dobry to z checia dolacze go do swojej apteczki

co do kremow
one wszystkie niestety sa dosyc drogie bo avene zaplacilam 65zl, za auriderm 62, svr 72. Tylko ze ja kupowalam normalnie w aptece jesli korzystasz ze sklepow internetowych to mozna je kupic naprawde o wiele taniej. Ale chce zaznaczyc ze one sa bardzo wydajne, zwlaszcza ze zalecaja nanosic cienka warstwe tych kremo. svr uzywalam prawie pol roku i kazdy taki krem stosuje naprawde dlugo minimum 4 miesiace uzywajac codziennie takze az tak bardzo nie odczuwam kosztow co innego gdybym musiala co miesiac kupowac;/ to bym sie przerazila. Niekoniecznie musisz uzywac akurat tych sa tez tansze. Naprawde musisz sama kupic i wybropowac ja juz przetestowalam chyba z 8 i zostalam przy tych dla mojej cery najskuteczniejszych niestety taka metoda prob i bledow ale nie kazdemu pomaga to co zachwalaja.

Co do zaiegow..hmm peelingi enzymatyczne mozna wykonywac co do innych to nie wiem przyznam szczerze bo moja pani dermatolog od razu mi powiedziala zebym zrezygnowala z uslug kosmetycznych. Mysle ze jak zapytasz dermatologa przy wizycie to otrzymasz odpowiedz na to pytanie Wiem ze jakis mocnych oczyszczan nie mozna robic, nie mozna stosowac ostrych peelingow, ani oczyszczac twarzy tonikiem z alkoholem.

A co do Twoich blizn na nogach? Czy lekarz zalecil C jakies kremy zeby zniwelowac te blizny?

Pozdrawiam Cie cieplutko
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 20:48   #11
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

ten lek z apteki na uszczelnienie naczynek to venotrex 200
na razie łykam. zobaczymy
specjaliste odnaczynek planuje w przyszłym miesiacu. zapowiada się marna wypłata za styczen:-(
ten kryzys daje popalic chyba wszytskim.:-(
nie dał mi nic na te blizny:-( musze pójsc do niego chyba się przypomniec:-(
tak wogóle to tej zimy moja skóra wygląda fatalnie:-(
jakies dziwne wielkie pryszcze, zaskórniki:-(jeszcze tak nie miałam.
a co najgorsze pojawia mi się rumień na policzkach:-(
zapowiada się najgorsze:-(
podobno ten rumien pojawia się zawsze przed peknieciem naczynka czy w trakcie pękania. tak gdzies przeczytałam:-(
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 20:49   #12
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

a tak poza tym na temat tych naczynek powinnaś napisac ksiązke pwnie mało który lekarz wie tyle co Ty
pozdrowionka
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 08:37   #13
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Ksiażeke) hi hi tak powinnam
Troche sie orientuje bo zaczelam swoja walke ok 2 lata temu i zasiegalam rad naprawde roznych dermatologow i innych specjalistow. Zwalczanie problemow ze skora stalo sie dla mnie priorytetm niektorzy twierdza ze uzaleznieniem ale... co tam
I powiem Ci ze bywali lekarze ktorzy mowili oschle.....NIC NIE DA SIE Z TYM ZROBIC...dlatego nie odpuszczalam i odnajdywalam wreszcie takich ktorzy powaznie traktowali moj problem.

Musz zapytac o ten lek w aptece moze mnie tez by pomogl Takich specyfikow nigdy nie za wiele

co do rumienia. Owszem jest to pierwotna postac najpeirw pojawia sie rumien ktory znika. jesli sie to zaniedba to rumien pojawia sie co raz czesciej i utrwala sie na buzi w postaci drobno popekanej siateczki naczyniowej no ja wlasnie tak mam
Ale jesli bedziesz wzmacniac naczynia lekami i kremami stana sie one elastyczne i bede posiadaly zdolnosc do rozszerzania sie i zwezania a dzieki temu nie beda pekac

Co do Twoich wypryskow to hmm faktycznie niedobrze. znow uogolnie bo niejestem lekarzem wiec napisze CI co juz na ten temat wyczytalam.
kwestia jak wygladaja te wypryski. np postac tradzika rozowetego wyglada podobnie ze w miejscach dzie wystepuje zaczerwienie pojawiaja sie wypryski czerwone, casem piekace .( ale mysle ze to nie to skoro Twj problem z twarzyczka jakby dopiero sie pojawil, z tego co czytalam to postac ostateczna jesli ktos mial utrwalony rumien i nie stosowal profilaktyki, wiec mysle ze naprawde u Ciebie to nie to.

Czytalam takze o czyms takim jak TOCZEŃ i NUŻENIEC. Nuzeniec jest pasozytem i "mieszka" w kanalach cebulki wlosa. Powoduje rumien , wypryski i wycieki ropne. Podobniez mozna to sprawdzic wyrywajac jakis wlos/wlosek z cebulka. jesli cebulka wlosa pokryta jest ropniem to jest najprawdopodobniej nuzen.

co do tocznia http://free.of.pl/z/zzsk/art/reum-art-1/Art6.htm to juz moze atakowac wiecej z tym ze jednym z objawow moze byc wlasnie rumien. wedlug najprostszej encyklopedii toczen to jedna z postaci grużlicy skóry o przewleklym przebiegu, dotyczy glownie skory twarzy i wezlow chlonnych

Kolejna przyczyna moze byc poprostu stres. niestety nadmierne myslenie o stanie skory wpedza wielu ludzi w chorobe jest duzo artykolow ciekawych na ten temat. Nasz psychika jest niesamowita..moze naprawde strasznie wplynac na stan naszej skory czy zdrowia.Chcialm CI inny prztoczyc ale nie moge go znalesc aktualnie wiec prztaczam ten http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=97 (ogolnie fajna i przydatna stronka)
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:51   #14
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Też mam ten problem.
Podobno rutinoscorbin nie pomaga, tylko ułatwia syntezę kolagenu.
Rozmawiałam ostatnio z lekarzem ,młoda endokrynolog, powiedziała, że jak na razie medycyna nie zna środka zapobiegającego pękaniu naczyń.
Dość dobre efekty daje stosowanie koncentraru na naczynka Dermacos Farmony
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 13:02   #15
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Do rutinoscorbinu dobrze jest dołączyć jeszcze Venescin w tabletkach taki zestaw działa najlepiej na naczyńka.
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 13:58   #16
MastaOfDizatsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Sorry ale zamykanie 10 zl za naczynie to jakis walek. W dobrym gabinecie (mam tu na mysli zabieg plus od razu konsultacja z lekarzem w jednym) zamkniecie jednego naczynka to koszt nawet do 200 zl. Byc moze 'kosmetyczka' w Twoim przypadku zastosowala stara metda na zamykanie naczyn pradem-malo skuteczne, do tego jak sprzet jest stary i 'specjalista' ma mialkie doswiadczenie moze tylko poparzyc skore i wyjda ci kolejne naczynia. Z LASEROWYM zamykaniem naczynek ma to niewiele wspolnego.
MastaOfDizatsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:15   #17
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Musze spróbowac tych specyfików na naczynka, o których pisałyście. No i w marcu wyberam sie do dobrego dermatologa. Zobaczymy, co powie.
Ostatnio byłam na jacuzi i takich hydromasażach. Woda była ciepła i na policzkach pojawiły mi się umienie. Czy z problemem naczynkowym mam już sobie oduscic takie kąpioele? A so sauny można chodzic?

A można robic kawitacje czyli to oczyszczanie skóry za pomoca prądu i takiego metalu? Mam fatalną skórę po zimie. Nie moge na siebie patrzec, mam taka fatalną skóre.
Piła któras z was codziennie sok z marchwii? Chciałabym naturalnie przyciemnic skórę. Solarium odpada, samoopalacze nierówno opalają, a słyszałam, ze sok z marchwi podobno delikatnie przyciemni skórę.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:30   #18
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

a co sadzicie o tej maseczce? miałyście może taką?
fajna cena, duże opakowanie no i fajnes kładniki

http://allegro.pl/item542378333_ziaj...ka_apteka.html
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 19:50   #19
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Witam też mam z tym problemy łykam rutinoscorbin ale z tego co tu przeczytalam to nic niedaje?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 21:06   #20
Kamila2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 29
Dot.: Pękające naczynka pomocy

do Wrocławianek
zacie jakąś we Wrocławiu kosmetyczkę, która zajmie się porzadnie moimi naczyn kami zamykanie laserem odpada u dermatologa! proszę o opinie i wymiane doświadczeń dziekuje
Kamila2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:17   #21
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Mam pytanie...
Macie jakieś doświadczenie odnoścnie tabletek Farmony Dermacos wzmacniających naczynka?
Jestem ich ciekawa
http://www.allegro.pl/item563604628_...jace_nacz.html
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 22:07   #22
leichenwagen160
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Przy cerze z problemami pekajacych naczyn sauna i solarium jest nie wskazana
leichenwagen160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 08:52   #23
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

a solarium w minimalnych ilościach? np na twarz tak na 3 min tygodniowo? nie mam problemów z cera, jak od czasu do czasu na chwilke pójdę pryszczaki mnie nie atakują a teraz jestem w kropeczki:d
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 11:45   #24
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
a solarium w minimalnych ilościach? np na twarz tak na 3 min tygodniowo? nie mam problemów z cera, jak od czasu do czasu na chwilke pójdę pryszczaki mnie nie atakują a teraz jestem w kropeczki:d

Na pryszcze są sposoby
Ale szkoda twarzy na solarium
Ja jak chodzę to wyłączam opalanie twarzy, pozornie pomaga na pryszcze.
A do twarzy stosuję Loreala Nutri Bronze do twarzy, spoko krem za kilkanaście zł w Rossmanie.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 12:10   #25
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Bardzo dziękuje. Chyba też tak zrobie. Pochodze na solarium tylko na ciało a twarz zostawie w spokoju. Nie chce być bardzo brązowa, ale pozbyć sie tej bladości wisona idzie trzeaba sie za siebie wziac i zrobić na laske musze spróbować tego kremu. Pozdrowionka i dizękuję za radę.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:24   #26
kochanie1887
Raczkowanie
 
Avatar kochanie1887
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 46
Exclamation Dot.: Pękające naczynka pomocy

A mi niech ktoś powie do JAKIEGO lekarza powinnam sie zgłosic z pękajacymi naczynkami na nogach???????????? bo naprawde nie wiem, dermatolog? internista?
kochanie1887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:52   #27
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

powiedzcie mi czy to niormalne, ze mam coraz wiecej popekanych naczynek an twarzy, a bardziej o nie dbam? jak wczesniej nic nie robiłam, nic nie łykałam to mi tak nei pekały, a dzis rano aptrze do lustra i znów mi się nowe robi:-(
jestem załamana:-(
już nie wiem co można jeszcze robic

a z tym lekarzem to albo dermatolog, albo chirurg naczyniowy.
ja do tego chirurga chodziłam z żylakami i naczynka też podchodziły pod to

pozdrowionka
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 13:48   #28
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Pękające naczynka pomocy

U kobiet najczęściej pękające naczynka to sprawka hormonów.
Ale może być też podłoże genetyczne. Ja i mój ojciec mamy tylko prawą nogę identycznie popękanych naczynek, pod tym wzg. jestesmy jak klony.
Pigułka antykoncepcyjna też wpływa na pękanie naczynek.

Ostatnio rozmawiałm z koleżanką, która była u chirurga na zamykaniu naczynek. Za całe dość mocno usiane naczyniami policzki wziął 400 zł. Napaliłam się i też chciałam iść, ale... minął miesiąć i efektów zabiegu nie widać. Wygląda jak wyglądała. Powiedział jej, że to skutki leków na tarczycę i żeby jadła codzienne świeże cytrusy. Załamać się można.

Zauważyłam, że bardzo ważne jest, aby unikać wszelkich mechanicznych podrażnień skóry, tj wycierania twarzy ręcznikiem, peelingów ziarnistych, masażu intensywnego.

Właściwym lekarzem od naczyń jest flebolog. Ale w przypadkach nieoperacyjnych poleci tylko Rutinoscorbin i powie do widzenia. Gabinety dermatologii estetycznej oferują zamykanie nawet bardzo dużych naczyń. Tylko, że przed zabiegiem informują, ze nie ma gwarancji, że naczynie się znów nie otworzy. A z tego co widzę u swoich koleżanek, przyjaciólek pękają ponownie.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:52   #29
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

to mnie pocieszyłas. wychodzi na to, ze nie opłaca się nic robić z tymi naczynkami:-(
mi własnie zrobiło się naczynko ponad gtórną warga ponizej nosa. jak zapudruje to nie widać, ale latem raczej się pudrów nie uzywa i będzie widoczne. za dwa tyg planuje wizytę u lekarza. zobacze co mi powie. na razie to tylko dermatolog. szkoda, ze nie wynaleźli jakiegos kwasu, który wpuszczony do krwioobiegu usuwał by tylko te uszkodzone naczynka pozdrowionka
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:50   #30
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Cytat:
Napisane przez mig25 Pokaż wiadomość
Dość dobre efekty daje stosowanie koncentraru na naczynka Dermacos Farmony

No wlasnie tylko ktory wybrac?
Na KWC bardzo pochlebne opinie ma ten z wit. K3%, tylko bardzo ciezko go dostac. A na Allegro znalazlam tylko K 1 % albo z rutyna. I tak sie zastanawiam Czy 1 % to nie za malo? Ale znow ta rutyna, rutinoscorbin itp. Moze warto sprobowac jednak tej wit K. Tylko czy to male stezenie cos da wogole? Jak myslicie?
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 12:48:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.