Podchwytliwe pytanie, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-25, 20:27   #1
fondie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11

Podchwytliwe pytanie, pomocy!


Hej dziewczyny,

Byłam dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej do sklepu odziezowego i wszystko było ok dopóki nie zapytano mnie o jaką technikę sprzedaży zastosowałabym zaraz po przyjściu klienta do sklepu i oznajmieniu, że chce kupić konkretną rzecz. Jestem laikiem w tej branży i miałam przygotować resztę technik sprzedaży a nawet nie wiem gdzie to znaleźć! Wszędzie jest tylko żeby być miłym i słuchać ale moim rekruterom chyba to nie wystarczy. Pomóżcie, co to może być za technika? jakie są inne?
fondie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 11:13   #2
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Wpisz sobie w google ,,techniki sprzedaży" i napewno znajdziesz.
Jeśli nie chcesz zapodawać na rozmowach o technikach,których nie znasz,powiedz to swoimi słowami,np że cały czas opowiadasz klientowi o produkcie,wymieniasz jego zalety,po prostu nie odpuszczasz. Jak klient powie,że on się jeszcze zastanowi,to Ty gadasz a nad czym się Pan/i zastanowi? I tak cały czas. I co najważniejsze-dajesz mu produkt do ręki. Prosta,i skuteczna sztuczka.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 16:15   #3
lola882
Przyczajenie
 
Avatar lola882
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 22
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Techniki i psychologia sprzedaży to bardzo ciekawy temat Przede wszystkim kontakt z klientem, jak wchodzi do sklepu trzeba go zagaić ale nie natarczywie - rzucić coś w stylu "ale dzisiaj zimno, prawda!". Kategorycznie nie wolno powiedzieć "czy mogę w czymś pomóc?", lepsze jest "czego pan/pani poszukuje? - może tego, tamtego albo jeszcze czegoś innego?" rzeczy proste i skutecznie
lola882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 16:35   #4
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez lola882 Pokaż wiadomość
Kategorycznie nie wolno powiedzieć "czy mogę w czymś pomóc?", lepsze jest "czego pan/pani poszukuje? - może tego, tamtego albo jeszcze czegoś innego?" rzeczy proste i skutecznie
Nie znam się na technikach sprzedaży, dlatego zastanawia mnie dlaczego nie można powiedzieć: "czy mogę w czymś pomóc?" Tak zwykle zagadują mnie w sklepach i wtedy mówię: "Tak, szukam XYZ." lub "Dziękuję, ale tylko się rozglądam."
Na drugie pytanie odpowiedziałabym identycznie jak na pierwsze.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 17:19   #5
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Nie znam się na technikach sprzedaży, dlatego zastanawia mnie dlaczego nie można powiedzieć: "czy mogę w czymś pomóc?" Tak zwykle zagadują mnie w sklepach i wtedy mówię: "Tak, szukam XYZ." lub "Dziękuję, ale tylko się rozglądam."
Na drugie pytanie odpowiedziałabym identycznie jak na pierwsze.
bo zdarzają się wieśniaccy chamscy bez kultury klienci, ktorzy na "czy mogę w czymś pomóc?" odpowiedza "tak, prosze mi mieszkanie posprzatac".
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 00:02   #6
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez lola882 Pokaż wiadomość
Techniki i psychologia sprzedaży to bardzo ciekawy temat Przede wszystkim kontakt z klientem, jak wchodzi do sklepu trzeba go zagaić ale nie natarczywie - rzucić coś w stylu "ale dzisiaj zimno, prawda!". Kategorycznie nie wolno powiedzieć "czy mogę w czymś pomóc?", lepsze jest "czego pan/pani poszukuje? - może tego, tamtego albo jeszcze czegoś innego?" rzeczy proste i skutecznie
jasne, klient szuka towaru, który chce kupić, sprzedawczyni zagaduje ale dzisiaj zimno, prawda ?, klient - no trochę zimno i koniec gadki albo - trzeba się było lepiej ubrać , albo pomyśli że się chcesz z nim umówić i powie - zimno ale mogę panią/cię rozgrzać ,

najlepiej nie chodzić za klientem i nie pytać co chwilę - mogę w czymś pomóc, nie, dziękuję, rozglądam się, no i się rozgląda, za chwilę - mogę w czymś pomóc, szuka pan czegoś ? i znowu trzeba to samo odpowiedzieć, że się rozglądasz, nosz litości, skąd klient ma wiedzieć czy w czymś możesz pomóc jak jeszcze nie wie jaki macie towar bo się nie rozejrzał ,

jak ktoś pierwszy raz przychodzi do sklepu albo nawet więcej razy to chce się najpierw rozejrzeć, potem albo znajdzie interesującą rzecz albo nie, jak nie znajdzie to sobie idzie, jak znajdzie to albo sprawdza czy odpowiada, jak nie to pyta obsługę, więc moim zdaniem ciągłe chodzenie za klientami i wciskanie towaru może odstraszyć, a nie przyciągnąć, a bywa, że jak klient chce o coś zapytać bo może by kupił ale chce zapytać o szczegóły to nie ma obsługi bo obsługa jest zajęta lataniem za innym klientem który chce się rozejrzeć ,

Cytat:
Napisane przez fondie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Byłam dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej do sklepu odziezowego i wszystko było ok dopóki nie zapytano mnie o jaką technikę sprzedaży zastosowałabym zaraz po przyjściu klienta do sklepu i oznajmieniu, że chce kupić konkretną rzecz. Jestem laikiem w tej branży i miałam przygotować resztę technik sprzedaży a nawet nie wiem gdzie to znaleźć! Wszędzie jest tylko żeby być miłym i słuchać ale moim rekruterom chyba to nie wystarczy. Pomóżcie, co to może być za technika? jakie są inne?
trzeba było zapytać czy nie mają głupszych pytań i ile sami znają technik sprzedaży,

mogłaś powiedzieć też, że wzięłabyś klientów na kozetkę i zaczęła hipnotyzować żeby wykupili wszystko co masz do sprzedania ,

ci rekrutujący to czasem są ludzie z których trzeba kpić bo inaczej z nimi się nie da rozmawiać, którzy są na posadce tylko dzięki znajomościom, a znają się mniej od pracowników na pracy

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-11-27 o 00:11
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 10:34   #7
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Wpisz sobie w google ,,techniki sprzedaży" i napewno znajdziesz.
Jeśli nie chcesz zapodawać na rozmowach o technikach,których nie znasz,powiedz to swoimi słowami,np że cały czas opowiadasz klientowi o produkcie,wymieniasz jego zalety,po prostu nie odpuszczasz. Jak klient powie,że on się jeszcze zastanowi,to Ty gadasz a nad czym się Pan/i zastanowi? I tak cały czas. I co najważniejsze-dajesz mu produkt do ręki. Prosta,i skuteczna sztuczka.
jak trafiam w sklepie na takiego sprzedawcę to wychodzę ze sklepu.
__________________
.
michalova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-27, 17:29   #8
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez michalova Pokaż wiadomość
jak trafiam w sklepie na takiego sprzedawcę to wychodzę ze sklepu.
Większość z nas wychodzi,albo olewa go. Ale co z tego,skoro taka jest strategia i tak trzeba postępować,jak się chce pracować w handlu.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 20:18   #9
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Większość z nas wychodzi,albo olewa go. Ale co z tego,skoro taka jest strategia i tak trzeba postępować,jak się chce pracować w handlu.
niestety wiem, poznałam temat od "drugiej strony".
__________________
.
michalova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:16   #10
lola882
Przyczajenie
 
Avatar lola882
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 22
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Nie chcę reklamować żadnej księgarni, natomiast książka "psychologia sprzedaży" Tracy Brian jest godna polecenia - dużo rozjaśnia. Oczywiście wszystkie informacje trzeba "przetworzyć" pod swój profil - efekty murowane. W sprzedaży potrzebny jest systematyczny trening, trzeba pamiętać żeby konsekwentnie wszystko powtarzać.
lola882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 19:45   #11
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Podchwytliwe pytanie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez ruda_grazyna666 Pokaż wiadomość
Wpisz sobie w google ,,techniki sprzedaży" i napewno znajdziesz.
Jeśli nie chcesz zapodawać na rozmowach o technikach,których nie znasz,powiedz to swoimi słowami,np że cały czas opowiadasz klientowi o produkcie,wymieniasz jego zalety,po prostu nie odpuszczasz. Jak klient powie,że on się jeszcze zastanowi,to Ty gadasz a nad czym się Pan/i zastanowi? I tak cały czas. I co najważniejsze-dajesz mu produkt do ręki. Prosta,i skuteczna sztuczka.


sztuczka stosowana chyba wśród niekumatych albo akwizytorów.

Ci mądrzy, którzy dają takie rady za bardzo skupiają się na sprzedaży nie znając psychologii, bo jak ktoś wciska produkt na siłę to klient się zniechęca.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-08 19:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.