Richesse - kryształ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-20, 11:45   #1
Mika28
Raczkowanie
 
Avatar Mika28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 31

Richesse - kryształ


Bardzo proszę o pomoc i informację w sprawie "bezbarwnej" farby L'Oreal Richesse Professionel - Kryszał.
Mam włosy w ładnym odcieniu ciemnego brązu. Od czasu do czasu dla dodania im blasku "traktowałam" je szamponem L'Oreal Casting Creme Gloss (średni brąz). Niestety efekt jest taki, że moje włosy stały się bardzo ciemne.
W internecie natknęłam się na Richesse w wersji Kryształ. Jednak wszelkie informacje jakie udało mi się znaleźć w sieci dot. nakładania "Kryształu" na włosy blond. Czy ktoś z Was wie, jaki będzie efekt jeżeli zastosuję go na ciemne włosy?
__________________
„Kobieta jest kwiatem".
Tak, i dlatego potrzebny jest jej troskliwy ogrodnik.
Mika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 11:52   #2
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Richesse - kryształ

Kryształ nie nadaje koloru, nie pogłębia go, nie rozjaśnia, ogólnie rzecz ujmując z kolorem nie robi nic, oprócz tego, że delikatnie odżywia. Stosuje się go na długości, przy włosach farbowanych, kiedy po raz kolejny nakładasz ten sam kolor. A stosuje się po to, żeby nie dokładać kolejnej partii pigmentu z farby.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:24   #3
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Richesse - kryształ

Kryształ Richess'a służy do nadania blasku włosom i niefarbowanym i farbowanym. Nie zmienia bazowego koloru ale dosyc konkretnie nabłyszcza. Stosuję go u klientek które lubią swój kolor ale przez czynniki atmosferyczne lub używane kosmetyki ich włosy stały się matowe.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:45   #4
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Richesse - kryształ

Ten Kryształ wydaje się dobrym pomysłem na zniszczone włosy. Mam pytanie - czy na bardzo zniszczonych włosach połysk ten będzie tak efektowny? czy szkoda pieniędzy na ta farbe (co by nie było drogą)?
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:52   #5
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Richesse - kryształ

Zaciekawiła mnie ta farba. Aktuanie wracam do naturalnego koloru włosów i w sumie przydałoby się nadać blask włosom. Wiecie jaka jestr cena tego zabiegu albo czy można wykonać go w domu bo akurat niedaleko mam hurtownie fryzjerską.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:37   #6
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Richesse - kryształ

Cytat:
Napisane przez Martilla Pokaż wiadomość
Zaciekawiła mnie ta farba. Aktuanie wracam do naturalnego koloru włosów i w sumie przydałoby się nadać blask włosom. Wiecie jaka jestr cena tego zabiegu albo czy można wykonać go w domu bo akurat niedaleko mam hurtownie fryzjerską.
Sama farba kosztuje cos około 30 zl ale do tego musisz miec relewator - w hurtowniach sprzedawany tylko w butelkach litrowych a to jest koszt około 50 zl. Zastanawiam się czy nie mozna wymieszac tej farby z jakims zwyklym oksydantem 3%, wiadomo ze efekt nie bedzie taki jak po wymieszaniu z oryginalnym relewatorem. Jednakze juz od pol roku waham sie czy zaryzykowac i kupic cala butle? chcialabym najpierw zobaczyc jak te kolory wychodza, poniewaz w palecie nie widze zadnego koloru dla siebie, musialabym najpierw pokombinowac z kolorami, jaka mieszanka była by dla mnie dobra i wtedy bym kupila cala butle. Jak bede na 100% pewna ze ta farba mi odpowiada i ze bede nia farbowac wlosy przez jakis czas. Bo jesli sie raz zainwestuje w ten relewator to potem tylko sie dokupuje farbe za ok 30 zl i koszt farbowania nie jest juz taki straszny. Interesują mnie zwłaszcza blondy, chcialabym zmieszac te farby tak zeby uzyskac taka sloneczna platynke, ale z takim perłowosrebrnym połyskiem, nie jakies siwe czy szare. Myslalam zeby zmieszac bardzo jasny blond z platynowym.
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:53   #7
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Richesse - kryształ

kumkumkum1986: muszę Cię zmartwić - rewelator Richesse nie nadaje sie do farb, które maja rozjaśniać włosy. Czyli jeśli kupisz litrową butlę to możesz ją wykorzystać tylko do kryształu lub tonowania/przyciemniania włosów. Jeśli twoje naturalne włosy są ciemniejsze niż blond który chcialabys nalozyć to niestety kolor nie wyjdzie bo oksydant Richesse ma tylko 2,7% i jest zwyczajnie za słaby.

Tak swoją drogą to kolor o jaki może Ci chodzic znajdziesz w palecie Majirel - odcień 10.13 czyli bardzo jasny popielato-złocisty blond, poszukaj na necie lub lepiej popros żeby pokazali Ci w jakims salonie L'Oreala na palecie bo to zawsze lepiej na żywo zobaczyć.
EDIT. znalazłam na alledrogo ale w sumie na każdym monitorze może to inaczej wyglądać, w każdym razie na żywo kolor jest piękny - http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...t=embedwebsite

Martilla: koleżanka wyżej juz napisała cene farby, spokojnie możesz wykonać zabieg w domu, raczej sie nie pobrudzisz nakładaj partiami na całe włosy od razu i trzymaj to 20 min na głowie.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."


Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2009-10-20 o 20:56
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 22:17   #8
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Richesse - kryształ

Ja właśnie nie chcę juz rozjaśniać włosów a jedynie je stonować - jestem w trakcie zapuszczania. Odrost w kolorze jasnego blondu (ok 10 cm), jednak jest troszkę rudawy, bo raz mnie cos podkusilo i nałożyłam szampon koloryzujący Color&Shine bardzo jasny blond (numer 9). Szampon się zmył a rudawy poblask pozostał, dodam, ze mam niebieskoszare oczy i jasną cerę, do tego naczynkową, przez co twarz wydaje się ciągle zaróżowiona, dlatego ciepłe odcienie mi nie pasują. Dodatkowo kiedy rozjaśniałam włosy to też nie czułam się w nich za dobrze, przez nie moja twarz optycznie wydawała się bardziej różowa niż była w rzeczywistości, rysy twarzy nie były widoczne, brwi mam wręcz żółte. Teraz doszłam do wniosku, ze jednak chyba natura miala racje, obdarowujac mnie takim sredniojasnym blondem. Chcialabym tylko zmienic odcien, refleks (nie wiem jak to sie nazywa fachowo), zeby ich nie rozjasniac, ale zeby mialy bardziej chlodny odcien, taki niebanalny jakis nie wiem czy potrafie to wytlumaczyc.

A moje pytanie do Zafirah czy Richesse jest farbą transparentną,czyli jesli mam delikatnie rozjasnione gdzieniegdzie włosy od słońca, to czy po farbowaniu dalej beda one widoczne tylko zmienia odcień? np. staną się bardziej beżowe niż zółte? Chodzi mi o to zeby zachować te moje sloneczne pasemka, bardzo delikatne. Czy nie bedzie tak ze po farbowaniu Richesse bede miala jednolity kolor i pasemka beda przykryte, az do momentu wyplukania sie farby?

Z góry dziękuję za odpowiedz
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:29   #9
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Richesse - kryształ

W takim razie Richesse jest jak najbardziej dla Ciebie. Działa zasadniczo trochę jak szampon koloryzujący czyli z założenia ma się delikatnie wypłukiwać z czasem nie pozostawiając widocznego odrostu. Jeśli masz refleksy od słońca to powinny zostać widoczne, jeśli nie od razu to po 3-4 myciu na pewno będzie je widać, za to taka permanentne pokrycie koloru daje Majirel. Richessem możesz stonować barwę włosów, jeśli chcesz pozbyc się rudawego połysku to wybierz którys odcień z popielem.

__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 09:28   #10
Mika28
Raczkowanie
 
Avatar Mika28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 31
Dot.: Richesse - kryształ

Dziękuję wszystkim za pomoc. Kupię sobie ten Kryształ. Zastanawiam się tylko, jak długo utrzymuje się na włosach efekt "błysku"...
__________________
„Kobieta jest kwiatem".
Tak, i dlatego potrzebny jest jej troskliwy ogrodnik.
Mika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 10:34   #11
chciwy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Richesse - kryształ

Dla zainteresowanych, tutaj jest jeszcze coś o krysztale
http://serwisy.gazeta.pl/avanti/1,53382,3554518.html
chciwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.