Jaka to cera i co z nią zrobić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-02, 14:52   #1
marekkk2323
Przyczajenie
 
Avatar marekkk2323
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5

Jaka to cera i co z nią zrobić ?


Witam ;-)
To mój pierwszy post jak i dzień tutaj więc wybaczcie jeśli w złym miejscu piszę, ale starałem się dobrze wybrać hehe
Mój problem jest oto taki - już od długiego bardzo czasu mam problemy ze skórą na twarzy. Sam nie potrafię ocenić jaką cerę mam, a dermatolodzy? Jeden dermatolog mówił, że cerę mam suchą, drugi że tłustą, a trzeci że sobie problemy wymyślam, itp. (no ale to jakiś w ogóle dziwny typ był )
Postaram się to opisać najlepiej jak umiem - przez cały dzień towarzyszy mi uczucie ściągającej się skóry (szczególnie czoło, miejsce "styku brwi", pod oczami na wysokości nosa), takiej jakby była naprawdę bardzo wysuszona co jednak powiązane jest z tym, że czoło, skronie, nos oraz policzki w okolicach oczu się przetłuszczają.... i to naprawdę bardzo. Będąc obojętnie gdzie impreza/randeczka/uczelnia muszę się co godzinkę a chwilkę "stracić", żeby odtłuścić twarz póki wygląda jeszcze jako tako. Kiedyś się zaparłem na prawie dzień - jakbym się wysmarował oliwką z daleka wyglądało, ale zarazem uczucie jakby mi ktoś ostatnie resztówki wody ze skóry na twarzy wyssał - no tragedia. Kiedyś zrobiłem sobie z pomocą dziewczyny maseczkę (nie pamiętam z czego) - efekt taki : skóra nawilżona, tzn. jak się ją dotykało to było czuć, odświeżona, itp.....uczucie ściągania jednak pozostało. Do tego jeszcze skłonność do trądziku, ale to mam już w miarę opanowane, czasem nawet całkowicie.
Kremu na dzień używam - z La Roche Posay Effaclar matująco-nawil.
No bo - nie posmaruję to już w ogóle susza, że cięzko wytrzymać, posmaruję...mniej sucho, ale tłuściej, a efekt matujący b. mały.
Kremu na noc używam - z Vichy Normaderm na noc. Po nim bardziej troszkę sucho, ale z drugiej strony wreszcie zwalczone pryszcze.
Poza tym tonik zwykł, bezalk. tonic z Ziaji i ostatnio co drugi dzień żel z Vichy do mycia twarzy.
Moje pytanie jest teraz takie - czy Pani Kosmetyczka, bądź Któraś (Któryś?) z Was miał/ma podobne doświadczenia, albo wie co z tym zrobić? Jaka to cera, jakich kremów używać (bądź nie), by się to wreszcie skończyło - żeby nie było ani pryszczów, ani też tłusto-sucho?
Hehe, wybaczcie taki przydługawy tekst (prawie jak wypracowanie jakieś ;D ), ale dzieje się tak już od czasów liceum no i w końcu mogłoby już jednak przejść

Pozdrawiam
marekkk2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 14:58   #2
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Jaka to cera i co z nią zrobić ?

cera mieszana?! najlepiej uzywaj kremow przeznaczonych do cery mieszanej. one nawilzaja suche partie skory a te tluste tonuja. ewentualnie te bardziej tluste partie mozesz przemywac tonikiem d cery tlustej.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 15:22   #3
marekkk2323
Przyczajenie
 
Avatar marekkk2323
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka to cera i co z nią zrobić ?

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
cera mieszana?!
No właśnie po to pisałem wyżej o tych dermatologach.... Po tych wizytach właśnie ja już nic nie wiedziałem i rzeczy z pozoru oczywiste już takimi przestawały być
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
najlepiej uzywaj kremow przeznaczonych do cery mieszanej. one nawilzaja suche partie skory a te tluste tonuja.
Oczywiście sam też poszukam, ale czy istnieją jakieś dobre kremy do cery mieszanej również na noc, zarazem tak dobre na trądzik jak ten z Vichy?
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
ewentualnie te bardziej tluste partie mozesz przemywac tonikiem d cery tlustej.
Jutro kupie
marekkk2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 13:12   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jaka to cera i co z nią zrobić ?

masz cere odwodnioną

charakteryzuje sie wlasnie tym co spiszesz - blyszczy sie ale masz uczucie wysuszenia


Kremy– nawilżacze – cera tłusta , skłonna do zapychanianoviderm isoteliale
aa oligovital
weleda z irysem
avene HOL - hydrance optimale legere
LRP hydraphase legere
floslek happy aqua per
aa hydra rich
perfecta nawilzanie aloes i pomarańcza
iwostin 15 ale dla Ciebie moze byc i tak za ciezki ( popros o probke w aptece koniecznie!!!)
planete system essentiel emulsja nawilzajaca
LRP toleriane legere
noviderm boreade
physiolel
avene krem kojący
Y R biospecyfic
mozesz wyprobowac piankę lub spray z panthenolem , on fajnie nawilza i koi , przy cerze odwodnionej moze byc wybawieniem takze.


oczywiscie duplementy DIETY!!!!! czyli dbanie o skore od wewnątrz, na www.wizaz.pl jest moj art o suplementacji . koniecznie sie z nim zapoznaj.


wiekszosc firm ktore zaproponowalam na kremy ma probki wiec nie boj sie prosic bo to najlpeszy sposob na to zeby dobrac dla siebie odpowiedni krem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 15:03   #5
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Jaka to cera i co z nią zrobić ?

Drogi Marku, z tego co opisujesz wygląda mi to na cerę tłusta lecz odwodnioną.Po pierwsze moje zdanie jest takie aby uzywac kosmetyków jednej firmy, poniewaz kazda firma proponuje cos innego więc radze kupic produkty jednego producenta.Następna sprawa, w ciagu dnia jesli bardzo Ci to przeszkadza polecam abys zakupił sobie bibułki matujące, np z Dermiki(ok25zł) prawie w kazdej dobrej drogerii je znajdziesz... W razie jakichkolwek pytań zapraszam do mnie na gg 3370838.
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 17:47   #6
marekkk2323
Przyczajenie
 
Avatar marekkk2323
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jaka to cera i co z nią zrobić ?

Dziękuję Wam za rady oraz za listę kremów, muszę teraz tylko za tymi próbkami polatać ;-)
No panthenolu w piance to staram się używać, szczególnie po wizycie na solarium, ale można używać go co dziennie? I czy lepiej rano i wieczorem? No i co zrobic z tym kremem z Vichy na noc, zrezygnować? Bo on chyba też dosyć wysusza.

Co do toniku, sugerując się KWC i opinią jednej z użytkowniczek, której też się skóra przetłuszczała pozostałem w wyborze pomiędzy :
Uroda - Bio Lift, Uroda - Melisa oraz Dr Irena Eris - Lirene (ale zawiera alkohol)
Czy różnią się one między sobą jakoś diametralnie tak, że powinienem jakiś odrzucić czy wybrać inny?

Wybaczcie głowy zawracanie
pozdrawiam
marekkk2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.