jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-11-27, 00:30   #1
aaaaneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 1

jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu


Od d³u¿szego czasu przyciemniam w³osy. U¿ywam farb dostêpnych w sklepach - przez d³u¿szy czas loreal, ostatnio londa.
Chcia³abym teraz nieco rozja¶niæ w³osy. Posiadam ciemny br±z, a chcia³abym mieæ o kilka tonów ja¶niejszy. Najbardziej podoba mi siê kolor na pograniczu rudy/blond.
Czy je¿eli u¿yjê takiej farby uzyskam jakikolwiek efekt?

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-28046-big.jpg

W jaki sposób mogê uzyskaæ rozja¶nienie w³osów ciemny blond w domu bez wizyty u fryzjera? Niestety nie mam teraz na to finansów.
aaaaneczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-28, 14:31   #2
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomo¶ci: 753
Dot.: jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu

na moje oko to ta farba moze dac TYLKO lekki polysk czerwonego. ja z ciemnego brazu do rudych jasnych przeszlam po ciezkich meczarniach, duzo rozjasniacza i dekoloryzator. ale nie polecam tego nikomu bo wlosy wygladaja jak sianko ;/
__________________
nigdy nie mów mi ¿e noszê wci±¿ g³owê w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-28, 20:29   #3
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 461
Dot.: jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu

Cytat:
Napisane przez aaaaneczka Poka¿ wiadomo¶æ
Od d³u¿szego czasu przyciemniam w³osy. U¿ywam farb dostêpnych w sklepach - przez d³u¿szy czas loreal, ostatnio londa.
Chcia³abym teraz nieco rozja¶niæ w³osy. Posiadam ciemny br±z, a chcia³abym mieæ o kilka tonów ja¶niejszy. Najbardziej podoba mi siê kolor na pograniczu rudy/blond.
Czy je¿eli u¿yjê takiej farby uzyskam jakikolwiek efekt?

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-28046-big.jpg

W jaki sposób mogê uzyskaæ rozja¶nienie w³osów ciemny blond w domu bez wizyty u fryzjera? Niestety nie mam teraz na to finansów.
je¶li u¿ywa³a¶ farb na 24 mycia to mo¿liwe ¿e Ci siê wyp³ucz± ale z ciemnego br±zu taki rudy jak na zdjêciu uzyskasz tylko po dekoloryzacji albo rozja¶nianiu i tak jak wspomnia³a kole¿anka obok wi±¿e siê to z pewnymi... niedogodno¶ciami
__________________
Zapuszczam w³osy!
24cm (14 VI 2012)->26cm (15 VII 2012)---->¶ciê³am ---->29 (19 V 2013)--->32cm (15 X 2013) ---> 60cm
dyciaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-02, 17:49   #4
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.¶l±skie
Wiadomo¶ci: 3 870
Dot.: jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu

niestety to fakt. ¿eby z ciemnego blondu móc zafarbowaæ na taki rudawy w³oski trzeba najpierw rozja¶niæ bo po dekoloryzacji nie bêdzie siê trzymaæ farba. Ale w³osy bêd± po tym zniszczone i suche wiêc nie wiem czy jest to warte zachodu.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-04, 16:03   #5
vermicelli
Raczkowanie
 
Avatar vermicelli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: .swój ¶wiat.
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu

moja droga aaaaneczko, sama wiem po sobie, ¿e zmiana koloru w³osów z ciemnego na jasny ³±czy siê z ogromnym zniszczeniem w³osów i du¿ym wydatkiem..



na uzyskanie ¿adanego przez Ciebie efektu znam kilka sposobów:

jednym z nich, najczêstszym i najszybszym jest zapieg rozja¶niania. je¶li chcesz zabieg ten wykonaæ w domu, to musisz jednak wiedzieæ, ¿e w³osy nie rozja¶niaj± siê na ca³ej d³ugo¶ci równo.. rozja¶nianie niszy i wysusza w³os, jednak wykonane prawid³owo, przez osobê, która siê na tym zna, nie powinno stanowiæ problemu.

drugim sposobem jest k±piel rozja¶niaj±ca stosowana na w³osach, w równomiernym odstêpie czasu. k±piel t± wykonuje siê w celu rozja¶nienie w³osów z mniejszymi skutkami. warto jednak pamiêtaæ, ¿e osi±gniêcie efektu wymaga czasu i du¿o cierpliwo¶ci.

aby osi±gn±æ upragniony kolor mo¿esz przy ka¿dym farbowaniu u¿ywaæ farby o ton ja¶niejszej. to chyba jeden z "najzdrowszych" sposobów przechodzenia z ciemnego br±zu, do jasnego.


z ca³ego serduszka ¿yczê Ci uzyskanie upragnionego koloru
__________________

.pomiêdzy "zostajê", a "nigdy wiêcej" | <3



..and watchin you walk away..


WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41491354
vermicelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-05, 12:32   #6
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 380
Dot.: jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu

Ja rownie¿ nie polecam takiej rewolucji. Nie zawsze kolor jest najwa¿niejszy. Ja po rozja¶nieniu w³osów na rudo d³ugo siê mêczy³am potem, ka¿dy fryzjer mi mówi³, ¿e mam siano.... Nie³adnie wygl±da³y, niemi³e w dotyku, gorzej siê uk³ada³y.... nie polecam, bo zniszczysz bardzo w³osy :/ I zabiegi regeneracyjne nic nie dadz±, trzeba poczekaæ, a¿ odrosn±. Koñcówki nadal mam poorane

A czy kto¶ wie jak nieinwazyjnie rozja¶niæ troszeczkê w³osy? Nie chodzi mi o farby, mo¿e jest jaki¶ zabieg domowy... Ta k±piel rozja¶niaj±ca, to co to jest? Po ostatniej wizycie u fryzjera (niby jasny br±z, ale trochê za ciemny) chcia³abym je troszeczkê rozja¶niæ (u fryzjera chcia³am przyciemnieæ i uda³o siê a¿ za bardzo )
alexandra84 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-05, 15:13   #7
vermicelli
Raczkowanie
 
Avatar vermicelli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: .swój ¶wiat.
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: jak z ciemnego br±zu do jasnego br±zu

K±piel rozja¶niaj±ca - stosuje siê j± przed farbowanie w³osów na kolor ja¶niejszy. Preparat wciera siê we w³osy masuj± 5-10 minut. Wygl±da to, jak mycie w³osów Sprawdzony sk³ad mieszanki do k±pieli rozja¶niaj±cej to:


30 ml proszu rozja¶niaj±cego, 30 ml oxydantu 6 %, 30 ml wody, 15 ml szamponu, 15 ml od¿ywki.



Po dzia³aniu zabiegu alkalicznego (k±pieli rozja¶niaj±cej) w³os musi byæ zakwaszony, np. kwa¶n± od¿ywk±, przed po³o¿eniem kolejnego produktu akalicznego - farby.



Mam nadziejê, ¿e wszystko jest oczywiste. W razie pytañ, piszcie - z przyjemno¶ci± odpiszê
__________________

.pomiêdzy "zostajê", a "nigdy wiêcej" | <3



..and watchin you walk away..


WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41491354
vermicelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.