Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-11, 12:11   #3031
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Super! To się baaardzo cieszę
A zdradzisz czy odbierałaś maszyną w Bielsku czy zamawiałaś jakoś przez internet??
Ja się do P. Leszka wybieram z moją Husqvarną na przegląd. Mam ją od ponad 8 lat i ani razu nie była na żadnym przeglądzie czy czyszczeniu a pewnie nazbierało się już po obudową pyłków, kurzu itp.
Kupiłam przez internet wypatrzyłam na stronie, zadzwoniłam, wypytałam o sprzęt, Pan pytał co będę na tym robić, do czego potrzebuję, żeby ocenić, czy to co wybrałam się nadaje zostało ekspresem wysłane za pośrednictwem firmy kurierskiej, przy okazji Pan Leszek zadzwonił, informując mnie, że paczka poszła, żebym ostrożnie rozpakowała, bo maszyna jest w kartonie dziwnie ułożona, ale inaczej się nie dało i kazał mi siadać do nauki przy maszynie z instrukcją w ręku, na spokojnie, dostałam takie pierwsze "zalecenia". I 3 dni później zadzwonił z pytaniem czy wszystko dotarło, czy sprawdzałam czy działa, jak szyje, itd, a rozmowę zakończył zdaniem, że jakbym miała jakiekolwiek wątpliwości, to mam dzwonić, a pomoże, jak tylko będzie umiał

Naprawdę miło wspominam ten zakup, bo teraz troska o klienta jest naprawdę rzadkością, sprzedawcy nie fatygują się nawet poinformować o wysyłce towaru za kilka tysięcy złotych i jeszcze łaskę robią, że w ogóle odpiszą na maila czy odpowiedzą na pytanie.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 13:26   #3032
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Któą kieckę szyjesz??
A nad overlockiem to się zastanów jeśli wiesz, ze szycie Ci się nie znudzi Żałuję, że się tak późno zdecydowałam. overlock to tez wspaniała motywacja
Taką z okładki, gorsetową. W Burdzie była w różowe kwiatki, Twoja też jakoś różowo-bordowa o ile dobrze pamiętam.
Kupiłam na nią żakard w złote kwiatuszki

A szycie znudzić mi się nie znudzi, ja mam tylko problemy z motywacją szyję od nastu lat, może nie za często, ale to też wynika z tego, że nie wszystko co bym chciała mogę uszyć na zwykłej maszynie. Marzą mi się np takie wykończenia nie podwijane tylko obrębiane na overlocku właśnie, moglabym robić różne falbanki, mogłabym szyć z dzianiny, ahhh ... w końcu muszę sobie sprezentować overlocka tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić nie mając w domu nawet kuchenki są ważniejsze wydatki hyh
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:42   #3033
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Taką z okładki, gorsetową. W Burdzie była w różowe kwiatki, Twoja też jakoś różowo-bordowa o ile dobrze pamiętam.
Kupiłam na nią żakard w złote kwiatuszki

A szycie znudzić mi się nie znudzi, ja mam tylko problemy z motywacją szyję od nastu lat, może nie za często, ale to też wynika z tego, że nie wszystko co bym chciała mogę uszyć na zwykłej maszynie. Marzą mi się np takie wykończenia nie podwijane tylko obrębiane na overlocku właśnie, moglabym robić różne falbanki, mogłabym szyć z dzianiny, ahhh ... w końcu muszę sobie sprezentować overlocka tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić nie mając w domu nawet kuchenki są ważniejsze wydatki hyh
i niestety jak będziesz miała kuchenkę i wiele innych rzeczy tez będą ważniejsze wydatki... skąd ja to znam - niby zarabiam na siebie, a od pół roku odkładam wizytę u kosmetyczki, od 3 lat kupuję rower i nie mogę kupić, o overlocku tylko gadam, a nową torebkę na wiosnę musiałam wywalczyć z mężem, bo on (może słusznie) uważa, że jedna kobiecie wystarczy...a moją husqvarnę to mam dzięki tacie, który jakieś 8 lat temu spłacił mi za nią raty....
chyba za dużo wydajemy na materiały i na sprzęt już nie zostaje
__________________
Aktualności z mojej szafy:


betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:51   #3034
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
i niestety jak będziesz miała kuchenkę i wiele innych rzeczy tez będą ważniejsze wydatki... skąd ja to znam - niby zarabiam na siebie, a od pół roku odkładam wizytę u kosmetyczki, od 3 lat kupuję rower i nie mogę kupić, o overlocku tylko gadam, a nową torebkę na wiosnę musiałam wywalczyć z mężem, bo on (może słusznie) uważa, że jedna kobiecie wystarczy...a moją husqvarnę to mam dzięki tacie, który jakieś 8 lat temu spłacił mi za nią raty....
chyba za dużo wydajemy na materiały i na sprzęt już nie zostaje
dokładnie tak to jest. ja mam moją maszynę bo rodzina mi kupiła na urodziny. Fakt, chciałabym inna, ale i tak się ciesze, ze mi ja kupili. Iciagle sobie mowie, ze ja sprzedam i kupie lepsza i ciągle jest coś innego, ważniejszego. Pomijam torebki, pomijam kosmetyczki, choć ja u fryzjera to jestem raz na rok, żeby ograniczać koszty ale i tak pewnie nowa maszynę to nie wiem kiedy kupie...chyba jak ta sie popsuje?
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:29   #3035
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Ehh dziewczyny, nie załamujcie mnie
To chyba faktycznie muszę sobie zamówić na prezent ślubny
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:41   #3036
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny, nie załamujcie mnie
To chyba faktycznie muszę sobie zamówić na prezent ślubny

jest to jakas opcja
zwłaszcza, ze teraz lista prezentów na slub jest w modzie i jeżeli o mnie chodzi to jest bardzo mądre posuniecie
ja dostałam masę niepotrzebnych rzeczy a moja siostra powiedziala co jej trzeba i miała po kłopocie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 17:10   #3037
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Kupiłam przez internet wypatrzyłam na stronie, zadzwoniłam, wypytałam o sprzęt, Pan pytał co będę na tym robić, do czego potrzebuję, żeby ocenić, czy to co wybrałam się nadaje zostało ekspresem wysłane za pośrednictwem firmy kurierskiej, przy okazji Pan Leszek zadzwonił, informując mnie, że paczka poszła, żebym ostrożnie rozpakowała, bo maszyna jest w kartonie dziwnie ułożona, ale inaczej się nie dało i kazał mi siadać do nauki przy maszynie z instrukcją w ręku, na spokojnie, dostałam takie pierwsze "zalecenia". I 3 dni później zadzwonił z pytaniem czy wszystko dotarło, czy sprawdzałam czy działa, jak szyje, itd, a rozmowę zakończył zdaniem, że jakbym miała jakiekolwiek wątpliwości, to mam dzwonić, a pomoże, jak tylko będzie umiał

Naprawdę miło wspominam ten zakup, bo teraz troska o klienta jest naprawdę rzadkością, sprzedawcy nie fatygują się nawet poinformować o wysyłce towaru za kilka tysięcy złotych i jeszcze łaskę robią, że w ogóle odpiszą na maila czy odpowiedzą na pytanie.
Oo to faktycznie bardzo ładnie sie zachował!! Klient dopieszczony Jakbyś kupowała na miejscu to byś sobie poszyła na overlocku Myśmy wpadli dosłownie z pięć 17, bałam się ze mnie sprzedawca wyrzucie ale nie - poświecił mi dużo czasu, na spokojnie wypróbowałam maszynę, pytałam o wszystko a on tłumaczył. A na koniec powiedział, ze gdybym się nie umiała połapac to mam dzwonić, on przez telefon powie co i jak. Na szczęście nie było takiej potrzeby, overlock opanowany.

Tak pytałam bo myślałam, ze mieszkasz gdzieś w okolicy

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Taką z okładki, gorsetową. W Burdzie była w różowe kwiatki, Twoja też jakoś różowo-bordowa o ile dobrze pamiętam.
Kupiłam na nią żakard w złote kwiatuszki
A wiem, chodzi zapewne o tą -> http://szyjesobie.blogspot.com/2010/...model-107.html Niedawno ja troszkę skracałam



Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny, nie załamujcie mnie
To chyba faktycznie muszę sobie zamówić na prezent ślubny
Zawsze będzie coś wazniejszego do kupienia. I cały czas bedziesz czekac na tego overlocka. I się nie doczekasz. Skoro jest ślub i masz sznse to mozę goscie poskładaliby się na taką maszyne albo kupić zaraz po weselu póki kasa się nie rozejdzie na ważniejsze wydatki W sumie to kupiłam overlocka czesciowo za pieniążki urodzinowe a resztę dołożyłam ze ślubnych. A teraz spłacam sobie po 100 zł co miesiac, w sumie to może juz spłaciłam??!!
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 18:51   #3038
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
A wiem, chodzi zapewne o tą -> http://szyjesobie.blogspot.com/2010/...model-107.html Niedawno ja troszkę skracałam
Tak, dokładnie ta też zrezygnuję z kieszeni, ale właśnie zastanawiałam się jak z szerokością na dole, bo wygląda mi ona dość wąsko .. być może będę też musiała zrobić jakiś rozpierdak.
No i nie planuję ramiączek - też jestem płaska, ale wcale nie uważam, że to jest jakieś przeciwwskazanie, a wręcz przeciwnie żaden ciężar nie będzie jej ściągał w dół

A materiały już mam są pięęęęękne! lepsze niż na zdjęciach w allegro
Nie wiem czy mogę tu puścić linka, czy to nie będzie reklama? albo może lepiej pochwalę się efektem końcowym tylko to będzie penwie za jakiś czas, bo ślub w sierpniu, więc jeszcze go trochę mam jak znam siebie będzie na ost. chwilę szyte
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:57   #3039
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
A materiały już mam są pięęęęękne! lepsze niż na zdjęciach w allegro
Nie wiem czy mogę tu puścić linka, czy to nie będzie reklama?
dawaj te linki dobrze wiemy, ze to nie reklama tylko sie chwalisz
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 19:31   #3040
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakbyście spotkały gdzieś jakieś ładne maxi sukienki to plisss - wklejcie fotki!!!!!!!!!!!!!
Muszę zerknac w burdę 2/2009 na ten model.
hmm w 4/2009 takie znalazłam...
w innych to raczej już takie "eleganckie" modele a chyba nie o takie chodzi

Edytowane przez b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Czas edycji: 2018-05-21 o 11:32
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:45   #3041
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
dawaj te linki dobrze wiemy, ze to nie reklama tylko sie chwalisz

No więc z tego będę szyła Susankową sukienkę
http://allegro.pl/zakard-zloty-wzorek-i1590368452.html
Powiem Wam, że na żywo materiał jest 100 razy ładniejszy, na prawdę cudny! Ale fakt,że na mało okazji się nadaje myślę, że na własnych poprawinach mogę tak świecić

Kupiłam też u tego Pana bawełnę ze streczem kremową i róż, całkiem ładne kolorki
Koronki dwie, które też na żywo wyglądają duuużo piękniej
I bawełenki 2 haftowane i jedną "wypalaną" (on tak pisze) bialą ze złotawymi kwiatkami
No cuda, aż mi się oczy świecą, ciekawe kiedy to obszyję
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 07:38   #3042
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

WOW! Ja tę Sussankową kieckę zaczęłam szyć z prawie takiego samego materiału, o ile nie takiego samego ale w kolorze złoto-różowym

A u tego sprzedawcy kupiłam kilka tkanin 2 satynki, 2 koronki, jakieś dzianiny i cudowną kremową bawełnę z złote motyle, z której nie wiem co zrobić... kupiłam, bo piękna, ale na co to nie wiem
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:10   #3043
gosiaz13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 57
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny, a ja sie pochwalę, że mąż zrobił mi niespodziankę i kupił overlocka tego jubileuszowego Janome , w kwiatki. Dostałam gratis stopki , no i teraz muszę ogarnąć jak się nimi szyje.
No i oczywiście moje pytanie do zaawansowanych uzytkowniczek, czy obrzucałyście brzegi czegoś szyfonowego? Zastanawiam się jak ustawić overlocka, żeby brzegi wyglądały nie tak jak po "zygzaku"
gosiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:17   #3044
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Moim zdaniem musisz próbować. Ja testuję ścieg za każdym razem jak coś zmieniam, na jakimś skrawku materiału, z którego będę szyć, bo wystarczy drobna zmiana czy to naprężeń, czy choćby niewielka zmiana grubości materiału i już jest inaczej.

Nie znam Twojego overlocka, ale jestem pewna, że w instrukcji wszystko jest jasno napisane - w moim były dokładnie opisy - jak zrobić brzeg obrzucony ściągnięty, jak rozciągnięty w taką falbankę, a jak po prostu obrzucić na gładko Wszystko zależy od ustawienia ząbków. U mnie jest jeszcze regulacja szerokości cięcia nożem, bo też jest dobre, bo lepiej jak jest mniej materiału do tego ściegu rolującego, ładniej to wygląda moim zdaniem, bo inaczej to jakby się ten materiał w środku zawijał.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:19   #3045
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie ta też zrezygnuję z kieszeni, ale właśnie zastanawiałam się jak z szerokością na dole, bo wygląda mi ona dość wąsko .. być może będę też musiała zrobić jakiś rozpierdak.
No i nie planuję ramiączek - też jestem płaska, ale wcale nie uważam, że to jest jakieś przeciwwskazanie, a wręcz przeciwnie żaden ciężar nie będzie jej ściągał w dół
Rozcięcie z tyłu polecam, nie pamiętam czy w wykroju jest przewidziane ale z pewnością ułatwia poruszanie się. Kieckę szyłam na wesele kuzynki wiec potrzebowałam swobody ruchu podczas wywijasów tanecznych
Jak tez płaska ale u mnie zjeżdża wszystko. Może dlatego, że nie usztywniałam gorsetu tej sukienki?? Ale w sumie miałam ostatnio ubraną sukienkę bez ramiączek na imprezie tanecznej a tak cały czas mi zjeżdżała. Nigdy więcej

Cytat:
A materiały już mam są pięęęęękne! lepsze niż na zdjęciach w allegro
Nie wiem czy mogę tu puścić linka, czy to nie będzie reklama? albo może lepiej pochwalę się efektem końcowym tylko to będzie penwie za jakiś czas, bo ślub w sierpniu, więc jeszcze go trochę mam jak znam siebie będzie na ost. chwilę szyte
Maru lepiej zacznij ja szyć już teraz bo jak masz takie tempo jak ja - to się możesz nie wyrobić Nie no żartuję ale sama idę na ślub we wrześniu i znając moje tempo szycia chyba niebawem zacznę rozglądać się za materiałem i powoli będę zabierać się do roboty. W sumie wrzesień niebawem

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;26859890]hmm w 4/2009 takie znalazłam...
w innych to raczej już takie "eleganckie" modele a chyba nie o takie chodzi [/QUOTE]
Ooo bardzo podoba mi się ślubna sukienka! Mam tę Burdę a zupełnie o niej zapomniałam!! Dzięki :-*
Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość

No więc z tego będę szyła Susankową sukienkę
http://allegro.pl/zakard-zloty-wzorek-i1590368452.html
Powiem Wam, że na żywo materiał jest 100 razy ładniejszy, na prawdę cudny! Ale fakt,że na mało okazji się nadaje myślę, że na własnych poprawinach mogę tak świecić

Kupiłam też u tego Pana bawełnę ze streczem kremową i róż, całkiem ładne kolorki
Koronki dwie, które też na żywo wyglądają duuużo piękniej
I bawełenki 2 haftowane i jedną "wypalaną" (on tak pisze) bialą ze złotawymi kwiatkami
No cuda, aż mi się oczy świecą, ciekawe kiedy to obszyję
Piękna tkanina!! I dziękuję za sprawdzonego sprzedawcę, tworzę właśnie taką baze danych na moim forum

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
WOW! Ja tę Sussankową kieckę zaczęłam szyć z prawie takiego samego materiału, o ile nie takiego samego ale w kolorze złoto-różowym

A u tego sprzedawcy kupiłam kilka tkanin 2 satynki, 2 koronki, jakieś dzianiny i cudowną kremową bawełnę z złote motyle, z której nie wiem co zrobić... kupiłam, bo piękna, ale na co to nie wiem
O i kolejna zadowolona klientka Super
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:27   #3046
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Co do sprzedawcy to najbardziej lubię u niego tempo działania Klikam rano, płacę przez PzA, a następnego dnia około południa jest u mnie kurier z paczką Po prostu ekspres
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:40   #3047
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Rozcięcie z tyłu polecam, nie pamiętam czy w wykroju jest przewidziane ale z pewnością ułatwia poruszanie się. Kieckę szyłam na wesele kuzynki wiec potrzebowałam swobody ruchu podczas wywijasów tanecznych
Jak tez płaska ale u mnie zjeżdża wszystko. Może dlatego, że nie usztywniałam gorsetu tej sukienki?? Ale w sumie miałam ostatnio ubraną sukienkę bez ramiączek na imprezie tanecznej a tak cały czas mi zjeżdżała. Nigdy więcej

Maru lepiej zacznij ja szyć już teraz bo jak masz takie tempo jak ja - to się możesz nie wyrobić Nie no żartuję ale sama idę na ślub we wrześniu i znając moje tempo szycia chyba niebawem zacznę rozglądać się za materiałem i powoli będę zabierać się do roboty. W sumie wrzesień niebawem

Piękna tkanina!! I dziękuję za sprawdzonego sprzedawcę, tworzę właśnie taką baze danych na moim forum
Ok, posłucham Cię i zaplanuję rozcięcie
A co do gorsetu - ja szyłam jedną taką sukienkę (zdjęcie jest nawet u mnie na profilu gdzieś w albumie) i usztywniałam ją, ale w sumie tylko taśmą fiszbinową na szwach z przodu i tyłu i wystarczyło, nic się nie zsuwało co najwyżej miało malutką tendencję do "obkręcania się" na sylwetce, ale to to już nie taki duży problem. myślę, że jak sukienka jest dobrze dopasowana i usztywniona chociaż trochę to powinno być ok.
Tą zamierzam też usztywnić taśmą fiszbinową i całą górę podkleić fizeliną - raz,że nie będzie zjeżdzać, dwa - taki sztywiejszy gorset będzie ładnie leżał,nic się nie będzie marsczyć itd

Co do szycia to masz rację, muszę się ostro zabrać Tym bardziej, że stracę teraz sporo weekendów na zapraszanie gości, więc będę miała mniej czasu wolnego no ale wykrój zrobiony, materiał jest, dziś go namoczę (w sumie nie wiem czy żakard trzeba, ale wolę nie ryzykować) no i może w tą sobotę coś zacznę

A co do sprzedawcy popieram Hihi - jest z nim dobry kontakt, szybko wysyła materiały, generalnie jest ok. No i wszystko ładniej na żywo wygląda niż na jego zdjęciach na ten żakard się napatrzeć nie mogę, na prawdę jest śliczny. Te kwiatki są dość duże, i to one się błyszczą a nie caly materiał jak to na zdjęciu się może wydawać.


A i szkoda,że żadna z Was nie jest z Łodzi potrzebuję namiar na dobrą pasmanterię ..
Wczoraj poszłam do tej, co mam po drodze i pytam:
- Jest fizelina?
-Nie.
-A taśma fiszbinowa?
-Nie.
-No to może chociaż zamek do sukienki kryty kupię ..
-mam tylko 55 cm, jaki kolor?
-no coś najbardziej zbliżonego do złota
I pani wyciągnęła taki szarobeżowy ..
ładnie podziękowałam i poszłam sobie ... o nici już mi się pytać nie chciało
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:45   #3048
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Zajrzałam na profil i koniecznie musisz mi powiedzieć z jakiego wykroju szyłaś tę kieckę, to jakiś gotowy model, czy sama kombinowałaś?
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ictureid=16617
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:51   #3049
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zajrzałam na profil i koniecznie musisz mi powiedzieć z jakiego wykroju szyłaś tę kieckę, to jakiś gotowy model, czy sama kombinowałaś?
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ictureid=16617
To z Burdy, nie pamiętam numeru. Jak wrócę do domu to mogę poszukać
Tylko wykrój był na małe kobietki, musiałam go modyfikować na mój wzrost (skorzystałam z porad w Burdzie, tam jest wyjaśnione jak to się robi)
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 18:17   #3050
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zajrzałam na profil i koniecznie musisz mi powiedzieć z jakiego wykroju szyłaś tę kieckę, to jakiś gotowy model, czy sama kombinowałaś?
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ictureid=16617
o faktycznie fajny krój, ale raczej nie mam tego numeru
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:22   #3051
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakbyście spotkały gdzieś jakieś ładne maxi sukienki to plisss - wklejcie fotki!!!!!!!!!!!!!
Muszę zerknac w burdę 2/2009 na ten model.
Susanko, wklejam parę fotek z pokazów - tak dla inspiracji. Co do wykrojów to jakiś czas temu wertowałam burdy i warto spojrzeć też na modele sukni ślubnych i wieczorowych - wtedy jest większa szansa na dopasowanie do tego co się chce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aferretti3.jpg (20,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aferretti6.jpg (23,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg beccaria5.jpg (17,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg beccaria10.jpg (22,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg beccaria13.jpg (22,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg D&G12.jpg (27,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg etro4.jpg (26,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kenzoresort13.jpg (53,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg macdonald5.jpg (19,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tibi9.jpg (22,0 KB, 8 załadowań)
__________________
Aktualności z mojej szafy:


betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:32   #3052
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
Susanko, wklejam parę fotek z pokazów - tak dla inspiracji. Co do wykrojów to jakiś czas temu wertowałam burdy i warto spojrzeć też na modele sukni ślubnych i wieczorowych - wtedy jest większa szansa na dopasowanie do tego co się chce.
Oh dziekuje! Zachwyciała mnie sukienka nr 4!! ideał jak dla mnie!
I powiem Ci, że chcę uszyć z takim właśnie z takim marszczonym stanikiem a dół mocno drapowany
W każdym razie to będzie kombinacja 2 sukienek

Moje spodnie z Burdy nr 12/2009 Więcej zdjęć i opis na blogu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5127968.jpg (69,5 KB, 35 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:44   #3053
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

i trochę z różnych sklepów internetowych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2cfc231b0024da1c722c592239d4d939.jpg (16,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2d30a3e95f584d100878bb62927084e4.jpg (14,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7c18023ecb0bf7b5e7250a60dbb4c1a7.jpg (16,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9f4472c4e3945bf18119efe7cb583eab.jpg (22,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 26ce8125ba1efc710c89c339b7740c0e.jpg (23,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0037eaccc63d76254c0671a0f574e140.jpg (21,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 594427_main.jpg (21,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 600877_main.jpg (20,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 601454_main.jpg (21,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 601790_main.jpg (22,3 KB, 4 załadowań)
__________________
Aktualności z mojej szafy:


betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:47   #3054
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

jeszcze parę i wystarczy na dzisiaj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 602496_main.jpg (26,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 603626_main.jpg (23,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 667911587ec027b29b0a13db7d078396.jpg (14,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a68b8db752b281a8a21c567fc035f6b8.jpg (13,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg acea28b564cb485c3a6da22b46a56454.jpg (23,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg af9114c6f4fcd5ec6d82be7b54b2dd50.jpg (25,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b958e3f26032d2a1e0879af278f0e10c.jpg (22,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f26c1e4b685fb92bd881abff90ed54d8.jpg (26,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f190c3b8b1f43357a79bd2132433129a.jpg (19,4 KB, 7 załadowań)
__________________
Aktualności z mojej szafy:


betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 20:57   #3055
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Betty! Ja Cię uduszę! Narobiłaś mi takiego smaka. Pisz no tu zaraz skąd ta sukienka, z jakiego sklepu?? I zabij mnie ceną...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg af9114c6f4fcd5ec6d82be7b54b2dd50.jpg (25,8 KB, 25 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:02   #3056
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość

No więc z tego będę szyła Susankową sukienkę
http://allegro.pl/zakard-zloty-wzorek-i1590368452.html
Powiem Wam, że na żywo materiał jest 100 razy ładniejszy, na prawdę cudny! Ale fakt,że na mało okazji się nadaje myślę, że na własnych poprawinach mogę tak świecić

Kupiłam też u tego Pana bawełnę ze streczem kremową i róż, całkiem ładne kolorki
Koronki dwie, które też na żywo wyglądają duuużo piękniej
I bawełenki 2 haftowane i jedną "wypalaną" (on tak pisze) bialą ze złotawymi kwiatkami
No cuda, aż mi się oczy świecą, ciekawe kiedy to obszyję
też u niego kupowałam i materiały są dużo ładniejsze niż na zdjęciach i dobrej jakości, szkoda tylko ze zdjecia takie kiepskie, chociaż wtedy pewnie bym się na więcej materiałów skusiła
mogę też polecic sprzedawce ABC_tekstylia, jakoś tak się nazywa, dwa razy zamawiałam i wszystko było bardzo ładne i dobrej jakości, no i ma przede wszystkim tkaniny naturalne, bawełny, lny, wełny

a ja się wyłamie z tego grona, bo nie mam zbyt dużych materiałowych zapasów, w tym roku trochę ich kupiłam i jeszcze nie zdążyłam wszystkiego 'obszyć' a z wcześniejszych zakupów mam może 3-4 kupony, ale to dlatego że kupuje tkaniny pod konkretne projekty
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:48   #3057
gosiaz13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 57
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Oh dziekuje! Zachwyciała mnie sukienka nr 4!! ideał jak dla mnie!
I powiem Ci, że chcę uszyć z takim właśnie z takim marszczonym stanikiem a dół mocno drapowany
W każdym razie to będzie kombinacja 2 sukienek

Moje spodnie z Burdy nr 12/2009 Więcej zdjęć i opis na blogu.
Susanna, spodnie przecudne, mój styl!!! Właśnie mam prośbe, bo oczywiście tej burdy nie mam na stanie u siebie, więc zrobiłam przegląd modeli na Osince, i znalazłam wykrój na płaszczo-pelerynke, o którą mi chodziło. Mam prośbe, mogłabyś , albo ktoś , kto dysponuje ta Burdą , cyknać zdjęcie modelu nr 133- bo nie mogę dojrzeć , czy ona ma rękawy , czy nie. Będę baaaaaaardzoooo wdzięczna.!
gosiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 10:15   #3058
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez gosiaz13 Pokaż wiadomość
Susanna, spodnie przecudne, mój styl!!! Właśnie mam prośbe, bo oczywiście tej burdy nie mam na stanie u siebie, więc zrobiłam przegląd modeli na Osince, i znalazłam wykrój na płaszczo-pelerynke, o którą mi chodziło. Mam prośbe, mogłabyś , albo ktoś , kto dysponuje ta Burdą , cyknać zdjęcie modelu nr 133- bo nie mogę dojrzeć , czy ona ma rękawy , czy nie. Będę baaaaaaardzoooo wdzięczna.!
Gosiu dzięki!
O ta pelerynkę chodzi?? -> http://www.burdastyle.de/burda-style...d_91_3811.html
Jeśli tak to nie wiem czy mam cyknąć fotki bo tutaj można je powiększyć i dość ładnie widać krój
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 10:18   #3059
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Ale faaaajneee Ależ żałuję, że mam burdy dopiero od 01/2010... chyba muszę pisać do nich o przysłanie mi tego numeru ...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 11:05   #3060
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Hihi no chyba ze Ci robię wykrój??
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.