Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-01, 22:23   #2521
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
no nie, zwlaszcza jak dziecko w drodze. Rozumiem niestety. A to nie bedzie bardziej uciazliwe? Przeciez taka paprzaca sie rana musi w koncu zaczac dokuczac zwierzatku
Veterynarz powiedzial ze jak rana jest dezynfekowana to dake mu to szanse na kilka miesiecy zycia bez zdwania sobie sprawy ze cos jest nie ta
Mniejszy mialabym dylemat gdyby wlasnie cierpial. A tak uspic zwierze ktore nic nie boli....

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 23:04   #2522
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja już też dziewczyny poprałam i poprasowałam . Nie ma na co czekać .
Martynka a nie dali Ci nic na obniżenie ciśnienia? Nie bierzesz żadnych lekarstw ?
Travis ja byłam z suczką u wete bo sie pogryzly z inna suką i ta ma oderwany płat skóry. Nie bede dalej wchodzić w szczegóły jak to wygląda. Co do twojego zwierzaka to nie wiem co zrobić. Ale gdyby to chodziło o mojego np psa chyba nie dałabym rady uspać...


Ja dziś po wizycie prywatnej. Synuś wraca do swojego percentyla ,jest na 82 ,waga 2,5kg także moja dieta cukrzycowa działa. Dostałam też skierowanie do Przychodni Patologii Ciąży przy szpitalu i mojego lekarza prowadzącego lekarka nazwała doktorem o lajtowym podejściu. I kazała mi się nastawiać na cesarkę ,że Mały będzie duży ale to jeszcze nie makrosomia ale przy moim powikłaniu pewniejsze będzie cięcie ,że synuś nie zatrzyma się w kanale rodnym, unikniemy poprostu jakiegos niedotlenienia i innych urazów okołoporodowych. I też widzi rozwiązanie w okolicach 39 tygodnia.
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 23:50   #2523
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Ja już też dziewczyny poprałam i poprasowałam . Nie ma na co czekać .
Martynka a nie dali Ci nic na obniżenie ciśnienia? Nie bierzesz żadnych lekarstw ?
Travis ja byłam z suczką u wete bo sie pogryzly z inna suką i ta ma oderwany płat skóry. Nie bede dalej wchodzić w szczegóły jak to wygląda. Co do twojego zwierzaka to nie wiem co zrobić. Ale gdyby to chodziło o mojego np psa chyba nie dałabym rady uspać...


Ja dziś po wizycie prywatnej. Synuś wraca do swojego percentyla ,jest na 82 ,waga 2,5kg także moja dieta cukrzycowa działa. Dostałam też skierowanie do Przychodni Patologii Ciąży przy szpitalu i mojego lekarza prowadzącego lekarka nazwała doktorem o lajtowym podejściu. I kazała mi się nastawiać na cesarkę ,że Mały będzie duży ale to jeszcze nie makrosomia ale przy moim powikłaniu pewniejsze będzie cięcie ,że synuś nie zatrzyma się w kanale rodnym, unikniemy poprostu jakiegos niedotlenienia i innych urazów okołoporodowych. I też widzi rozwiązanie w okolicach 39 tygodnia.
Nie dali mi lekow, bo jestem "na granicy". Polozna dzis powiedziala, ze ona nie moze mi nic dac, jedynie moglaby mnie odeslac do szpitala, ale tam sie nasiedze tylko, bo nic mi nie dadza na takie cisnienie. Niby nie chca dawac przy takich wartosciach, bo jest ryzyko, ze spadnie za bardzo. Teraz mierzylam i raz mam 143/80 a za 2-3 minuty 127/78.

Dobrze, ze dieta cukrzycowa pomaga, ale jesli tak bedzie bezpieczniej, to lepiej, ze odsylaja na cesarke.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 05:45   #2524
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis mówisz że mogłabym sobie dorobić prasowaniem

Co do świnki, bardzo przykra sprawa, moją świnkę spotkało niestety to samo, "naszczescie" sama odeszła zanim te guzy się otworzyły, z tym że to było 16 lat temu, wtedy wet powiedziała że świnki tak mają i tego się nie leczy.
Amnesia dobrze że dieta działa i synek troszkę przystopowal.
Ja dziś mam wizytę, wczoraj robiłam badania i 1 raz od początku ciąży mam hemoglobine w normie 12


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 06:27   #2525
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis, biedna świnka. I trudna sytuacja. Może faktycznie poszukaj jakiegoś 'hospicjum'. My swego czasu nawet z chomikiem jezdzilismy do weterynarza, bo mu sie guz zrobił pod gardłem. Ze starości, i niebolesny, ale nie leczyć, nie mieściło nam się w głowie.

Amnesia, pewnie, nie ma co ryzykować, dobrze, że masz już jakiś plan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 12:07   #2526
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej dziewczyny. Ja pierwszemu synowi wszystko prasowałam przez kilka miesięcy. Teraz nie mam ani sił, ani czasu, ani ochoty. A że w międzyczasie dorobiłam się suszarki bębnowej, to tym bardziej prasować nie zamierzam, po suszarce ciuszki są mięciutkie i nie wygniecione. Z zarazkofobii już się wyleczyłam, więc to mnie do prasowania nie przekonuje Czekam tylko, żeby upały zelżały bo póki co suszę wszystko tradycyjnie, żeby nie dogrzewać jeszcze bardziej mieszkania. No i muszę na te ciuszki zrobić najpierw miejsce, przeorganizować trochę w pokoiku... Ech dajcie mi trochę siły. Starszakowi idą zęby i ma straszną mamozę, nawet nie mam kiedy pomyśleć o szykowaniu rzeczy dla młodszego.

Travis współczuję dylematu. Może rzeczywiście warto skonsultować z innym wetem, dla pewności?
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 12:16   #2527
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Tak to jest jak ma sie w domu starsze dzieciaki. Moja na szczescie w wieku szkolnym, wiec poszykowalam zanim zaczely sie wakacje, bo co z tego, ze duza, jak nic nie da sie przy niej zrobic.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 12:18   #2528
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Co sie stalo z biedronka ? Zniknela nam, cos mnie ominelo?
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 13:11   #2529
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Znaleslismy dla niego opieke.
Prywanye rescue gdzie maja veterynarza na volontariacie ktory bedzie mu to czyscic tak czesto jak trzeba. Swinka bedzie mieszkac na zewnatrz tzn w ogrodzie w specjalnym drewnianym domku gdzie sa inne swinki, taki dom starosci. Bedzie zyla tak dlugo jak dlugo nie bedzie jej to bolec.
Bedziemy miesiecznie placic na jedzenie itp
Chyba najlepsze wyjscie,niestety nie moge mieszkac w takim zapachu ( ja to czuje tak jakby za przeproszeniem ta rana gnila, mimo ze dezynfekujemy itp no w mieszkaniu czuc)
Czuje sie zle z tym, tak jakbym oddala zwierze jak tylko pojawil sie problem ale nie jestem w stanie z tym problemem walczyc.
Wolalabym zeby sam umarl chyba niz go uspic
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 13:26   #2530
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis bardzo dobre rozwiązanie, Twoja świnka będzie szczęśliwa wśród innych świnek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 13:39   #2531
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Travis bardzo dobre rozwiązanie, Twoja świnka będzie szczęśliwa wśród innych świnek
Tez tak uwazam. Swinki to zwierzeta stadne,fajnie mu bedzie w towarzystwie. No i do tego wet na stale w jego sytuacji to wazne. Wiem, ze ci ciezko, ale dobrze postapilas.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 14:39   #2532
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ale sie nałaziłam, najeździłam, nasiedziałam. Ale wszystko załatwiłam. Kupiłam dziś biustonosze do karmienia (jak byście szukały, to Lupoline ma spory rozstaw rozmiarówki) i fotelik samochodowy. Zostało mi zmodyfikować koszule do porodu, to jutro pewnie to zrobię i z głowy wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 14:42   #2533
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Macie specjalne koszule do porodu?

Ja poszlam do primarka i kupilam najtansza koszulke nocna na ramiaczkach ale zeby tylek zaslaniala. po porodzie pojdzie do smieci

Biore inne dwie odpinane do karmienia.
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 14:50   #2534
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Specjalne, w sensie najtańsze jakie były, takie dłuższe t-shirty, tylko zapięcie dorabiam bo chciałam rozpinaną po całej długości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 14:57   #2535
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

nie wpadlam na to, ze potrzebuje koszuli do porodu. Moze dlatego, ze rodze w sali z wanna, wiec kazali kostium

Edytowane przez klocki_LEGO
Czas edycji: 2019-07-02 o 15:00
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:04   #2536
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

a co jesli cos pojdzie nie tak i kaza z wody wyjsc? Wiadomo mozesz byc w staniku od stroju a majty sciagnac ale ja mam na sali porodowej partnera i kolezanke, i wiem ze zobaczy mnie nago etc ale wole miec koszule zaslaniajaca to i owo


jaki macie plan dojazdu do szpitala?

Mam swoje auto itp ale watpie ze bede w stanie sie sama zawiesc
Tz tez ma auto ale jak akurat bedzie w pracy (2 h jesli jest korek) to nie wiem co zrobie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:06   #2537
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a co jesli cos pojdzie nie tak i kaza z wody wyjsc? Wiadomo mozesz byc w staniku od stroju a majty sciagnac ale ja mam na sali porodowej partnera i kolezanke, i wiem ze zobaczy mnie nago etc ale wole miec koszule zaslaniajaca to i owo


jaki macie plan dojazdu do szpitala?

Mam swoje auto itp ale watpie ze bede w stanie sie sama zawiesc
Tz tez ma auto ale jak akurat bedzie w pracy (2 h jesli jest korek) to nie wiem co zrobie
nie mam specjalnie problemow latac z gola dvpa, bedzie tylko maz. Moze wezme jakas spodniczke czy cos.

Dojazd to Uber albo maz
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:09   #2538
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Tu uber ponoc odmawia rodzacej
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:25   #2539
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Tu uber ponoc odmawia rodzacej
A skad wie, ze rodzisz? przeciez wsiadasz, on zaczyna kurs i dopiero wtedyy widac, ze rodzisz heheheeh
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 15:33   #2540
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

No tak ale widzi gdzie jedziesz- szpital oddzial polozniczy (jakbym mila od drugiej strony szpitala isc tzn z drugiego wejscia to jakies 15 minut

A co jak zabrudzisz siedzenia itp? ja ich po czesci rozumiem ze odmawiaja czasem
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:38   #2541
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
No tak ale widzi gdzie jedziesz- szpital oddzial polozniczy (jakbym mila od drugiej strony szpitala isc tzn z drugiego wejscia to jakies 15 minut

A co jak zabrudzisz siedzenia itp? ja ich po czesci rozumiem ze odmawiaja czasem
Ja do szpitala regularnie jezdze - na wizyty przeciez. Albo kontrolne dla siebie, albo w odwiedziny, albo na badania po prostu, wiec nie sadze by sam cel podrozy cos mowil.

Co do sieidzen to dlatego mam przygotowane majty miesiaczkowe i recznik :P Nie ma jak inaczej dojechac, bo jak?
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:44   #2542
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Macie specjalne koszule do porodu?

Ja poszlam do primarka i kupilam najtansza koszulke nocna na ramiaczkach ale zeby tylek zaslaniala. po porodzie pojdzie do smieci

Biore inne dwie odpinane do karmienia.
A w zyciu. Biore stara bluzke do porodu. Po wszystkim ja wyrzuce. Nawet w teczce z notatkami ciazowymi u mnie jest napisane zeby wziac najlepiej stary t-shirt. Tam nikt nie patrzy na to, co kobieta ma na sobie.

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Tu uber ponoc odmawia rodzacej
U mnie ogolnie taksowkarze nie sa zadowoleni. Jak jechalam do porodu, to jeden nic nie mowil a jak jechalam drugi raz, to kierowca powiedzial, ze nie sa chetni wozic kobiet do porodu, bo 2 tyg wczesniej w innej korpo, kobieta urodzila w taksowce. Wiadomo, ze koszta ogromne, ubezpieczalnia pokryje, ale zanim wymienia fotele itd, to tez chwile trwa a taksowkarz zostaje bez narzedzia pracy.

Ja sciagne meza z pracy jak cos. U mnie w rodzinie nie bylo szybkich porodow a moj pierwszy tez trwal wieki, wiec nie nastawiam sie na to, ze urodze w pol godziny. To by bylo zbyt piekne Takze spokojnie poczekam az maz sie urwie z pracy a gdyby cos sie dzialo typu krwawienie albo cos, to tak czy inaczej dzwoni sie na pogotowie.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
No tak ale widzi gdzie jedziesz- szpital oddzial polozniczy (jakbym mila od drugiej strony szpitala isc tzn z drugiego wejscia to jakies 15 minut

A co jak zabrudzisz siedzenia itp? ja ich po czesci rozumiem ze odmawiaja czasem
Na siedzenia nawet do wlasnego auta dobrze miec maty jednorazowe. Z reszta ja na takiej siedzialam jak jechalam taksowka do szpitala, to tez inaczej kierowca na to patrzal.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:45   #2543
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
A w zyciu. Biore stara bluzke do porodu. Po wszystkim ja wyrzuce. Nawet w teczce z notatkami ciazowymi u mnie jest napisane zeby wziac najlepiej stary t-shirt. Tam nikt nie patrzy na to, co kobieta ma na sobie.


U mnie ogolnie taksowkarze nie sa zadowoleni. Jak jechalam do porodu, to jeden nic nie mowil a jak jechalam drugi raz, to kierowca powiedzial, ze nie sa chetni wozic kobiet do porodu, bo 2 tyg wczesniej w innej korpo, kobieta urodzila w taksowce. Wiadomo, ze koszta ogromne, ubezpieczalnia pokryje, ale zanim wymienia fotele itd, to tez chwile trwa a taksowkarz zostaje bez narzedzia pracy.

Ja sciagne meza z pracy jak cos. U mnie w rodzinie nie bylo szybkich porodow a moj pierwszy tez trwal wieki, wiec nie nastawiam sie na to, ze urodze w pol godziny. To by bylo zbyt piekne Takze spokojnie poczekam az maz sie urwie z pracy a gdyby cos sie dzialo typu krwawienie albo cos, to tak czy inaczej dzwoni sie na pogotowie.
U mnie za to sa porody 2 godzinne, dlatego sciaganie meza z pracy odpada ha ha ha. Pogotowia siagac nie widze sensu. Przeciez porod to nie choroba. Z reszta u nas sredni czas dojazdu karetki 40 min wiec mija sie z celem
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 15:50   #2544
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja mam do szpitala 5 min samochodem, mąż z pracy dojedzie w 10-20min, więc tu nie panikuję. Tylko cholera jedna czasem telefonu nie sprawdza. I chyba zacznę go sprawdzać, moze sie nauczy
Kłuje mnie strasznie dzisiaj w dole brzucha. Za dużo chodzenia chyba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 16:03   #2545
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja mam conajmniej kilka osób do których mogę zadzwonić gdyby coś zaczęło się dziać. Oczywiście pierwszy jest mąż i zakładam, że w ogóle nie będzie potrzeby dzwonić do kogokolwiek innego. W pracy powie, ze wychodzi i najprawdopodobniej już danego dnia nie wróci, a i tak nikt mu nic za to nie zrobi

Shiz, mnie tez mocno boli w dole brzucha jak się za dużo nachodze


Od dwóch miesięcy zbieram się, żeby kupić sobie nową frezarkę do paznokci, ale ciagle jakoś tak szkoda mi było kasy.. a to coś do domu trzeba było kupić, a to milion rzeczy dla dzieci, a to prezent mamie na urodziny, a to teściowej. Dzisiaj mężowi wygrałam licytacje kilku gier na konsole, od razu zapłaciłam i jakoś nie było mi ma to szkoda kasy... mąż tez dzisiaj powiedział, żebym sobie w końcu te frezarkę zamówiła, ale i tak jakoś tak na siebie mi szkoda pieniędzy - mimo iż wiem, ze moja aktualna frezarka już nie do końca spełnia swoją role i lada dzień może się rozlecieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 16:03   #2546
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
U mnie za to sa porody 2 godzinne, dlatego sciaganie meza z pracy odpada ha ha ha. Pogotowia siagac nie widze sensu. Przeciez porod to nie choroba. Z reszta u nas sredni czas dojazdu karetki 40 min wiec mija sie z celem
Oczywiscie nie dzwonilabym na pogotowie w normalnej sytuacji. Mialam na mysli krwawienia. W takiej sytuacji jednak nie czekalabym na meza ani na taksowke.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 16:12   #2547
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

krwawienie czy jak juz glowka wystaje to szpital mowi zeby wzywac karetke

Klocki lego, tu oddzial gdzie sie rodzi to inny niz ten gdzie sa badania

czytam wlasnie na forum i sa niby jakies pojedyncze firmy taxi co wezma w razie czego.

mam nadzieje nie bedzie takeij potrzeby i nie rozkreci sie porod z niczego w ciagu dnia tylko bedzie pobolewac wczesniej to Tz do pracy nie pojdzie najwyzej

Ja niestety nie mam tu rodziny zadnej. Kolezanka ktora bedzie mi towazyszyc tez mieszka 30 min ode mnie ale od biedy pomoze jesli akurat bedzie miala co z dziecmi zrobic
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 16:18   #2548
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
krwawienie czy jak juz glowka wystaje to szpital mowi zeby wzywac karetke

Klocki lego, tu oddzial gdzie sie rodzi to inny niz ten gdzie sa badania
No wlasnie, rozne realia. Ja bym pisala / dzwonila do mojego lekarza najpierw i tak.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 16:23   #2549
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja mam rodzine, ale przy pierwszym porodzie ich nie potrzebowalam. Teraz sytuacja sie komplikuje, bo w domu jest corka i martwie sie co bedzie, jak mnie zlapie w nocy bo na porodowke nie mozemy jej zabrac a ona z tych, co nawet pol godziny sama w domu nie wysiedzi zeby maz mnie odwiozl i do niej wrocil. W dzien nie byloby problemu bo nawet jak rodzina bedzie w pracy, to zawsze jakas sasiadke moglabym poprosic zeby przypilnowala ja przez godzine.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 16:34   #2550
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

wezcie mloda do auta, podjechac pod same drzwi maternity i dojdziesz sama lub jak ciezko to maz zawola pielegniarke i Ci pomoga

U nas odzial do rodzenia jest na 1szym pietrze wiec nawet jakbym miala starsze dziecko to normalnie wpuszcza do skrzydla szpitala bo parter jest co innego etc i wlazisz z rodzinka na 1sze pietro a tam juz Cie przejma przeciez
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.