Jak Często Myjecie Włosy? - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-05, 10:53   #1471
karolinadarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Osobiście jestem fanką wszystkich szamponów i odżywek z firmy Biokap. Osobom które często myją włosy zdecydowanie polecam szampon tej firmy do częstego stosowania i Bio organiczny żel do ciała i włosów- na moich włosach sprawdza się świetnie, nigdy nie wyglądały tak ładnie po myciu. Niestety z tego co wiem ten bio organiczny szampon niedługo ma zostać wycofany albo zmodyfikowany-już zaopatrzyłam się w 4 opakowania. Muszę zaznaczyć że szampony z tej firmy to szampony ziołowe o lekkich konsystencjach, warto je zatem pozostawić na skórze głowy przez jakieś 2-3 minuty, ale jeżeli włosy mają tendencję do plątania to najlepiej po myciu użyć odżywki. Trzeba sprawdzić indywidualnie jak sprawdzą się na włosach.


Jeżeli ktoś nie przepada za ziołowymi szamponami to równie dobre będą np. z Biodermy Node fluid-taki w zielonej butelce, wodnista biodegradowalna formuła, sprawdzi się również jeżeli ktoś ma łupież itp. Może być też Ducray extra-doux raczej delikatny i również przeznaczony do częstego stosowania. Ciekawie propozycje mają też Sylveco i Orientana.

Niestety są to droższe szampony, ceny mogą się wahać w zależności od miejsca gdzie kupujemy. Koszt tych które podałam powyżej to mniej więcej 30-50zł ale są naprawdę wydajne nie potrzeba ich wiele żeby ładnie umyły włosy. Tylko Bioderma może być mniej wydajna ale jeżeli ktoś ma więcej problemów ze skórą głowy niż tylko częste mycie to warto spróbować.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Zapomniałam dodać jeszcze tańszej propozycji tj Equilibra Aloes, co prawda on już ma więcej tych składników które wpływają na konsystencję na tle np. Biokapu wypada raczej blado, pomimo tego myślę że warto spróbować bo już na drugim miejscu w składzie ma Aloes i cena jest korzysta bo to tylko 14-20 zł. Jakby ktoś chciał nim myć włosy codziennie to proponuję wylać pół porcji na dłoń i wymieszać z małą ilością wody żeby go rozwodnić na equilibrę powinny uważać osoby które mają tendencję do łupieżu.
karolinadarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:08   #1472
lusisi
Raczkowanie
 
Avatar lusisi
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Nie wiem jak kiedyś mogłam myć włosy 1 raz w tygodniu, teraz byłoby to niewyobrażalne. Po fazie 1 razu przeszłam na fazę 2 razy w tygodniu, ale teraz nie wyobrażam sobie nie umyć włosów co 2 dzień. Co prawda, nie przetłuszczają mi się nadmiernie i ciągle wyglądają dobrze na drugi dzień, ale ich układanie staje się nieco problematyczne.
Używam szamponu fryzjerskiego z Joanny i bardzo go sobie chwalę.
__________________
Od muzyki, piękniejsza jest tylko cisza.


Zapraszam na odwiedziny do
mojej firmy
lusisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:19   #1473
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez karolinadarien Pokaż wiadomość
Osobiście jestem fanką wszystkich szamponów i odżywek z firmy Biokap. Osobom które często myją włosy zdecydowanie polecam szampon tej firmy do częstego stosowania i Bio organiczny żel do ciała i włosów- na moich włosach sprawdza się świetnie, nigdy nie wyglądały tak ładnie po myciu. Niestety z tego co wiem ten bio organiczny szampon niedługo ma zostać wycofany albo zmodyfikowany-już zaopatrzyłam się w 4 opakowania. Muszę zaznaczyć że szampony z tej firmy to szampony ziołowe o lekkich konsystencjach, warto je zatem pozostawić na skórze głowy przez jakieś 2-3 minuty, ale jeżeli włosy mają tendencję do plątania to najlepiej po myciu użyć odżywki. Trzeba sprawdzić indywidualnie jak sprawdzą się na włosach.


Jeżeli ktoś nie przepada za ziołowymi szamponami to równie dobre będą np. z Biodermy Node fluid-taki w zielonej butelce, wodnista biodegradowalna formuła, sprawdzi się również jeżeli ktoś ma łupież itp. Może być też Ducray extra-doux raczej delikatny i również przeznaczony do częstego stosowania. Ciekawie propozycje mają też Sylveco i Orientana.

Niestety są to droższe szampony, ceny mogą się wahać w zależności od miejsca gdzie kupujemy. Koszt tych które podałam powyżej to mniej więcej 30-50zł ale są naprawdę wydajne nie potrzeba ich wiele żeby ładnie umyły włosy. Tylko Bioderma może być mniej wydajna ale jeżeli ktoś ma więcej problemów ze skórą głowy niż tylko częste mycie to warto spróbować.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Zapomniałam dodać jeszcze tańszej propozycji tj Equilibra Aloes, co prawda on już ma więcej tych składników które wpływają na konsystencję na tle np. Biokapu wypada raczej blado, pomimo tego myślę że warto spróbować bo już na drugim miejscu w składzie ma Aloes i cena jest korzysta bo to tylko 14-20 zł. Jakby ktoś chciał nim myć włosy codziennie to proponuję wylać pół porcji na dłoń i wymieszać z małą ilością wody żeby go rozwodnić na equilibrę powinny uważać osoby które mają tendencję do łupieżu.
Dziękuję za odpowiedź
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:40   #1474
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez lusisi Pokaż wiadomość
Nie wiem jak kiedyś mogłam myć włosy 1 raz w tygodniu, teraz byłoby to niewyobrażalne. Po fazie 1 razu przeszłam na fazę 2 razy w tygodniu, ale teraz nie wyobrażam sobie nie umyć włosów co 2 dzień. Co prawda, nie przetłuszczają mi się nadmiernie i ciągle wyglądają dobrze na drugi dzień, ale ich układanie staje się nieco problematyczne.
Używam szamponu fryzjerskiego z Joanny i bardzo go sobie chwalę.

Jakiego? Tez przez pomyłkę kupiłam jakis fryzjerski tej firmy - straszny skład
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 12:07   #1475
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Kolejne tyle zajęłoby mi opowieść o tym
Z takim tempem to faktycznie problematyczne życie można mieć.

Cytat:
Napisane przez karolinadarien Pokaż wiadomość
Osobiście jestem fanką wszystkich szamponów i odżywek z firmy Biokap. Osobom które często myją włosy zdecydowanie polecam szampon tej firmy do częstego stosowania i Bio organiczny żel do ciała i włosów- na moich włosach sprawdza się świetnie, nigdy nie wyglądały tak ładnie po myciu. Niestety z tego co wiem ten bio organiczny szampon niedługo ma zostać wycofany albo zmodyfikowany-już zaopatrzyłam się w 4 opakowania. Muszę zaznaczyć że szampony z tej firmy to szampony ziołowe o lekkich konsystencjach, warto je zatem pozostawić na skórze głowy przez jakieś 2-3 minuty, ale jeżeli włosy mają tendencję do plątania to najlepiej po myciu użyć odżywki. Trzeba sprawdzić indywidualnie jak sprawdzą się na włosach.


Jeżeli ktoś nie przepada za ziołowymi szamponami to równie dobre będą np. z Biodermy Node fluid-taki w zielonej butelce, wodnista biodegradowalna formuła, sprawdzi się również jeżeli ktoś ma łupież itp. Może być też Ducray extra-doux raczej delikatny i również przeznaczony do częstego stosowania. Ciekawie propozycje mają też Sylveco i Orientana.

Niestety są to droższe szampony, ceny mogą się wahać w zależności od miejsca gdzie kupujemy. Koszt tych które podałam powyżej to mniej więcej 30-50zł ale są naprawdę wydajne nie potrzeba ich wiele żeby ładnie umyły włosy. Tylko Bioderma może być mniej wydajna ale jeżeli ktoś ma więcej problemów ze skórą głowy niż tylko częste mycie to warto spróbować.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Zapomniałam dodać jeszcze tańszej propozycji tj Equilibra Aloes, co prawda on już ma więcej tych składników które wpływają na konsystencję na tle np. Biokapu wypada raczej blado, pomimo tego myślę że warto spróbować bo już na drugim miejscu w składzie ma Aloes i cena jest korzysta bo to tylko 14-20 zł. Jakby ktoś chciał nim myć włosy codziennie to proponuję wylać pół porcji na dłoń i wymieszać z małą ilością wody żeby go rozwodnić na equilibrę powinny uważać osoby które mają tendencję do łupieżu.
Ja z takich bardziej dostępnych polecam Tołpę do atopowej skóry głowy - nawilżający szampon kojący podrażnienia z serii Dermo Hair (30 zł w rossmannie w regularnej cenie, ale często sa promocje na ok. 24 zł - 200 ml, wydajny). Co prawda nigdy nie analizowałam składu tego szamponu, ale to jedyny *, który nie robi krzywdy mojej skórze glowy, a miewam z nią problemy.
edit. * jedyny spośród tych, których wypróbowałam z drogerii

edit2. swoją drogą tołpa ma teraz mnóstwo przecen na stronie, zauważyłam, jak szukałam nazwy tego szamponu. Przykładowo on jest przeceniony na 17,99 zł z 29.99 zł, ale ogólnie mnóstwo produktów -30 i -40%, więc jak ktoś lubi tołpę, to do chyba 9.01.2018 jest ta promocja

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2018-01-05 o 12:40
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:16   #1476
karolinadarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Pamiętam że parę lat temu używałam jakiegoś szamponu Tołpy (chyba na objętość) i byłam zadowolona. Jestem ciekawa tego do atopowej, chętnie sprawdzę za jakiś czas na razie mam zapas ale z promocji może teraz skorzystam Dzięki za info!
karolinadarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:18   #1477
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję włosy co dwa dni i wszystko, co z nimi robię zajmuje mi właśnie około półtorej godziny, jak trzymam maskę to dłużej. Wystarczy po prostu więcej czasu poświęcać na pielęgnację, suszyć tylko chłodnym nawiewem i już się zbiera minuta za minutą. Po spłukaniu odżywki/maski muszę mieć ręcznik na głowie minimum pół godziny, bo inaczej takie całkiem mokre włosy suszylabym w nieskończoność. Woda musi wsiąknać w ten ręcznik. A nawet jak suszę ciepłym nawiewem to samo suszenie zajmuje mi z pół godziny.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2018-01-05 o 15:08
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 14:22   #1478
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja myję włosy co dwa dni i wszystko, co z nimi robię zajmuje mi właśnie około półtorej godziny, jak trzymam maskę to dłużej. Wystarczy po prostu więcej czasu poświęcać na pielęgnację, suszyć tylko chłodnym nawiewem i już się zbiera minuta za minutą. Po spłukaniu odżywki/maski muszę mieć ręcznik na głowie minimum pół godziny, bo inaczej takie całkiem mokre włosy suszylabym w nieskończoność. Woda musi wciąknać w ten technik. A nawet jak suszą ciepłym nawiewem to samo suszenie zajmuje mi z pół godziny.
mam identyko!
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 14:37   #1479
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Też kiedyś suszyłam zimnym nawiewem, trzymałam długo maski, olejki, odżywki, wycierałam w bawełniane koszulki, ale w niczym moje włosy nie były po tym lepsze, tylko traciłam czas.
Być może komuś to pomaga, ja wolę dłużej spać - musze myć włosy rano, bo po nocy wyglądają źle. Więc robię to najszybciej jak się da, z tym że ja myję nad wanną najpierw włosy, a później już z ręcznikiem się kąpię, myję zęby, itp, więc w międzyczasie mi podsychają. Zdejmuję ręcznik, wycieram, wychodze z łazienki zrobić pare rzeczy typu pościelenie łóżka, suszę ciepłym, najmocniejszym nawiewem z 5 minut, a resztę mi podsychają, jak dalej szykuję się do pracy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 16:35   #1480
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Martaakow, oj tam oj tam. Nie mam jeszcze z tym żadnego problemu
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 18:35   #1481
lusisi
Raczkowanie
 
Avatar lusisi
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jakiego? Tez przez pomyłkę kupiłam jakis fryzjerski tej firmy - straszny skład
No moje włosy akurat polubiły ten szampon z Joanny, korzystając z innego od razu swędzi mnie skóra głowy. :/
To taki duży szampon w czarnej litrowej butli z dozownikiem. Używam na przemian wygładzającego z regenerującym.
__________________
Od muzyki, piękniejsza jest tylko cisza.


Zapraszam na odwiedziny do
mojej firmy
lusisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 18:39   #1482
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Martaakow, oj tam oj tam. Nie mam jeszcze z tym żadnego problemu
Ja też nie mam, więc nie rozumiem po co to uświadamianie. Każdy ma inne włosy i swoje sposoby pielęgnacji, a tu jakiś czas temu padły posty, że co to za wysiłek umyć włosy codziennie, to jak prysznic całego ciała. Taaaa..
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:40   #1483
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Dla mnie takie odpowiedzi trącą trochę perełkami wizażu
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 09:42   #1484
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

jak miałam krótkie włosy to myłam codziennie - 10 min i były suche, teraz przy kolejnej próbie zapuszczania myję co 2 dzień a i tak uważam że mogłabym myć codziennie bo zauważyłam że zaczynają się szybciej tłuścić
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 19:29   #1485
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie
__________________
"Nieśmiertelność to nie dar, lecz przeznaczenie, które musi się wypełnić..."
Książki 2019:
2
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:10   #1486
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

codziennie
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 21:02   #1487
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Oszalałabym jakbym musiała codziennie myć włosy
Moim w zupełności wystarczy mycie raz w tygodniu przy czym odprawiam dwugodzinny rytuał z maseczkami, końcówkami, itp itd
I co ważne nie używam suszarki żeby nie mieć na głowie nieporozumienia
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 09:16   #1488
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
co to za wysiłek umyć włosy codziennie, to jak prysznic całego ciała. Taaaa..
No bo to żaden wysiłek. Pisze jako osba posiadająca włosy prawie do pasa,myjąca codziennie włosy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 09:26   #1489
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No bo to żaden wysiłek. Pisze jako osba posiadająca włosy prawie do pasa,myjąca codziennie włosy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już pisałam, że u mnie mycie włosów i pielęgnacja to dwie godziny, więc DLA MNIE to jest wysiłek i dlatego włosy myję co dwa dni. Kiedyś też myłam codziennie, ale obecnie ani nie potrzebuję, bo włosy są ok, ani mi się nie chce, bo wolę przez te dwie godziny oglądać seriale czy czytać książkę.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-16, 14:38   #1490
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja wlasnie szykuje sie psychicznie do mojego niesamowitego maratonu mycia włosów.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 14:55   #1491
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Dziewczyny a ja kiedyś myłam włosy co 2gi dzień i to w zupełności wystarczało, a od kilku lat przestawiłam się na codzienne mycie i teraz muszę tak myć bo inaczej są już niefajne
Nie wiem jak wrócić o poprzedniego trybu..czytałam, że trzeba 'przetrzymywać' włosy bez mycia codziennego ale jak gdy siedzę w domu to okej, mogę umyć co drugi dzień, ale jak mam jakieś wyjście (a praktycznie zawsze mam bo pracuję i studiuję) to ciężko mi ich nie umyć
Może któraś z Was pokonała ten problem i chciałaby się podzielić swoimi doświadczeniami
__________________
Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia.
Pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 15:30   #1492
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Moze jak będziesz miec jakies dłuższe wolne? Albo wspomóż sie suchym szamponem czy cos
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 16:47   #1493
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Polecam nakładać na skórę głowy olej z czarnuszki albo raz na tydzień użyć szampon przeciwłupieżowy, pomagają utrzymać włosy dłużej w świeżości. Nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie włosów do częstszego mycia. Możesz mieć wrażenie, że po jednym dniu są tłuste, bo np.skorze głowy brakuje nawilżenia albo używasz zbyt obciążających kosmetyków.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 18:35   #1494
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

ostatnio codziennie -.-
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 14:00   #1495
Paula123987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Mi w ostatnim czasie włosy zaczęły się szybko przetluszczac, że musiałam myć codziennie. Kupiłam szampon głęboko oczyszczający i teraz myje co trzy dni
Paula123987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 16:58   #1496
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Paula123987 Pokaż wiadomość
Mi w ostatnim czasie włosy zaczęły się szybko przetluszczac, że musiałam myć codziennie. Kupiłam szampon głęboko oczyszczający i teraz myje co trzy dni
Jaki konkretnie?
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 08:33   #1497
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Moze jak będziesz miec jakies dłuższe wolne? Albo wspomóż sie suchym szamponem czy cos
Suchy szampon tylko pozornie pomaga, ale wysusza skórę glowy, przez co na dłuższą metę będzie ona produkowała więcej sebum.
Ja już po 2-3 użyciach w krótkim odstępie czasu mam masakrę na głowie po suchym szamponie. Dlatego dla mnie to ostateczna ostateczność, kiedy mam 3 minuty i muszę odświeżyć włosy. Jak mam chociaz 20 minut, to już wolę umyć, mniej szkód mi to robi niż suchy szampon.


Zgadzam się z wypowiedziami, że skórze może brakować nawilżenia.
Albo to sprawa hormonów Nie sa na tym samym poziomie przez całe życie, a mają wpływ na ilość wydzielanego sebum.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 08:54   #1498
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja natomiast nie mam takich przebojów po suchym szamponie, wiec moze kazdy powinien sprawdzić na sobie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 09:16   #1499
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Nie zmienia to faktu, że działa w bardzo prosty sposób: silnie pochłania sebum zgromadzone na powierzchni skóry. To nigdy nie jest dobre, bo sebum (oczywiście w normalnej ilości, a nie nadmiar) jest też barierą ochronną dla skóry.
Dlatego w sytuacji awaryjnej - jestem za.
Do stosowania regularnie np. co drugi dzień, żeby nie musieć myć wlosów codziennie - jestem na nie.


Oczywiście że każdy musi spróbowac na sobie, jak bardzo szkodzi mu szkodliwa rzecz Ale nie widze sensu polecania tego jako rozwiązania na stałe.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 12:19   #1500
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Jak Często Myjecie Włosy?

Ale ona pytała jak przetrwać jakis krótki odcinek czasu bez mycia.... wiec nie wiem skąd wynalazłas iż cos jest komus polecane na stałe to akurat było bezsensu.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2018-01-19 o 12:21
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 16:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.