Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-07, 17:13   #4501
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja mam w szafie rzeczy ktore maja prawie 10 lat (oczywiscie tylko kilka z nich), a wiekszosc co najmniej 5. Blagam potwierdzcie ze tez macie w szafie conajmniej kilkuletnie rzeczy bo juz nie wiem co myslec.
Nie musisz błagać, ja mam większość takich kilkuletnich rzeczy. Może co pół roku coś kupię jeśli baaaardzo mi się podoba lub w zastępstwie. Mam zimowe oficerki 10lat w których w sezonie chodzę non stop (szewc mi podeszwy za te lata jedynie musiał naprawić), baleriny 5lat z Ryłko takie z odginaną miękką podeszwą, żakiety Reserved/Mango/nawet Vero moda i bluzki co najmniej 5-10 lat (nie pamiętam, liczę czas od pracy/okazji do której je kupiłam). Przedzierają mi się co najwyżej piżamy i dotychczas 2 bawełniane t-shirty. Spodnie jakoś zużywam, i tracą też kolory. Ale póki rzeczy dobrze wyglądają i je lubię, to trzymam. Nie widać na nich zużycia, bo wtedy to faktycznie na hasiok.
Po co wymieniać co rok, jak w sklepie sięgam po odpowiednik (naprawdę, stale wybieram to samo)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2020-07-07 o 17:16
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 19:42   #4502
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja mam nawet ciuchy które mają po kilkadziesiąt lat, wprawdzie nie moje od nowości ale jednak swoje lata mają. Np. po domu bardzo lubię nosić koszulę którą mój ojciec miał na sobie w dniu ślubu w 1986 roku. On ją założył raz, a ja ją noszę już od jakichś 15 lat i nadal jest w świetnym stanie.
Już kilka lat temu uznałam że nie będę kupować nowych ciuchów dopóki nie znoszę starych i kurczę jak na złość prawie nic się nie zużywa. Wiadomo, jak coś mi się bardzo spodoba to czasem w ramach wyjątku kupię ale staram się tego nie robić bo mam tylko jedną szafę i nie mam gdzie zmieścić więcej ubrań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 23:19   #4503
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja mam nawet ciuchy które mają po kilkadziesiąt lat, wprawdzie nie moje od nowości ale jednak swoje lata mają. Np. po domu bardzo lubię nosić koszulę którą mój ojciec miał na sobie w dniu ślubu w 1986 roku. On ją założył raz, a ja ją noszę już od jakichś 15 lat i nadal jest w świetnym stanie.
Już kilka lat temu uznałam że nie będę kupować nowych ciuchów dopóki nie znoszę starych i kurczę jak na złość prawie nic się nie zużywa. Wiadomo, jak coś mi się bardzo spodoba to czasem w ramach wyjątku kupię ale staram się tego nie robić bo mam tylko jedną szafę i nie mam gdzie zmieścić więcej ubrań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajne to, taki powiew sentymentu, podoba mi się Z tym, że ja jestem kompletnie inna, nie potrafię tak dawać rzeczom drugiego życia...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 09:43   #4504
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Beata_Mal Pokaż wiadomość
moda modą, ale minimalizmem się zaczęłam interesować jak zrobiłam porządne sprzątanie i pooglądałam kilka filmików na yt. PO co mi stare książki, przeczytane, kurzące się? Po co stare pamiątki do których i tak nikt nie wraca? Po co sterta gadżetów, pierdół i dodatków? Ci, którzy mnie zainspirowali potrafią caly swój dobytek- najważniejsze rzeczy zmieścić do plecaka.... a ja jak mam się przeprowadzać to musiałabym zamówić ciężarówkę.... konsumpcjonizm, materializm... w taki świecie żyjemy
Obstawiam, że ja to i z ciężarówka miałabym problem żeby się zmieścić. Jak sobie przypomnę moja ostatnia przeprowadzkę z mieszkania studenckiego to masakra. A ile w między czasie razy chodziłam do śmietnika to moje
Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Rozumiem, ja nie pochodze z malego miasteczka, ale faktycznie moje miasto ma mniej niz 500 tysiecy mieszkancow. Mysle tez, ze sek w tym ze praktycznie nie istnieja tam ciuchlandy na wage, wszystko jest wyceniane, a zwykle w ostatnim dniu przed dostawa wszystko jest za zlotowke. Bede tam w sierpniu i mam nadzieje na zakupy ubraniowe (i co ciekawe kosmetyczne i zywieniowe tez, jednak w Polsce te rzeczy wychodza duzo taniej).



Moim zdaniem jesli kupisz je w neutralnym materiale i kolorze to moga "dobrze sie starzec". Generalnie ta zasada obowiazuje chyba we wszystkim. A skoro pasuja do twojej sylwetki i stylu to ja bym wziela i sie nie zastanawiala czy bedzie widac ze sa z poprzedniego sezonu.

Abstrachujac od tego co napisalas, zawsze uderza mnie gdy ktos mowi ze te spodnie mam juz od roku albo od dwoch lat i nazywa je starymi. Az sie musze powstrzymac zeby sie zlapac za glowe. Czesto mowia tak youtuberki gdy usiluja szczycic sie ze nie kupuja tylko nowych rzeczy, ale uzywaja tez starych. Przeciez rok czy dwa to bardzo malo dla ubran. Wiem ze wiele rzeczy jest teraz kiepskiej jakosci i ludzie szybko wymieniaja je na nowe, ale mimo wszystko zalamuje mnie ze tyle osob ma teraz takie podejscie. Ja mam w szafie rzeczy ktore maja prawie 10 lat (oczywiscie tylko kilka z nich), a wiekszosc co najmniej 5. Blagam potwierdzcie ze tez macie w szafie conajmniej kilkuletnie rzeczy bo juz nie wiem co myslec.
To ja mam większą połowę szafy że starymi ubraniami w takim razie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 15:58   #4505
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Fajne to, taki powiew sentymentu, podoba mi się Z tym, że ja jestem kompletnie inna, nie potrafię tak dawać rzeczom drugiego życia...
U mnie to przychodzi naturalnie, bo i mój ojciec i babcia dużo szyli więc jak coś nie pasowało to potrafili dopasować. Teraz ja się staram, bo ojcu już się niezbyt chce. Mam podobny rozmiar do mamy (jakieś dwa, trzy rozmiary różnicy) więc zdarza się że oddaje mi coś czego już nie nosi i ja mam takie trochę oversize albo po prostu luźniejsze bluzki albo swetry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 16:06   #4506
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie to przychodzi naturalnie, bo i mój ojciec i babcia dużo szyli więc jak coś nie pasowało to potrafili dopasować. Teraz ja się staram, bo ojcu już się niezbyt chce. Mam podobny rozmiar do mamy (jakieś dwa, trzy rozmiary różnicy) więc zdarza się że oddaje mi coś czego już nie nosi i ja mam takie trochę oversize albo po prostu luźniejsze bluzki albo swetry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w domu też się szyło i przeszywało, ale ja się za dzieciaka bałam maszyny (że sobie palca przeszyję) i nie chciałam do niej siadać, dlatego jedyne co umiem, to przyszyć guzik i ewentualnie podszyć ręcznie kilka cm prującego się brzegu.
I u mnie 2-3 rozmiary więcej niż mój, to nie jest podobny rozmiar, w takich ubraniach tonę i wyglądam niechlujnie, no ale ja w ogóle słabo toleruję oversize.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 17:22   #4507
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie w domu też się szyło i przeszywało, ale ja się za dzieciaka bałam maszyny (że sobie palca przeszyję) i nie chciałam do niej siadać, dlatego jedyne co umiem, to przyszyć guzik i ewentualnie podszyć ręcznie kilka cm prującego się brzegu.
I u mnie 2-3 rozmiary więcej niż mój, to nie jest podobny rozmiar, w takich ubraniach tonę i wyglądam niechlujnie, no ale ja w ogóle słabo toleruję oversize.
Dużo zależy od sylwetki, akurat i ja i mama mamy szerokie biodra i spore biusty, u osób bardzo szczupłych na pewno inaczej to wygląda. Zresztą zależy też od konkretnego ubrania, spodnie i spódnice raczej odpadają, sukienki w sumie też. Jak już to swetry, jakieś rozpinane kardigany czy koszulki.
Ojcu lubię podbierać koszule flanelowe, bo takie noszone i prane ileś razy są mięciutkie. Są na mnie dużo za duże, ale lubię je nosić po domu, na działce albo jesienią na grzyby. Są cieplutkie i przez to idealnie się nadają na wycieczki do lasu. Mój ojciec kupuje co jakiś w roboczych second handach, lepsze koszule nosi a gorsze bierze na szmaty, kupuje też ścierki żeby mieć do garażu. To są porządne bawełniane ścierki z hoteli i restauracji, nieraz wyglądają jak nówki, tylko zawsze są gdzieś rozcięte żeby nikt nie sprzedawał inaczej niż na szmaty. Ja je sobie rozcinam, obszywam na maszynie i mam trochę mniejsze ścierki do kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 18:23   #4508
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mój ojciec kupuje co jakiś w roboczych second handach, lepsze koszule nosi a gorsze bierze na szmaty, kupuje też ścierki żeby mieć do garażu. To są porządne bawełniane ścierki z hoteli i restauracji, nieraz wyglądają jak nówki, tylko zawsze są gdzieś rozcięte żeby nikt nie sprzedawał inaczej niż na szmaty. Ja je sobie rozcinam, obszywam na maszynie i mam trochę mniejsze ścierki do kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę umiejętności szycia Ja czasem bym chciała coś przerobić, ale nie mam możliwości i rozważam wtedy, czy się opłaca nieść do krawcowej. Takich drobiazgów jak przerobienie czegoś na ścierki się nie opłaca, więcej zapłaciłabym za usługę niż warte takie ścierki. Za przecięcie na pół i obrąbienie 2 narzut na kanapę z Ikei zapłaciłam ostatnio tyle, co by mnie nowa narzuta kosztowała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 20:33   #4509
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Moje umiejętności nie są szałowe, ale na szczęście prostą linię potrafię przeszyć kiedyś dostałam od TŻ maszynę w prezencie, gdyby nie to to też musiałabym wszystko nosić do krawcowej. Może kiedyś będę miała czas żeby nauczyć się szyć ubrania, teraz jak już to tylko coś czasem łatwego skrócę (np. ramiączka od sukienki).
Na szczęście do szycia maseczek nie trzeba było umiejętności ponad prosty szew, więc przynajmniej uszyłam kilka jak nie szło nigdzie kupić taniej niż za miliony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 09:07   #4510
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie to przychodzi naturalnie, bo i mój ojciec i babcia dużo szyli więc jak coś nie pasowało to potrafili dopasować. Teraz ja się staram, bo ojcu już się niezbyt chce. Mam podobny rozmiar do mamy (jakieś dwa, trzy rozmiary różnicy) więc zdarza się że oddaje mi coś czego już nie nosi i ja mam takie trochę oversize albo po prostu luźniejsze bluzki albo swetry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę tej umiejętności, to naprawdę fajne. W sumie my z mamą też mamy podobny rozmiar i regularnie wymieniamy się ubraniami. Mamy też ten sam rozmiar buta, więc tutaj podobnie tyle, że mamie szpilek nie dam, bo nie nosi

Chyba powystawiam na Vinted...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 11:41   #4511
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jak z siostrą nosilysmy podobny rozmiar też często wymieniałyśmy się ciuchami. Albo jedna drugiej oddawała zbyt małe lub zbyt duże rzeczy.
Z mamą często wymieniamy się butami. Ostatnio dostałam od niej śliczne skórzane botki bo okazało się że mają dla niej za wysoki obcas

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 10:57   #4512
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zazdroszczę umiejętności szycia Ja czasem bym chciała coś przerobić, ale nie mam możliwości i rozważam wtedy, czy się opłaca nieść do krawcowej. Takich drobiazgów jak przerobienie czegoś na ścierki się nie opłaca, więcej zapłaciłabym za usługę niż warte takie ścierki. Za przecięcie na pół i obrąbienie 2 narzut na kanapę z Ikei zapłaciłam ostatnio tyle, co by mnie nowa narzuta kosztowała.

ja na szczęście mam znajome krawcowe, i zdarza się, że proste przeróbki liczą taniej sama mam dobre pomysły, jeśli chodzi o zaprojektowanie czegoś, ale szycie jest dla mnie rzeczą nie do przeskoczenia natomiast większość tkanin, na ścierki czy cokolwiek innego, mam z lumpów, więc jak za darmo.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2020-07-11 o 10:58
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 18:27   #4513
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dziewczyny używające kubeczków, jak je czyścicie przed pierwszym założeniem podczas okresu? Ja do tej pory gotowałam przez kilka minut we wrzątku a potem suszyłam (zgodnie z zaleceniami producenta), ale zastanawiam się czy jest to konieczne. Może macie jakiś lepszy sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 19:05   #4514
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dziewczyny używające kubeczków, jak je czyścicie przed pierwszym założeniem podczas okresu? Ja do tej pory gotowałam przez kilka minut we wrzątku a potem suszyłam (zgodnie z zaleceniami producenta), ale zastanawiam się czy jest to konieczne. Może macie jakiś lepszy sposób?
Nie czyszczę. Wystarczy mi, że go umyłam po użyciu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 19:35   #4515
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

A jak myjesz? Po prostu woda + mydło i chowasz do woreczka czy pudełeczka w którym trzymasz kubeczek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 19:38   #4516
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dokładnie tak.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 19:59   #4517
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dzięki, też tak spróbuję. To gotowanie było upierdliwe i wydawało mi się zbędne szczególnie biorąc pod uwagę że ręce też tylko myję a nie wyparzam przed założeniem kubeczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-12, 07:30   #4518
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dziewczyny używające kubeczków, jak je czyścicie przed pierwszym założeniem podczas okresu? Ja do tej pory gotowałam przez kilka minut we wrzątku a potem suszyłam (zgodnie z zaleceniami producenta), ale zastanawiam się czy jest to konieczne. Może macie jakiś lepszy sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed pierwszym użyciem w okresie kubeczek moczę w roztworze nadmanganianiu potasu. Pól tabletki rozpuszczam w słoiku, słoik mam na caly okres. Przed każdym założeniem moczę kilka minut tam kubeczek. Oczywiście po wyjęciu kubeczek myję wodą z mydłem. Dopiero potem moczę.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-20, 12:04   #4519
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dziewczyny używające kubeczków, jak je czyścicie przed pierwszym założeniem podczas okresu? Ja do tej pory gotowałam przez kilka minut we wrzątku a potem suszyłam (zgodnie z zaleceniami producenta), ale zastanawiam się czy jest to konieczne. Może macie jakiś lepszy sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kupowałam tabletki Milton do dezynfekcji.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-21, 12:34   #4520
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Dziewczyny czym myjecie twarz żeby było bardziej ekologicznie? Nie chcę kupować żeli czy pianek w plastikowych opakowaniach, więc przerzuciłam się na mydło Dove (myję nim również ciało i włosy), póki co nie wysusza, ale nie wiem czy dobrze robię i czy nie spowoduje to problemów ze skórą a tym samym szybszego starzenia. Wszelkie olejki u mnie odpadają, bo mam cerę łojotokową.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 12:35   #4521
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88013260]Dziewczyny czym myjecie twarz żeby było bardziej ekologicznie? Nie chcę kupować żeli czy pianek w plastikowych opakowaniach, więc przerzuciłam się na mydło Dove (myję nim również ciało i włosy), póki co nie wysusza, ale nie wiem czy dobrze robię i czy nie spowoduje to problemów ze skórą a tym samym szybszego starzenia. Wszelkie olejki u mnie odpadają, bo mam cerę łojotokową.[/QUOTE]Mydłem tak jak całą resztę ciała oprócz włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 12:36   #4522
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88013260]Dziewczyny czym myjecie twarz żeby było bardziej ekologicznie? Nie chcę kupować żeli czy pianek w plastikowych opakowaniach, więc przerzuciłam się na mydło Dove (myję nim również ciało i włosy), póki co nie wysusza, ale nie wiem czy dobrze robię i czy nie spowoduje to problemów ze skórą a tym samym szybszego starzenia. Wszelkie olejki u mnie odpadają, bo mam cerę łojotokową.[/QUOTE]

Ja ostatnio mylam twarz zmielonymi na proszek platkami owsianymi. Przeczytalam o tym sposobie na jakims insta koncie o tematyce ajurwedy. Calkiem fajnie myje, ale robilam to tylko rano. W wieczornej pielegnacji uzywalam juz sklepowego plynu. Nie wiem wiec jak radzi sobie ze zmywaniem mejkapu itp.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 13:20   #4523
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88013260]Dziewczyny czym myjecie twarz żeby było bardziej ekologicznie? Nie chcę kupować żeli czy pianek w plastikowych opakowaniach, więc przerzuciłam się na mydło Dove (myję nim również ciało i włosy), póki co nie wysusza, ale nie wiem czy dobrze robię i czy nie spowoduje to problemów ze skórą a tym samym szybszego starzenia.
[/QUOTE]

Dove to nie jest mydło tylko kostka czyli syndet, chociaż jak na produkty tego typu ma jednak dość wysokie pH i z tego powodu dla mnie odpada, tak jak każde produkty z pH powyżej 6,5 czyli także mydła. Syndety lubię do mycia ciała, ale do twarzy wolę pianki i tutaj kieruję się na pierwszym miejscu dobrem mojej twarzy a nie względami ekologicznymi.

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88013260]Wszelkie olejki u mnie odpadają, bo mam cerę łojotokową.[/QUOTE]

Mam bardzo tłustą cerę i nie wyobrażam sobie etapu mycia bez olejku albo mleczka. Tłuszcz idealnie nadaje się do rozpuszczania tłuszczu. Tyle że czyste oleje to nie moja bajka, muszę mieć produkt z emulgatorem, czyli znowu kupuję gotowe olejki, a te są niestety w plastiku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 13:40   #4524
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja ostatnio mylam twarz zmielonymi na proszek platkami owsianymi. Przeczytalam o tym sposobie na jakims insta koncie o tematyce ajurwedy. Calkiem fajnie myje, ale robilam to tylko rano. W wieczornej pielegnacji uzywalam juz sklepowego plynu. Nie wiem wiec jak radzi sobie ze zmywaniem mejkapu itp.
Przypomniałaś mi że ja kiedyś że 25 też tak myłam. Tylko zawsze nad miska, żeby nie zatkać zlewu. Muszę sobie tak zrobić. Twarz była taka mieciutka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 16:05   #4525
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88013260]Dziewczyny czym myjecie twarz żeby było bardziej ekologicznie? Nie chcę kupować żeli czy pianek w plastikowych opakowaniach, więc przerzuciłam się na mydło Dove (myję nim również ciało i włosy), póki co nie wysusza, ale nie wiem czy dobrze robię i czy nie spowoduje to problemów ze skórą a tym samym szybszego starzenia. Wszelkie olejki u mnie odpadają, bo mam cerę łojotokową.[/QUOTE]W wersji eko robiłam demakijaż olejem i myłam twarz kostką Dove. W połączeniu z ręczniczkiem do mycia twarzy miałam idealnie oczyszczoną twarz.
Teraz akurat zużywam zapasy, więc stosuję płyn i żel micelarny ale nie czuję żeby twarz była tak dobrze oczyszczona więc w przyszłości na pewno wrócę do wersji eko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 16:25   #4526
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;88013260]Dziewczyny czym myjecie twarz żeby było bardziej ekologicznie? Nie chcę kupować żeli czy pianek w plastikowych opakowaniach, więc przerzuciłam się na mydło Dove (myję nim również ciało i włosy), póki co nie wysusza, ale nie wiem czy dobrze robię i czy nie spowoduje to problemów ze skórą a tym samym szybszego starzenia. Wszelkie olejki u mnie odpadają, bo mam cerę łojotokową.[/QUOTE]

Zmywam makijaż oliwa z oliwek/pestek winogron a potem myję kostka dove (i ciało i włosy też).
Naprawde polecam oliwę czy olej do pierwszego etapu w potem właśnie Dove.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 16:35   #4527
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi że ja kiedyś że 25 też tak myłam. Tylko zawsze nad miska, żeby nie zatkać zlewu. Muszę sobie tak zrobić. Twarz była taka mieciutka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciesze sie
A propos zatykania zlewu. Dziewczyny ktore uzywaja fusow z kawy do peelingu ciala - nie zapychal sie wam prysznic? Bo mi niestety po kilku miesiacach tak I gdy przestalam to sie w koncu sam odetkal... Chyba sie przerzuce na sol i cukier, ale szkoda mi troche, bo kawa jednak super pachnie.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 17:02   #4528
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja demakijaż robię olejem a twarz myje mydłem do twarzy.

Mam jeszcze zapasy toników i żeli do twarzy ale używam na zmianę dopóki nie skończę wszystkich a później już tylko mydło.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 18:09   #4529
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ciesze sie
A propos zatykania zlewu. Dziewczyny ktore uzywaja fusow z kawy do peelingu ciala - nie zapychal sie wam prysznic? Bo mi niestety po kilku miesiacach tak I gdy przestalam to sie w koncu sam odetkal... Chyba sie przerzuce na sol i cukier, ale szkoda mi troche, bo kawa jednak super pachnie.
Ja i tak muszę minimum raz w miesiącu odtykać odpływ bo mam bardzo długie włosy które regularnie zatykają syfon. Nie zauważyłam żeby fusy od kawy robiły różnicę, ale to pewnie dlatego że włosy same sobie radzą z zatykaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-21, 18:18   #4530
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja co prawda nie robię peelingów, ale wylewam fusy do zlewu i nic mi się nigdy nie zatkało. Natomiast odpływ prysznica nadaje się do odetkania co kilka tygodni (dwie osoby z długimi włosami)
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.