elgon-sciagacz koloru kto uzywal?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 09:32   #1
maud1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 38

Elgon


Mam pytanie odnośnie marki fryzjerskiej Elgon, tj. czy ta firma ma dobre produkty? Próbował ktoś? Przede wszystkim chodzi mi o farby do włosów blond- interesuje mnie wszystko, czy są to najogólnej dobre farby, jakie kolory wychodzą, czy sie spłukują, w jakim stopniu niszczą włosy etc

Moje naturalne włosy to średni blond, rozjaśniam je do bardzo jasnych popielatych i szukam lepszych farb niż drogeryjny Loreal Na Elgon trafiłam przypadkiem-"buszując" na necie, zaciekawiła mnie ta marka i teraz poszukuje informacji
maud1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 22:53   #2
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Elgon

Hej, ściągałam kolor dekoloryzatorem Elgon i był rewelacyjny. Coś tam jeszcze zamawiałam, odżywkę z olejkiem do włosów, stoi prawie cała w łazience więc chyba tutaj nie trafiłam. Jeżeli chodzi o farby to sama chętnie się dowiem czy niszczą włosy bo niebawem będę musiała zafarbować a podobnie jak Ty maud1106 szukam czegoś lepszego niż L'oreal. I również blond. Pozdrawiam.

PS. Marka Elgon ma swoją stronę w internecie www.elgon.pl. Jak nie byłaś to odwiedź
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 22:58   #3
ciumciak
Raczkowanie
 
Avatar ciumciak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 104
Dot.: Elgon

mnie równiez ciekawi dekoloryzator tej marki??
ciumciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 06:47   #4
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Elgon

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189027
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 09:11   #5
maud1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 38
Dot.: Elgon

Maiia- tak, widziałam tę stronę

Kilka dni temu kupiłam sobie mleczną maskę właśnie z Elgonu (nie znalazłam jej na stronie), jest świetna i bardzo ładnie pachnie

Za jakiś czas pójdę sobie zrobić kolor Elgonem- ale tylko szamponem koloryzującym (chcę na jakiś czas uzyskać kolor zblizony do mojego naturalnego, sredniego blondu popielatego). A potem, za jakiś czas, mam zamiar pomalować włosy znów farbą i chyba zdecyduje się też na Elgon... zobaczymy pozdrawiam
maud1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 20:41   #6
inny nick
Raczkowanie
 
Avatar inny nick
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 101
Dot.: Elgon

Chce zamowic farbe z Elgonu ciemny popielaty blond,ale jestem ciekawa czy kolory wychodzą takie same jak na palecie.Bardzo prosze o opinie jeżeli któras z Was uzywala tych farb. Od paru miesięcy moje wlosy przezywaja koszmar,jeszcze jedna nieudana proba farbowania wlosów i chyba wyjde z siebie i stane obok Bardzo prosze o odpowiedź
inny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 13:10   #7
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

witam zastanawiam sie nad kupnem ale potrzebuje konkretow zwiazanych z tym produktem.boje sie kupic w ciemno...farbuje wlosy juz hoho ciemnym brazem i czas na zmiany!poradzcie ziewczyny czy to dziala??naczytalam sie troche na temat tego specyfiku ale juz sama nie wiem...pomocy
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 13:14   #8
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Myśle, że po długim farbowaniu włosów na ciemny kolor lepiej samemu nic nie kombinowac... Lepiej skorzystac z salonu fryzjerskiego szkoda zniszczyc włosy...
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 18:27   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Tutaj masz cały wątek o dekoloryzacji włosów- https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=213259
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:02   #10
bubulinka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
GG do bubulinka20
Smile Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Cytat:
Napisane przez becia23 Pokaż wiadomość
witam zastanawiam sie nad kupnem ale potrzebuje konkretow zwiazanych z tym produktem.boje sie kupic w ciemno...farbuje wlosy juz hoho ciemnym brazem i czas na zmiany!poradzcie ziewczyny czy to dziala??naczytalam sie troche na temat tego specyfiku ale juz sama nie wiem...pomocy

musisz zrobic dekoloryzacje albo pasemkami powoli przechodzic na nowy kolor tak jest najlepiej .. dekoloryzacjii samemu w domu nei polcam .. ale jak juz cos to robi sie ja tak..po mojemu ... kupujesz dekolor B w sklepie fryzjerskim lub podobny specyfik kupujesz wode utl do neigo 9 lub 12 zalezy od tego jak ciemne masz swoje wlosy lub jak zniszczone ? nakładasz na wlosy na jakies 10-15 min ( bedziesz widziała jak wlosy reaguja ) potem dajesz kapke szmponu .. mieszasz wszystko na głowie i zostawiasz na następne 20 min ... wlosy po takiej dekoloryzaji sa mniej zniszczone niz po prawdziwej kolor wyjdzie napewno nie rowny i zółty ... i napewno troche zniszcza sie twoje nie rozjasniane wlosy.... musisz odczekac kila dni i robisz na nim farbe krora zjednolicic ci wlosy ( ale bedzie bez rozjasnicza ) np jakis złoty ciepły blond.. lub rudy( farba jasniejsza od tych jakie miałas wczesneij.. o podobnym tonei ciepła jaki chcesz miec .. lecz nie juz o wybranym kolorze- tak jest najlepij .. powoli przechodzic do koloru ) .. zalezy od twoich inwencji tworczych ... jesli chcesz bolndu ...odczekujesz jakis czas i potem mozesz balejazem przechodzic np do blonu ...

wazne .. lepij robic wszystko powoli i spokojnie i być rozsądnym bo mysli typu .. " potrzymam dluzej i bede miec platyne " mogą doprowadzic do tak znisczonych wlosow ze bedzie trzeba obciąć ..bo inaczej zaden kolor nei wyjdzie ładne i a farba ze zniszczonych włosow spływa szybciej .. i efekt moze byc.. dramatyczny..

aha i dobra odzywka to podstawa potem .. neichodzi tu o to czy jest droga ale o jej konsystencje .. Moge polecic maske regeneracyjna joanna ..chodz specyfiki z tej firmy bardzo niszcza wlosy ( WRECZ ZABRANIAM UZYWANIA ICH ROZJASNICZA !!!!) TO PRODUCENT CHYBA WIEDZAC O TYM STWORZYL CHOCIAZ DOBRA MASKE REGENERUJĄ CA POLECAM ok 15 zl za 1litr maski w sklepie fryzjerkim
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 090207-527.jpg (20,5 KB, 175 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kimokkkoo.jpg (55,3 KB, 191 załadowań)
bubulinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 01:09   #11
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Ja używałam elgonu- włosy z farbowanych czarnych zeszły mi na ciemnorude, odrostów nie ruszyło w ogóle, jedyny minus, to taki, ze elgon strasznie śmierdzi, z 5 dni czułam ten zapach na głowie (a jak było np ciepło, np po spoceniu się w czapce- zapach sie nasilał niemozliwie ) mimo mycia nawet 2 razy dziennie.
Trzeba uważac na to jaka farba sie potem zafarbuje, ja zafarbowałam tak jak w instrukcji 2 tony jasniejsza niz chciałam uzyskac, ale mimo wszystko wyszedł mi z powrotem niemal czarny... dziewczyna która pisała w wątku o dekoloryzacji, twioerdziła, że trzeba połozyc jakis kolor z blondów, wtedy wyjdzie jasny brąz. ja uzyłam jasny brąz orzechowy z nowej serii loreala, tej " E cośtam 10 minut" i niestety wyszedł znów bardzo ciemny. Inna dziewczyna pisała, że jesli sie nie zafarbuje jakas farbą, to one po jakims czasie wracają z powrotem do koloru sprzed użycia elgonu, nie wiem jak to mozliwe, ale tak pisała. tak więc chyba lepiej zafarbowac jakims ciemniejszym blondem.
Jesli chodzi o zniszczenie- nie zauważyłam żeby zniszczyło włosy, wyglądały ok, tak jak przed zabiegiem, odrostów nie ruszyło w ogóle.

gdybys sie zdecydowała na uzycie- napisz jak Ci wyszło, bo juz nie farbuję włosów, ale myslałam o powtórce z elgonem i zafarbowaniu całości na mój kolor odrostów, z tym, ze uzyłabym jeszcze jasniejszej farby, jakiejś z blondów, to może wyszedłby mi średni brąz.

Edytowane przez niutka1
Czas edycji: 2009-02-16 o 01:11
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 09:32   #12
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

no dziewczyny z dnia na dzien coraz bardziej sie przekonuje do tego elgonuniutka1 dalas mi nadzieje na zejscie z tego nudnego ciemnego brazuposzukam u siebie w miescie czy jest on dostepny w sklepach fryzjerskich ...a jesli nie to zamowie na allegro i potem dam znac jak mi poszlo
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:07   #13
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Cytat:
Napisane przez niutka1 Pokaż wiadomość
Ja używałam elgonu- włosy z farbowanych czarnych zeszły mi na ciemnorude, odrostów nie ruszyło w ogóle, jedyny minus, to taki, ze elgon strasznie śmierdzi, z 5 dni czułam ten zapach na głowie (a jak było np ciepło, np po spoceniu się w czapce- zapach sie nasilał niemozliwie ) mimo mycia nawet 2 razy dziennie.
Trzeba uważac na to jaka farba sie potem zafarbuje, ja zafarbowałam tak jak w instrukcji 2 tony jasniejsza niz chciałam uzyskac, ale mimo wszystko wyszedł mi z powrotem niemal czarny... dziewczyna która pisała w wątku o dekoloryzacji, twioerdziła, że trzeba połozyc jakis kolor z blondów, wtedy wyjdzie jasny brąz. ja uzyłam jasny brąz orzechowy z nowej serii loreala, tej " E cośtam 10 minut" i niestety wyszedł znów bardzo ciemny. Inna dziewczyna pisała, że jesli sie nie zafarbuje jakas farbą, to one po jakims czasie wracają z powrotem do koloru sprzed użycia elgonu, nie wiem jak to mozliwe, ale tak pisała. tak więc chyba lepiej zafarbowac jakims ciemniejszym blondem.
Jesli chodzi o zniszczenie- nie zauważyłam żeby zniszczyło włosy, wyglądały ok, tak jak przed zabiegiem, odrostów nie ruszyło w ogóle.

gdybys sie zdecydowała na uzycie- napisz jak Ci wyszło, bo juz nie farbuję włosów, ale myslałam o powtórce z elgonem i zafarbowaniu całości na mój kolor odrostów, z tym, ze uzyłabym jeszcze jasniejszej farby, jakiejś z blondów, to może wyszedłby mi średni brąz.
dokładnie, ja rozjaśniałam włosy rok i dwa miesiące temu zwykłym rozjaśniaczem, zeszłam z czarnego na biało-pomarańczowy, od razu zafarbowałam na ciemny blond kolorek piękniuchny ale włosy siano, popalone siano, rok ścinałam rozjaśniane włosy żeby jakoś ta szopa chciała się układać ale mam to już za sobą, przez rok nie farbowałam w ogóle, tak się bałam że znowu będę jak czarownica wyglądać a wczoraj znowu zafarbowałam się na ten ciemny blond i jestem zachwycona włosy są ciemne, w takich mi najlepiej ale na pewno nie czarne, nigdy więcej czarnego
ciemny blond polecam komuś kto chce ciemny brąz, bo tak to wychodzi na włosach a polecam dlatego że ma piękny połysk pod światło i to go różni od brązów, one mają jakiś rudy zawsze, ja np bardzo tego nie lubię
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 00:05   #14
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

eelmirka, ale Elgon nie jest rozjaśniaczem... dlatego własnie nie chwyta odrostów, przy uzyciu zwykłego dekoloryzatora (czyli tak naprawdę mocnego rozjasniacza) włosy odbarwiają się na rudo/zółto, a odrosty na biało i potem cięzko jest z tym cos zrobić- wiem, bo uzywałam zwykłych dekoloryzatorów, dopiero ten jakos mnie podkusił i faktycznie odrostów nie rusza, tylko te farbowane, ale tez az tak bardzo sie nie zejdzie np z czarnego do blondu raczej nie ma szans, najwyżej z czarnego do rudego, ale włosów faktycznie nie niszczy, nie tak jak jak rozjasniacz, ze masz siano, po elgonie własciwie poza zmiana koloru nie było róznicy, włosy nie były gumowe ani nic w tym stylu.

Edytowane przez niutka1
Czas edycji: 2009-02-18 o 00:07
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 14:52   #15
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Cytat:
Napisane przez niutka1 Pokaż wiadomość
eelmirka, ale Elgon nie jest rozjaśniaczem... dlatego własnie nie chwyta odrostów, przy uzyciu zwykłego dekoloryzatora (czyli tak naprawdę mocnego rozjasniacza) włosy odbarwiają się na rudo/zółto, a odrosty na biało i potem cięzko jest z tym cos zrobić- wiem, bo uzywałam zwykłych dekoloryzatorów, dopiero ten jakos mnie podkusił i faktycznie odrostów nie rusza, tylko te farbowane, ale tez az tak bardzo sie nie zejdzie np z czarnego do blondu raczej nie ma szans, najwyżej z czarnego do rudego, ale włosów faktycznie nie niszczy, nie tak jak jak rozjasniacz, ze masz siano, po elgonie własciwie poza zmiana koloru nie było róznicy, włosy nie były gumowe ani nic w tym stylu.
ja nie używałam elgonu, wypowiedź ma się do rozjaśniania takim mocnym rozjaśniaczem właśnie, pardon jeśli to nie w temat bo wątek faktycznie elgonu się tyczy
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:57   #16
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

no dobra decyzja podjeta!!kupuje...przez internet bo u mnie w miescie nie ma...dreczy mnie tylko ostatnie pytanie-jak juz sciagne i pomaluje wlosy(2 tony jasniejsza farba) to czy nastepnym razem jak bede musiala je malowac to tez musze jasniejsza czy juz kolorem ktorym chce??no bo jak za pierwszym razem malowania po elgonie trzeba uwazac to czy przy drugim razie tez czy juz legalnie moge szalec z farba??aaa i jeszcze jedno-czy na przyklad po sciagnieciu koloru elgonem moge je rozjasnic lub uzyc dekoloryzatora??zeby przejsc do jasnych barw??czy ktos kombinowal tak jak ja i czy mu sie udalo??pozdrawiam
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 15:36   #17
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

nie kupuj farby 2 tony jasniejszej, (niby tak zaleca producent) bo Ci wyjdzie znów bardzo ciemny kolor, musisz kupic farbe jakies minimum 3 tony jasniejszą, tak wynika z mojego doświadczenia i innych dziewczyn, które pisały na "dekoloryzacji", czyli jak chcesz np. brąz, to musisz kupic blond
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:13   #18
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

ok kupie blonddzieki za podpowiedz...a moze podpowiesz mi jakiej firmy kupic farbe zeby byla lsniaca bo casting po kilku myciach jest matowy(wiem z wlasnego doswiadczenia). poza tym jak to jest z malowaniem juz tej farby po elgonie?dalej 3 tony jasniejsza czy juz normalnie?jak bylo u Ciebie niutka1?
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:11   #19
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Nie wiem, bo niestety zafarbowałam tą o 2 tony i mam znów ciemne, a od tamtej pory czyli od listopada nie farbowałam juz niczym, bo postanowiłam zapuścić i wrócić do naturalnych, więc tu Ci niestety nie pomogę, może zapytaj na dekoloryzacji, bo tam kilka dziewczyn uzywało elgonu... albo napisz maila do sprzedawcy od którego kupujesz
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 02:56   #20
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

becia i co masz elgona? I jaki kolor ci wyszedł napisz koniecznie jak juz zrobhisz cos z włoskami.
Ja od niepamietnych czasów farbuje włosy na braz. ale u mnie to jest tak ze od jakis 3 lat robie to tlyko szamponem koloryzujacym takze zastanawiam sie co z tym zrobil by elgon bo niby taki szampon nie wnika w głab włosa tlyko jakby oplata włos. napisz koniecznie co i jak z tym elgonem bom ciekawa
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 09:46   #21
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 12:16   #22
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Ja mam gęste włosy do linii brody, wystarczyło mi na 1 użycie 2 opakowania.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:35   #23
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

halo halo dziewczynyno i skonczylo sie na tym ze po rozmowie z moja fryzjerka doradzila mi demakijaz.jeszcze nie wiem czym to bedzie robic ale opisze wszystko w piatek jak bedzie juz po wszystkim
poza tym powiedziala ze jesli nie chce sie zejsc drastycznie z takiego koloru jak moj(tak jak ja chce dojsc do brazu) to dekoloryacja jest niepotrzebna.poradzila mi demakijaz ktory ma nie zniszczyc mi tak wlosow
__________________
od karmienia do karmienia, od pieluchy do pieluchyzycie jest piekne
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 16:13   #24
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

demakijaz to jest normalne rozjaśnianie rozjaśniaczem, tylko, że wymieszanym np z szamponem, przez co nie ma tak mocnego działania, ale na pewno tez niszczy włosy, bo działa jak zwykły rozjasniacz, tyle, że słabiej.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:42   #25
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:11   #26
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: elgon-sciagacz koloru kto uzywal??

Lepiej kupic więcej i potem np komus podarowac/odsprzedac opakowanie, niz zostac np z 1/5 włosów niezdekoloryzwoanych, bo zabrakło...
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:33   #27
essita
Przyczajenie
 
Avatar essita
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 13
Dot.: Elgon

Witam, niedawno farbowalam wlosy farba 10/2 - Bardzo jasny perłowy blond. Jesli ktos ma taki problem z otrzymaniem koloru popielatego - a nie rudego - odradzam! Kolor wyszedl bezowo rudy, zupelnie inny niz na obrazku. Pomijajac naturalne wlosy - sredni blond popielaty (na ktorym notabene tez wyszly rude), nawet na tych wczesniej rozjasnianych kolor z pewnoscia nie jest popielaty.
W porowaniu do innej profesjonalnej farby Majirel, ktora wczesniej stosowalam, np 9,1 bardzo jasny blond popielaty
albo 9,11 bardzo jasny blond popielaty głęboki , farba nie umywa sie ;-) Z pewnoscia wroce skruszona do Majirel.
Natomiast farba elgon ma jedna wielka zalete - jak sie ma duzo wlosow, tak jak ja, wystarczy jedno opakowanie - 120ml farby + 120 ml utleniacza - wychodzi taniej, ale z efektem gorzej ;-) Ale dla osob przyciemniajacych wlosy byc moze efekt bedzie zadowalajacy

essita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 19:20   #28
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Elgon

Czy ktoś może malował z tej farbki na czekoladowy blond? Chciałabym spróbowac, ale boję się ze wyjdzie rudy. Napiszcie też jakie są opinie na temat jakości tej farby, czy mocno wysusza i czy się szybko zmywa. Z góry dzieki.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 15:34   #29
Ina108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: Elgon

Cytat:
Napisane przez essita Pokaż wiadomość
Witam, niedawno farbowalam wlosy farba 10/2 - Bardzo jasny perłowy blond. Jesli ktos ma taki problem z otrzymaniem koloru popielatego - a nie rudego - odradzam! Kolor wyszedl bezowo rudy, zupelnie inny niz na obrazku. Pomijajac naturalne wlosy - sredni blond popielaty (na ktorym notabene tez wyszly rude), nawet na tych wczesniej rozjasnianych kolor z pewnoscia nie jest popielaty.
W porowaniu do innej profesjonalnej farby Majirel, ktora wczesniej stosowalam, np 9,1 bardzo jasny blond popielaty albo 9,11 bardzo jasny blond popielaty głęboki , farba nie umywa sie ;-) Z pewnoscia wroce skruszona do Majirel.
Natomiast farba elgon ma jedna wielka zalete - jak sie ma duzo wlosow, tak jak ja, wystarczy jedno opakowanie - 120ml farby + 120 ml utleniacza - wychodzi taniej, ale z efektem gorzej ;-) Ale dla osob przyciemniajacych wlosy byc moze efekt bedzie zadowalajacy
No niestety tak jest jak laik kupuje produkt profesjonalny. Farba ma tubke 125 ml (tak dla scisłości), a "2" w nr 10/2 oznacza kolor beżowy a nie popielaty, wiec nie dziwne, że nie wyszła tak jak sobie Pani wymarzyła. Popiel to "1" po ukośniku. Poza tym przy takiej naturze trzeba odpowiednio dobrac utleniacz (jego %).

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

czekolady z tej firmy wychodzą bardzo ładnie, ale też efekt jest bardzo trwały i z pewnością nie ma nic wspólnego z rudością.
Ina108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 21:33   #30
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 145
GG do Lynn25
Dot.: Elgon

a czy orientujecie się może jakiego efektu mogę oczekiwać po farbie elgon kolor KAWA (5MK) (w załączniku)??? strasznie mi się podoba i chcę go nałożyć na średni brąz...zapewne wyjdzie brąz z refleksami, ale czy z czerwonymi...fioletowymi , za nic w świecie nie chcę poświaty rudej czy miedzianej
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 14:03:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.