Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-06, 03:44   #91
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Oj zdrowia dla was!
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 09:22   #92
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Lipcówki 2017 cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Kochane, melduje się z domu. U nas wszystko ok. Uczymy się bycia we czworo Ami chciałaby cały czas stać obok lozeczka małego. Kiedy wyszliśmy ze szpitala miała drzemkę. Usiadłam obok jej lozeczka i czekałam az się obudzi. Płakałam jak głupia. Tak się zmieniła. Obudziła się i zachowywała jakby nie zauważyła mojej nieobecności. Zaprowadziłam ją do Tymonka. Najpierw stała bez słowa, a potem powiedziała „Czesc braciszku” Widziała jego zdjęcia jak byliśmy w szpitalu. Dopiero wieczorem dotarło do niej, że już jestem w domu. Powtarzała chyba ze 100 razy „mamusiu wróciłaś już”. Poszla spać po 23, jak nigdy. Cały czas gada o braciszku, chce go głaskać. Na widok ssania piersi uciekła Tymon jest grzeczny, na razie dużo spi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Aggs - zdrowia! Kciuki zeby Bartek sie wykurował do wyjazdu!

Darietta - my poza sandalkami mamy trampki Conversy - pasują do sukienki. Baleriny tez bylyby fajne.

My za jakas godzine wyjezdzamy do domu z Krynicy. Było super - wypoczęłam, pojadłam. z minusów to pobyt wyszedl nas 720zl wiecej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 09:53   #93
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

U nas buntów jako takich nie ma. Za to jest masakra na placu zabaw. Wszystko jest jej. Jak ktoś przyjedzie na rowerku czy hulajnodze to wchodzi na to i zabiera. Jak tlumacze że nie wolno bo to jest chłopca czy dziewczynki. To jest ryk i krzyczy że to jej.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 11:35   #94
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Aggs, ojej zdrówka dla Bartka!

Q

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 17:18   #95
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Aggs, zdrówka dla przystojniaka.

Xzora, super, że wypoczęłaś.

Morelle, Pestycyda dobrze gada
Pamiętasz, że ja jakies 2 miesiace przed porodem też pisałam, że u Ami histeria o wszystko? Uwierz mi przeszło samo. Tylko spokój może Was uratować.

Mnie nachodzą teraz takie mysli, że przez ciagłe dostawianie Tymonka do piesi, nie poświęcam Ami należytego czasu.

Wczoraj była u nas położna. Nieskromnie powiem, że była zachwycona mową Amelki. Młoda zaczęła jej mówić „mam braciszka, jest taki malutki, taki mięciutki, ma czarne włoski”. Nie wiem skąd to moje dziecko się wyrwało, ale faktycznie wszyscy wokół zauważają, że mowi bardzo duzo jak na swój wiek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 12:06   #96
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Aggs, zdrówka dla przystojniaka.

Xzora, super, że wypoczęłaś.

Morelle, Pestycyda dobrze gada
Pamiętasz, że ja jakies 2 miesiace przed porodem też pisałam, że u Ami histeria o wszystko? Uwierz mi przeszło samo. Tylko spokój może Was uratować.

Mnie nachodzą teraz takie mysli, że przez ciagłe dostawianie Tymonka do piesi, nie poświęcam Ami należytego czasu.

Wczoraj była u nas położna. Nieskromnie powiem, że była zachwycona mową Amelki. Młoda zaczęła jej mówić „mam braciszka, jest taki malutki, taki mięciutki, ma czarne włoski”. Nie wiem skąd to moje dziecko się wyrwało, ale faktycznie wszyscy wokół zauważają, że mowi bardzo duzo jak na swój wiek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


super jest Ami z tą mową! No, a poswiecasz jej tyle czasu ile mozesz, przeciez nie masz mozliwowci sie rozdwoić.

Jak bylismy w hotelu to taka jedna dziewczynka skupiła moją uwagę. Miała nieco ponad rok, byla z rodzicami i starszym bratem i tak sama chodziła, nikt nie zwracał na nią uwagi. Krecila się glownie wokol rodzicow i brata. Nawet jak cos jej sie nie spodobalo (to akurat na sniadaniu) to z placzem szła sama, gdzie Klaudia od razu by sie do nas przytulala. Z jednej strony fajnie ze jej rodzice mogli spokojnie posiedziec, pograc w babingtona, gdzie my się z męzem wymienialismy z opieką nas Klaudią. Z drugiej jakos tak smutno, ze to dziecko dostaje duzo mniej uwagi i czułosci niz nasze. M stwierdzil, ze widac ze to drugie dziecko. No, ale mysle, ze to nie tyle kwestia drugiego dziecka co innego podejscia, charakteru...?
Klaudia jest bardzo wymagająca i absorbująca. Widać ze potrzebuje przytulania, całusów, tego zeby na nią patrzeć, czasu tylko z nią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

emmos, przypomnij mi jak nazywal sie hotel w ktorym byliscie w bialce tatrzanskiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 19:08   #97
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Xzora, http://www.hotelzawrat.pl/strony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-07, 19:23   #98
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Trzymajcie kciuki jutro mamy szczepienie na pneumokoki, po których byłyśmy w szpitalu.
Zostaje tydz sama z 2.

Emmos brawo! Ja się pocieszam tym, że jak pójdzie do szkoly to nie będzie miało znaczenia kiedy zaczęła mówić. Ja zaczęłam późno (2,5) a zawsze miałam 6 z wypracowań i konkursów recytatorskich. Także pocieszam się ze to nie ma znaczenia. Póki co więcej wyrazów

Xzora z drugim dzieckiem trochę tak jest, ale głównie to kwestia rodziców. My mieliśmy wczoraj grilla i każde z nas zjadło w spokoju. Pestka na dworze zajmuje się sama Sobą
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 19:37   #99
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Xzora, http://www.hotelzawrat.pl/strony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dzięki

A jakbyś rozważała Krynicę Górską to polecam hotel Czarny Potok. Jest mega pod kątem dzieci - duzy plac zabaw, duzy klub dziecięcy z małpim gajem, w basenie ciepła woda i mała zjeżdżalnia. Menu dziecięce, w opcji 2 posiłki o 13.00 dodatkowo zupa dla dziecka. od rana do wieczora animacje (Klaudia byla na mini disco, byl tez mam talent, teatrzyk, seanse bajkowe).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Trzymajcie kciuki jutro mamy szczepienie na pneumokoki, po których byłyśmy w szpitalu.
Zostaje tydz sama z 2.

Emmos brawo! Ja się pocieszam tym, że jak pójdzie do szkoly to nie będzie miało znaczenia kiedy zaczęła mówić. Ja zaczęłam późno (2,5) a zawsze miałam 6 z wypracowań i konkursów recytatorskich. Także pocieszam się ze to nie ma znaczenia. Póki co więcej wyrazów

Xzora z drugim dzieckiem trochę tak jest, ale głównie to kwestia rodziców. My mieliśmy wczoraj grilla i każde z nas zjadło w spokoju. Pestka na dworze zajmuje się sama Sobą


kciuki za szczepienie!
Klaudia czasem tez sie ladnie sama bawi, ale to nie reguła. Bardzo tez lubi swoją chrzestną - jak niedawno bylismy na imieninach to tez moglismy zjesc w spokoju, bo poszla się z nią bawić i dziecka nie było


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 19:42   #100
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Emmos,Amela faktycznie bardzo wygadana nie wiń się za to że mniej czasu poświęcasz Ami. Liczy się jakość

Xzora, jakoś sobie nie wyobrażam grać w badmintona z rocznym dzieckiem... Ale Wojtek to jak dzik był w tym wieku. Spuścić z oka to już byłby na drugim końcu ulicy! Może faktycznie dzieci są różne i nasze po prostu są bardziej high need?

Morele, powodzenia.

Normalnie nachodzą mnie myśli o drugim dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 19:47   #101
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Hehe pestycyda działaj!

Anastazja tez jest za moją sis. Ale ona to ze wszystkimi się bawi. Większe wow ze moja SIS się bawiła
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 06:43   #102
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Dziewczęta potrzebuje porady odnośnie pieluch.
Obecnie używamy dady 4 te zielone opakowanie.
Ale mam wrazenie że robią się za ciasne.
Wiki waży 9400 i teraz się zastanawiam który rozmiar kupić 4+ czy 5. Czym one się różnią. Nie cgce żeby Wiki z tyłka spadały.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 07:28   #103
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Dziewczęta potrzebuje porady odnośnie pieluch.

Obecnie używamy dady 4 te zielone opakowanie.

Ale mam wrazenie że robią się za ciasne.

Wiki waży 9400 i teraz się zastanawiam który rozmiar kupić 4+ czy 5. Czym one się różnią. Nie cgce żeby Wiki z tyłka spadały.


kup 5, 4+ mają taki sam rozmiar jak 4 tylko bardziej chlonne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 12:04   #104
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Dziewczęta potrzebuje porady odnośnie pieluch.
Obecnie używamy dady 4 te zielone opakowanie.
Ale mam wrazenie że robią się za ciasne.
Wiki waży 9400 i teraz się zastanawiam który rozmiar kupić 4+ czy 5. Czym one się różnią. Nie cgce żeby Wiki z tyłka spadały.
Pestka waży 12.5 kg używamy dada 4

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Zaszczepilysmy się ale na hexe. Za 2 tyg mamy szczepienie i jakby się coś teraz działo to by znowu przepadło. Po hexie spala. Teraz też śpi. Także mam nadzieje ze będzie ok. Zostały nam już tylko pneumokoki.
Myślę jeszcze nad ospa i meningo
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 12:48   #105
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Ja byłam z młodym na zaległym szczepieniu w marcu i kazali mi przyjść pod warunkiem, że młody da się zbadać i pogada z lekarką. No nie ma opcji.
To mój się chętnie bada i gada u lekarza, aż za dużo.
Lekarz nas pytał, czy on kiedyś przestaje mówić
Jak przychodzimy to najpierw sam się bada stetoskopem, potem pozwala się zbadać lekarzowi.
Ale w tym roku jesteśmy tak częstym gościem niestety, to może się przyzwyczaił...

W każdym razie mieliśmy szczepienie, pytałam czy mamy się umówić na bilans, ale lekarz powiedział, że nie, bo młody tak nawija, że nie ma wątpliwości, że dobrze się rozwija. Zważyli go tylko i zmierzyli.

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
I po urodzinach
Fajnie wszystko się udało. Młody cały czas spał w łóżeczku. Na środku salonu. Nic mu nie przeszkadzalo.
Pestka zasnęła 10 min przed przyjściem gości. Obudziła się po 20 min i nie była zadowolona. Nie płakała ale tulila się.
Brawo za imprezę. Pestka cudnie wyglądała!

Dobrze, że rodzice tego dziecka ze żłobka będą chodzili na terapię, oby pomogło.

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
To się nazywa pamięć wybiórcza. Moi rodizce i teściowie też nie pamiętają. Moi to jeszcze twierdzą że płakaliśmy dużo ale na pewno nie rzucaliśmy się na ziemię. A prawda taka że każdy dwulatek przez to przechodzi. Popatrz ile nas tu jest i każda ma w większym lub mniejszym stopniu problemy tego typu. Na FB był ostatnio żalpost na ten temat
Może dlatego macie nie najlepsze noce jak pisałaś? Bo oglądanie niebieskiego światła (tv, tablet,telefon) źle sprzyja zasypianiu?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chyba się wyprowadzę jak młody się rzuci na ziemię, takie rzeczy to nie na moje nerwy
Już wolę pobudki co godzinę

Widziałam, że było coś o nocach właśnie. U nas ostatnio znowu gorzej. Czy tylko moje dziecko nie przespało żadnej nocy?



Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Kochane, melduje się z domu. U nas wszystko ok. Uczymy się bycia we czworo Ami chciałaby cały czas stać obok lozeczka małego. Kiedy wyszliśmy ze szpitala miała drzemkę. Usiadłam obok jej lozeczka i czekałam az się obudzi. Płakałam jak głupia. Tak się zmieniła. Obudziła się i zachowywała jakby nie zauważyła mojej nieobecności. Zaprowadziłam ją do Tymonka. Najpierw stała bez słowa, a potem powiedziała „Czesc braciszku” Widziała jego zdjęcia jak byliśmy w szpitalu. Dopiero wieczorem dotarło do niej, że już jestem w domu. Powtarzała chyba ze 100 razy „mamusiu wróciłaś jużâ€. Poszla spać po 23, jak nigdy. Cały czas gada o braciszku, chce go głaskać. Na widok ssania piersi uciekła Tymon jest grzeczny, na razie dużo spi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cudownie się to czyta
Macie z Morelle mądre i wrażliwe córeczki

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Ja przyznanie 500+ dostałam na drugi dzień tj 2 lipca pieniędzy nadal nie ma i pewnie szybko nie będzie :P

U nas z mową kaszana. Mama tata dziadzia baba nynuś dzidzi dźig (dźwig) o-oł i o jaaaaaa szaleństwo. No cóż, nie spieszy mu się. Kuma wszystko, czasem za dużo

Emmos, słodka Ami ❤️❤️❤️

Za tydzień planowaliśmy wakacje. Bartek chory - dzisiaj diagnoza : angina z zapaleniem krtani

Wysłane z telefonu - wybaczcie literówki
Współczuję
Zdrowia dla Bartusia!
O oby się udało pojechać

Emmos Amelka pogadałaby z W.
Ciekawe kto kogo by zagadał
Ona też ma taką fazę na zadawanie pytań? U nas niedawno się zaczęło i już mam trochę dosyć
Gdzie jest samolot, gdzie jest wieża Eiffela, co tata powiedział mamie (), na okrągło! Często też zadaje pytanie kilka razy i nie wiem co mam robić

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Trzymajcie kciuki jutro mamy szczepienie na pneumokoki, po których byłyśmy w szpitalu.
Zostaje tydz sama z 2.
Kciuki!

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość

Normalnie nachodzą mnie myśli o drugim dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam
Ja dalej nie wiem jak ludzie ogarniają dzieci z małą różnicą wieku.

Edytowane przez calineczka3
Czas edycji: 2019-07-08 o 12:49
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 13:26   #106
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

CLineczka, moge policzyć na palcach przespane noce u Wojtka z tego co odpisujesz to Twój syn jest bardzo elokwentny! Super

Morele,oby nie było żadnych powikłań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Wojtka u lekarza też jest niesamowity. Pokazuje cały czas gdzie go będzie badać Pani doktor, że aaaa, że ząbki, gardło i do uszu i puk puk serduszko. Jak ostatnio wracałam z nim że spaceru a byłam przeziębiona i powiedziałam że się źle czuje to mnie wysyłał do lekarza. Wszystko gnojek kuma, porozumiewnie na migi ma w perfekcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 17:49   #107
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Hej dziewczyny!
Umawiam Karolinę do logopedy. Jak dla mnie za mało mówi. Wszystko pokaże, zrobi ale nie powie. Tylko mama am mniam, mam.
Powoli za to uczy się robić na nocnik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 22:57   #108
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
kup 5, 4+ mają taki sam rozmiar jak 4 tylko bardziej chlonne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki wielkie.
Ostatecznie kupiłam w lidlu bo mają w promocji.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Pestka waży 12.5 kg używamy dada 4

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Zaszczepilysmy się ale na hexe. Za 2 tyg mamy szczepienie i jakby się coś teraz działo to by znowu przepadło. Po hexie spala. Teraz też śpi. Także mam nadzieje ze będzie ok. Zostały nam już tylko pneumokoki.
Myślę jeszcze nad ospa i meningo
Też bym je uzywała bo Wiki to chudzina. Tylko od jakiegoś czasu mówi non stop ała ała jak jej zakładam pieluche a mocno nie zapinam.
I czasami rączka pokazuje że jej przeszkadza.
Więc chce wypróbować większe.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 07:51   #109
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emilia0508 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Umawiam Karolinę do logopedy. Jak dla mnie za mało mówi. Wszystko pokaże, zrobi ale nie powie. Tylko mama am mniam, mam.
Powoli za to uczy się robić na nocnik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A Pestka w tym temacie się uwstecznia. Juz nawet nie wola ze ma kupę w pieluszce ....

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie.
Ostatecznie kupiłam w lidlu bo mają w promocji.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------



Też bym je uzywała bo Wiki to chudzina. Tylko od jakiegoś czasu mówi non stop ała ała jak jej zakładam pieluche a mocno nie zapinam.
I czasami rączka pokazuje że jej przeszkadza.
Więc chce wypróbować większe.
Wątpię że większy rozmiar coś zmieni bo zapinać przecież będziesz tak samo

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Pestka ma 38 st. Na szczęście nie więcej. Zostałam z nimi sama i juz mam dość .. męcząca jest. Ja niewyspana. Kumulacja. Dobrze ze B jest mało wymagający poza momentami, że chce jeść. Więcej jest zachodu przy niej niż przy nim.

Odnośnie zaskakujących sytuacji to my wczoraj dostalismy zagadki czuczu 2-3 lata. Typu kto ma więcej dzieci. Który owoc jest inny od wszystkich. Byłam pewna że nic nie pokaże bo przecież nie mówi. (Wieża Eiffla? Ona raczej nawet nie wie co to jest )
A odpowiedziala na wszystkie pytania jakie jej tz zadał. Tzn pokazała
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-09, 09:19   #110
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Darietta my używamy pieluchomajtek 5 z biedronki lub rossmanna a Karolinka to chudzinka i ma koło 10kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 11:12   #111
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Pesycyda no jest mądrala.
Ma defekt jakiś z tym spaniem tylko
Od początku coś było nie tak
Ostatnio tak dawał w kość, że jak wczoraj obudził się w nocy 3 razy to mąż stwierdził, że była super noc. No bez jaj, że 3 pobudki u dwulatka to super noc, inni rodzice chyba by się w głowę popukali


My zakończyliśmy szczepienia 5 w 1 i pneumo, ale zastanawiamy się teraz nad menongokokami... Dobrze kojarzę, że dzieci to przechodzą gorzej niż inne?
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 11:25   #112
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Pesycyda no jest mądrala.
Ma defekt jakiś z tym spaniem tylko
Od początku coś było nie tak
Ostatnio tak dawał w kość, że jak wczoraj obudził się w nocy 3 razy to mąż stwierdził, że była super noc. No bez jaj, że 3 pobudki u dwulatka to super noc, inni rodzice chyba by się w głowę popukali


My zakończyliśmy szczepienia 5 w 1 i pneumo, ale zastanawiamy się teraz nad menongokokami... Dobrze kojarzę, że dzieci to przechodzą gorzej niż inne?
U mnie dzis 2 pobudki ale u nas bez problemowo usypia dalej. Raz obudzila sie ze nie mamy mamy a drugi mniam mniam ..... ooo zesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 14:20   #113
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Pesycyda no jest mądrala.
Ma defekt jakiś z tym spaniem tylko
Od początku coś było nie tak
Ostatnio tak dawał w kość, że jak wczoraj obudził się w nocy 3 razy to mąż stwierdził, że była super noc. No bez jaj, że 3 pobudki u dwulatka to super noc, inni rodzice chyba by się w głowę popukali


My zakończyliśmy szczepienia 5 w 1 i pneumo, ale zastanawiamy się teraz nad menongokokami... Dobrze kojarzę, że dzieci to przechodzą gorzej niż inne?
Nam lekarka mówiła, że lepiej. Wiec nie wiem?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 20:37   #114
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Pesycyda no jest mądrala.
Ma defekt jakiś z tym spaniem tylko
Od początku coś było nie tak
Ostatnio tak dawał w kość, że jak wczoraj obudził się w nocy 3 razy to mąż stwierdził, że była super noc. No bez jaj, że 3 pobudki u dwulatka to super noc, inni rodzice chyba by się w głowę popukali


My zakończyliśmy szczepienia 5 w 1 i pneumo, ale zastanawiamy się teraz nad menongokokami... Dobrze kojarzę, że dzieci to przechodzą gorzej niż inne?
3 pobudki?! Olaboga!! I co on wtedy robi jak się budzi? Tzn zazwyczaj dzieci budzą się na jedzenie, bo coś je boli, bo chcą do rodzica.. ma jakiś powód? Jak go usypiasz wtedy?
No powiem Ci, że jestem w szoku myślałam, że te czasy to już dawno za nami wszystkimi
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 20:47   #115
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

U nas 1 dawka meningo gorzej niż inne. Nozka bardzo bolała i jak uderzyła się to płakała. 2 dawka bez żadnych objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 21:15   #116
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

U nas zależy od dnia raz Wiki budzi się co chwile płacze itp. W inny dzień śpi że nawet nie pamietam czy ją karmiłam czy nie.
Za to nie mogę jej niczym przykryć od razu się wybudza i płacze i skopuje.
No i dużo gada przez sen.

Ja dziś się dowiedziałam że mamy marne szanse na żłobek. Brak miejsc dla 2 latkow. Może uda się coś we wrześniu ale marne szanse.
A babeczka obiecywała mi miejsce po tym jak w zeszłym roku zrezygnowaliśmy ze wzgledu na rehabilitacje Wiki.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 22:00   #117
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Calineczka, tez jestem w szoku z tymi Waszymi pobudkami.
Tak, Ami zadaje mnostwo pytań, a sprobuj jej tylko nie odpowiedzieć to zada Ci je jeszcze 15 razy

U nas szczęście przeplatane z nieszczęściem. Pisałam Wam niedawno, że brat bedzie miał pierwsze dziecko. No niestety, bratowa poronilA Aż głupio się teraz przy nich cieszyć.

Poza tym Amelka się przeziębiła. Nie chorowała 1.5 roku i akurat teraz jak mamy w domu noworodka to ją złapało. Wezwałam lekarza do domu. Olaboga jaki był krzyk. Możliwe, ze to od zębów, bo pokazuje na polik, a i kupy też rzadsze jakieś.

Dziś była u nas fotografka i robiliśmy sesje noworodkową

Morelle, u Was brak kup, a u nas po 10 na dobe. Stan na dzis 130pampersow w koszu, jutro kończymy 2 tygodnie.
Poza tym Tymon 2 razy już mi zwymiotował.

Ami jest bardzo dzielna i przekochana biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znalazła.

Podczytuje Was ale ciezko mi odpowiadać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Xzora, słyszałam o tym hotelu, na pewno go kiedyś sprawdzę dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 22:06   #118
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
U mnie dzis 2 pobudki ale u nas bez problemowo usypia dalej. Raz obudzila sie ze nie mamy mamy a drugi mniam mniam ..... ooo zesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2, zazdroszczę. U nas nocy tylko z 2 pobudkami chyba w tym roku nie było

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Nam lekarka mówiła, że lepiej. Wiec nie wiem?
Może coś pokręciłam, ale obiło mi się o uszy, że to tych szczepionkach często jest gorączka i boli miejsce wkłucia.


Pestycyda Ty szczepiłaś?

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
3 pobudki?! Olaboga!! I co on wtedy robi jak się budzi? Tzn zazwyczaj dzieci budzą się na jedzenie, bo coś je boli, bo chcą do rodzica.. ma jakiś powód? Jak go usypiasz wtedy?
No powiem Ci, że jestem w szoku myślałam, że te czasy to już dawno za nami wszystkimi
Aggs nie pocieszasz
Jak się budzi to są dwie drogi: moja prostsza i męża trudniejsza Moja to cyc i zasypia zaraz. Jak mąż kontaktuje to go odnosi do pokoju, jak nie to młody śpi z nami do kolejnej pobudki, ja nie jestem w stanie w nocy wstać. Drugie rozwiązanie to mąż go bierze na ręce i idzie z nim do pokoju.
Te pobudki są krótkie, usypia szybko no ale jest ich dużo, ostatnio nawet co godzinę, dwie.

Jak zdrowie Bartka? Co z Waszym wyjazdem?


Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
U nas 1 dawka meningo gorzej niż inne. Nozka bardzo bolała i jak uderzyła się to płakała. 2 dawka bez żadnych objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A szczepiłaś i na b i na c? To trzeba rozdzielić, tak?


A na ospę ktoś szczepił?

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Emmos przykro mi

Zdrówka dla Amelki, oby szybko przeszło!

Ja właśnie na okrągło muszę gadać. Często nawet jak odpowiem na pytanie to pyta znowu. Czasem oczekuje innej odpowiedzi, ale czasem to nie wiem o co mu chodzi.
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 05:55   #119
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
U nas 1 dawka meningo gorzej niż inne. Nozka bardzo bolała i jak uderzyła się to płakała. 2 dawka bez żadnych objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A które meningo? Bo są dwa
Jedne idą w 2 dawkach.
Drugie w 1
Działają na różne szczepy. Daje się wszystkie trzy

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
U nas zależy od dnia raz Wiki budzi się co chwile płacze itp. W inny dzień śpi że nawet nie pamietam czy ją karmiłam czy nie.
Za to nie mogę jej niczym przykryć od razu się wybudza i płacze i skopuje.
No i dużo gada przez sen.

Ja dziś się dowiedziałam że mamy marne szanse na żłobek. Brak miejsc dla 2 latkow. Może uda się coś we wrześniu ale marne szanse.
A babeczka obiecywała mi miejsce po tym jak w zeszłym roku zrezygnowaliśmy ze wzgledu na rehabilitacje Wiki.
U nas tez alergia na koc

Ja B juz zapisałam 3 tyg temu. Czekamy na przyszły rok.
Z Pestką myślę o przedszkolu


500+ przyznane
Jaka różnica w terminach

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Calineczka, tez jestem w szoku z tymi Waszymi pobudkami.
Tak, Ami zadaje mnostwo pytań, a sprobuj jej tylko nie odpowiedzieć to zada Ci je jeszcze 15 razy

U nas szczęście przeplatane z nieszczęściem. Pisałam Wam niedawno, że brat bedzie miał pierwsze dziecko. No niestety, bratowa poronilA Aż głupio się teraz przy nich cieszyć.

Poza tym Amelka się przeziębiła. Nie chorowała 1.5 roku i akurat teraz jak mamy w domu noworodka to ją złapało. Wezwałam lekarza do domu. Olaboga jaki był krzyk. Możliwe, ze to od zębów, bo pokazuje na polik, a i kupy też rzadsze jakieś.

Dziś była u nas fotografka i robiliśmy sesje noworodkową

Morelle, u Was brak kup, a u nas po 10 na dobe. Stan na dzis 130pampersow w koszu, jutro kończymy 2 tygodnie.
Poza tym Tymon 2 razy już mi zwymiotował.

Ami jest bardzo dzielna i przekochana biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znalazła.

Podczytuje Was ale ciezko mi odpowiadać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Xzora, słyszałam o tym hotelu, na pewno go kiedyś sprawdzę dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ojej zwymiotowal? Może ulewa tak mocno?

Zdrowia dla Ami!

Pestka miała wczoraj temp jeszcze. Dziś juz nie ma. Jutro pójdzie na 1 dzień do żłobka bo w pt ortopeda. W takich godz , że nie ma sensu jej puszczać.

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Ilość pampersów mnie zabila! U nas najwięcej to chyba 40 było.

% jest na dada od 3 w górę. Wychodzą po 12 zł. Mega się opłaca. Tz kupił 2 paczki. Dziś go wyślę po kolejne

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
2, zazdroszczę. U nas nocy tylko z 2 pobudkami chyba w tym roku nie było


Może coś pokręciłam, ale obiło mi się o uszy, że to tych szczepionkach często jest gorączka i boli miejsce wkłucia.


Pestycyda Ty szczepiłaś?


Aggs nie pocieszasz
Jak się budzi to są dwie drogi: moja prostsza i męża trudniejsza Moja to cyc i zasypia zaraz. Jak mąż kontaktuje to go odnosi do pokoju, jak nie to młody śpi z nami do kolejnej pobudki, ja nie jestem w stanie w nocy wstać. Drugie rozwiązanie to mąż go bierze na ręce i idzie z nim do pokoju.
Te pobudki są krótkie, usypia szybko no ale jest ich dużo, ostatnio nawet co godzinę, dwie.

Jak zdrowie Bartka? Co z Waszym wyjazdem?



A szczepiłaś i na b i na c? To trzeba rozdzielić, tak?


A na ospę ktoś szczepił?

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Emmos przykro mi

Zdrówka dla Amelki, oby szybko przeszło!

Ja właśnie na okrągło muszę gadać. Często nawet jak odpowiem na pytanie to pyta znowu. Czasem oczekuje innej odpowiedzi, ale czasem to nie wiem o co mu chodzi.
Osobno b i c
Ospę można za darmo do 3 r.z jeśli chodzi do żłobka. Dwie dawki
My zaszczepimy jak przejdziemy juz pneumo.


Emmos bardzo przykre wieści (( który to był tydz?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 06:02   #120
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Calineczka, ja o meningo nic takiego nie słyszałam. Już o pneumo prędzej.
My oprocz meningo i ospy mamy szczepienia u Ami zrobione. No ale zaczynamy wkrótce podobną jazdę z Tymonkiem

Dobrze, że chociaż takie krótkie te pobudki. Tymek też budzi się w nocy 3 razy, ale różnią ich 2 latka


A czy W też ma taką dobrą pamięć? Ja jestem pod wrażeniem pamięci Ami. o
Ostatnio, np. z niebieskiego pudełka ze szpitala wyjęłam książeczkę z wierszami. Wiersz „Dym” przeczytałam 2, może 3 razy, a ona wczoraj 3/4 tego wiersza powiedziała sama Ja musiałam czytać, bo nie, pamiętałam, a Ami leciała z pamięci

Oczywiscie potem poszla mówić ten wiersz Tymonkiwi
Ostatnio wrzuciłam też na insta jak mu śpiewa


Morelle, jak się czujesz? Ja o bolu brzucha juz chyba zapomniałam. Za to plecy tak mnie naparzają, że chwilami płakać mi się chce.
Dzwigasz Pestkę? Ja Amelkę czasem tak, bo sama się prosi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-27 17:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.