Aretina Q10 do Beatki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-11, 19:29   #1
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084

Aretina Q10 do Beatki :)


Beatko droga, mam pytanie..[img]icons/icon7.gif[/img]Moja Najwspanialsza Przyjaciółka, własnie się dowiedziała ze na 100 % jest w ciąży [img]icons/icon7.gif[/img] Jeszcze , gdy nie byłysmy tego pewne, czytałysmy sobie Biochemię Urody i artykuł "Ciaza i kosmetyki" .Tam wymieniona jest seria Zaji z aretiną Q10 jako kosmetyki nie polecane przyszłym mamusiom ..i moje( nasze)pytanie: czy Rudziaczek moze stosowac krem z tej serii przecizmarszczowy pod oczka? jestesmy w tym samym wieku, to bedzie Jej pierwszy,długo oczekiwany dzidzius [img]icons/icon7.gif[/img] Rudziaczek jest sliczny i lubi o siebie dbac [img]icons/icon7.gif[/img] i wiem, ze w ciazy bedzie to robiła nadal.. [img]icons/icon7.gif[/img]zatem , czy tak mała powierzchnia jak powieki i w/w krem moze byc dla nich niebezpieczny?

Bede wdzieczna za odpowiedz Sciskam Cie cieplutko

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 16:38   #2
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Aretina Q10 do Beatki :)

Witaj Olu)
Ponieważ to ja jestem autorką tekstu, o którym wspominasz to pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze
To prawda, że zwykle w kremach pod oczy dawka retinolu jest mniejsza niż w kremach do twarzy. Dawka retinolu w większości kremów dostępnych na polskim rynku nie jest zbyt duża, za granicą dostępne są już kremy o nawet
dwu czy trzy krotnie wyższej dawce. Po drugie krem pod oczy ma to do siebie, że nakłada się go tylko na bardzo mały obszar skóry co nieco zmniejsza prawdopodobieństwo, że duża ilość retinolu miałaby okazję
przeniknąć głębiej, ale z drugiej strony skóra pod oczami jest dużo cieńsza co sprzyja wchłanianiu.A pozatym to moim zdaniem dużo gorsze skutki może mieć palenie , czy też
częste przebywanie w zadymionych pomeiszczeniach, picie alkoholu, czy nieprawidłowe odżywianie się podczas ciąży, aniżeli mała dawka retinolu w kosmetykach.
Pomimo tego wszystkiego na miejscu Twej koleżanki odstawiłabym wszystkie produkty z retinolem, nawet te pod oczy i będę to doradzać każdej kobiecie w ciąży. Zawsze lepiej jest zapobiegać, nawet jeśli szanse są małe niż potem żałować.W końcu do wyboru ma ona tyle innych preparatów pielęgnacyjnych tak więc ostawienie retinolu na te kilka miesięcy nie umniejszy jej urody

Tekścik ten zostanie uzupełniony. Czego w nim brakuje to jeszcze ostrzeżenia przed aromatycznymi olejkami roślinnymi i kosmetykami opartymi na olejkach np Decleor.
Jeśli chodzi o kwasy to brak jest dokładniejszego wyjaśnienia, niektórzy mają wątpliwości co do kwasu BHA, jednak przykładowo łagodny Effaclar K nie powinien stanowić zagrożenia. Ogólnie należy wybierać preparaty o niskim stężeniu kwasów max 8% i korzystniej jest pozostać przy kwasach AHA.
I jeszcze uwaga co do kremów z filtrami, korzystniej jest wybierać te oparte na filtrach mineralnych lub jeśli chemicznych to w połączeniu z mineralnymi, zaś nie stosować zawierających wyłącznie filtry chemiczne.
Pozdrawiam
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 18:40   #3
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Aretina Q10 do Beatki :)

[img]icons/1cmok.gif[/img] dziekuje za szczerą i profesjonalną odpowiedz Beatko [img]icons/icon7.gif[/img] I za uzupełnienie o kwasy i filtry [img]icons/icon7.gif[/img] Na razie nam nic nie wpadło do łepetyny, wiec meczyc nie bedziemy [img]icons/icon7.gif[/img] Ale jako ze babki w ciazy bywają hmm..troszke namolne, pewnie o cos jeszcze w przyszłosci spytamy [img]icons/icon12.gif[/img]

DZIEKUJEMY BEATKO [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 19:04   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Aretina Q10 do Beatki :)

Olu
Tak na wszelki wypadek piszę, ponieważ to akurat ja ci odpowiedziałam na pytanie, tak więc jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś pytania do mnie to pisz śmiało na mojego maila podanego pod każdym tekstem także tym o ciązy i kosmetykach, a ja zawsze w miarę możliwości chętnie pomogę
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 19:20   #5
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Aretina Q10 do p. Basi :)

Bozzzze..ale wtopa [img]icons/icon7.gif[/img] Przepraszam P.Basiu, ja juz z rozpedu tak [img]icons/icon12.gif[/img] Durna jestem [img]icons/icon7.gif[/img] Oczywiscie skorzystam z maila, jesli to nie bedzie kłopot [img]icons/icon7.gif[/img]

Ps. Na marginesie : Ale to chyba jeden z czesciej popełnianych błedow na wizazu [img]icons/icon7.gif[/img] Mylicie sie dziewczyny [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] Dziekuje p.Basiu
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 19:33   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Aretina Q10 do p. Basi :)

To żaden problem!!!
I to p. jest absolutnie niepotrzebne przy moich 25 latach
Chciałam tylko dać ci znać, że w razie czego służę pomocą i możesz do mnie śmiało pisać. Na forum odzywam się nieregularnie, więc jeśli masz pytanko do mnie to lepiej pisać bezpośrednio na e-maila, zwłaszcza jeśli jest to pytanie odnośnie mojego tekstu.
Pozdrawiam
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 19:40   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Aretina Q10 do Basi :)

[img]icons/1cmok.gif[/img] oczywiscie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-14, 19:54   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Aretina Q10 do Beatki :)

Oluś [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja kupiłam te kremiki zaraz jak pojawiły się w sprzedaży (wiadomo [img]icons/icon10.gif[/img] małpia ciekawość [img]icons/icon7.gif[/img] )

I dopiero znacznie później przeczytałam że one są dla dojrzałej cery (cokolwiek to znaczy wg producenta). Moje wrażenia są takie, że to bardzo, bardzo delikatne kremiki, wspaniale pielęgnują skórę i sa przyjemne w użyciu, za kwoty nieomal pomijalne ....
Jeśli Basia nie znajdzie w nich czegoś straszliwego (a nie sądzę, bo nawet konserwantów w nich mało - zeznawałam już w KW, że mi kiedyś maseczka z pleśnią się trafiła), to ja bym polecała.
Poza tym nie ma tego efektu, który spotkał mnie przy próbie zastosowania niektórych kosmetyków "dla dojrzałej cery", że po paru dniach (a nawet po jednokrotnym użyciu - w wypadku maseczki na przykład) cera wydgląda na zmęczoną, ma niezdrowy połysk i koloryt, i w ogóle się sobie nie podobam .., Panie w perfumerii tłumaczą mi, że takie są objawy, że kosmetyk jest "zbyt mocny" dla skóry i że skóra go "odrzuca". Mnie to brzmi jak szamańskie zaklęcia, dopóki ktoś nie wytłumaczy mi, na jakiej zasadzie to "odzucanie" kosmetyku przez skórę miałaoby działać...
Ale w wypadku Aretiny niczego takiego nie dostrzegłam i polecam [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-15, 10:18   #9
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Aretina Q10 Magus:)

dzieki Miśka

Wiesz, ja uzywam tego pod oczka, zaproponowalm go Przyjaciólce i tez byla z niego zadowolona [img]icons/icon7.gif[/img] Ale teraz jak jest w ciazy i jak przeczytałysmy artykuł "ciaza i kosmetyki" to ze wzgledu na retinol i artykul Basi + wypowiedz w poscie postanowiłysmy zrezygnowac [img]icons/icon7.gif[/img] Ale ja uzywam nadal tego pod oczy i jak sama mówisz, za smieszną kaskę - fajny i dobry kremik [img]icons/icon7.gif[/img] Namierzam sie teraz na ten do rąk , ale na razie testuje rózowy z Oriflame(byl teraz w promocji) i musze powiedziec, ze pasuje miTygrys piszczy, ze niedługo otworzymy hurtownie [img]icons/icon7.gif[/img]

/ale ten Soft Silky z Oriflame jest naprawde fajny [img]icons/icon7.gif[/img] Ty tez go chyba uzywasz, co Kochanie? Widziałam Twoje opinie w KW, miedzy innymi dlatego teraz kupilam dwa [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.