jaka cera-jaki krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-01, 10:58   #1
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430

jaka cera-jaki krem?


Mam problem z zakupem kremów do twarzy.Otóż mam skórę suchą, nigdy nie miałam trądziku ale na nosie, wokół ust i na brodzie mam tendencje do zaskórników.Czy to znaczy że mam skórę mieszaną i powinnam kupować kremy do skóry mieszanej czy raczej do skóry suchej. Kosmetyczka stwierdziała że mam cerę mieszaną w kierunku suchej-a ja dalej nie wiem jaki krem. Poza tym mam pierwsze objawy skłonności do trądziku różowatego.
Drugi problem to taki że na badaniach skóry wyszło że mam za mało natłuszczoną skórę-czy to znaczy że powinnam używać kremów półtłustych i takich co natłuszczają skórę. Bo ja takich unikam, strasznie nie lubię jak mi się krem nie wchłania. Dodam że mam 30 lat. Proszę bardzo o pomoc
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-01, 23:27   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaka cera-jaki krem?

milgryf napisał(a):
> Kosmetyczka stwierdziała że mam cerę mieszaną w kierunku suchej
Też tak myślę
> a ja dalej nie wiem jaki krem.
prawdę mówiąc nie ma idealnego ("inteligentnego") kremu do cery mieszanej- lepiej będzie, jeśli zastosujesz osobne specyfiki na rejont przetłuszczające/zaskórnikowe i osobne na partie przesuszone.
>Poza tym mam pierwsze objawy skłonności do trądziku różowatego.
pamiętaj w takim razie o kremie z filtrem na codzień. Wybierz się do dermatologa, żeby ocenił, czy należy zastosować leki (np. wit pp, rozex itd) czy nie ma powodu. przeczytaj też artykuł Beatki o pielęgnacji cery z rosacea (trądzik różowaty).
> Drugi problem to taki że na badaniach skóry wyszło że mam za mało natłuszczoną skórę- strasznie nie lubię jak mi się krem nie wchłania.
są kremy, które regenerują warstwę hydrolipidową skóry bez zbędnego natłuszczania- przyjrzyj się nutrilogie1, dax re-lipid, krem physiogel.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.