Do Mauricel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-10, 18:51   #1
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990

Do Mauricel


Hej
Zauważyłam Twoje zdjęcie w galerii, czy mogłabyś opisać jak zrobić taki makijaż oczu. Jest śliczny i chciałabym taki wypróbować. Jednak mam pewne obawy i pytanie. Też jestem blądynką, tylko mam niebieskie oczy. Czy taki makijaż pasuje tylko do ciemnych i dużych oczu
pozdrawiam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 08:25   #2
WeronikaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 19
Re: Do Mauricel

he, to ja tez sie "podepne" i niesmialo zapytam o kolor pomadki i sposob nakladania rozu Jak to tak ladnie wyszlo?
WeronikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 10:06   #3
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Do Mauricel

Podciągam wątek aby się nie zagubił
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 10:42   #4
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Do Mauricel

dziękuję ślicznie - zaraz nadrobię zaległości
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 15:31   #5
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Do Mauricel/ :)

Już mogę spokojnie napisać . To zdjęcie było robione grubo po północy więc ten makijaż też inaczej wygląda

Potrzeba cierpliwości . Taki makijaż oczu buduje się warstwowo - co potrzebne : palce dla mnie to podstawa nakładania cieni , gąbeczka cienka z końcówką jak do eyelinera i sztywny pędzelek . Jeżeli chodzi o biele - to tu zastosowałam biały cień pojedyńczy Diora , biały sypki połyskujący cień Pupy , czerń Sisley pojedyńczy , grafit przez wymieszanie .

Wieczorem zawsze moja baza to zagruntowanie powiek podkładem i oprószenie ich sypkim pudrem
Wewnętrzne kąciki oczu ( zarówno górę jak i dół ) pomalowałam białym cieniem uzywając cienkiego aplikatora następnie na tej bieli opuszką najmniejszego palca roztarłam sypki połyskujący biały proszek Pupy - wszystko na wyczucie trzeba ćwiczyć

Potem mieszam sobie czerń z minimalną ilością bieli / mam wtedy taki subtelny grafitowy kolorek / i delikatnie ciągnę go ponad ruchomą częścią górnej powieki ale niezbyt wysoko - minimalnie . Na ruchomą część górnej powieki nakładam od mniej więcej połowy oka czarny cień / najintensywniej u samej nasady rzęs! potem subtelniej . Starannie i delikatnie zacieram granice między nimi . Od mojej weny twórczej zależy czy cień wyciągnę ku zewnętrznym kącikom oka za pomocą pędzelka czy opuszków palców . Obydwa sposoby są dobre .
Dodatkowo kładę wokół dolnych intensywną czerń - którą łączę z kolorem wcześniej nałożonym / bielą . Tutaj już zawsze posługuję się pędzelkiem o krótkim włosiu lub aplikatorem nigdy palcem ! .
Przestrzeń nad samym łukiem brwiowym zostaje nietknięta - rozjaśnione wewnętrzne kąciki oka wystarczą .
Tuszuję rzęsy mocno - czarną pogrubiającą maskarą .

Z reguły ciemny intensywny makijaż oka pasuje oczom większym . Małe mogą się zgubić - ale to też warto zobaczyć na sobie
Jeżeli jesteś blondynką o niebieskich oczach możesz bez problemu malować tak oko - subtelniej prowadzić kolor - pamiętaj , że ten makijaż na zdjęciu jest robiony na wieczór w zupełnie innym świetle i jest dość intensywny / a właściwie był / .

Weroniko - jeżeli chodzi o pomadkę i róż - to zawsze używam pomadek MAC mieszam kremowe błyszczyki odcienie florabundance i gold cherm tak jak na tym zdjątku . To samo z różem - tutaj też akurat MAC - po prostu ta firma ma przeogromną paletę kolorystyczną i trafniej można to wszystko dobrać . Chanel ostatnio przeze mnie kupiony leży i leży bo jakiś taki nijaki .

Wersja ekonomiczna dobrych cieni bieli i czerni to np. Art Deco jeden cień to chyba dwadzieściakilka złotych . Ważne by czerń nie osypywała się dlatego warto zainwestować w porządny trwały cień .

Jak narodzi się jakaś wątpliwość albo ja coś pominęłam pytaj bo zakręcona ostatnio jestem - to ta okropna pogoda

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif angel.gif (1,3 KB, 1 załadowań)
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 16:47   #6
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Do Mauricel/ :)

Mauriciel a moglabys wstawic tutaj powiekszona ta fotke?
Ja sobie niedlugo zrobie jakies ladne fotki,bo chcialabym zebys mi podpowiedziala kilka mocniejszych makijazy


Ps.fajna foteczka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 17:52   #7
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Do Mauricel/ :)

Dzięuję bardzo
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-15, 10:50   #8
WeronikaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 19
Re: Do Mauricel/ :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Co to jest za firma MAC? Nie spotkalam kosmetykow tej firmy. Gdzie je mozna dostac i jak "wygladaja" cenowo?
WeronikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 11:08   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Do Mauricel/ :)

http://www.maccosmetics.com/home.tmp...osmetics%2ecom

niestety nie dostepne w Polsce
a są naprawe dobre
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 12:51   #10
WeronikaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 19
Re: Do Mauricel/ :)

Jaka szkoda

Dziekuje za szybka odpowiedz
WeronikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 20:28   #11
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Do Mauricel/ :)

ja chciałabym tylko powiedzieć, że jesteś bardzo ładną kobietą....
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-16, 11:39   #12
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Do Mauricel/ :)

dziękuję za komplement ufciu1 myslę, że każdemu miłe komplementy sprawiają przyjemność - oj , żebyś Ty widziała jak ja walczę ze stereotypem blondynki

mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.