Cera atopowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-15, 17:22   #1
MMarta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 3

Cera atopowa


Jestem alergikiem, unikam alergenów, lecz mimo to ostatnio mam wyjątkowe kłopoty z twarzą: bardzo sucha skóra, jednocześnie mnóstwo zaskórników, a z bardzo bliska widać d mini-sieć zmarszczek choć mam 28 lat. Nie wiem jak oczyszczać taką cerę i jakich (konkretnie) kremów używać. Proszę o pomocne wskazówki.
MMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-15, 18:29   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Cera atopowa

Jeśli chcesz mieć czyściejszą cerę to skorzystaj z zabiegu w gabinecie kosmetycznym - musisz uprzedzić kosmetyczkę o swoich problemach z cerą. Do oczyszczania cery oraz pielęgnacji powinnaś używac kosmetyków przeznaczonych dla alergików. Za nim wybierzesz kosmetyki postaraj sie zdobyć próbki.Może któraś z aptecznych serii podpasuje Twojej cerze. Co używałaś do tej pory ?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 08:02   #3
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Cera atopowa

Już pisałam o tym na forum. Mam podobne problemy ze skórą twarzy, które zaczęły się u mnie po przekroczeniu 40. Kolejne wizyty u dermatologów tylko mnie zniechęcały, bo od każdego słyszałam inną diagnozę. Uczulają mnie wszelkie kremy "nie apteczne", poz tym mam poszerzone naczynka. Zaczęłam poszukiwać czegoś na własną ręką i odkryłam!!! Znalazłam mleczko dla osób z atopowym zapaleniem skóry, które według mnie jaest świetne. Nazywa się Atodiane (firma Dermatologie)i działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, przeciwalergicznie, silnie nawilża i natłuszcza, zmniejsza rumień. Nie zawiera, barwników, środków konserwujących ani substancji zapachowych. Mnie pomogło po jednym zastosowaniu.
Ja kupiłam je w aptece (250 ml - ok.50 zł.) ale można kupić w sklepie internetowym firmy Bio-med : www.bio-med.pl . Tam też znajdziesz dokładny opis wraz z podanym składem. Poza tym spróbuj kosmetyków z serii Avene. jestem zachwycona kremem Tolerance Extreme dla cer superalergicznych.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 09:25   #4
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Cera atopowa

Tez mam taką cerę, nie wiem czy jest atopowa bo nikt jej tak nie zdiagnozował, ale od lat walcze z podobnym problemem. Wydawało się ze juz nic jej nie pomoze, aż tu nagle pewien pan doktor przepisał mi krem ze sterydem. Zastanawiałam się długo czy stosowac ten kremik, ale w końcu się zdecydowałam. Zastosowałam go tylko dwa razy i buzia wygładziła się natychmiast. Jeszcze nigdy nie miałam tak gładziutkiej skóry. Oczywiscie wiem ze sterydy działają cuda, ale nie mozna ich stosowac non-stop, jednoczesnie z tego co się orientuję to najsluteczniejszy sposób leczenia skóry atopowej.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 09:30   #5
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Cera atopowa

Milkyway! Uważaj ze sterydami. Owszem na początku buźka jest gładka i cudowna. Po dłuższym stosowaniu można się nabawić wielu okropności np. trądziku różowatego posterydowego. Poza tym skóra staje się cienka i wysuszona, szybko pojawiają się zmarszczki. Pamiętaj kremy ze sterydami to leki. Można je stosować tylko raz dziennie i to na miejsca chorobowo zmienione a nie na całą twarz. Ja doprowadziłam moją cerę do ruiny właśnie przez nadmierne i samowolne stosowanie takich kremów. Pozdrowienia.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 09:59   #6
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Cera atopowa

Milkyway! Jeszcze jedno aby Cię przestrzec przed sterydami (przepisałam ze strony poścwięconej atopowemu zapaleniu skóry): Kremy i maści steroidowe. Leki kortykosteroidowe (często nazywane "sterydami") w postaci kremów i maści są najpopularniejszymi środkami w leczeniu AZS. Są to steroidy działające miejscowo. Kremy te redukują ogniska zapalne, zmniejszają zaczerwienienie i obrzęk, łagodzą swędzenie i ułatwiają gojenie skóry. Choć są one niezwykle skuteczne w przypadku ezgemy, stosując je należy zachować ostrożność. Preparaty te niszczą kolagen, składnik białkowy skóry właściwej, wskutek ich nadużywania skóra przedwcześnie się starzeje, staje się cieńsza, tworzą się zmarszczki i rozstępy. Intensywne i dłogotrwałe stosowanie (zwłaszcza na dużych powierzchniach ciała) może doprowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej (steroidy absorbowane są przez skórę).
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 12:00   #7
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Cera atopowa

Wiem o tym i dlatego obawiałam się używać tego kremu. Wiem o efektach ubocznych, mogą wystąpić po długotrwałym stosowaniu, myślę że kilkutygodniowa kuracja jest bezpieczna. Poza tym wypisał mi ten lek lekarz dermatolog, wierzę że wie co robi. Są po prostu takie przypadki kiedy nic innego nie pomaga.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-17, 09:07   #8
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Cera atopowa

Zależy który dermatolog wie co robi. Mnie jeden przepisał Elocom i zalecił stosować na twarz przez prawie tydzień. Poszłam do innego (w celu sprawdzenia) i zostałam strasznie okrzyczana, że pod żadnym pozorem nie wolno tego używać na twarz. Jedni lekarze dążą tylko do szybkich efektów i zapisują środki, które usuwają skutki choroby; drudzy starają się znaleźć przyczynę.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 12:46   #9
MMarta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 3
Re: Cera atopowa

Długi czas używałam całą serię Bio Balans "Ziaja", potem kupiłam MATcomfort "Kolastyny" na dzień i krem przeciwzmarszczkowy na noc "Miraculum". Do oczyszczania twarzy ostatni zaczęłam stosować żel głęboko oczyszczający "Garnier" i chyba właśnie od tego zaczęły się moje problemy. Wiem, że ciężko pomóc na odległość, ale proszę doradż jakiś tani apteczny kosmetyk (serię)antyalergiczny (co sądzisz o serii AA?)
Beata Krajnik napisał(a):
> Jeśli chcesz mieć czyściejszą cerę to skorzystaj z zabiegu w gabinecie kosmetycznym - musisz uprzedzić kosmetyczkę o swoich problemach z cerą. Do oczyszczania cery oraz pielęgnacji powinnaś używac kosmetyków przeznaczonych dla alergików. Za nim wybierzesz kosmetyki postaraj sie zdobyć próbki.Może któraś z aptecznych serii podpasuje Twojej cerze. Co używałaś do tej pory ?
MMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 15:21   #10
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Cera atopowa

Niestety wiele razy tak bywa, że jeden lekarz twierdzi coś a inny zupełnie to krytykuje, komuś trzeba uwierzyć. Jeśli chodzi o sterydy przypuszczam ze są dwie szkoły. Tak jaki pisałam wyżej spotkałam się z opinią że nie należy ich demonizować. Może trochę odbiegam od tematu, ale znam dziecko które przyjmuje sterydy ze względu na astmę, choc jego stan wcale nie jest ciężki.Jego lekarze twierdzą ze nowoczesne leki zawierają małe dawki sterydów i ich podawanie nie ma żadnych poważnych konsekwencji.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-17, 15:45   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Cera atopowa

moja koleżanka stosowała kremy ze sterydami [przepisane przez dermatologa] i problemy ze skórą zniknęły [a miała poważne]. minęły 2 lata i żadnych skutków ubocznych. czasami jak nie ma już innego lekarstwa to warto zaryzykować.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-17, 16:02   #12
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Cera atopowa

Nie można powiedzieć, że wszystkie leki steroidowe są niekorzystne, w wielu przypadkach są one niezastąpione i niezbędne, ale nie można też powiedzieć, że ich stosowanie nawet tych nowych leków nie ma żadnych poważnych konsekwencji. Takie konsekwencje są zawsze możliwe, zwłaszcza jeśli lek jest źle dobrany, naużywany, stosowany na własną rękę. Ogólnie trzeba być z nimi ostrożnym. Niepożądane działanie maści opartych na steroidach to np.rozszerzanie naczynek, rozstępy, zapalenie skóry wokół ust, ścieńczenie i zaniki skóry, zakażenia bakteryjne i grzybicze, nadmierne owłosienie, trądzik posterydowy, przebarwienia skóry, uczulenia.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.