czego potrzebuje moja skóra - bo ja już nic nie wiem??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-15, 11:27   #1
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534

czego potrzebuje moja skóra - bo ja już nic nie wiem???


Pogubiłam się i to skutecznie A więc tak: mam 23 lata cerę raczej mieszaną z tednencją do silnego przetłuszczania w lini T ,ale to chyba normalne przy cerze mieszanej. Dalej: przebarwienia potrądzikowe i trądzik (teraz nasilony na brodzie). Na tłustych partiach schodzi mi skóra...czy to normalne (czoło i nos).
I teraz tak - odnośnie pielęgnacji: toniki - jakie? czy tylko do cery mieszanej i trądzikowej, czy nawilżające też (może jeszcze jakieś inne) . Jeśli kilka to kiedy je stosować? Kremy - normalizujące, matujące, nawilżające, z filtrami?... Boże, tego jest tak dużo, kiedy to wszystko nakładać??? Wszystko równocześnie?? Jakie maseczki? (już nawet nie wymieniam) Pielęgnacja specjalna? Kwasy na noc? (używam Lysanel, ale bez efektu od 6 miesięcy). No i na koniec krem pod oczy - jaki, bo na przeciwzmarszczkowy chyba za wcześnie ,więc jaki odżywczy, nawilżający...
Jeśli jeszcze o czymś zapomniałam to napiszcie
Pomóżcie mi usystematyzować to wszystko
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 15:30   #2
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Re: czego potrzebuje moja skóra - bo ja już nic nie wiem???

Muszę Ci powiedzieć, że mam ten sam problem. Dziś byłam u dermatologa, przepisał mi jakies leki, maść i płyn do przemywania, mam nadzieję, że pomoże.
Niedawno rozmawiałam z koleżanką, która też miała takie problemy z cerą.. trudno było w to uwierzyć, bo ma cerę jak niemowlak Więc chyba cuda się zdarzają

Dołączam się więc do Twojego postu
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 20:18   #3
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: czego potrzebuje moja skóra - bo ja już nic nie wiem???

przypominam się
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-16, 10:33   #4
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: czego potrzebuje moja skóra - bo ja już nic nie wiem???

Cześć.
Wydaje mi sie że powinnaś raczej postawić na kosmetyki nawilżające.
Ta łuszcząca się i schodząca skóra na tłustych partiach twojej cery może być właśnie efektem stosowania lysanelu, bo on ma właściwości złusczające.Dlatego też po tym jak go nakładasz (najlepiej może tylko na noc) po odczekaniu paru minut wklepuj krem nawilżający.
W ciągu dnia stosuj krem np. matujący tylko na nos, brode i czoło a na policzki np. typowo nawilżający albo jakiś ochronny typowy na zimowe mrozy.
Jeśli będziesz stosować filtry to pamiętaj, że tylko na dzień bo na noc nie są one potrzebne i jeśli nakładasz np. dwa kremy jeden na drugi to filtry zawsze na wierzch, dalej nakładasz podkład i dla np. zwiększenia efektu zmatowienia przypruszasz twarz pudrem sypkim.Kremu z filtrami nie mają raczej właściwości matujących i cera się po nich błyszczy.
Do mycia twarzy używaj delikatnych żeli bez mydła poczytaj sobie może o nich na KW. do tego nawilżający (bezalkoholowy) tonik np. Garniera lub Dax Cosmeticks z serii czysta cera taki niebieski działa antybakteryjnie i jest bezalkoholowy.
Maseczki to używaj np. nawilżające na policzki a z glinką np. na strefę T, z tym że glinkę nie trzymaj dłużej niż 10 min. bo może przysuszać cerę.Po zmyciu maseczki natrzepujesz delikatnie twarz nasączonym tonikiem wacikiem lub płatkiem kosmetycznym i wklepujesz krem.
Pozdrawiam serdecznie
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-16, 10:37   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: czego potrzebuje moja skóra - bo ja już nic nie wiem???

Aha może dodam jeszcze że na te przebarwienia to może lysanel będziesz stosować punktowo?? A nie na całą powierzchnię.Na przebarwienia potrądziwkowe dobra jest też maść Cepan (do nabycia w aptece) lub Tormentiol (ale na efekty czeka się znacznie dłużej no i on się nie wchłania więc może brudzić pościel)
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.