problemy ze skórą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-09, 00:23   #1
przemo007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4

problemy ze skórą


Witam.Mam problemy ze skórą twarzy,tzn.jest on zaczerwieniona i towarzyszy mi uczucie sciągania a pomimo tego w ciagu dnia skóra w niektorych miejscach się przetłuszcza(na czole i nosie zazwyczaj) i wydaje mi sie ze wtedy jest bardziej zaczerwieniona.myślałem że mam cerę mieszaną ale gdzies osatnio przeczytałem że to przetłuszczenie moze byc reakcja obronną dla nadmiernie przesuszonej wewnętrznie skóry w celu zapobieganiu utracie wody.probowalem już wielu kremów ale jakoś nigdy nie miałem wrażenia ze skóra jest dobrze nawilżona.Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.pozdrawiam.
przemo007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-09, 07:57   #2
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: problemy ze skórą

Może to wrażliwa skóra? Ja tam się bardzo nie znam, ale pomógł mi w zimie krem z wit E-taki zwykły z apteki niestety, chyba trochę też zaszkodził (mam mieszaną cerę) i trochę mi powyłaziło coś Więc gdybys chciał go uzywac, stosuj wnp na policzki (tam gdzie skóra najmniej się przetłuszcza). Mozliwe, że masz skórę mieszaną, ale wyschła np po zimie- używałeś kremów ochronnych? jeśli nie, to może właśnie dlatego. Obejrzyj zaczerwienieia z bliska-może popękały ci naczynka?Wtedy koniecznie zazywaj rutinoscorbin i kremów do skóry naczynkowej. Kup sobie tez maseczkę nawilżającą, rewelacyjna jest Nivea- w saszetkach, chyba ta z nibieskawym opakowaniem-trochę kosztuje, ale warto. Niewiele więcej mogę ci poradzić. Sama się męczę z przesuszoną skórą- właśnie między innymi od dużej ilości specyfików matujących- uzywam Oligo 25 Vichy, odstawiam krem matujący i wczoraj zrodbilam maseczkę- już jest lepiej, powodzenia!
PS poszukaj inf. na Wizażu w dziale Kosmetynka na przykład
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-09, 10:08   #3
przemo007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
Re: problemy ze skórą

Dzięki Ulo za radę.Wypróbuje ta maseczke Nivea, a co do skóra to faktycznie mam bardzo wrażliwą.Czasami jak mi krem nie podejdzie to twarz jest cała czerwona i zdarzają się plamy.Z tym przesuszeniem to mam to mniejwiecej przez cały rok, nie tylko po zimie.Choć raczej nie używam kremików ochronnych bo jak każdy facet chyba nie lubię się świecić.Ale skóra bywa chwilowo bardziej zaczerwieniona np. od wiatru,zimna i słońca.pozdrawiam
przemo007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 08:46   #4
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: problemy ze skórą

Jeśli masz takie problemy z cerą przez cały rok to czas najwyższy iść do dermatologa.
Jeśli Twoja skóra reaguje zaczerwienieniem i plamami na niektóre kremy być może masz na nie alergie.Z tego co piszesz masz cerę wrażliwą, dlatego też koniecznie stosuj do pielęgnacji kremy ( i nie tylko) hypoalergiczne,bezzapacho we,kojące najlepiej kupowane w aptekach. Resztę powinien doradzić Ci dermatolog.
Pozdrawiam i powodzenia
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 13:03   #5
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: problemy ze skórą

Ja miałam podobne problemy. I tak jak ty myslalam, ze mam skore mieszana. Przede wszystki najpierw idz do kosmetyczki. ona powinna nawilzyc i dotlenic twoja skore. spytaj sie czy mogłaby ci polecic jakies kosmetyki. ja osobiscie poleacam ci krem Garnier, Komfort Suchej Skory. matuje, a wiec nie ma obaw, ze bedziesz sie błyszczec. na łuszczenie kup sobie masc w aptece LIPOBASE lub żel z żywotoksem Flos Lek. i nie uzywaj kosmetykow z alkocholem, silnie działajacych. Mozesz tez kupic krem Eris, Cera Wrazliwa. jest bardzo dobry i łagodzi podraznienia
pozdrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 15:02   #6
przemo007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
Re: problemy ze skórą

dzięki za wskazówki,będę testował te kremiki.pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif cmok.GIF (4,4 KB, 13 załadowań)
przemo007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.