Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-16, 07:57   #1
filein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 33

Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery!


Mam cerę mieszaną, na której ciagle goszczą wypryski. Oczyszczam twarz u kosmetyczki co na dłuższą metę nie daje większych efektów(ok.2 tyg.) oraz stosuję maśc Acne-Derm już od ok. 2,5 miesiąca i również nie widać efektów. Wyprysow nie jest dużo, ale średni ok. 2-5 zawsze gości na mojej twarzy. Mój problem polega na tym, że jakiegokolwiek kremu bym nie użyła( matujący, nawilżający, super lekki żel nawilżający) to moja skóra okropnie się błyszczy, bardziej niż bez zastosowania kremu wogóle. Pozostaje na niej bardzo tłusta warstewka. Nie mogę więc nakładać kremu pod podkład ponieważ powoduje to ww. błyszczenie, a podkład po prostu spływa oraz zmienia odcień na ciemniejszy.Z tego powodu stosuję sam podkład, bezpośrednio na oczyszczoną twarz.
Proszę poradzcie co mam robić, jakiego kremu używać i co się dzieje z moją skórą, że tak reaguje na każdy krem??
Proszę o propozycje kremów, niestety stać mnie tylko na te z niższej i średniej półki.
filein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 09:44   #2
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery!

Słonko, a czy nie jest przypadkiem tak, że nie nawilżając odpowiednio skóry (podkład nie zawiera tyle substancji nawilżających i odżywczych, by sam jeden zadowolił skórę, a i preparat na trądzik zapewne działa wysuszająco) zmuszasz ją do nadmiernej produkcji sebum (to ta warstwa błyszcząca, zabezpieczająca skórę przed wysychaniem)? Pamiętaj, że pielęgnacja powinna iść przed upiększaniem. I jeszcze jedno - nie unikaj nawilżania, bo możesz permamentnie wysuszyć skórę a tego ci ona nigdy nie wybaczy (a jej zemsta będzie gorsza niż ten lekki trądzik którym się martwisz!) Przy ładnej (czyt.: w miarę gładkiej, jędrnej, jednolitej kolorystycznie) cerze połysk nie stanowi mankamentu. Po prostu świadczy o twojej młodości. Ja juz pogodziłam się z tym, że błyszczę (w towarzystwie ) jak latarnia morska. I co 2-3 godz. idę w ustronne miejsce, by najzwyklejszym (takim cienkim, szarym) papierem toaletowym usunąć nadmiar sebum (wystarczy lekko przyłożyć papier do buzi). Tanie to, a lepiej wchłania sebum niż chusteczki higieniczne.
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 10:15   #3
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery!

Aha, i polecam gorąco wodę termalną! Świetnie odświerza! Możesz najpierw nią spryskać twarzyczkę, a potem przyłożyć papier (o którym wcześniej), bibułki matujące czy co tam masz pod ręką (miękkiego!). I na jakiś czas połysk masz z... twarzy
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 15:09   #4
filein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 33
Re: Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery!

dziękuję Ritko za pomoc zarówno w jednej jak i w drugiej sprawie
filein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 11:14   #5
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery!

Witaj!
Zgadzam się absolutnie z Ritką co do kremów nawilżających i "odciskania" nadmiaru sebum chusteczką czy papierem. Koniecznie musisz nawilżać twarz, przecież nawilżenie nie powoduje świecenia, gdybyś używała tłustych kremów to wtedy tak. Nawilżenie jest absolutnie niezbędne dla każdego rodzaju skóry, więc koniecznie stosuj kremy nawilżające. Co do świecącego się podkładu, to nie unikaj z jego powodu kremu nawilżającego pod spód - lepiej kup podkład matujący i skoro zmienia kolor na ciemniejszy to może powinnaś kupić o ton jaśniejszy od odcienia cery? wtedy nawet jak ściemnieje to będzie ok.
A co do pryszczyków - preparatów jest mnóstwo - niestety opinie o nich nie są do końca miarodajne, bo na każdego działa co innego - poczytaj na forum, temat był wielokrotnie poruszany, wiem że dziewczyny chwalą Brevoxyl, ale on niestety wysusza, jednych bardziej, drugich mniej, ale wysusza i nie powinno się go stosować na dłuższą metę, a raczej jako kurację.
Udanej walki z pryszczykami!

Edii
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 17:19   #6
filein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 33
Re: Co robić?-pomóżcie w sprawie mojej cery!

Już wziełam się za odpowiednie nawilżanie cery( maseczkaq nawilażająca i krem). Mój problem polega właśnie na tym,że błyszczę się tylko po nałożeniu kremu pod podkład, jeśli stosuję sam podkład to wszystko jest wporządku. Nie wiem czym to jest spowosdowane??
filein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.