Dermatolog kontra kosmetyczka! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-22, 18:25   #1
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300

Dermatolog kontra kosmetyczka!


Witajcie kobietki! Potrzebuje pomocy mam problemy z trądzikiem ( moje utrapienie to grudki), moja pani dermatolog przepisała mi na nie antybiotyk, TETRALYSAL, natomiast moja kosmetyczka twierdzi że jest on zdecydowanie za mocny i powinnam go odstawić (biorę go już ponad miesiąc). Może któraś z was miała do czynienia z tym lekiem lub opiniami na jego temat? Błagam pomóżcie bo sama nie wiem brać czy odstawić???
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 19:37   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Dermatolog kontra kosmetyczka!

antybiotyki doustne nie są obojętne dla zdrowia. stosuje sie je w przypadku, gdy środki zwnętrzne zawiodły. nie piszesz, jak dotychczas walczyłaś z problemami z cerą. jesli tetralysal jest pierwszym preparatem zaleconym na twoje dolegliwości, to być może kosmetyczka ma trochę racji. jesłi jednak przetestowałaś już bez skutku nadtlenek benzoilu, antybiotyki zewnętrzne, retinoidy zewnętrzne, to pora na środki doustne,np. antybiotyk
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-23, 23:35   #3
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Re: Dermatolog kontra kosmetyczka!

Nie skłamie jeśli powiem, że wypróbowałam juz chyba WSZYSTKO!!! Od gotowych specyfików przez robione mazidła do hormonów włącznie. Pierwszy raz od dłuuuuuuugiego czasu zaczynam widzieć poprawę (minimalną ale "nie od razu Rzym zbudowano") wiem, że na widoczne efekty muszę jeszcze trochę poczekać. Ale ile można brać takie antybiotyki w końcu to nie witaminki, które można brać....!!!
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-24, 09:31   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Dermatolog kontra kosmetyczka!

Powinnaś napisać na forum kosmetyczne - tam uzyskasz na pewno fachową poradę.
Sama biorę antybiotyk na kłopoty ze swoją cerą. Powinnam go łykac przez 40 dni - wydaje sie długo jak na antybiotyk ale wierze że dermatolog wiedziała co robi przypisując mi go. Ja bym Ci radziła skończyć kuracje. Przerywanie jej nie ma sensu - tym bardziej że już dość długo łykasz ten lek.
Co do poprawy to u mnie też ona przychodzi stopniowo ale jest już widoczna))
Tak więc nie zniechęcej się brakiem widocznych znaków poprawy - powoli, powoli i będzie dobrze. Radze Ci jednak jeszcze poradzic sie specjalisty.

pozdrawiam i życze Wesołych Świąt
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.