Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-09, 17:19   #1
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544

Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!


No więc od początku - jakiś czas temu kupiłam na allegro Bourjois niebieskie, potrójne - miały być perłowe. Ale są okropne - ani nie perłowe, ani sie nie blyszczą, koszmarnie twarde - choć nie wiem , czy podróba, bo facet ma same!!!pozytywy. I tak oto zostałam bez kasy i bez porządnych cieni...Bourjois - odddałam rodzinie...No, ale ja już nie wiem - może macie jakieś propozycje perłowego, niedrogiego cienia(kolor niebieski, albo cumulus - niebiesko -szary). Bo obecnie w ogóle nie mam na składzie żadnych cieni, a głupio mi tak jakoś ...Z tuszem , a bez cienia...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 17:35   #2
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

Witaj Helu,
to raczej nie podróba, mam takie same - Bourjois potrójne "effet lumiere" kolor bleu prusse 51. Sama sobie zgotowałam ten los i kupiłam je w sklepie za prawie 50 zł. Są koszmarne, twarde, ten najjaśniejszy kolorek może jest troszkę perłowy w opakowaniu, ale na powiece już na pewno nie. Nie mam co z nimi zrobić i jestem tak samo wściekła jak Ty.
Co do cieni to ogólnie polecam poczwórne Isadory, ale zrażona doszczętnie do niebieskiego używam brązów, bardzo sobie chwaląc. Kolory znajdziesz różne.
Pozdrawiam
Sabina
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 17:40   #3
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

Ojej, to nie jestem sama! Serdeczne dzięki za informację , choć informacja dla nas obu kiepska, niestety...Kupiłam je trochę taniej, za 30 zł, ale i tak zastanawia mnie jedno - dlaczego wizażanki uparcie twierdzą, że te cienie migoczą , są perłowe i w ogóle fajne?))))))) Ocena tych cieni to dla mnie zagadka tysiąclecia na wizażu) A o IsaDorze myśle, oj myslę))))))
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 17:52   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

Hela _Bertz napisał(a):
> Ojej, to nie jestem sama! Serdeczne dzięki za informację , choć informacja dla nas obu kiepska, niestety...Kupiłam je trochę taniej, za 30 zł, ale i tak zastanawia mnie jedno - dlaczego wizażanki uparcie twierdzą, że te cienie migoczą , są perłowe i w ogóle fajne?))))))) Ocena tych cieni to dla mnie zagadka tysiąclecia na wizażu) A o IsaDorze myśle, oj myslę))))))

ja mam niebieski tercet - nie migoczą [i o to mi chodziło] - tylko, że moje są mięciutkie [sic!]. i to jest dopiero zagadka..

a dlaczego "wizażanki uparcie twierdzą, że migoczą"? a raczej: gdzie?

co do Isa Dory - polecam zawsze i wszędzie piękne kolory, niesamowita przyczepność i trwałość.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 17:57   #5
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

Może inne zestawy kolorystyczne są migoczące i perłowe...? A może obie powinnyśmy napisać recenzje, aby uprawdopodobnić opinię tych nieszczęsnych cieni? Chętnie je wymieniłabym na cokolwiek na Targowisku, ale po takiej prezentacji na tymże forum, nie spodziewam się tłumu zainteresowanych
Przy okazji Helu, gdybyś chciała się skusić na cienie sypkie Bourjois http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3104 to zastanów się mimo opinii. Mam kolor połyskująco na niebiesko-liliowo nr 08 i w życiu nie widziałam tak nietrwałych, osypujących się cieni (to co zostaje na powiece formuje się w twarzowe grudki). Nie używam co prawda bazy pod cienie, więc może wina leży również po mojej stronie (ale Isadorze jakoś to nie przeszkadza ). Ogólnie lubię Bourjois za tusze, róż, puder sypki, lakiery do paznokci... ale cienie są według mnie gigantycznym nieporozumieniem.
Stoją jak ten wyrzut sumienia, a ja pomstuję
Pozdrawiam,
S.
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 18:03   #6
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

a jaki masz kolorek bo ja bym się chętnie zamieniła ale niestety nie mam cieni Isa Dory,może reflektujesz na jakieś inne?
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 18:13   #7
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

Nr 51 bleu prusse - to cienie potrójne.
Ten sypki pojedynczy to regard bleu trompe-l'oeil nr 08.
Idę założyć wątek na Targowisku bo nas stąd przepędzą
Resztę dokończymy tam - jesteś w razie czego pierwsza w kolejce, Kiyo.
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-09, 18:18   #8
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

rezerwuj dla mnie,dogadamy sie już na targowisku ale bede "dostępna" dzis dopiero ok 23 ciej
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-10, 08:33   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Niebieskie, perłowe cienie - Bourjois

wymacałam te cienie wczoraj [tzn. niebieskie potrójne Bourjois "Effer Lumiere"] - pomalowałam sobie nimi oko i pokuszę się o wytłumaczenie pewnych zjawisk.

dla kogoś kto używa matowych cieni te są "migoczące" - dla miłośniczek migotliwych cieni te są prawie matowe. chyba stąd te różnice w opiniach

wg. mnie mają się one tak do matowych cieni jak puder odbijający światło/ rozświetlający do zwykłego pudru.

myślę, że to migotanie to kwestia nomenklatury

zdziwiła mnie jedna rzecz - piszecie, że cienie te są twarde.. moje są miękkie, miększe niż moje ukochane cienie Isa Dory.. tyle, że ja swój zestawik mam od.. hmmm... jakichś 10 lat [z uwagi na kolor używam ich bardzo sporadycznie] - czyżby zmieniła się technologia? hmm..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-10, 13:30   #10
metaxa
Zakorzenienie
 
Avatar metaxa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 907
Re: Niebieskie, perłowe cienie - jakie? Oto jest pytanie!

Bardzo ładne są cienie poczwórne IsaDory. Kolory sa przesliczne(niebieskie. Tyle że nie są tanie. Te poczwórne kosztują 49 zł. Ale być może wystepują w wersji podwójnej. I będą tańsze
Musiałabys sprawdzić
Pozdrawiam
__________________
życie jest piękne
metaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-10, 23:58   #11
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: Niebieskie, perłowe cienie - Bourjois

Przed chwilą wyciągnęłam te cienie (niedługo powędrują do Kiyi, więc to ich ostatnie chwile ze mną ) Najjaśniejszy kolorek i środkowy są ... może... nieco perłowe. Ten granat to mat zupełny. Nie jestem znawczynią cieni, używam jakichkolwiek od 2-3 lat, bo wcześniej wydawało mi się, że moje oczy podkreślone cieniem wyglądają wyzywająco i używałam wyłącznie tuszu. Jednakże mój niebieski tercet jest bezsprzecznie twardy (duuużo twardszy niż cienie IsaDory). Jako że one w porównaniu do cieni sarenki to "młódki" , może faktycznie zmieniła się technologia? Albo ja się kompletnie nie znam

Mam tylko nadzieję, że Kiya będzie zadowolona!

Ja biorę ostateczny rozwód z wszelakimi niebieskościami do oczku. Howgh!
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-11, 07:48   #12
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Re: Niebieskie, perłowe cienie - Bourjois

Gratuluję udanego interesu)))))) Jeszcze raz wyciągnęłam Bourjois , ktore obecnie należą do mojej matki( hi, hi,opakowanie jak ze sklepu - jak na nie patrzę, to może ten najjaśniejszy odcień użyty ze dwa razy)), niechybnie mamusia również za nimi nie przepada))
No, ale w każdym razie są twarde, a najgorsze jest ta szpatułka(gąbeczka do nakladania) - i tk je wspominam ---gąbeczka 'rysowała" oko, a palcem troszkę głupio na tak małej przestrzeni nie wymieszać kolorów.Ogólnie tecienie nie są złe , ale przereklamowane, jak nic)))))
No i wprowadza w błąd napis:effet Lumiere - zjawisko światła, rozświetlenia. nie wiem, czy kojarzycie takie taniutkie okrągłe cienie Miss Sporty (zakręcane pudeleczka) - choć do trwałości można się przyczepić, perlowe kolory mają tam taki aksamitny połysk , jak perła...No, a tu chyba producent powinien dać spokój i nie wprowadzać ludzi w zachwyt nieistniejącymi efektami, kóre może widać na początku opakowania, kiedy ustawi się je idealnie pod promienie słoneczne...Przecież nikt tak po ulicy nie chadza))))))))))
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 11:49   #13
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: Niebieskie, perłowe cienie - Bourjois

Helu, może trafiłyśmy na jakąś wybrakowaną serię... FIAT wymienia za darmo części w samochodach PANDA wyprodukowanych z defektem... Ostatecznie Bourjois też mogło się zdarzyć Albo my jesteśmy, jak mawia Bridget J. - "opóźnione" i się nie znamy!

Cienie mają mnóstwo zwolenniczek. Mam więc nadzieję, że Kiya będzie zadowolona
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.