Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-11-08, 20:49   #3361
PatiPee
Zakorzenienie

Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Voice ja robie z przepisu tej babeczki :
https://youtu.be/AjbIA2-LRNk
Ja uzylam 6 czekolad i 600ml kremowki i wyszedl krem o smaku lodów czekoladowych ale takich lajtowych nie kleimordek jak po kremach na bazie nutelli. Na poczatku bylam obsrana- eeeeee ugotowac smietane? Haha. Ale wyszlo.
Przekladam nim na zmianę z kremem smietankowym z mascarpone i jest serio mniam. stresuje sie tylko czy mi wyjdzie dekoracja bo chce zrobic tort ombre. Ale w wersji niebieskiej. Nigdy nie robilam 🤦♀️
Screenshot_20191106-125817_Google.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez PatiPee
Czas edycji: 2019-11-08 o 20:50
PatiPee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:57   #3362
PatiPee
Zakorzenienie

Arya ja pewnie bym nie zamówiła ale jak zobaczyłam bezmyslnie po prostu chwycilam i od razu mialam po wyjściu ze sklepu wyrzut ze dla Leo nic nie kupilam

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Alicja de voille- ale ja dodaję do miesa zielonej pietruszki tak ze 2 lyzeczki na kilo mięsa i robie mniejsze na imprezy, na obiad moga takie byc
Tu jest fajny filmik jak je latwo sie skleja
https://youtu.be/nUSDanGBuQc

Stary 2019-11-08, 20:57   #3363
rzeczozn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Cała ciąże chodziłaś do dwóch lekarzy? Czy teraz poszłaś do tego na NFZ w jakimś konkretnym celu?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chodzę od początku do 2ch. Do tego na NFZ po bezpłatne badania. Prywatnie na porządne wizyty, bo te na NFZ to kpina 🤦☠♀️

rzeczozn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 20:59   #3364
PatiPee
Zakorzenienie

Aaaa i nie radze dodawać bulki do srodka miesa bo będzie suche.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Ja daje ser gouda, nie daje różnych, choc mozna, moze by fajnie zagralo moja szwagierka robi kulki do srodka z mielonego sera, masla i pietruszki. Ja daje po prostu kawalek goudy.

Stary 2019-11-08, 21:00   #3365
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Czytam właśnie, że chyba chcą się sprywatyzować. Ciekawe na ile to prawda.
Bardziej niż to, że mnie odeślą przeraża fakt, że za wszelką cenę chcą poród SN i czekają do ostatniej chwili z CC. Przeczytałam 5 różnych wpisów o tym, że dziecku już tętno spadało i nagle się obudzili że trzeba robić CC

Arya ja nie wiem jk to w tym szpitalu, bo opinie o nim znam tylko z niebezpośrednich opowiadań i są raczej tylko pozytywne, ale z tymspadkiem tętna należy rozróżnić takie fizjologiczne od patologicznego. Sam spadek tętna jest naturalny, bo kiedy jest skurcz, mięśnie macicy się obkurczają a z nim naczynia krwionośne doprowadzające tlen do łożyska. Dopiero kiedy taki zanik tętna jest zbyt długi staje się on patologiczny i jest wskazaniem do szybkiego zakończenia porodu. Wiec pytanie, czy to nie jest tak, ze rodząca niemając świadomości tej różnicy nie nadinterpretuje?
Stary 2019-11-08, 21:10   #3366
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Aaaa i nie radze dodawać bulki do srodka miesa bo będzie suche.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Ja daje ser gouda, nie daje różnych, choc mozna, moze by fajnie zagralo moja szwagierka robi kulki do srodka z mielonego sera, masla i pietruszki. Ja daje po prostu kawalek goudy.

Dziękuję, zrobię na sylwestra

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 21:15   #3367
voice_of_silence
Zakorzenienie

Cytat:
Voice ja robie z przepisu tej babeczki :
https://youtu.be/AjbIA2-LRNk
Ja uzylam 6 czekolad i 600ml kremowki i wyszedl krem o smaku lodów czekoladowych ale takich lajtowych nie kleimordek jak po kremach na bazie nutelli. Na poczatku bylam obsrana- eeeeee ugotowac smietane? Haha. Ale wyszlo.
Przekladam nim na zmianę z kremem smietankowym z mascarpone i jest serio mniam. stresuje sie tylko czy mi wyjdzie dekoracja bo chce zrobic tort ombre. Ale w wersji niebieskiej. Nigdy nie robilam 🤦♀️
Załącznik 7697301

Dziękuję

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 21:23   #3368
PatiPee
Zakorzenienie

Nie ma za co, dajcie znac jak wyszlo jak zrobicie

Smarfetka a Ty zrobiłaś te drożdżówki ? Wyszly?

Stary 2019-11-08, 21:47   #3369
misiaq002
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Dziewczyny co polecacie najbardziej z tych odciagaczy nosowych? frida, sopelek czy katarek.

Sopelek to połączenie fridy i katarku. Ja kupiłam. Można pod odkurzacz a można ustami. Myślę, że naj opcja

Ja dziś o dziwo aktywna, że hej. Zjeździliśmy 3 centra handlowe bo tż szuka telefonu. A wcześniej prałam firanki, jeszcze tylko nie wiem jak je spowrotem zawieszę

misiaq002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 21:52   #3370
PatiPee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Sopelek to połączenie fridy i katarku. Ja kupiłam. Można pod odkurzacz a można ustami. Myślę, że naj opcja

Ja dziś o dziwo aktywna, że hej. Zjeździliśmy 3 centra handlowe bo tż szuka telefonu. A wcześniej prałam firanki, jeszcze tylko nie wiem jak je spowrotem zawieszę

Tżt niech wiesza! Faceci sie do tego idealnie nadaja a Ty nie skacz czasami po taboretach

Ja tez aktywna, od rana na nogach z przerwa moze 2x pol h na lezenie. Siedziec nie mogę niestety.

Sie smialam ze jutro dziewczyny beda przy stole a ja na kanapie 🤪🤣 jeszcze dzis bym chciala ustroic ale maz wlasnie wstawia drzwi a wiem, ze jeszcze chce podlaczyc zlew w WC. A propo to ta konsolka , ale blatu brakuje drugiego , juz sie nie moge doczekac az będzie zamontowane ale serio jestem dumna 🥰Screenshot_20191108-215138_Gallery.jpg

Stary 2019-11-08, 21:56   #3371
nillka88
Wtajemniczenie

Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Pati możesz być dumna z męża
Stary 2019-11-08, 22:03   #3372
Smarfetka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie ma za co, dajcie znac jak wyszlo jak zrobicie

Smarfetka a Ty zrobiłaś te drożdżówki ? Wyszly?

Jeszcze nie, bo miałam tylko jedna torebkę budyniu, jutro jedziemy na zakupy to uzupełnie i po weekendzie zrobię

Za to dziś zrobiłam zurek. Mniam!

Smarfetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:12   #3373
rzeczozn
Rozeznanie

Pati ekstra

rzeczozn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:25   #3374
midusia86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Chodzę od początku do 2ch. Do tego na NFZ po bezpłatne badania. Prywatnie na porządne wizyty, bo te na NFZ to kpina

A w jaki sposób ten z NFZ się kapnął? Przez już umówione cc, czy inaczej? Kurdesz... teraz to chyba nic niecodziennego, ze się u 2 różnych lekarzy ciąże prowadzi
Stary 2019-11-08, 22:28   #3375
biedro87
Rozeznanie

Po pierwsze to wszystkie badania mi wyszły pięknie! Morfologia trochę rozjechana, ale nie ma białka w moczu i próby wątrobowe też ok, nawet mimo jajecznicy zjedzonej przed pobraniem krwi🙈
Biegałam dziś cały dzień i przed 20 padłam, mąż sam dzieciaki ogarnął, bo ja nie byłam w stanie się ruszyć. Przeraza mnie moja niemoc. A teraz dwa mega skurcze dostalam, które zaczynaly się od pleców i w nd ostatecznie dopakowuje torbę, bo mnie to wszystko stresuje. Dziś drugie klapki kupiłam i resztę kosmetyków.
Natalia po ostatecznym odczycie testów na alergię. Mam alergię na balsam peruwiański i jakiś składnik, której nazwy nie powtórzę teraz,a występuje pod dziesięcioma innymi nazwami, który jest w wielu kosmetykach, m.in. większości chusteczek nawilżonych. Muszę ogarnąć temat i zacząć czytać wszelakie etykiety, bo wg testów całkiem mocna ta alergia.
biedro87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 08:34   #3376
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie

Dzień dobry

Dzisiaj pospalam do 7:30, już dawno nie spało mi się tak dobrze. W dodatku cukier na czczo idealny, no to będzie dobry dzień

Miłej soboty dziewczyny!

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 08:43   #3377
nillka88
Wtajemniczenie

Miłego dnia Dziewczyny! udanych imprez te co mają i te co się wybierają! ja też dziś ide na posiadowkę choc chętnie bym potanczyla ale to może za tydzień

Ja odkąd ćwiczę przed spaniem to w nocy biodra mnie nie bolą ale zespół niespokojnych nóg i rwanie niestety nie odpuszcza i muszę się trochę namęczyć żeby zasnąć

Stary 2019-11-09, 09:01   #3378
PatiPee
Zakorzenienie

Hejka.
Dzieki dziewczyny, jestem bardzo dumna z niego.

Ja tez mam niski próg bólu chyba bo skurcze bez ZZO byly dla mnie nie do wytrzymania, mowilam do meza ze chce umrzeć po 3 skurczach , a rozwarcie dopiero zaczynalo sie robic🤣 ale u mnie bylo inaczej, bo przez pęknięcie pęcherza plodowego to byl hardcore a mam kolezanki które nie wiedzialy ze maja 6-8cm bo czuly się tylko jak w okres.... także nie martwcie sie na zapas kochane. Chyba lepiej sie nastawic pozytywnie ,na cos pięknego, sluchac poloznej, czytac o tym. Ja w 1 ciazy bylam nastawiona zeby urodzić i zapomnieć o bólu a Teraz Chyba spróbuje przezyc to jakos inaczej

Stary 2019-11-09, 09:39   #3379
nillka88
Wtajemniczenie

Nastawienie ma bardzo duże znaczenie, zamierzam zacząć zaniedługo wizualizować sobie mój poród tylko pierwsze musze przemysleć jak chce zeby faktycznie ten poród wyglądał 🤣 ja jestem panikara więc takie techniki, wizualizacje itd bardzo mi pomagają i przydały się już nieraz

Stary 2019-11-09, 10:00   #3380
Ola0731
Zadomowienie

Cytat:
Hejka.
Dzieki dziewczyny, jestem bardzo dumna z niego.

Ja tez mam niski próg bólu chyba bo skurcze bez ZZO byly dla mnie nie do wytrzymania, mowilam do meza ze chce umrzeć po 3 skurczach , a rozwarcie dopiero zaczynalo sie robic🤣 ale u mnie bylo inaczej, bo przez pęknięcie pęcherza plodowego to byl hardcore a mam kolezanki które nie wiedzialy ze maja 6-8cm bo czuly się tylko jak w okres.... także nie martwcie sie na zapas kochane. Chyba lepiej sie nastawic pozytywnie ,na cos pięknego, sluchac poloznej, czytac o tym. Ja w 1 ciazy bylam nastawiona zeby urodzić i zapomnieć o bólu a Teraz Chyba spróbuje przezyc to jakos inaczej

Masz powody żeby być dumna ja mam chyba wysoki próg bólu. Jakoś większego problemu chyba z tym nie mam.
Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Miłego dnia Dziewczyny! udanych imprez te co mają i te co się wybierają! ja też dziś ide na posiadowkę choc chętnie bym potanczyla ale to może za tydzień

Ja odkąd ćwiczę przed spaniem to w nocy biodra mnie nie bolą ale zespół niespokojnych nóg i rwanie niestety nie odpuszcza i muszę się trochę namęczyć żeby zasnąć

Dzięki! Mam nadzieję że będzie fajnie ja planuję zacząć oglądać filmiki z technikami oddychania w trakcie porodu, żeby chociaż jako takie pojęcie o tym mieć

Ola0731 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 10:15   #3381
misiaq002
Zadomowienie

Ja już nic o porodzie nie czytam i nie oglądam Jak zaczynam to się nakręcam i czuję przerażenie Idę na żywioł Tylko ja to z tych co jak dostanę pierwsze dwa skurcze to już będę pędzić na IP

Kurcze wybieram się właśnie na zakupy i już mi słabo co tam mogę zastać

W poniedziałek będę donoszona, zaraz połowa miesiąca. Dacie wiarę, że ten listopad tak ruszył z kopyta?

W dalszym ciągu nie obstawiłyśmy, która pierwsza otwiera wątek?

Stary 2019-11-09, 10:20   #3382
maddd
Zadomowienie

Pati, Twój mąż ma talent, serio!!! Piękne mebelki

Misiaq, no ja mam planowane cc 2.12 już jestem zapisana, pisalam wczoraj, ale raczej wątpię że otworzę watek, bo przecież któraś z dziewczyn może zacząć rodzić wcześniej ja mam z om termin na 2.12,ale liczę że wcześniej się nie zacznie... Ty masz chyba ten sam tc co ja,to może Ty będziesz pierwsza na liście jednak?
maddd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 10:23   #3383
misiaq002
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Pati, Twój mąż ma talent, serio!!! Piękne mebelki

Misiaq, no ja mam planowane cc 2.12 już jestem zapisana, pisalam wczoraj, ale raczej wątpię że otworzę watek, bo przecież któraś z dziewczyn może zacząć rodzić wcześniej ja mam z om termin na 2.12,ale liczę że wcześniej się nie zacznie... Ty masz chyba ten sam tc co ja,to może Ty będziesz pierwsza na liście jednak?
Ja narazie się nie spodziewam, na wizycie byłam pozamykana a brzuch mam cały czas wysoko. Praktycznie żadnych objawów porodu także narazie nie liczę na coś szybszego Pięknie, że masz termin cc. Przynajmniej wiesz kiedy będziecie już razem A i mój termin jest z OM. Z usg doktorkowi wychodziło zawsze później ale, że namieszał mi z tymi terminami to ja się trzymam OM. Jak do 3 nie urodzę to będę się kierować bliżej tych terminów z usg

Stary 2019-11-09, 10:27   #3384
PatiPee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Ja już nic o porodzie nie czytam i nie oglądam Jak zaczynam to się nakręcam i czuję przerażenie Idę na żywioł Tylko ja to z tych co jak dostanę pierwsze dwa skurcze to już będę pędzić na IP

Cała ja! 🤣 wiec piona 🤜

Stary 2019-11-09, 10:31   #3385
voice_of_silence
Zakorzenienie

Dzień dobry!

Mam dziś lenia, na śniadanie zjadłam pierniki i popiłam herbatą. Wciąż leżę w łóżku i rozmyślam nad swoim planem porodu. Mam pytanie do dziewczyn, które nie mają wykupionej położnej. Konsultujecie plan porodu ze swoim lekarzem? Od kogo wyszła taka inicjatywa i czy lekarz jest pomocy czy tylko zerknął i zaakceptował?

Coco Chanel

Stary 2019-11-09, 10:41   #3386
gosiulam185
Wtajemniczenie

Po dzisiejszej nocy i poranku to nie wiem czy ja nie otworze wątku mam nadzieję, że to tylko synuś mnie straszy, albo takie silne przepowiadacze w nocy jak wstawałam siku to młody był tak nisko, że myślałam, że zaraz wyjdzie, jeszcze go tak nisko nie czułam. Nie mogłam usiąść, położyć się ani nic bo normalnie go między nogami czułam. A od samego rana skurcze, najpierw myślałam, że to od żołądka, że coś zjadłam, ale to nie to. Brzuch cały czas twardy jak kamień, ale mały się rusza. Ból idzie od góry i od boków Wzięłam magnez, nospe i odpoczywam. Po nospie skurcze trochę zelżały, ale nadal występują, więc mam coraz większe obawy

gosiulam185 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 10:42   #3387
arya09
Zakorzenienie

Hej,

Ja też już nic nie oglądam i nie czytam.
Ostatnio obejrzałam zdjęcia z domowego porodu w wodzie i się przeraziłam jeszcze bardziej nie byłam świadoma jak wygląda łożysko

arya09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 10:52   #3388
maddd
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Po dzisiejszej nocy i poranku to nie wiem czy ja nie otworze wątku mam nadzieję, że to tylko synuś mnie straszy, albo takie silne przepowiadacze w nocy jak wstawałam siku to młody był tak nisko, że myślałam, że zaraz wyjdzie, jeszcze go tak nisko nie czułam. Nie mogłam usiąść, położyć się ani nic bo normalnie go między nogami czułam. A od samego rana skurcze, najpierw myślałam, że to od żołądka, że coś zjadłam, ale to nie to. Brzuch cały czas twardy jak kamień, ale mały się rusza. Ból idzie od góry i od boków Wzięłam magnez, nospe i odpoczywam. Po nospie skurcze trochę zelżały, ale nadal występują, więc mam coraz większe obawy

Gosiula, o rany, przerażające jest to co piszesz...:/ masakra jakie to dziwne uczucie musi być..... ale widzę na 1 stronie ze termin masz dopiero na 18.12, ciekawe czy to możliwe żeby to już przepowiadalo wszystko u Ciebie bliski poród....
maddd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 11:03   #3389
PatiPee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Mam dziś lenia, na śniadanie zjadłam pierniki i popiłam herbatą. Wciąż leżę w łóżku i rozmyślam nad swoim planem porodu. Mam pytanie do dziewczyn, które nie mają wykupionej położnej. Konsultujecie plan porodu ze swoim lekarzem? Od kogo wyszła taka inicjatywa i czy lekarz jest pomocy czy tylko zerknął i zaakceptował?
Voice u nas jest taka praktyka ,ze przed porodem w klinice na porodowce mozna umowic sie z Lekarzem pracujacym na porodówce. Jest ich tam bodajże 5ciu, żaden z nich nie przyjmuje poza szpitalem.
Omawiam z nim co i jak ja bym chciala aby bylo , zadaje milion pytan itd, a on sprowadza na ziemie, wypisujemy razem moje prosby zeby podczas porodu bylo wiadomo czego chcialam np. Zzo , basen , elektroidy i takie tam rozne.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość

O kurcze Gosia kciuki zeby jednak nie chciał wyjsc! A nawet jesli to sie nie stresuj, juz jest duży i silny

Stary 2019-11-09, 11:06   #3390
voice_of_silence
Zakorzenienie

Cytat:
Voice u nas jest taka praktyka ,ze przed porodem w klinice na porodowce mozna umowic sie z Lekarzem pracujacym na porodówce. Jest ich tam bodajże 5ciu, żaden z nich nie przyjmuje poza szpitalem.
Omawiam z nim co i jak ja bym chciala aby bylo , zadaje milion pytan itd, a on sprowadza na ziemie, wypisujemy razem moje prosby zeby podczas porodu bylo wiadomo czego chcialam np. Zzo , basen , elektroidy i takie tam rozne.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

O kurcze Gosia kciuki zeby jednak nie chciał wyjsc! A nawet jesli to sie nie stresuj, juz jest duży i silny

Fajna praktyka. Nie słyszałam żeby u nas coś takiego działało. Posiłkuję się formularzem ze strony rodzić po ludzku i jako tako wizję mam, ale chciałabym żeby ktoś na to zerknął i uświadomił mi czy nie zaprzeczam sama sobie i co konkretnie wiąże się z poszczególnymi punktami, czego np. nie jestem świadoma.

Mój lekarz na razie nic nie wspominał, więc po prostu zamierzam to wydrukować i posunąć mu pod nos. Jestem ciekawa jak to wygląda u innych, bo zazwyczaj się to omawia z położną, ale położną to ja zobaczę dopiero na porodówce.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Coco Chanel

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 7 (1 użytkowników i 6 gości)
black___raven
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości