Jak stworzyć związek? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-28, 20:00   #121
Magmag0194
Raczkowanie

Dot.: Jak stworzyć związek?

Cytat:
Napisane przez Elielon Pokaż wiadomość
Komplement jak kazdy inny. Jesli ktos komplementuje przykladowo moje buty to posrednio to jest komplement dla gustu. Mnostwo razy slyszalam, ze mam fajny cien do powiek, to co, obrazac sie, ze ktos nie powiedzial, ze mam fajny ksztalt powiek? Raz uslyszalam “Twoje piersi wygladaja swietnie w tej sukience” i brzmi to prostacko. “Swietna sukienka” nie brzmialo by tak.

Hultaj, odniose sie do calosci wypowiedzi. Jestem sceptyczna co do porad o zmianie ubioru, poniewaz tak naprawde nie wydaje mi sie, zeby problem tam lezal. Macie racje, ze moj standardowy zestaw nie jest super kuszacy, na pewno moglabym zaczac przygotowywac sobie outfit dzien wczesniej i wtedy stylizacje by sie urozmaicily, nie mowie, ze takie rady wrzucam do kosza.

Halloween jest nie do przeskoczenia dla mnie, ale tydzien pozniej ide na inna impreze, pozniej sie zaczyna sezon na przyjecia swiateczne, okazje do odpicowania sie beda.

Nadal bede bronic mojego rozmiaru. Mam (mialam?) waska talie, bo 55cm, biodra 88cm wiec wizualnie ten dol wydaje sie ciezszy poprzez kontrast. Teraz przytylam te kilka kg, wiec w biodrach moge miec no nie wiem, z 92cm? Nie ma niescislosci w moich opowiesciach.

Makijaz mam obcykany. Wiadomo nie nosze wieczorowego makijazu na codzien, ale mysle, ze w tej kwestii nie potrzebuje pomocy.

W seksownych stylizacjach czuje sie glupio, a nie atrakcyjnie. Nawet na imprezy jesli zaloze krotka sukienke, to jest ona luzna. Juz nie mowiac, ze sto razy bardziej wole ubrac kombinezon niz sukienke. Jedyne obcisle ciuchy, ktore rzeczywiscie nosze, a nie leza w szafie to te nieszczesne dresy czy legginsy na silke. Jedyne co z tego damskiego elementarza autentycznie lubie to szpilki, z przyjemnoscia biegam z 11cm obcasem.

Musze w glowie przepracowac jak reagowac na komplementy od facetow.
Do przepracowania masz wiele więcej niż reakcję na komplementy
Jak tak czytam twoje wypowiedzi do przed oczami mam lekko wystraszoną i zdezorientowaną kobietę, nie do końca pewną swojej wartości.
Szkoda, bo jeśli przebywasz często w męskim gronie to pewnie masz łatwość dogadtwania się z facetami, tylko coś w Tobie, Twoim sposobie bycia i zachowaniu dyskwalifikuje Cię jako potencjalny obiekt zainteresowania inny, niż koleżeński.
Czy potrafisz w jakikolwiek sposób pokazać zainteresowanie mężczyźnie? Załóżmy hipotecznie że jesteś w barze, ktoś Ci ewidentnie wpadł w oko. Co robisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 23:56   #122
Elielon
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Autorka sprawia wrażenie uciekającej od swojej seksualności. Chętnie bym się dowiedział jakie ma podejście do tej sfery.
O dziwo podejscie mam normalne. Nie jestem przesadnym wstydkiem, chociaz oczywiscie gra wstepna, flirciarskie spojrzenia kompletnie leza. Jestem subtelna i kokieteryjna jak nie przymierzajac kostka brukowa.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Do przepracowania masz wiele więcej niż reakcję na komplementy
Jak tak czytam twoje wypowiedzi do przed oczami mam lekko wystraszoną i zdezorientowaną kobietę, nie do końca pewną swojej wartości.
Szkoda, bo jeśli przebywasz często w męskim gronie to pewnie masz łatwość dogadtwania się z facetami, tylko coś w Tobie, Twoim sposobie bycia i zachowaniu dyskwalifikuje Cię jako potencjalny obiekt zainteresowania inny, niż koleżeński.
Czy potrafisz w jakikolwiek sposób pokazać zainteresowanie mężczyźnie? Załóżmy hipotecznie że jesteś w barze, ktoś Ci ewidentnie wpadł w oko. Co robisz?

Zgadzam sie niestety.
Jakbym spotkala w barze fajnego faceta to najpewniej rzucilabym na niego okiem kilka razy i tyle. Ten kolega z pracy, o ktorym pisalam wczesniej postanowilam, ze bedzie moim mini-projektem. Niedawno do nas dolaczyl i pracuje tylko 2 razy w tygodniu. 9.9/10 przypadkow on mnie zagaduje. Nadal mysle, ze z nudy, jednak ostatnio bylismy razem na godzinnej przerwie i chociaz mogl porobic cos na telefonie, wybral rozmowe ze mna. Obserwuje go juz od pewnego czasu i widze, ze przy mnie sie najbardziej smieje. Z drugiej strony wiem, ze latwo mi idzie rozsmieszanie innych. Poczestowal mnie lakociami. Powiecie, pewnie slusznie, ze za bardzo analizuje. Tylko, ze dla mnie sytuacja jest tak strasznie niejasna, ze szukam wskazowek w detalach. Nie jestem w stanie powiedziec czy komus sie podobam. Nie umiem rozroznic zainteresowania od zwyklej zyczliwosci. Byc moze to rowniez przyczyna moich niepowodzen - nie odczytuje dyskretnych sygnalow i faceci sie zniechecaja.
Elielon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 00:04   #123
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
O dziwo podejscie mam normalne. Nie jestem przesadnym wstydkiem, chociaz oczywiscie gra wstepna, flirciarskie spojrzenia kompletnie leza. Jestem subtelna i kokieteryjna jak nie przymierzajac kostka brukowa.

Zgadzam sie niestety.
Jakbym spotkala w barze fajnego faceta to najpewniej rzucilabym na niego okiem kilka razy i tyle. Ten kolega z pracy, o ktorym pisalam wczesniej postanowilam, ze bedzie moim mini-projektem. Niedawno do nas dolaczyl i pracuje tylko 2 razy w tygodniu. 9.9/10 przypadkow on mnie zagaduje. Nadal mysle, ze z nudy, jednak ostatnio bylismy razem na godzinnej przerwie i chociaz mogl porobic cos na telefonie, wybral rozmowe ze mna. Obserwuje go juz od pewnego czasu i widze, ze przy mnie sie najbardziej smieje. Z drugiej strony wiem, ze latwo mi idzie rozsmieszanie innych. Poczestowal mnie lakociami. Powiecie, pewnie slusznie, ze za bardzo analizuje. Tylko, ze dla mnie sytuacja jest tak strasznie niejasna, ze szukam wskazowek w detalach. Nie jestem w stanie powiedziec czy komus sie podobam. Nie umiem rozroznic zainteresowania od zwyklej zyczliwosci. Byc moze to rowniez przyczyna moich niepowodzen - nie odczytuje dyskretnych sygnalow i faceci sie zniechecaja.
Musisz iść przepracować to wszystko na terapii.
Stary 2019-11-07, 21:23   #124
Elielon
Przyczajenie

Nie chce rozpoczynac kolejnego watku, a mam pytanie dot. faceta. Nie znam go bardzo dobrze, trudno mi odczytac jego zachowanie. Mowa o tym koledze z pracy, o ktorym pisalam juz wczesniej.

Sytuacja wyglada tak:
Zapytal o moj numer tel pod pretekstem wyslania linku do filmu. Potem jeszcze raz zagadywal i od slowa do slowa wspomnial o innym filmie, ktory wlasnie wchodzi do kin. Zapytal czy chcialabym do niego dolaczyc i isc z nim zobaczyc ten film. Zgodzilam sie pojsc w poniedzialek. Od tego czasu cisza. Nie widzialam go tez w tym tygodniu na zywo, bo jak pisalam, on pracuje ze mna tylko 1-2 w tygodniu a czasem rzadziej.

I teraz tak, mialam maly wypadek, uderzylam sie w glowe i lekarz odradzil mi czynnosci jak ogladanie tv, siedzenie na telefonie, ogolnie skupianie sie dluzej na jednym punkcie. Nie wiem jak sie bede czuc za pare dni, a chcialabym sie z nim zobaczyc, zwlaszcza ze nie mialam okazji spotkac sie z nim poza praca. Jakbym wiedziala, ze on mnie probuje podrywac to zakladam, ze nie mialby nic przeciwko zamianie kina na restauracje. Boje sie, ze jak powiem co mi sie przytrafilo to stwierdzi, ze pojdzie z kims innym w takim razie albo przelozy na za tydzien. Przychodzi mi z trudnem odczytanie jego intencji, brakuje oczywistych komplementow. Niby mowi, ze wygladam bardzo mlodo na swoj wiek, ze mam zaskakujaco dobry akcent. Jesli chodzi o wyglad to jedyne co padlo to ze mam oczy jak kot.

Nie wiem czy to sa bardzo delikatne podchody z racji niesmialosci lub faktu, ze pracujemy razem i moga wyjsc kwasy czy sobie to ubzduralam. Jak myslicie?
Stary 2019-11-07, 21:27   #125
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Nie chce rozpoczynac kolejnego watku, a mam pytanie dot. faceta. Nie znam go bardzo dobrze, trudno mi odczytac jego zachowanie. Mowa o tym koledze z pracy, o ktorym pisalam juz wczesniej.

Sytuacja wyglada tak:
Zapytal o moj numer tel pod pretekstem wyslania linku do filmu. Potem jeszcze raz zagadywal i od slowa do slowa wspomnial o innym filmie, ktory wlasnie wchodzi do kin. Zapytal czy chcialabym do niego dolaczyc i isc z nim zobaczyc ten film. Zgodzilam sie pojsc w poniedzialek. Od tego czasu cisza. Nie widzialam go tez w tym tygodniu na zywo, bo jak pisalam, on pracuje ze mna tylko 1-2 w tygodniu a czasem rzadziej.

I teraz tak, mialam maly wypadek, uderzylam sie w glowe i lekarz odradzil mi czynnosci jak ogladanie tv, siedzenie na telefonie, ogolnie skupianie sie dluzej na jednym punkcie. Nie wiem jak sie bede czuc za pare dni, a chcialabym sie z nim zobaczyc, zwlaszcza ze nie mialam okazji spotkac sie z nim poza praca. Jakbym wiedziala, ze on mnie probuje podrywac to zakladam, ze nie mialby nic przeciwko zamianie kina na restauracje. Boje sie, ze jak powiem co mi sie przytrafilo to stwierdzi, ze pojdzie z kims innym w takim razie albo przelozy na za tydzien. Przychodzi mi z trudnem odczytanie jego intencji, brakuje oczywistych komplementow. Niby mowi, ze wygladam bardzo mlodo na swoj wiek, ze mam zaskakujaco dobry akcent. Jesli chodzi o wyglad to jedyne co padlo to ze mam oczy jak kot.

Nie wiem czy to sa bardzo delikatne podchody z racji niesmialosci lub faktu, ze pracujemy razem i moga wyjsc kwasy czy sobie to ubzduralam. Jak myslicie?
Jeśli ma sobie odpuścić to lepiej aby stało się to wcześniej niż później.
Stary 2019-11-07, 21:30   #126
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez raising_hope Pokaż wiadomość
Jeśli ma sobie odpuścić to lepiej aby stało się to wcześniej niż później.
Jeśli odpuści to znaczy że chodziło mu tylko o towarzystwo do kina, a nie o nią. Proste.
galakty098 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 21:32   #127
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:

Sytuacja wyglada tak:

Ja bym napisała, że nie dam rady iść do kina, bo mam lekkie wstrząśnienie mózgu i lekarz zakazał mi oglądania tv itp. na jakiś czas. Jak kolega zaproponuje jakąś inną formę spędzania czasu albo przeniesienie seansu to fajnie. Jak stwierdzi, że w takim razie pójdzie z kimś innym to też będziesz miała jasność, że nie chodziło mu o nic więcej niż towarzystwo.

Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 21:54   #128
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez galakty098 Pokaż wiadomość
Jeśli odpuści to znaczy że chodziło mu tylko o towarzystwo do kina, a nie o nią. Proste.
Prawda

Stary 2019-11-08, 18:44   #129
chacaos
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Ja bym napisała, że nie dam rady iść do kina, bo mam lekkie wstrząśnienie mózgu i lekarz zakazał mi oglądania tv itp. na jakiś czas. Jak kolega zaproponuje jakąś inną formę spędzania czasu albo przeniesienie seansu to fajnie. Jak stwierdzi, że w takim razie pójdzie z kimś innym to też będziesz miała jasność, że nie chodziło mu o nic więcej niż towarzystwo.

Zrobiłabym tak samo, z tym że sama zaproponowałabym przeniesienie seansu albo coś innego. Odwołanie spotkania i liczenie, że facet kolejny raz przejmie inicjatywę może wyglądać na spławienie.
chacaos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 21:55   #130
Dwight_Schrute
Zadomowienie

A ja bym poradził przejąć inicjatywę jeśli facet się podoba. Zaprosić go w inne miejsce i wytłumaczyć czemu nie film, ale że chciała jego towarzystwa. Zależnie od reakcji i tak będzie mogła np. się zaśmiać, że (koleżeńskiego towarzystwa oczywiście) albo iść w kierunku czegoś mniej koleżeńskiego.
Stary 2019-11-09, 10:47   #131
Elielon
Przyczajenie

Cytat:
A ja bym poradził przejąć inicjatywę jeśli facet się podoba. Zaprosić go w inne miejsce i wytłumaczyć czemu nie film, ale że chciała jego towarzystwa. Zależnie od reakcji i tak będzie mogła np. się zaśmiać, że (koleżeńskiego towarzystwa oczywiście) albo iść w kierunku czegoś mniej koleżeńskiego.
Napisalam do niego sama i wyjasnilam sytuacje. Tez myslalam, ze powinnam zaproponowac cos innego, bo tak naprawde nie dalam mu wczesniej zadnego sygnalu, ze mi sie podoba. Nie wiem jak to wyczul. W kazdym badz razie zanim dokonczylam wiadomosc z sugestia innej aktywnosci, on sam zaproponowal restauracje. Normalna kobieta pewnie by sie cieszyla na rozwijajaca sie znajomosc, ale ja oczywiscie nie wiem o co chodzi i od razu sobie wymyslam w glowie, ze albo mu sie nie podobam albo podbijal pewnie do kazdej innej w pracy i ja glupia sie zlapalam.
Stary 2019-11-09, 12:29   #132
patusiaa23
Wtajemniczenie

Ja też zapraszam do kina i restauracji facetów, którzy mi się nie podobają, każdy tak robi.
patusiaa23 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 12:42   #133
Dwight_Schrute
Zadomowienie

Cytat:
Napisalam do niego sama i wyjasnilam sytuacje. Tez myslalam, ze powinnam zaproponowac cos innego, bo tak naprawde nie dalam mu wczesniej zadnego sygnalu, ze mi sie podoba. Nie wiem jak to wyczul. W kazdym badz razie zanim dokonczylam wiadomosc z sugestia innej aktywnosci, on sam zaproponowal restauracje. Normalna kobieta pewnie by sie cieszyla na rozwijajaca sie znajomosc, ale ja oczywiscie nie wiem o co chodzi i od razu sobie wymyslam w glowie, ze albo mu sie nie podobam albo podbijal pewnie do kazdej innej w pracy i ja glupia sie zlapalam.
Nawet jeśli podbijał do każdej, to co?! Podoba Ci się czy nie? Weź się określ wreszcie. Bo widzę, że jesteś typem osoby, która zamiast szukać rozwiązań, szuka problemów...
Stary 2019-11-09, 13:40   #134
Elielon
Przyczajenie

Cytat:
Nawet jeśli podbijał do każdej, to co?! Podoba Ci się czy nie? Weź się określ wreszcie. Bo widzę, że jesteś typem osoby, która zamiast szukać rozwiązań, szuka problemów...
No wlasnie staram sie problemy usunac. Przeciez napisalam do niego pierwsza, po prostu nie wiem na czym stoje. Nie chce sobie narobic nadziei, a tu gosc wyskoczy mi z kumplostwem. Czemu mam sie okreslac? Mowie od poczatku, ze mi sie podoba.
Stary 2019-11-09, 13:48   #135
patusiaa23
Wtajemniczenie

No to pójdziesz z nim do restauracji, to albo będzie kumpel albo coś więcej

Nie pójdziesz, to już nie masz szans na nic więcej

Co się bardziej opłaca?
patusiaa23 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 13:52   #136
Dwight_Schrute
Zadomowienie

Cytat:
No wlasnie staram sie problemy usunac. Przeciez napisalam do niego pierwsza, po prostu nie wiem na czym stoje. Nie chce sobie narobic nadziei, a tu gosc wyskoczy mi z kumplostwem. Czemu mam sie okreslac? Mowie od poczatku, ze mi sie podoba.
Przecież on pewnie nawet nie wie czy chce związku. Chciałabyś żeby już się określił? Znaleźć kogoś kto powie: "z wyglądu mi się podobasz. Chcę związku. Teraz pracujmy nad tym żeby go stworzyć."? Nie ma tak, że się kogoś zdecydowanego od razu dostaje. Idź na randkę i zobacz co z tego wyjdzie. Nie komplikuj tego swoimi obawami.
Stary 2019-11-09, 14:05   #137
Elielon
Przyczajenie

Cytat:
Przecież on pewnie nawet nie wie czy chce związku. Chciałabyś żeby już się określił? Znaleźć kogoś kto powie: "z wyglądu mi się podobasz. Chcę związku. Teraz pracujmy nad tym żeby go stworzyć."? Nie ma tak, że się kogoś zdecydowanego od razu dostaje. Idź na randkę i zobacz co z tego wyjdzie. Nie komplikuj tego swoimi obawami.
Bez przesady, nie chodzi mi o takie okreslanie sie. Sama raczej watpie, zeby ten facet byl materialem na zwiazek. Chcialabym tylko wiedziec czy jemu sie podobam jako kobieta. Niektorzy faceci wysylaja jasniejsze sygnaly.
Stary 2019-11-09, 14:05   #138
flyingcrows
Raczkowanie

Cytat:
Bez przesady, nie chodzi mi o takie okreslanie sie. Sama raczej watpie, zeby ten facet byl materialem na zwiazek. Chcialabym tylko wiedziec czy jemu sie podobam jako kobieta. Niektorzy faceci wysylaja jasniejsze sygnaly.
Myślisz, że kumpli zaprasza na kolacje do restauracji?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-09, 14:07   #139
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
No to skoro sama go raczej nie widzisz jako faceta do zwiazku to po co zawracasz sobie i jemu gitare? I czemu Ci zależy aby wiedzieć czy mu się podobasz w takim wypadku? Aby sobie samoocenę podnieść, czy szukasz kogoś tylko do łóżka?

Stary 2019-11-09, 14:16   #140
Elielon
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez raising_hope Pokaż wiadomość
No to skoro sama go raczej nie widzisz jako faceta do zwiazku to po co zawracasz sobie i jemu gitare? I czemu Ci zależy aby wiedzieć czy mu się podobasz w takim wypadku? Aby sobie samoocenę podnieść, czy szukasz kogoś tylko do łóżka?

Wydaje mi sie, ze moglby byc fajny romans z tego. Nie zanosi sie zebym miala znalezc faceta do zwiazku szybko, a skoro mam duzo chemii z nim, przynajmniej z mojej strony, to czemu nie?
Stary 2019-11-09, 14:20   #141
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Wydaje mi sie, ze moglby byc fajny romans z tego. Nie zanosi sie zebym miala znalezc faceta do zwiazku szybko, a skoro mam duzo chemii z nim, przynajmniej z mojej strony, to czemu nie?
Ok. Tylko w razie "w" postaw sprawę jasno

Stary 2019-11-09, 15:53   #142
Dwight_Schrute
Zadomowienie

Cytat:
To po co te podchody? Polecam więcej agresji.
Stary 2019-11-09, 16:26   #143
Elielon
Przyczajenie

Cytat:
To po co te podchody? Polecam więcej agresji.
Tzn? Nie zapominaj, ze pracujemy razem. Nie chcialabym, aby sie pojawily plotki i podsmiewanie.
Stary 2019-11-09, 18:04   #144
Dwight_Schrute
Zadomowienie

Cytat:
Tzn? Nie zapominaj, ze pracujemy razem. Nie chcialabym, aby sie pojawily plotki i podsmiewanie.
To znaczy powiedz mu, że masz ochotę na bycie kolegami z benefitami. Mamy XXI wiek i to nie jest nic nowego.
Tego czy wyjdzie coś nie tak, nie możesz być pewna nigdy. Nawet jeśli on zechce tego co Ty, nie masz pewności, że mu się nie odmieni w trakcie. Romans w pracy rzadko jest dobrym pomysłem, a plotki mogą być nawet jak się będziecie widywać tylko jak koleżanka z kolegą. Za bardzo się przejmujesz opinią innych.

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości