Solarium stojące czy leżące - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-12, 17:43   #1
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304

Solarium stojące czy leżące


Jakie solarium jest lepsze : leżące czy stojące i czy opalenizna jest taka sama ? Czy może na stojąco opale sie słabiej a może to bez różnicy ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 18:11   #2
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Re: Solarium:)

Ja gdy chodziłam na solarium przed moją studniówką, tylko raz poszłam na leżące, pierwszy. Później już przerzuciłam się na stojące, ale dlatego, że mieli nowe lampy. Nie wydaje mi się, aby była jakaś różnica w samej opaleniźnie, ale to tylko moje zdanie. Osobiście wolę stojące. Wczoraj poszłam na leżące i to tylko upewniło mnie w przekonaniu, że preferuję solarium stojące. Nie wiem dlaczego tak się dzieje Chyba musisz sama wypróbować, na którym jest Ci wygodniej! Ja od poniedziałku wracam na moje kochane stojące
__________________
Maja
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:16   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Re: Solarium:)

Nie polecam solarium na dłuższą metę. Po miesięcznym chodzeniu (raz w tygodniu, 10 minut, solarium stojące, nowe lampy)mam problemy ze skórą na szyi i dekolcie,jest wysuszona i okropna. Zdecydowanie polecam dobry samoopalacz.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:22   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Solarium:)

Jestem zdecydowaną przeciwniczką solarium , ale jeśli już , to polecam stojące. Kilka razy w życiu byłam w solarium , czego szczerze żałuję-(ale to nie na temat ), ale stojące jest zdecydowanie lepsze od leżącego. Po pierwsze opalenizna jest zdecydowanie bardziej równomierna, a po drugie jakoś pewniej się czułam nie kładąc się na tym łóżku, przez które przewinęły się tysiące spoconych ludzi...
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 16:25   #5
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: Solarium:)

dzieki za komentarze zostane jednak przy leżącym chciałam zaoszczędzic troche kasy (stojące jest tańsze)jednak znajduje sie na drugim końcu miasta a na piechotke mi sie nie chce nie bede tracic na bilety zresztą leżące mam ''pod nosem ''PApatki!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 17:11   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Solarium:)

Koko, a czy moglabys napisac dlaczego zalujesz ze bylas kilka razy z zyciu w solarium? ja mam zamiar sie wkrotce wybrac, bo moje nogi maja kolor snieznobialy

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 17:57   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Solarium:)

Też jestem ciekawa.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-14, 22:38   #8
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Solarium:)

Już wyjaśniam. Powód jest banalny.Nic specjalnego. Wklejam wątek w którym ostatnio to wyjaśniałam.
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1084548524

Po prostu szkoda mi skóry. Byłam w solarium w sumie z 10 razy w życiu, a zauważyłam, że skóra mi się pogorszyła od tego.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 11:38   #9
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Solarium:)

A wiesz co Koko? Wiesz, że ja też zrezygnowałam z solarium? Byłam w swoim życiu może jakieś hmm.. 10 razy, ale doszłam do wniosku, że aby ta opalenizna się utrzymywała, to trzeba by chodzić regularnie, ciągle (no, to oczywiste, wiem) Doszłam do wniosku że nie warto niszczyć sobie skóry. A przekonał mnie do tego... znowu mój chłopak Piszę "znowu" bo On mnie przekonał do wielu mądrych rzeczy
W każdym razie postawiłam na zdrowie i strasznie się z tego cieszę. Bo okazało się, że wcale nie jestem biała jak ściana zimą, poza tym mam zdrowszą skórę, prawiesię nie muszę smarować balsamami (tylko po kąpieli), a do tego mimo braku opalenizny i tak mam powodzenie!
A wiosną zaczynają się weekendowe wyjazdy na działeczkę, gdzie można się bardzo ładnie i szybko opalić promieniami UVB

Co do samoopalacza - próbowałam, ale nie polubiłam. Może miałam zły? Bo zbierał mi się w porach (tzn. miałam ciemniejsze kropki na skórze, szczególnie na szyji, delolcie i biuście).

Ale przynajmniej Koko będziemy w pewnym wieku miały lepszą skórę niż wiele innych kobiet, które regularnie chodzą na solarium
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 12:18   #10
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Solarium:)

No właśnie Karola. Myślę, że bardzo rozsądnie postapiłyśmy i że za ileś tam lat będzie widac róznicę pomiędzy tymi co na solaruim chodziły, a tymi co z tego zrezygnowały.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 15:38   #11
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Re: Solarium:)

A ja chodziłam przed moją studniówkę i bardzo sobie chwalę. Byłam pięknie opalona, ale nie spalona. Poza tym miałam lepsze samopoczucie i nawet mój chłopak powiedział, że od kąd chodze na solarium jestem weselsza. Natomiast wiem, że nie jest to zdrowe i po studniówce już przestałam chodzić. Jednak opalenizna utrzymała się bardzo, bardzo długo, pomimo tego, że później już nie podtrzymywałam jej wizytami w solarium.
__________________
Maja
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-15, 15:57   #12
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: Solarium:)

A mi z kolei opalenizna po solarium znika w szybkim tempie! Chodziłam regularnie przez miesiąc, a wystarczył tydzień przerwy i już po opaleniznie. Teraz zdecydowanie wolę samoopalacze, lub balsamy brązujące, a latem plażę i naturalne słoneczko No i dodam jeszcze, że po solarium kolor wpadał lekko w pomarańcz, a po balsamach czy słońcu jest fajnie brązowy
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 22:26   #13
happy_efcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8
GG do happy_efcia
Re: Solarium:)

j amam pytanko: dlaczego ni epowinno się korzystać z solarium w czasie miesiączki? dzis chciałam pierszy raz isc do solarium, lecz n amiejscu dowiedziałam się, że nie moge sie dzis opalać. I w związku z tym, ze jeszcze nigdy ni ebłam w solarium, ale sie wybieram w bardzo niedługim czasie... i nie wiem co z biustem? opalacie się bez biustonosza, czy w? prosze o dpowiedzi, bo ja nie mam pojęcia
happy_efcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 22:39   #14
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Solarium:)

Ja jak kiedyś byłam parę razy w solarium, zawsze opalałam się w biustonoszu. Tak choćby na wszelki wypadek. Piersi są przecież bardzo wrażliwe, mają cienką skórę, a ja nie chcę mieć za 10 lat pomarszczonych zwisów Już wolę, żeby były nieopalone. Zakładałam na solarium ładne bikini i nawet nie wiem czy nie ładniej wyglądają te ślady od seksownego bikini, niż całe ciało jednolitego koloru
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 22:53   #15
happy_efcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8
GG do happy_efcia
Re: Solarium:)

Dziemkuej serdecznie Karola za tak szybką i konkretna odpowiedź
happy_efcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 00:22   #16
JuLiTa1
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Solarium:)

Ja korzystam tylko z leżącego, ponieważ raz bylam na stojacym i po 15 minutach mialam dosc. Teraz przy opalaniu klade sie wygodnie i sluchajac muzyki relaksuje sie i wygrzewam gnaty :P Poza tym opalam sie nago. Wiem, ze to nie sluzy piersiom, ale jednak nie chce miec "bialej bielizny", kiedy tak naprawde jestem nago. Mam IV fototyp i moge opalac sie dlugo bez zadnych filtrow, najczesciej wiec chodze na seansy 15- minutowe. Jednak pamietajcie moje drogie panie, ze co za duzo, to nie zdrowo!
Pozdrawiam goraco
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 20:12   #17
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
solarium stojace

Mam pytanko do wizażanek opalających się na solarium. Czy lepsze jest solarium stojące czy tradycyjne łóżko opalające? Zależy mi na lepszym zbrązowieniu twarzy, a bronzerów nie znoszę. Słyszałam, że opalanie się na łóżku z lampami halogenowymi na twarz nie daje takiego efektu brązowienia twarzy jak w przypadku solariów bez opalaczy twarzy ale z lampami niskociśnieniowymi. A może po prostu podczas opalania się na łózku zsuwacie się trochę by lampy podłóżne opaliły lepiej wasze buźki?
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 20:37   #18
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: solarium stojace

Tuby są podobno z reguły mocniejsze. Tak przynajmniej mówi moja pani z solarium Ja zawsze rzucam się na łóżeczko i faktycznie, jak się zsunę niżej, to lepiej mi twarz opala
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:12   #19
inaxx
Raczkowanie
 
Avatar inaxx
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do inaxx
Dot.: solarium stojace

ja polecam stojące, odkąd skorzystalam ze stojącego juz nigdy nie poszłam na łóżko. wydaje mi się że stojące buzie też mocniej opala, a do tego równo bo jak chodziłam na łóżko to jedna strona przeważnie opalala się mniej, a do tego biale pasy miedzy nogami i pod ramionami i przypalone plecy fakt na łóżku można lepiej się zrelaksować i jest wygodniej ale w koncu przedewszystkim chodzi o ładną równą opalenizne
inaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 22:20   #20
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: solarium stojace

Ja wprawdzie czesto nie korzystam z tego wynalazku, ale przy pierwszej wizycie pani cierpliwie mi wutlumaczyla, ze jesli mam problemy z opalaniem nog to najlepiej wybraz lezace, jesli chce sie skupic na gornej czesci ciala, to lepiej stojace, mimo iz stojace nogi tez troche lapie.
Tyle moich skromnych wiadomosci
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 23:04   #21
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: solarium stojace

A ja polecam jednak leżące. Przede wszystkim dlatego, że w leżącym łóżku masz specjalne, słabsze lampy na twarz. Rzeczywiście opalisz tam wolniej buzię ale na pewno unikniesz poparzenia. W końcu nie przypadkiem właśnie w tej części są słabsze lampy. A jeśli tak bardzo zależy Ci na opaleniu twarzy, to może wybierz się do solarium, gdzie są lampy tylko na twarz.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 23:13   #22
inaxx
Raczkowanie
 
Avatar inaxx
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do inaxx
Dot.: solarium stojace

o tak to dobra rada lampy tylko na twarz, zupełnie o tym zapomniałam, tylko też trzeba uważać żeby nie przesadzić. co do stojącego to jeden woli córke a drugi teściową hehehe, każdy wybiera co uważa dla siebie lepsze, w sumie fajnie, że wogóle jest takie cos jak solarium tylko niektórzy zapominaja, że trzeba mieć też umiar w jego stosowaniu i dlatego póżniej tyle artykułów o jego szkodliwości, ja uważam czy słońce czy solarium na jedno wychodzi (dziura ozonowa i czas przebywania na słońcu) a dobrze jest czasami dostarczyc ciałku troche ciepełka
inaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:16   #23
women20
Raczkowanie
 
Avatar women20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 476
Dot.: solarium stojace

a czym sie posmarowac zeby na twarzy nie wyskoczyly piegi? myslam nad tym kremem z avonu z filtrem 30 myslicie ze cos da?
women20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 16:03   #24
szkubana
Rozeznanie
 
Avatar szkubana
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 766
Dot.: solarium stojace

Chodziłam na łożko i twarz kiespko chwytało (fioletowe lampy) moc zarówek 160. Poszłam na tube, gdzie moc jest 170 ale na całośc czyli buzie tez i od razu mi twarz opalilo. Sądze jednka ze wystarczy na łożku zjechać trochę buzia na zwykle zarówki a nie trzymac jej na tych foletowych. efekt powiniem byc lepszy. Na tubie przewanie sa najmocniejsze lampy,wiec szybiecj ise opalamy,ale za to piegów moze wiecej wyjsc.
__________________
Wracam na Wizaż
szkubana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:28   #25
donaticzka
Rozeznanie
 
Avatar donaticzka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 565
Dot.: solarium stojace

a w stojącym można się odwrócić przodem do mocniejszych lamp
__________________

donaticzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:49   #26
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: solarium stojace

użyj wyszukiwarki bo to pytanie było już zadawane...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:54   #27
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: solarium stojace

a możecie napisać mi jak się obsługuje solarium stojące? na leżącym to nie spadną mi okularki, a na stojącym to chyba dają w solarium okularki na zyłce i potem nieopalone śłady po żyłce zostaną. Czy przy zmianie nawiewu zzdejmujecie okularki na solarium stojącym? Ja zawsze opalałam się na leżącym i pilotem sterowałam nawiew, wiec nie otwierałam oczu. Czy to prawda że na solarium stojącym wchodzi się na jakieś specjlane krzesełko i ręce trzyma się do góry na jakiś uchwytach?I czy w solarium stojącym jest z tyłu jakaś kabina na przebieralnie? Może zadaję dziwne pytania, ale nie chce wyjść na idiotkę w solarium, ktore oferują opalanie na takim urządzeniu, a wole coś więcej wiedzieć, bo obsługa bywa czasem niedouczona ...
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:41   #28
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: solarium stojace

osobiscie preferuję łózko. w solarium, do ktorego chodzę (2x na miesiac) zdecydowanie mocniejsze lampy sa na łóżku. Kiedyś gdy nie chciało mi się czekac az sie lozko zwolni, poszłam do stojącego... i załowałam wydanych pieniedzy. A niby nowe lampy.
Jezeli pytasz o kabinę do przebrania - jest tak więc nie musisz się o nic bać
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 11:56   #29
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: solarium stojace

Cytat:
Napisane przez Baskinia
a możecie napisać mi jak się obsługuje solarium stojące? na leżącym to nie spadną mi okularki, a na stojącym to chyba dają w solarium okularki na zyłce i potem nieopalone śłady po żyłce zostaną. Czy przy zmianie nawiewu zzdejmujecie okularki na solarium stojącym? Ja zawsze opalałam się na leżącym i pilotem sterowałam nawiew, wiec nie otwierałam oczu. Czy to prawda że na solarium stojącym wchodzi się na jakieś specjlane krzesełko i ręce trzyma się do góry na jakiś uchwytach?I czy w solarium stojącym jest z tyłu jakaś kabina na przebieralnie? Może zadaję dziwne pytania, ale nie chce wyjść na idiotkę w solarium, ktore oferują opalanie na takim urządzeniu, a wole coś więcej wiedzieć, bo obsługa bywa czasem niedouczona ...
1. podczas opalania po prostu przesuń żyłkę wyżej, później niżej i śladu nie będzie
2. Tam gdzie chodziłam na łózko stojące, nawiew był stały.
3. Krzesełkiem bym tego nie nazwała, po prostu taka platforma zamiast podłogi.
4. Uchwyty są, nie masz obowiązku się ich trzymać ale chodzi o to, aby nie zostały ślady pod pachami.
5. Jest kabina na przebieranie tak jak przy solarium leżącym.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 11:50   #30
szkubana
Rozeznanie
 
Avatar szkubana
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 766
Dot.: solarium stojace

Cytat:
Napisane przez Baskinia
a możecie napisać mi jak się obsługuje solarium stojące? na leżącym to nie spadną mi okularki, a na stojącym to chyba dają w solarium okularki na zyłce i potem nieopalone śłady po żyłce zostaną. Czy przy zmianie nawiewu zzdejmujecie okularki na solarium stojącym? Ja zawsze opalałam się na leżącym i pilotem sterowałam nawiew, wiec nie otwierałam oczu. Czy to prawda że na solarium stojącym wchodzi się na jakieś specjlane krzesełko i ręce trzyma się do góry na jakiś uchwytach?I czy w solarium stojącym jest z tyłu jakaś kabina na przebieralnie? Może zadaję dziwne pytania, ale nie chce wyjść na idiotkę w solarium, ktore oferują opalanie na takim urządzeniu, a wole coś więcej wiedzieć, bo obsługa bywa czasem niedouczona ...
U mnie na tubie w ogole nie było krzesełka. NIe wiem tez jaki jest sens przodem ustawiania sie do jakiejs lampy,wszystkie boki opalaja ta sama siła wiec po prostu stoisz na srodku tej tuby i tyle. U góry są takie plastikowe kikuty któreych mozesz sie trzymac ,ale nie musisz. Z okularkami nie wiem jak est bo ja nigdy ich nie uzywam Mam zamkniete oczy i tyle.
__________________
Wracam na Wizaż
szkubana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.