Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 10:30   #1
bibiana666
Raczkowanie
 
Avatar bibiana666
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 325

Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????


Ostatnio byłam na oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki i gdy wróciłam do domu,okolice brody,czoła i policzków strasznie zaczęły mnie szczypać,robiłam się w tych miejscach strasznie czerwona-i tak już zostało.Taki stan utrzymuje się od 2 dni.Zaczęła mi schodzić skóra... wyglądam jakbym była poparzona...Jutro idę do tej kosmetyczki.
Nie wiem,czy zrobiło to świadomie i czy wiedziała jakie będą tego skutki,ale nie mogę nawet nałożyc podkładu.A więc-nici z planowanego sylwestra

Broda mi twardnieje,jakiś płyn z niej leci.
Czy ktoś mógłby mi doradzić,co złagodzi taki stan i dlaczego tak się stało?
__________________
bibiana666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 10:52   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????

ja bym zmieszala maść z 0.5% hydrokortyzonem (zmniejsza odczyn zapalny i podrażnienie) i tribiotic (zapobiegnie zakażeniu tych sączących sie rejonów) i smarowała kilka razy dziennie, żeby przyspieszyć gojenie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 10:56   #3
bibiana666
Raczkowanie
 
Avatar bibiana666
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 325
Dot.: Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
ja bym zmieszala maść z 0.5% hydrokortyzonem (zmniejsza odczyn zapalny i podrażnienie) i tribiotic (zapobiegnie zakażeniu teych sączących sie rejonów) i smarowała kilka razy dziennie, żeby przyspieszyć gojenie.
________________
Też miałaś coś podobnego,po jakim czasie Ci to zniknęło?


Dziękuję za rade
__________________
bibiana666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 11:01   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????

kiedyś miałam coś takiego po przedawkowaniu kwasów. goi się około tygodnia
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 11:52   #5
MARTA301215
Raczkowanie
 
Avatar MARTA301215
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 158
GG do MARTA301215
Dot.: Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????

Cytat:
Napisane przez bibiana666 Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam na oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki i gdy wróciłam do domu,okolice brody,czoła i policzków strasznie zaczęły mnie szczypać,robiłam się w tych miejscach strasznie czerwona-i tak już zostało.Taki stan utrzymuje się od 2 dni.Zaczęła mi schodzić skóra... wyglądam jakbym była poparzona...Jutro idę do tej kosmetyczki.
Nie wiem,czy zrobiło to świadomie i czy wiedziała jakie będą tego skutki,ale nie mogę nawet nałożyc podkładu.A więc-nici z planowanego sylwestra

Broda mi twardnieje,jakiś płyn z niej leci.
Czy ktoś mógłby mi doradzić,co złagodzi taki stan i dlaczego tak się stało?

Po pierwsze, w jaki sposób oczyszczała ci twarz??? Było to tradycyjne mechaniczne oczyszczanie???(wyciskani e), jesli tak to widocznie za bardzo się nad toba znęcała, i za mocno uciskała, przez to skóra jest zaczerwieniona, pewnie się łuszczy i całkiem możliwe że powstaną małe strupki, czasem ich nie zdrapuj sama, bo mogą powstać blizny które trudno będą się goić. Raczej odradzam samodzielne mieszanie maści, owszem tribiotykiem możesz smarować, lecz jeśli ci to nie zejdzie, i jeśli twoja kosmetyczka też nie umiała ci pomóc to udaj się do dermatologa.

a jeżeli kosmetyczka wybrała inną metodę oczyszczania niż tradycyjne, np. mikrodermabrazję złuswzczanie ziołami czy kwasami, to prawdopodobnie to jest reakcja skóry po zabiegu, często występująca.
MARTA301215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 12:01   #6
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????

ooooo raaanyy współczuję Ci ;/
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 13:22   #7
bibiana666
Raczkowanie
 
Avatar bibiana666
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 325
Dot.: Kosmetyczka popaliła mi twarz!!!?????

Cytat:
Napisane przez MARTA301215 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, w jaki sposób oczyszczała ci twarz??? Było to tradycyjne mechaniczne oczyszczanie???(wyciskani e), jesli tak to widocznie za bardzo się nad toba znęcała, i za mocno uciskała, przez to skóra jest zaczerwieniona, pewnie się łuszczy i całkiem możliwe że powstaną małe strupki, czasem ich nie zdrapuj sama, bo mogą powstać blizny które trudno będą się goić. Raczej odradzam samodzielne mieszanie maści, owszem tribiotykiem możesz smarować, lecz jeśli ci to nie zejdzie, i jeśli twoja kosmetyczka też nie umiała ci pomóc to udaj się do dermatologa.

a jeżeli kosmetyczka wybrała inną metodę oczyszczania niż tradycyjne, np. mikrodermabrazję złuswzczanie ziołami czy kwasami, to prawdopodobnie to jest reakcja skóry po zabiegu, często występująca.
_______________
Tzn, wiele razy byłam u niej na oczyszczaniu twarzy,ale cos takiego powstawało tylko pod brodą, teraz jest to niemal na całej twarzy,prócz bocznej partii. Oczyszczała mi w tradycyjny,mechaniczny sposób,tzn na początku parówka,potem jakaś silna maseczka,która strasznie szczypała,potem wyciskanie i znowu maseczka.Myślałam na początku,że mam na coś uczulenie...
Teraz mi wszytsko twardnieje,mam ograniczone ruchy ust,bo jak ruszam to mnie boli Jutro do niej pójde i to pokaże, może coś poradzi.
__________________
bibiana666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.