Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-26, 20:29   #1
naiveeyes
Przyczajenie
 
Avatar naiveeyes
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 5
GG do naiveeyes

Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu


Witam Was tu serdecznie,
od dłuższego czasu mam ogromny problem ze swoimi włosami, a nawet kilka problemów.
1. Codzienne mycie, ponieważ się przetłuszczają.
2. Nie wchodzi w grę umycie włosów wieczorem, ponieważ po nocy robią tłuste, wysuszone i odstają w każdą stronę nie da sie ich ogarnąć, wyglądają strasznie.
3. Jedyną opcją, żeby jakkolwiek wyglądały to umycie, wyprostowanie i ułożenie ich na lakier do włosów.
Włosy są bardzo cienkie i jest ich mega mało..

Potrzebuje Waszej pomocy co zrobić, aby przedewszytkim je wzmocnić? Jakie sprawdzone sposoby? Obecnie stosuje odżywkę z keratyną do suszenia włosów i biorę biotynę.
Zależy mi na tym, aby po wstaniu rano nie straszyć moją fryzurą zanim umyje i wyprosuje włosy
__________________
Hiszpańskie kosmetyki Babaria - kojarzysz?

www.kosmeti.pl - Sklep Babaria
naiveeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 16:45   #2
inmyworld
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu

Nie wypowiem się co do wzmocnienia włosów a bardziej do przetłuszczania. Też mam cienkie włosy i dosyć „oklapnięte”. Niedawno gdzieś przeczytałam, że do włosów cienkich najlepiej stosować zasadę przezroczystych produktów, im produkt „czystszy” to tym lepiej. Ja zmieniłam przede wszystkim szampon na Pantene Pro-V Aqua Light i widzę dużą poprawę, bo włosy są ładne i miękkie ale nie przetłuszczają się tak szybko. Odżywki jako takiej nie używam a bardziej masek, i to też nie od samej nasady oczywiście. Podobnie z czasem trzymania jej na włosach, jeśli np na opakowaniu jest 3-5 minut to z reguły trzymam tak do 2 minut.
inmyworld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 22:32   #3
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu

Cytat:
Napisane przez naiveeyes Pokaż wiadomość
Witam Was tu serdecznie,
od dłuższego czasu mam ogromny problem ze swoimi włosami, a nawet kilka problemów.
1. Codzienne mycie, ponieważ się przetłuszczają.
2. Nie wchodzi w grę umycie włosów wieczorem, ponieważ po nocy robią tłuste, wysuszone i odstają w każdą stronę nie da sie ich ogarnąć, wyglądają strasznie.
3. Jedyną opcją, żeby jakkolwiek wyglądały to umycie, wyprostowanie i ułożenie ich na lakier do włosów.
Włosy są bardzo cienkie i jest ich mega mało..

Potrzebuje Waszej pomocy co zrobić, aby przedewszytkim je wzmocnić? Jakie sprawdzone sposoby? Obecnie stosuje odżywkę z keratyną do suszenia włosów i biorę biotynę.
Zależy mi na tym, aby po wstaniu rano nie straszyć moją fryzurą zanim umyje i wyprosuje włosy
Nie stosuj keratyny po każdym myciu bo przeproteinujesz włosy i będą się kruszyć jeszcze bardziej. Jedyny sposób na wzmocnienie włosów:
- podciąć jak najwięcej zniszczeń
- zrezygnować z prostowania
- zrezygnować z lakierowania

W skalp możesz wcierać coś bez alkoholu (jak Jantar albo Saponics). Poczytaj sobie też o podstawach pielęgnacji:
https://www.blondhaircare.com/p/wosy...tkujacych.html
https://wwwlosy.pl/jak-dbac-o-wlosy-...y-pielegnacji/

Ciągłe lakierowanie i prostowanie może i poprawi na kilka godzin wizualny stan włosów, ale na dłuższą metę jeszcze go pogorszy. Zniszczonych włosów nic nie naprawi - trzeba je po prostu obciąć i zapuszczać zdrowe.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 21:50   #4
Ania0522
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu

Witaj czy włosy rozjaśniasz? Być może są zbyt suche i dlatego skóra głowy się broni i mamy efekt odwrotny. Czyli sie przetłuszczają. Powiedz mi czy kosmyki włosów są suche?
Ania0522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 10:11   #5
anna_molinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 4
Dot.: Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu

Cytat:
Napisane przez naiveeyes Pokaż wiadomość
Witam Was tu serdecznie,
od dłuższego czasu mam ogromny problem ze swoimi włosami, a nawet kilka problemów.
1. Codzienne mycie, ponieważ się przetłuszczają.
2. Nie wchodzi w grę umycie włosów wieczorem, ponieważ po nocy robią tłuste, wysuszone i odstają w każdą stronę nie da sie ich ogarnąć, wyglądają strasznie.
3. Jedyną opcją, żeby jakkolwiek wyglądały to umycie, wyprostowanie i ułożenie ich na lakier do włosów.
Włosy są bardzo cienkie i jest ich mega mało..

Potrzebuje Waszej pomocy co zrobić, aby przedewszytkim je wzmocnić? Jakie sprawdzone sposoby? Obecnie stosuje odżywkę z keratyną do suszenia włosów i biorę biotynę.
Zależy mi na tym, aby po wstaniu rano nie straszyć moją fryzurą zanim umyje i wyprosuje włosy
Witaj, na pewno musisz zmienić produkty do pielęgnacji, bo ewidentnie, te, które masz nie służą Twoim włosom. Ja zmieniłam, a tez miałam taki problem, że mi się włosy umyte wieczorem przez noc przetłuszczały. I tak jak tu już wspomniano, przy takich włosach jak najmniej obciążania. Wybieraj produkty naturalne, bez parabenów, sls, sels, i wszelakich ulepszaczy, bo one tylko rujnują włosy.
anna_molinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 09:43   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odbudowa włosów po kilkuletnim codziennym prostowaniu

Cytat:
Napisane przez anna_molinka Pokaż wiadomość
Witaj, na pewno musisz zmienić produkty do pielęgnacji, bo ewidentnie, te, które masz nie służą Twoim włosom. Ja zmieniłam, a tez miałam taki problem, że mi się włosy umyte wieczorem przez noc przetłuszczały. I tak jak tu już wspomniano, przy takich włosach jak najmniej obciążania. Wybieraj produkty naturalne, bez parabenów, sls, sels, i wszelakich ulepszaczy, bo one tylko rujnują włosy.
Że też te tanie mity dalej się utrzymują. Parabeny nie mają żadnego wpływu na kondycję włosów. SLS ze świecą szukać w składach. SLES nie jest ani dobry ani zły, wszystko zależy od koncentracji oraz potrzeb włosów i skóry głowy. Ja sobie nie wyobrażam skutecznego oczyszczania skóry głowy bez siarczanów. "Wszelkie ulepszacze" - nawilżacze, oleje, wyciągi to tez są ulepszacze, bo robią co innego niż samo tylko mycie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-16 09:43:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.