bliznasil- żel na blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-27, 13:54   #1
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901

Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?


Z gory zaznaczam ze nie jest to reklama.

Przeszukalam forum i nie ma watku dotyczacego tego zelu. Podobno jest to zamiennik innego zelu/kremu na blizny ktory kosztuje ponad 100zl. Ten kosztuje ok 30zl.

Poruszylam ten temat poniewaz mam 3letnie rozstepy (po przytyciu/schudnieciu) i chcialam sie w koncu za nie porzadnie wziac, jest to dosc dlugi okres czasu jednak mam nadzieje, ze zel pomoze mi je zminimalizowac, bo niestety sa w bardzo widocznym miejscu (boki,uda).

A zaczelo sie to od tego, ze poszlam do apteki zeby znalezc krem kojacy dla skory z problemami (chodzilo mi o plamki ktore zostaja i utrzymuja sie dosc dlugo po oczyszczaniu twarzy) i farmaceutka polecila mi wlasnie ten zel, powiedziala ze sama stosuje (na blizny po tradziku) i po 2tygodniach widzi efekty. Dala mi probke (ktora starczyla mi na 3 razy ale zauwazylam ze plamki sie lekko rozjasnily-chociaz stosuje tez OCM wiec nie wiem czy to polaczenie dalo taki efekt czy faktycznie bliznasil), a pozniej postanowilam go kupic i sprobowac uzywac na rozstepy.

tu mozemy znalezc wiecej informacji na ten temat:
http://www.bliznasil.pl/bliznasil-informacje.html

Podobno po 2 miesiacach maja byc widoczne efekty, no wiec zobaczymy mam nadzieje ze bede to regularnie stosowac i bede mogla wam napisac ze faktycznie pomoglo a tymczasem jesli ktoras z was miala z nim do czynienia chetnie uslysze opinie
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:11   #2
Mruczek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

I jak efekty?
Ja używam tego żelu u dziecka po oparzeniu, efekty są, blizna jest jaśniejsza, mniej wypukła, troszkę się zmniejszyła. Używamy już ponad miesiąc. Wcześniej używaliśmy dermatix i silkyderm.
Pozdrawiam
Mruczek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 16:32   #3
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Na rozstepy niestety przestalam uzywac bo jest malo wydajny, pewnie na kilka razy by mi starczyl ale stosowalam na blizny po oczyszczaniu twarzy (mialam takie rozne czerwone plamy) i po tygodniu juz widzialam efekty, blizny mi sie rozjasnily i w koncu mam na nie sposob
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 14:00   #4
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
No Scar, Bliznasil czy Dermabliz - co lepsze na blizny po trądziku?

Hej. Mam dylemat. Jakiś czas już używalam kremu No scar. Jestem z niego całkiem zadowolona, bo moja skóra dobrze na niego reagowała. Blizny rzeczywiście troche mi zbladły, nie są już tak zauważalne, ale chciałabym uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Poszperałam trochę w internecie i trafiłam na te kosmetyki silikonowe, które podobno usuwają blizny.. Nie wiem teraz na co się zdecydować. Trochę się boję eksperymentować, żeby trądzik nie wrócił, ale z drugiej strony chciałabym spróbować czegoś nowego, może działanie będzie szybsze i efekty bardziej zauważalne...

Pytanie do was: czy ktoś stosował te leki na blizny po trądziku? jeśli tak, to który i jak wam pomogł? Proszę o odpowiedź i radę.
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 22:54   #5
BonnieJoMasson
Przyczajenie
 
Avatar BonnieJoMasson
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Na kilka razy nie dlatego, że jest niewydajny, ale dlatego, że służy do leczenia blizn małych i średnich, a nie np nacierania sobie całego ciała, lub dużych powierzchni dotkniętych rozstępami. GENIALNY. Miałam dużą bliznę po oparzeniu, na dłoni, oczywiście żelu używamy na bliznę wygojoną. Mi zniknęła, aż nie mogę uwierzyć, trzeba go po prostu REGULARNIE stosować, warstwę naprawdę cieniusieńką nakładać, bo się bardzo ciągnie i maże, na nakładam przed spaniem, bo inaczej się do wszystkiego przylepiam. Blizna prawdzie była leczona zaraz po tym jak się wygoiła, ale była to zwykła blizna, biała, natomiast po stosowaniu żelu intensywnie jakieś 3 tygodnie, BLIZNA zarosła mi skórą!! jest jeszcze leciusieńki brązowy ślad, ale trzeba się przyglądać, żeby to dostrzec!! Świetny, polecam gorąco.
BonnieJoMasson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 16:22   #6
aniasonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Witam,

Miło słyszeć, że blizna może zniknąć. Ja właśnie kupiłam ten Bliznasil i stosuje na bliznę po oparzeniu (na pół ręki). Dopiero kilka dni rzeczywiście coś się zmienia, blizna się jak na razie troche wygładza i rozjaśnia. Oparzyłam się jak miałam 2 latka, całe życie mnie denerwuje, że nie moge nosić bluzek na ramiączkach. Długo używałam contratubexu, ale to już było bardzo dawno, potem przestałam. Teraz szukam wszelkich nowoczesnych metod na usuwanie takich blizn. Napiszę za dwa miesiące jaki będzie efekt
aniasonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 00:02   #7
BonnieJoMasson
Przyczajenie
 
Avatar BonnieJoMasson
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Cytat:
Napisane przez aniasonia Pokaż wiadomość
Witam,

Miło słyszeć, że blizna może zniknąć. Ja właśnie kupiłam ten Bliznasil i stosuje na bliznę po oparzeniu (na pół ręki). Dopiero kilka dni rzeczywiście coś się zmienia, blizna się jak na razie troche wygładza i rozjaśnia. Oparzyłam się jak miałam 2 latka, całe życie mnie denerwuje, że nie moge nosić bluzek na ramiączkach. Długo używałam contratubexu, ale to już było bardzo dawno, potem przestałam. Teraz szukam wszelkich nowoczesnych metod na usuwanie takich blizn. Napiszę za dwa miesiące jaki będzie efekt
właściwie, to polecam stosować go do oporu, nie określoną ilość czasu, ale aż zupełnie nie zniknie blizna, bądź zupełnie przestanie dalsze leczenie dawać efekty. U mnie na ręce bliznę po oparzeniu wyleczył dokładnie, widać tylko cień delikatny, ale i tak ciąż to leczę jak dla mnie, to mój produkt wszechczasów
BonnieJoMasson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 19:21   #8
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Kupiłam Bliznasil na blizny potrądzikowe, ciekawa jestem jak się sprawdzi.
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:50   #9
endorfinaa89
Przyczajenie
 
Avatar endorfinaa89
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Dziewczyny pomocy !

Moja znajoma szuka dobrego żelu/kremu bądź innego specyfiku na czerwone rozstępy. Czy możecie polecić Bliznasil na tego typu przypadłość?
Sprawdził się którejś z Was?

__________________
Endorfina.
endorfinaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 05:25   #10
nicola28
Raczkowanie
 
Avatar nicola28
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 52
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

witam to moze i ja cos napisze
preparatow na blizny miałam juz w swoim życiu sporo
jak miałam 1,5 roku to sciagnełam na siebie garnek z wrzaca woda
mam poparzona cała prawa strone ( cała reka ,od szyji łacznie z brzuchem i z 1 piersia ) i niestety ale nic nie pomogło
dodam ze mam bardzo głebokie blizny
niektore preparaty poprostu nawilzały aby np reka tak nie cigneła ale nie było jakis powalajacych efektow
kiedys jeden lekarz powiedział mi cos fajnego " ze te wszystkie specyfiki sa super ale na oparzenia i blizny świerze tak do 6 miesiecy )
u mnie niestety pozostaje tylko laser
nicola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 10:03   #11
AnnaN7
Raczkowanie
 
Avatar AnnaN7
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Ja mam bliznę po usunięciu pieprzyka, od tego czasu minęło jakieś 3 lata jak na razie jest różowa myślicie ze troszkę zblednie po tym kremie? Może warto kupić.
__________________
Kosmetyki to moja pasja
AnnaN7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 17:14   #12
dominikanoga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

ja używam od jakichś 3 tygodni na ranę ciętą,bardzo brzydką i czerwoną i mam wrażenie,że delikatnie się zaczyna spłycać,tzn.powierzchnia wyrównuje się w kierunku pow skóry,jest to widoczne!
Natomiast jeśli chodzi o zmianę koloru to ciężko na razie cokolwiek powiedzieć,po prostu za krótko używam.
Polecam,efekty są choć niewielkie,ale widać,że coś zaczyna się dziać.
Dodam,że używam codziennie,jakieś 3 razy,zamiennie z kremem l'biotica evolet na noc,bo Bliznasil się paprze,klei,właściwie rana musi być cały czas odsłonięta,pod ubraniem się rozpaprze,a pod plastrem wchłania do plastra-takie małe uniedogodnienia w stosowaniu.


Edit:
zużyłam całą tubkę i po początkowym zachwycie jednak nie jestem zadowolona z efektu końcowego.Może się sprawdza przy bliznach potrądzikowych,mniejszych ubytkach tkanki,z moją ciętą sobie nie bardzo poradził,ciężko też wmasowywać go w skórę,może to miało wpływ.

Edytowane przez dominikanoga
Czas edycji: 2014-05-29 o 22:03
dominikanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:27   #13
ALATOS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Witajcie,
Moje blizny potrądzikowe (głównie na policzkach) mają około 20 lat i zawsze spędzały mi sen z powiek. Jakieś dwa lata temu natrafiłam na żel kelo-cote. NIestety jest bardzo drogi - płaciłam ok. 100 zł za opakowanie 5g. Zużyłam jednak dwa opakowania i rzeczywiście efekt był - może nie spektakularny, ale zauważalny. Ze względu na cenę poprzestałam na dwóch opakowaniach. Tymczasem jakieś dwa tygodnie temu natrafiłam na bliznasil - i jestem pod ogromnym wrażeniem!!! Dwudziestoletnie blizny stają się płytsze, a skóra się wygładza. Dla mnie jest to niesamowite odkrycie i produkt, który mogę zdecydowanie polecić. No i cena jest niezwykle atrakcyjna - opakowanie 15 g kosztuje ok. 24 zł
ALATOS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:29   #14
Eufemia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Post bliznasil- żel na blizny

Witam.

Przeszukałam już wątki dot. bliznasil, ale jest dość mało informacji o tym żelu. Chciałabym dowiedzieć się czy faktycznie jest on skuteczny, czy radzi sobie z bliznami potrądzikowymi ( są to takie dziurki, wgłębienia).

Dziękuję i pozdrawiam,
Eufemia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:50   #15
yazmat
Rozeznanie
 
Avatar yazmat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 717
Dot.: bliznasil- żel na blizny

na trądzikowe to nie wiem, ale na pooperacyjne nieszczególnie pomógł.
yazmat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:44   #16
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: bliznasil- żel na blizny

nie ma szans, żeby pomógł. raczej kwasy, złuszczanie, retinoidy itp.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 08:24   #17
olga1781
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 44
Dot.: bliznasil- żel na blizny

proszę napiszcie na jak długo wystarczy pakowanie żelu -oczywiście na blizny potrądzikowe
Pozdrawiam
olga1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 07:38   #18
Wisienka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: bliznasil- żel na blizny

Ja używam żelu Bliznasil od jakichś dwu tygodni na bliznę po rozszarpaniu skóry na brodzie (zaryłam o beton XD ), skóra zrosła mi się jako tako, więc blizna była wypukła. Najpierw stosowałam Cepan, który nie dawał żadnych rezultatów i śmierdział cebulą . Teraz smaruję bliznę Bliznasilem i już widzę efekty - rozjaśnienie i wygładzenie blizny, moja broda wraca do normalnego kształtu . Mam w planie jeszcze masowanie olejkiem rycynowym, który jest świetny na odbudowę skóry (polecam przy trudno gojących się ranach, działa niesamowicie!) i mam nadzieję, że pozbędę się blizny .
Wisienka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 10:04   #19
Jess0077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: bliznasil- żel na blizny

Krem na blizny - https://allegro.pl Dwudziestoletnie blizny stają się płytsze, a skóra się wygładza. Dla mnie jest to niesamowite odkrycie i produkt, który mogę zdecydowanie polecić.

Edytowane przez Jess0077
Czas edycji: 2021-01-14 o 10:07
Jess0077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-08, 12:19   #20
hekatetriformis
Raczkowanie
 
Avatar hekatetriformis
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 52
Dot.: bliznasil- żel na blizny

Bliznasil I jego odpowiedniki nietsety nie pomoga na blizny potradzikowe. Blizny potradzikowe to blizny ubytkowe, na ktore nie dzialaja masci na blizny pooperacyjne, a do takich nalezy bliznasil, contractubex etc.
Odradzam rowniez stosowanie takich kosmetykow na twarz, zwlaszcza osobom z tendencja do tradziku I zanieczyszczen, sylikony, ktore wystepuja w Bliznasilu bardzo czesto powoduja zapychanie skory I wysyp.
Co do dzialania na inne blizny, to moze zadzialac pod warunkiem, ze blziny sa jeszcze zywe, tj czerwone. Po tym czasie konczy sie czas zycia blizny i kremy niestety nie pomogą.
hekatetriformis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 13:17   #21
grazza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 64
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

czy taki żel jest skuteczny? czy lepiej poddać się operacji usuwania blizn?
grazza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 13:08   #22
Olga9876
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: bliznasil- żel na blizny

Ja chcialabym sie pozbyc blizn po ciązy i wlasnie zastanawiam sie co zrobic zeby to bylo rzeczywiscie skutecznie, nakładacie tak po prostu krem, czy moze lepiej takim walkiem z iglami potraktowwac najpierw brzuch zeby lepiej to sie wchlanialo? <bezradna>
Olga9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 19:16   #23
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: bliznasil- żel na blizny

Cytat:
Napisane przez hekatetriformis Pokaż wiadomość
Bliznasil I jego odpowiedniki nietsety nie pomoga na blizny potradzikowe. Blizny potradzikowe to blizny ubytkowe, na ktore nie dzialaja masci na blizny pooperacyjne, a do takich nalezy bliznasil, contractubex etc.
Odradzam rowniez stosowanie takich kosmetykow na twarz, zwlaszcza osobom z tendencja do tradziku I zanieczyszczen, sylikony, ktore wystepuja w Bliznasilu bardzo czesto powoduja zapychanie skory I wysyp.
Co do dzialania na inne blizny, to moze zadzialac pod warunkiem, ze blziny sa jeszcze zywe, tj czerwone. Po tym czasie konczy sie czas zycia blizny i kremy niestety nie pomogą.
Na pooperacyjna blizne (2 tyg temu mialam operacje na przepukline udowa) naprawde ten Bliznacil zadziala? Mam tez do "zalatwienia" mala blizne cieta na rece (srednio swieza, bo ma 4 miesiace, ale sprobuje)

A moze coś droższego lepiej kupic? Czytalam cos o plastrach Sutricon silikonowych.. Co byloby efektywniesjze?

Ciesze sie, ze znalazlam ten watek

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-07-23 o 19:45
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 19:29   #24
Hellewise
Przyczajenie
 
Avatar Hellewise
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 14
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Oparzyłam bardzo mocno rękę rozgrzaną stopą żelazka na grzbiecie, a ranka zrobiła się fioletowa ( taka 3-tygodniowa blizna ). Jakby tego było mało, poparzyłam tydzień temu tym samym generatorem pary brzuch (nieszczęścia chodzą parami), dlatego zainwestowałam w maść na blizny. Z początku myślałam o cepanie, ale farmaceutka zachęciła mnie właśnie do bliznasilu. Nie wiem, czy pomoże, ale tak go chwalicie, że zrobiłyście mi nadzieję
Hellewise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 15:08   #25
zimorodek32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: -
Wiadomości: 12
Dot.: bliznasil- żel na blizny

Stosuję Bliznasil od 3 miesięcy i na razie nie widzę żadnych efektów. Jednak moja blizna jest stara, biała i troszkę szeroka, więc zdaję sobie sprawę z tego, że proces leczenia będzie znacznie dłuższy. Mam nadzieję, że po pół roku stosowania tego żelu blizna spłycieje i nie będzie aż tak widoczna. Dam na pewno znać!

EDIT: Wciąż nie widzę efektów. Jest tak samo jak przedtem. Może przerzucę się na Evolet z masy perłowej. 120g kosztuje tyle co 15g Bliznasilu, więc się opłaca, a i podobno efekty są lepsze.

Edytowane przez zimorodek32
Czas edycji: 2017-01-09 o 18:50
zimorodek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 10:16   #26
Marzi2903
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bliznasil - blizny, rozstepy, tradzik?

Hej. Pojawił mi się ogromny czyrak na policzku, pomimo wizyty u dermatologa i antybiotyku w tabletkach i maści, ta paskuda mi pękła w nocy, czyli na bank zostawi brzydka bliznę. Może to za wcześnie ale szukam już dobrej maści na to, żeby kiedy mi się to wygoi, już moc stosować jakaś maść. Miałam już kiedyś czyraka na biodrze i wiem dobrze, ze kiedy pęknie to blizna zostaje na bank Czy ktoś stosował jakakolwiek maść na blizny po czyraku?
Marzi2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-25 11:16:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.