NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-04, 19:09   #4141
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

"Być jak John Malkovich" bardzo polecam. Trochę mroczny, psychologiczny, archetypowy. Dla mnie bardzo dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 17:49   #4142
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Ja skończyłam 2 sezon The Rain-mnie przypadł do gustu i w oczekiwaniu na wrzutkę Snowpiercera(jutro) odpaliłam Czarny punkt. Ktoś widział,warto?

No właśnie „Czarny punkt”nie wciągnął mnie na tyle żeby kontynuować po pierwszym odcinku ale może jeszcze kiedyś wrócę do niego bo ma fajny klimat .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 18:38   #4143
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
No właśnie „Czarny punkt”nie wciągnął mnie na tyle żeby kontynuować po pierwszym odcinku ale może jeszcze kiedyś wrócę do niego bo ma fajny klimat .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie się bardzo podobał i mam nadzieję, że będzie kontynuacja, bo wątek przeszłości bohaterów wymaga wyjaśnienia. Z tym, że w tym serialu jest sporo absurdów i tu są dwa wyjścia: albo kupuje się te wizję świata, gdzie realne splata się z nierealnym i nie ma co zbytnio drążyć, albo uważa się to za niedoróbki przeszkadzające w oglądaniu. Ja wybrałam tę pierwszą opcję i bardzo przyjemnie mi się oglądało oba sezony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 20:07   #4144
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja obejrzałam 2 sezon serialu Znaki, a totalnie nie pamietam (nadal) czy oglądałam 1 sezon czy nie no i jak pierwsze 2 / 3 odcinki nawet mnie wciągnęły tak im dalej, tym większe WTF pojawiało się na mojej twarzy
Sowie Góry, małe miasteczko w górach na dolnym slasku i w nim:
- kampania na burmistrza niczym na prezydenta państwa, konferencje prasowe, debaty, he?
- jakiś tunel czasoprzestrzenny i nic dookoła nie wyjaśnione o co cho, jakieś śmierci z tylka, tez nie wyjaśnione
- naziole którzy wynaleźli napęd kosmiczny i uciekli w statkach na ciemna stronę księżyca 🤣
- sekta z guru, który leczy chorych
- liczyrzepa (jakby ktoś nie wiedział to słowiański demon) grasujący po przydomowych ogródkach

No normalnie co za serial nie polecam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba faktycznie nie widziałaś pierwszego, bo trochę byłoby łatwiej zrozumieć m. in. sekta, część wątku nazistów i Liczyrzepa trochę też
Mnie się podobało i czekam na trzeci sezon, bo zostało kilka wątków do zamknięcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 07:08   #4145
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Wymęczyłam "Dark". Owszem, zakończenie ma sens, ale nie było też wow. Nie nadrabia sezonu, który wg mnie był nijaki. I ileż razy można mówić "w moim świecie i w twoim" (tudzież "w twoim i jego" i podobne wariacje). Gdybym sobie z tego zrobiła pijacką grę i piła shota za każdym razem, to bym do połowy odcinka nie dociągnęła. W każdym razie wynudziłam się, a jedyna emocja jaka mi po epilogu towarzyszyła, to ulga, że wreszcie skończyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 08:19   #4146
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Cukier_Puder_ Pokaż wiadomość
Zaczęłam 13 Reasons Why. Dopiero 1. odcinek, ale raczej negatywnie oceniam. 18-latkowie, którzy nie zachowują się w ogóle jak licealiści, w ogóle nie zachowują się jak ludzie, w zasadzie to nikt tam się nie zachowuje jak człowiek, nauczyciele, rodzice, całkowita fantastyka. Każdy mówi jakimiś niedopowiedzeniami, cytatami niczym z Paulo Coelho, a najbardziej to mnie rozwala Tony, ten chłopak co zachowuje się co najmniej jak Mojżesz, na którego ciągle nachodzi Clay i w odpowiedzi dostaje tylko jakieś 'musisz to obejrzeć', 'wypełniam jej wolę', cudowyny comic relief. Nie pasuje mi kompletnie to, że w tym odcinku jakieś 10 razy mieliśmy w zasadzie taką samą scenę, gdzie Clay ma jakieś zwidy, po czym niemalże przeciera oczy i się okazuje, że tylko ją widział, a jedynym wyznacznikiem czasu akcji jest jego PLASTER na czole, cudowne. Na plus gra aktorska, bardzo spoko wypada aktorka grająca Hannę (chociaż kompletnie mnie nie przekuje jej głos na kasetach, przecież nagrywała to podobno w skrajnych emocjach chwilę przed zabiciem się, a ma głos jakby nagrywała film national geographic o jeleniach), faceci też bardzo spoko, nie pasuje mi tylko Clay, jego gra wypada bardzo sztucznie i jest wymuszona, ale to też mega nieprzyjemna postać. No i klasyka gatunku, czyli typowe amerykańskie liceum i sami modele Abercrombie i Miss America wśród lasek. Chyba odpuszczam, bo słyszałam, że później serial już totalnie zamienia się w fantasy i brakuje tylko smoka
A według mnie kolejne sezony są ciekawsze niż pierwszy na pierwszym też się wynudziłam.
Tylko denerwujący Clay jest niestety cały czas
I niby czemu zmienia się w fantasy? Pokazuje bądź co bądź prawidzwe problemy nastolatków, a że w Ameryce i każdy wygląda jak z okładki to cóż, ja tam wolę takich aktorów niż kogoś kogo twarzy nawet nie zapamiętam, bo jest zbyt nijaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 08:32   #4147
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Mam ostatnio kiepską passę coś.

Pandemic - znudziło.

Too Hot to Handle - żenada. Po kolejnym usłyszeniu słowa "horny" użytego sto razy w ciągu pierwszych dziesięciu minut, wyłączyłam w diabły.

365 dni - chciałam obejrzeć dla beki, ale w trakcie seansu przypomniałam sobie parę historii prawdziwych porwań z motywem seksualnym, zrozumiałam co próbują zromantyzować twórcy tego gniota, zrobiło mi się autentycznie niedobrze i dałam sobie spokój.

Williams - meh. :/
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 08:58   #4148
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja obejrzałam „Miłość jest ślepa”. Też takie średnie..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 09:36   #4149
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja obejrzalam 1. sezon After Life i chyba sie wezme za drugi. Taka mila historia, troche naiwna, ale przyjemnie sie oglada.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 09:58   #4150
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja obejrzalam 1. sezon After Life i chyba sie wezme za drugi. Taka mila historia, troche naiwna, ale przyjemnie sie oglada.
Mnie sie bardzo podobalo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:15   #4151
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mnie sie bardzo podobalo
Mnie tez, ubawily mnie absurdalne historie do gazety. Ogolnie lubie brytyjskie produkcje. Tylko Fleabag nie dalam rady, chociaz pewnie z 15 lat temu by mi sie spodobalo. No ale to Amazon a nie Netflix.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 10:17   #4152
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
A według mnie kolejne sezony są ciekawsze niż pierwszy na pierwszym też się wynudziłam.
Tylko denerwujący Clay jest niestety cały czas
I niby czemu zmienia się w fantasy? Pokazuje bądź co bądź prawidzwe problemy nastolatków, a że w Ameryce i każdy wygląda jak z okładki to cóż, ja tam wolę takich aktorów niż kogoś kogo twarzy nawet nie zapamiętam, bo jest zbyt nijaka.
Obejrzałam od czasu tamtego posta kolejne chyba 4 odcinki i cały czas podtrzymuję Co do fantasy, słyszałam co się tam potem wyprawia, obecnie najbardziej absurdalne sceny jakie pamiętam:
- wszyscy są mega zdziwieni i oburzeni, że w szkolnych kiblach na ścianie są narysowane penisy i przekleństwa, a dyrektor mówi, ze szkoła nic o tym nie wiedziała, rozumiem, że nikt tam nie sprząta toalet
- mój ulubieniec Tony, który ciągle chodzi za Clayem nawet do kibla i jego domu, w ogóle wszyscy tam chodzą za sobą, niby gadają, ale nie wiadomo o czym i o co w ogóle im chodzi
- ojciec zwracający się do swojej 17-letniej córki 'idź z tym chłopakiem na randkę, mielibyście piękne dzieci' (i nie jest to żart)
- nikt nie jest w stanie rozpoznać 2 popularnych dziewczyn ze szkoły z charakterystycznymi fryzurami na zdjęciu
- na szkolnej imprezie na auli w środku dnia na porządku dziennym jest para nieletnich uczniów ocierająca się o siebie genitaliami i macająca gdzie się tylko da, podskakujące w miniówkach nastolatki tak samo
- młody uprzywilejowany chłopak każe swojej koleżance stać nad grobem innej dziewczyny i zaczyna pitolenie jak to nie powinna mieć problemu ujawnić swojej orientacji, mimo że od dziecka była prześladowana i co to za problem, wtf
- policjant przyłapuje swojego syna przekraczającego prędkość do jakichś 150 km na terenie zabudowanym i niespecjalnie się przejmuje, grozi synkowi, żeby wracał lepiej do domu, bo inaczej wlepi mu madat 500 dolców xd
- chłopak wywiesił w szkolnej pracowni fotograficznej multum zdjęć robionych ewidentnie z ukrycia dziewczynie, która niedawno się zabiła i niespecjalnie ktoś widzi w tym coś podejrzanego
- ludzi tak strasznie bulwersuje zdjęcie ich koleżanki zrobione ewidentnie z ukrycia kiedy zjeżdża ze zjeżdżalni i widać jej trochę gacie i jest to jakiś dowód na to, że chłopak ją zaliczył (?) myślałam, że dzisiaj na porządku dziennym są zdjęcia nieletnich dziewczyn, które same wstawiają półnagie zdjęcia na swoje sm, zresztą w tej szkole za bardzo pruderii nie widzę, a nagle wszyscy kogoś uznają za zdzirę, bo nosi majtki? w sensie z tego co widzę, to tam trzymanie dziewictwa dłużej niż do wieku 14 lat to jest siara, więc tym bardziej mnie to dziwi, że ktoś z tego powodu jest linczowany
- wgl cały ten motyw, że ktoś rozsyła jakieś zdjęcie całej szkole, kto tak robi? przecież Hannah mówi, że w ich świecie istnieje fb, insta, twitter, serio?
- licealiści robią jakieś rankingi na najlepszy tyłek i najlepsze usta na karteczce papieru i ją sobie podają na lekcji (?)
- Clay nie wiedzieć czemu tak strasznie boi się, że te taśmy wyjdą na jaw, mimo że wie, że nic nie zrobił, w zasadzie do tej pory, to nikt z tych dzieciaków nie zrobił jej nic za co mógłby zostać ukarany w jakiś sposób (słyszałam, że później serial traci ton, bo są podawane jakieś gwałty itd.)
- młode dziewczyny chcą nakryć podglądacza i zamiast zasłonić zasłony albo nie wiem, zamontować kamerę, wezwać policje, postanawiają się upić, rozebrać i obmacywać przy odsłoniętym oknie

+ to co mówię, nikt się tam normalnie nie zachowuje, nauczycielka zachowuje się jak 5-letnia dziewczynka i chce na siłę zaprzyjaźnić 2 dziewczyny, inny nauczyciel obraźliwie zwraca się do ucznia, bo wszedł na salę gimnastyczną (?), rodzice Claya to już kompletnie inna bajka, nie mówiąc o ojcach Courtney. O Hannah nie piszę, bo jest chora i to normalne, że zachowuje się absurdalnie. No i Clay, który cierpi chyba na poważniejszą przypadłość psychiczną niż Hannah. No i Anioł Stróż Claya, hahaha.

Nie wiem, po prostu ciężko mi tutaj w cokolwiek uwierzyć, nie rozumiem o co tym ludziom właściwie chodzi, sama kończyłam liceum kilka lat temu i nikt się tam tak nie zachowywał.

A co do wyglądu aktorów i aktorek - po prostu od razu mam skojarzenia z serialami tego typu, gdzie 17-latków grają jacyś 25-letni aktorzy o posturze kulturysty-amatora i modelki z kampanii Chanel. Więc tym bardziej mi to zgrzyta jak dołożysz do tego ich zachowanie, które nijak ma się do tego jak zachowują się 17-latkowie. Zresztą sama mam siostrę, rocznik 2004

Edytowane przez Cukier_Puder_
Czas edycji: 2020-07-06 o 10:21
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:19   #4153
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie tez, ubawily mnie absurdalne historie do gazety. Ogolnie lubie brytyjskie produkcje. Tylko Fleabag nie dalam rady, chociaz pewnie z 15 lat temu by mi sie spodobalo. No ale to Amazon a nie Netflix.
Nie mialam pojecia, ze Fleabag jest brytyjska produkcja.
Ja z kolei z reguly wole amerykanskie produkcje - z nielicznymi wyjatkami.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 12:19   #4154
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja dopiero wczoraj obejrzałam Kissing Booth i mimo że mam 30 lat to bardzo mi się podobało i czekam na drugą część

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 13:46   #4155
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Voytkova Pokaż wiadomość
No właśnie „Czarny punkt”nie wciągnął mnie na tyle żeby kontynuować po pierwszym odcinku ale może jeszcze kiedyś wrócę do niego bo ma fajny klimat .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie się bardzo podobał i mam nadzieję, że będzie kontynuacja, bo wątek przeszłości bohaterów wymaga wyjaśnienia. Z tym, że w tym serialu jest sporo absurdów i tu są dwa wyjścia: albo kupuje się te wizję świata, gdzie realne splata się z nierealnym i nie ma co zbytnio drążyć, albo uważa się to za niedoróbki przeszkadzające w oglądaniu. Ja wybrałam tę pierwszą opcję i bardzo przyjemnie mi się oglądało oba sezony.
Dzięki za opinie.Ja dałam mu szansę i właśnie kończę 3 odcinek-na razie całkiem ok
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 14:45   #4156
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie.Ja dałam mu szansę i właśnie kończę 3 odcinek-na razie całkiem ok
Mnie wciągnął klimat (jak to mi pasuje, to jestem w stanie przymknąć oko na różne mankamenty; w sumie podobnie było z Dark). I polubiłam postać prokuratora.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 21:03   #4157
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie wciągnął klimat (jak to mi pasuje, to jestem w stanie przymknąć oko na różne mankamenty; w sumie podobnie było z Dark). I polubiłam postać prokuratora.
O tak -klimat jest zdecydowanie w moim stylu
(A prokuratora gra aktor który wcielił sie w rolę pilota w Kierunek noc-polecam jeśli nie oglądałaś. Mam nadzieję że będzie 2 sezon)
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 21:22   #4158
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Obejrzałam "Dark". Trochę mi mózg paruje. Ogólnie podoba mi się zakończenie i rozwiązanie całej zagadki. Zakończenie słodko-gorzkie ze względu na fakt, że większość bohaterów serialu w oryginalnym świecie nie istniała.
ville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 23:22   #4159
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Tez skończyłam Dark. I fajny ostatni odcinek. Ale taki lekko przerysowany ten sezon


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 07:55   #4160
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Zobaczyłam Narodziny gwiazdy, po Waszych opiniach bez wielkich oczekiwań. Dla mnie do strawienia. Najlepsze sceny były w trailerze. Najlepsze piosenki wyszły przed filmem... fajne wątki zostały ledwie zarysowane, za to są jakieś idiotyczne wkręty, mam wrażenie przeforsowane przez Gagę. Ogólnie taki średniak. Raczej nie będę wracać, ale nie bolało.

Jak zostałem gangsterem podobało mi się.
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 09:35   #4161
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87984709]Tez skończyłam Dark. I fajny ostatni odcinek. Ale taki lekko przerysowany ten sezon


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Mi się sezon 3 bardzo podoba, ale na razie 5 odcinek tak mnie rozwalił, że potrzebuje chwili przerwy.

Ogólnie uważam, że Dark to jeden z najlepszych seriali ever. W życiu nie spotkałam serialu który byłby tak skomplikowany, ale rówocześnie tak niesamowicie przemyślany co do najmniejszego szczegółu. Tam widać że scenarzyści nie wymyślali wszystkiego na bieżąco byle tylko mieć materiał na kolejny sezon i przez to zakończenie nie miało sensu (jak w amerykańskich serialach typu Plotkara czy HIMYM).

Jeśli ktoś czuje się zagubiony oglądając Dark to polecam czytać Reddit, tam ludzie wyłapują wszystkie najmniejsze szczegóły, odniesienia, symbolikę, itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 10:19   #4162
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

O dziwo łapałam o co chodzi. I fakt jest to jeden z lepszych seriali.
Spójny w całości.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 10:45   #4163
Nataliii801
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 40
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Sama ostatnio zaczynam oglądać 3 sezon Dark. Jeden z lepszych seriali jaki oglądałam chociaż podejrzewam, że jakbym oglądałam nie ciagiem to pewnie miałabym problem z załapaniem się w niektórych wątkach.
Nataliii801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 10:59   #4164
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Mi się sezon 3 bardzo podoba, ale na razie 5 odcinek tak mnie rozwalił, że potrzebuje chwili przerwy.

Ogólnie uważam, że Dark to jeden z najlepszych seriali ever. W życiu nie spotkałam serialu który byłby tak skomplikowany, ale rówocześnie tak niesamowicie przemyślany co do najmniejszego szczegółu. Tam widać że scenarzyści nie wymyślali wszystkiego na bieżąco byle tylko mieć materiał na kolejny sezon i przez to zakończenie nie miało sensu (jak w amerykańskich serialach typu Plotkara czy HIMYM).

Jeśli ktoś czuje się zagubiony oglądając Dark to polecam czytać Reddit, tam ludzie wyłapują wszystkie najmniejsze szczegóły, odniesienia, symbolikę, itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony tak, ale co do podkreslonego to w ostatecznosci te szczegoly, powiazania i artefakty nie maja zadnego znaczenia, bo przeciez to wszystko bylo tylko odpryskiem rzeczywistego swiata.W moim odczuciu troche za bardzo skupiono sie na jednym ze swiatow, ktory ogladamy przez 2 odcinki. Drugi swiat rownolegly pojawia sie jakby za pozno i zaraz po nim nastepuje final, w ktorym sie dowiadujemy, ze to wszystko, co ogladalismy, wcale sie nie wydarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 13:41   #4165
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
O tak -klimat jest zdecydowanie w moim stylu
(A prokuratora gra aktor który wcielił sie w rolę pilota w Kierunek noc-polecam jeśli nie oglądałaś. Mam nadzieję że będzie 2 sezon)
Nie ogladalam, dzieki za polecenie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 17:19   #4166
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Obejrzałam Ulepszenie. Bardzo, ale to bardzo mi się podobał.

Teraz kończę Anię, nie Annę bo nie odpalałam od czasu obejrzenia pierwszego sezonu.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 18:14   #4167
dieRaserei
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 461
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;87979968]Wymęczyłam "Dark". Owszem, zakończenie ma sens, ale nie było też wow. Nie nadrabia sezonu, który wg mnie był nijaki. I ileż razy można mówić "w moim świecie i w twoim" (tudzież "w twoim i jego" i podobne wariacje). Gdybym sobie z tego zrobiła pijacką grę i piła shota za każdym razem, to bym do połowy odcinka nie dociągnęła. W każdym razie wynudziłam się, a jedyna emocja jaka mi po epilogu towarzyszyła, to ulga, że wreszcie skończyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To samo juz nie moglam tego sluchac, ciagle to powtarzali..
__________________
...co było, nie zniknie, nie przeminie z wiatrem,
zakotwiczyło w sercu, stało się teatrem,
teatrem wspomnień, których nie da się zapomnieć..
dieRaserei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 18:25   #4168
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja muszę sobie powtórzyć wszystkie trzy sezony. Poza tym doceniam twórców za takie powiązania jak opowieść z pierwszego sezonu o kobiecie, która utopiła się w jeziorze. I łańcuszek na plaży.

A przy okazji - ostatnio zrobiło się mżyście na dworze, muszę fajnie wyglądać, jeżdżąc na rowerze w mojej żółtej pelerynie przeciwdeszczowej
ville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 18:53   #4169
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

My dokończyliśmy Dark kilka dni temu, zakończenie trochę takie sobie, ale jako całość wciągająca, fajny klimat, muzyka, zdjęcia.



Potem obejrzałam Spinning out i też szybko się wciągnęłam, szkoda że nie kręcili drugiego sezonu, miał potencjał.


Brakuje mi Outlandera, mąż też się wciągnął i ostatni sezon oglądaliśmy już wspólnie. Jak ktoś lubi inteligentne bohaterki, historię, piękne stroje i klimatyczne obrazy to polecam, nie wiem czy był tu wspominany.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 13:44   #4170
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Polecam The Order
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-29 18:11:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.