Przerzedzające się włosy od okresu dojrzewania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-19, 23:54   #1
Bohaldona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1
Unhappy

Przerzedzające się włosy od okresu dojrzewania


Hej, to mój pierwszy wpis tutaj, więc liczę na wyrozumiałość. Mam 21 lat.

Otóż od około 6 lat mam problem z włosami. Konkretniej, z ich brakiem. Jako dzieciak miałam gęste, proste włosy. Gdy zaczęłam dojrzewać, ich liczba na głowie systematycznie zaczęła maleć. Z roku na rok jest gorzej. Nie dość, że włosy zrobiły się cienkie i przyklapnięte, to jeszcze poszerza mi się przedziałek, a na czubku głowy mam takie łyse gniazdko. Nie zauważyłam do tej pory wypadania garściami, raczej dzieje się to powoli. Nigdy włosów nie farbowałam, prostowałam, etc. Od dziecka mam łupież, ale niezbyt intensywny. Włosy myję codziennie ze względu na przetłuszczanie skóry głowy. Może pomożecie mi znaleźć przyczynę zaistniałego stanu rzeczy.


1) Genetyka? Prawdopodobne, rodzina ojca: gęste, puszyste kędziory (i moja siostra też takie posiada); rodzina matki: faceci typowo łysienie na czubku głowy i duże zakola już od 50-tki; moja matka cienkie, oklapłe włosy, nie chcą rosnąć i ma teraz takie piórka do ramion (też nigdy ich nie stylizowała specjalnie). Jeśli to genetyka (ku temu się skłaniam) to jak sobie pomóc?


2)Hormony? Wiem, muszę się przebadać. Ostatnie badania miałam 2 lata temu, podstawowa morfologia i hormony tarczycy, wszystko w normie, ale podejrzewam, że wielu rzeczy to takie badania nie sprawdzają i zamierzam w lutym iść kompleksowo, pytanie czego szukać?


3) Stres? Cóż jestem DDA, mam zniszczoną psychikę, jestem choleryczką, dużo rzeczy mnie drażni i mam problemy z agresją. Moja matka też wiele się w życiu nerwów najadła, co na pewno stanowi jej włosów nie pomogło.



Całkiem możliwe, że wszystkie te czynniki sprzężają się ze sobą

Ogólnie to płakać mi się chce codziennie przy czesaniu i zaczynam nawet rozważać kupno peruki.

Może ktoś miał podobnie z tym łysieniem od dojrzewania, czy coś i mógłby doradzić np. pielęgnację, badania, zabiegi?

Dołączam zdjęcia mojej łysinki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200119_231822[1].jpg (90,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200119_231808[1].jpg (108,0 KB, 23 załadowań)
Bohaldona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 08:00   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 358
Dot.: Przerzedzające się włosy od okresu dojrzewania

Tak, stres może mieć na to wpływ, ale zaczęłabym od tego, żeby faktycznie się przebadać, może masz jakieś niedobory, może kwestia hormonów. Dopiero wówczas będziesz wiedziała, co dalej robić.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 19:50   #3
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: Przerzedzające się włosy od okresu dojrzewania

Witaj podobno, niestety również dla mnie, geny odpowiadające za włosy dziedziczy się od strony mamy. U mnie jest podobnie, wszyscy bracia mamy są łysi, a kobiety mają rzadkie włosy. Ja nigdy w życiu nie pomyślałabym, że będę mieć problemy z włosami, aczkolwiek mój koszmar z włosami trwa półtorej roku (mam 29 lat). Czasem wydaje mi się, że to zły sen
Radzę Ci udać się do dobrego dermatologa, który zleci odpowiednie badania i przepisze kurację. Ja swoją rozpoczęłam lekko ponad miesiąc temu i liczę na efekty
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 15:23   #4
rkaluzny113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 2
Dot.: Przerzedzające się włosy od okresu dojrzewania

U mnie były podobne dolegliwości - dopiero szampon Dermocare mi pomógł.
rkaluzny113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 15:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.