Przerzedzenie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-23, 21:29   #1
Mayw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9

Przerzedzenie włosów


Witam. Jako, że nie mogłem znaleźć aktywnego forum, które "zajmowałoby" się tylko i wyłącznie włosami postanowiłem napisać tutaj. Chodzi o to, że od kilku dobrych lat, może nawet kilkunastu chodzę do tego samego fryzjera. Częstotliwość chodzenia to może miesiąc/półtora miesiąca. Podczas każdego ścięcia moje włosy były przerzedzane degażówkami. Dosłownie za każdym razem podczas wizyty u fryzjera miałem robiony zabieg degażowania. Od dłuższego czasu zauważam, że moje włosy w górnej części głowy (tylko tam były degażowane) są suche, wyglądają jak siano, a pojedyncze włosy są dość cienkie i takie rozdzielone jakby na kilka stron. Włosy po bokach, które nigdy nie były degażowane są kompletnie inne - lepiej się układają, nie mają zniszczonych końcówek i ogólnie wyglądają na zdrowsze. W dodatku zauważyłem, że moja skóra głowy jest bardzo sucha. Ogólnie jestem facetem, który ma suchą skórę wszędzie i nawilżanie jej to dla mnie już dzień powszedni. Dodatkowo, gdy umyje włosy rano, następnego dnia są one widocznie przetłuszczone, chociaż zauważyłem, że gdy siedzę w domu i myje je co 2 dni wytwarzanie sebum jest mniejsze. Mam 23 lata i zacząłem się martwić, ze względu na to, że włosy na górze głowy są o wiele bardziej zniszczone i rzadsze, niż włosy, które nie zostały nigdy poddane procesowi degażowania. Włosy mam zawsze ścinane na sucho, nigdy nie miałem mytej głowy podczas wizyty. Zamierzam pójść teraz do barbera, również ze względu na zarost i zacząć dbać bardziej o moje włosy.
Chciałbym się zapytać, czy:
1. Degażowanie może być przyczyną moich rzadszych, słabszych, suchych i takich "rozgałęzionych" włosów
2. Czy nadmierne wysuszenie skóry głowy może skutkować tym, że
cebulki włosów, używając domyślnego systemu obronnego będą wytwarzały więcej sebum, że tę skórę głowy nawilżać - tak samo, jak w przypadku skóry twarzy
3. Co stosować na skórę głowy, aby ją nawilżyć i dostarczać odpowiednich składników odżywczych? Myślałem o wcierce oraz o nakładaniu oleju rycynowego raz w tygodniu na skórę głowy.

Jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć w tym temacie, byłbym bardzo wdzięczny, bo naprawdę od jakiegoś czasu jest to moje utrapienie, a nawet zastanawiałem się, czy ja nie wyłysieje, chociaż nikt u mnie w rodzinie łysy nie jest.
Mayw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 21:24   #2
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Przerzedzenie włosów

Cytat:
Napisane przez Mayw Pokaż wiadomość
Witam. Jako, że nie mogłem znaleźć aktywnego forum, które "zajmowałoby" się tylko i wyłącznie włosami postanowiłem napisać tutaj. Chodzi o to, że od kilku dobrych lat, może nawet kilkunastu chodzę do tego samego fryzjera. Częstotliwość chodzenia to może miesiąc/półtora miesiąca. Podczas każdego ścięcia moje włosy były przerzedzane degażówkami. Dosłownie za każdym razem podczas wizyty u fryzjera miałem robiony zabieg degażowania. Od dłuższego czasu zauważam, że moje włosy w górnej części głowy (tylko tam były degażowane) są suche, wyglądają jak siano, a pojedyncze włosy są dość cienkie i takie rozdzielone jakby na kilka stron. Włosy po bokach, które nigdy nie były degażowane są kompletnie inne - lepiej się układają, nie mają zniszczonych końcówek i ogólnie wyglądają na zdrowsze. W dodatku zauważyłem, że moja skóra głowy jest bardzo sucha. Ogólnie jestem facetem, który ma suchą skórę wszędzie i nawilżanie jej to dla mnie już dzień powszedni. Dodatkowo, gdy umyje włosy rano, następnego dnia są one widocznie przetłuszczone, chociaż zauważyłem, że gdy siedzę w domu i myje je co 2 dni wytwarzanie sebum jest mniejsze. Mam 23 lata i zacząłem się martwić, ze względu na to, że włosy na górze głowy są o wiele bardziej zniszczone i rzadsze, niż włosy, które nie zostały nigdy poddane procesowi degażowania. Włosy mam zawsze ścinane na sucho, nigdy nie miałem mytej głowy podczas wizyty. Zamierzam pójść teraz do barbera, również ze względu na zarost i zacząć dbać bardziej o moje włosy.
Chciałbym się zapytać, czy:
1. Degażowanie może być przyczyną moich rzadszych, słabszych, suchych i takich "rozgałęzionych" włosów
2. Czy nadmierne wysuszenie skóry głowy może skutkować tym, że
cebulki włosów, używając domyślnego systemu obronnego będą wytwarzały więcej sebum, że tę skórę głowy nawilżać - tak samo, jak w przypadku skóry twarzy
3. Co stosować na skórę głowy, aby ją nawilżyć i dostarczać odpowiednich składników odżywczych? Myślałem o wcierce oraz o nakładaniu oleju rycynowego raz w tygodniu na skórę głowy.

Jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć w tym temacie, byłbym bardzo wdzięczny, bo naprawdę od jakiegoś czasu jest to moje utrapienie, a nawet zastanawiałem się, czy ja nie wyłysieje, chociaż nikt u mnie w rodzinie łysy nie jest.
"Rozgałęzione" włosy, czyli rozdwojone? Tak, degażówki mogą doprowadzić do zniszczeń, bo włos nie jest tam ucinany tylko bardziej "urywany". Sucha skóra głowy może powodować przetłuszczanie się włosów.

Moje rady:
- zmień fryzjera (wizualnie włosy nabiorą lepszego wyglądu dopiero po podcięciu)
- kup w aptece Nizoral i myj raz w tygodniu (jeśli przesuszenie jest spowodowane łupieżem to Nizoral szybko pomoże)
- do zwykłego mycia stosuj jakiś szampon bez SLS. Wygoogluj sobie np. "szampon bez SLS w Rossmanie" czy "szampony bez SLS w Hebe" - nie musisz stosować nie wiadomo czego i kosztować też to nie musi krocie. Chodzi po prostu o to, żeby szampon miał nieco łagodniejszy detergent.
- jeśli chcesz coś wcierać w skórę głowy polecam wcierkę Saponics albo Jantar (ale wcierkę nie mgiełkę), obie tanie i stosunkowo dostępne, produkuje je Farmona. Nie zawierają alkoholu (niewskazane przy przesuszonej skórze), a przy tym widocznie wzmacniają włosy
- zacznij stosować jakieś suplementy - problemy ze skórą głowy to wciąż "problemy ze skórą", więc warto też zadziałać od wewnątrz. Przeczytaj sobie ten artykuł, żeby wiedzieć, na co zwracać uwagę czytając skład tych produktów: https://pantabletka.pl/suplementy-na...pinie-ranking/

Mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 14:23   #3
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Przerzedzenie włosów

Cytat:
Napisane przez Mayw Pokaż wiadomość
Witam. Jako, że nie mogłem znaleźć aktywnego forum, które "zajmowałoby" się tylko i wyłącznie włosami postanowiłem napisać tutaj. Chodzi o to, że od kilku dobrych lat, może nawet kilkunastu chodzę do tego samego fryzjera. Częstotliwość chodzenia to może miesiąc/półtora miesiąca. Podczas każdego ścięcia moje włosy były przerzedzane degażówkami. Dosłownie za każdym razem podczas wizyty u fryzjera miałem robiony zabieg degażowania. Od dłuższego czasu zauważam, że moje włosy w górnej części głowy (tylko tam były degażowane) są suche, wyglądają jak siano, a pojedyncze włosy są dość cienkie i takie rozdzielone jakby na kilka stron. Włosy po bokach, które nigdy nie były degażowane są kompletnie inne - lepiej się układają, nie mają zniszczonych końcówek i ogólnie wyglądają na zdrowsze. W dodatku zauważyłem, że moja skóra głowy jest bardzo sucha. Ogólnie jestem facetem, który ma suchą skórę wszędzie i nawilżanie jej to dla mnie już dzień powszedni. Dodatkowo, gdy umyje włosy rano, następnego dnia są one widocznie przetłuszczone, chociaż zauważyłem, że gdy siedzę w domu i myje je co 2 dni wytwarzanie sebum jest mniejsze. Mam 23 lata i zacząłem się martwić, ze względu na to, że włosy na górze głowy są o wiele bardziej zniszczone i rzadsze, niż włosy, które nie zostały nigdy poddane procesowi degażowania. Włosy mam zawsze ścinane na sucho, nigdy nie miałem mytej głowy podczas wizyty. Zamierzam pójść teraz do barbera, również ze względu na zarost i zacząć dbać bardziej o moje włosy.
Chciałbym się zapytać, czy:
1. Degażowanie może być przyczyną moich rzadszych, słabszych, suchych i takich "rozgałęzionych" włosów
2. Czy nadmierne wysuszenie skóry głowy może skutkować tym, że
cebulki włosów, używając domyślnego systemu obronnego będą wytwarzały więcej sebum, że tę skórę głowy nawilżać - tak samo, jak w przypadku skóry twarzy
3. Co stosować na skórę głowy, aby ją nawilżyć i dostarczać odpowiednich składników odżywczych? Myślałem o wcierce oraz o nakładaniu oleju rycynowego raz w tygodniu na skórę głowy.

Jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć w tym temacie, byłbym bardzo wdzięczny, bo naprawdę od jakiegoś czasu jest to moje utrapienie, a nawet zastanawiałem się, czy ja nie wyłysieje, chociaż nikt u mnie w rodzinie łysy nie jest.
Cieniowanie to złooooo, więc zmień fryzjera. Obcinanie degażowkami to masakra dla wlosow, szczegolnie cieńkich.

Przesuszona skóra głowy , może zaczać produkować więcek sebum. A jeżeli chodzi o nawilzanie sklapu, to najlepiej uzyc maski do suchej/wrazliwej skóry glowy, wzmocni cebulki i nawilzy skore glowy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 21:55   #4
Ania0522
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Przerzedzenie włosów

Ja bym zastosowała lekki szampon oczyszczający bez parabenów i SLS, oraz nawilżyła skórę głowy olejkiem. Mój chłopak przechodził co Ty i te sposoby dały porządany efekt. Jeśli chcesz wiedzieć więcej daj znać
Ania0522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-13 21:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.