Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-05, 20:31   #1
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Exclamation

Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic


Obserwując rosnące zapotrzebowanie na analizy składów różnych specyfików do włosów, pomyślałam, że niezym pomysłem będzie zebranie wszystkich informacji w zakresu analizy składów w jedym miejscu , podobnie jak na forum biochemicznym.

Dotychczas dyskusje dotyczące składów prowadzone były w różnych miejsach i na różnych wątkach, co w efekcie prowadzi do lekkiego chaosu i czasem trudno jest odnaleźć informacje zarówno co do składu jak i tego, czy dany kosmetyk był już analizowany zatem mam nadzieję, że ten wątek będzie pewnym ułatwieniem w poszukiwaniach odpowiedzi na nurtujące kwestie

Myślę, że w miarę możliwości ja jak również i inne wizażanki potrafiące rozszyfrowywać składy bądź posiadające wiedzę z zakresu biochemii i składników chętnie pomogą w odpowiedzi, co kryje zawartość buteleczek ze specyfikami do pielęgnacji włosów


Kilka wskazówek, które uczynią wątek przyjaznym i czytelnym

1. Zanim poprosisz o analizę, sprawdź, czy dany kosmetyk nie został już wcześniej opisany.
Listę zanalizowanych kosmetyków znajdziesz TUTAJ
2. Podaj, proszę, pełną nazwę kosmetyku oraz jego producenta, na początku postu, najlepiej pogrubioną czcionką. Jeśli to możliwe, załącz zdjęcie, pozwoli to na szybsza identyfikację wizualną kosmetyku
Składów bez podania pełnej nazwy nie analizujemy
3. Nie podbijaj postów z prośbą o analizę. Jeśli to zrobisz, licz się z faktem, że spadnie on na koniec kolejki.

Jeśli są jeszcze jakieś sugestie, proszę pisać, chętnie dopiszę do listy

Z uwagi na coraz częstsze duble zgłoszeń, bez najmniejszych prób wyszukiwania i co gorsza, sprawdzenia gotowej listy kosmetyków informuję, że wszystkie takie posty będą KASOWANE bez słowa wyjaśnienia.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-02-06 o 12:09
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-05, 20:40   #2
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Świetny pomysł- ułatwi to wielu osobom "dogrzebanie" się do interesujących je informacji. Popieram w 100%
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 11:04   #3
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

No to ja pierwsza! Uprzejmie proszę o analizę nowej odżywki ziołowej Kallos - Herbal balsam techno basic.

Skład:
aqua, propylen glicol, myristil alcohol, cetrimonum chloride, mica, titanium dioxid, tetrasodium EDTA, metylchloroisothiazolinon e, methylisothiazolinone, CI 42051, Ci 19140, citric acid, parfum, hexil cinnamal

Skład znalazłam gdzieś na Allegro, mam nadzieję, że jest prawidłowy

A to informacje o odżywce:
Herbal balm perłowa maseczka - Ziołowa maseczka do włosów o właściwości balsamu. Maseczka zawiera specjalną formułę która idealnie regeneruje włosy suche matowe i łamliwe. Maska ta przeznaczona jest do włosów które zostały zniszczone spalone wszelkiego typu zabiegami chemicznymi, regeneruje wszystkie włosy i nawet te najbardziej zniszczone i spalone. Maseczka ta pielęgnuje, zmiękcza, odżywia suche i łamliwe włosy. Po zastosowaniu maseczki włosy stają się jedwabiście gładkie i łatwe w rozczesywaniu. Włosy są dogłębnie nawilżone i zregenerowane po same końce.


Czy faktycznie będzie mieć takie właściwości? Szukam czegoś na włosy przesuszone farbowaniem, suszeniem i prostownicą.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 11:10   #4
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Aha, gdyby ktoś kto analizuje, mógłby podawać które to które- byłoby o wiele wygodniej, ponieważ uczyłybyśmy się, ja np, chciałabym poznać składniki i po prostu nie męczyć wizażanek, tylko samej co nieco się zorientować
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 11:13   #5
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Skład:
aqua, propylen glicol, myristil alcohol, cetrimonum chloride, mica, titanium dioxid, tetrasodium EDTA, metylchloroisothiazolinon e, methylisothiazolinone, CI 42051, Ci 19140, citric acid, parfum, hexil cinnamal
Jak na moje oko to coś z tym składem jest nie tak- może to nie cały bo ziół tam nie uświadczysz. W sumie nie ma tam nic poza arsenałem filrów przeciwsłonecznych- cynamon, TiO2. Dziwne......
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 11:29   #6
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Sprawdziłam jeszcze raz i skład dobrze przekopiowałam. Dziwne...

Czyli lepiej kupić Kallosa mlecznego lub placente?

Czemu oni tu składów nie podają? http://www.kallospolska.pl/index2.ph...rtyment&id=134
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-06, 13:16   #7
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Świetny pomysł- ułatwi to wielu osobom "dogrzebanie" się do interesujących je informacji. Popieram w 100%
Cieszę się
Jak czas pozwoli, to postaram się pozbierać jeszcze pytania i odpowiedzi z innych wątków i wkleić je tutaj

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Aha, gdyby ktoś kto analizuje, mógłby podawać które to które- byłoby o wiele wygodniej, ponieważ uczyłybyśmy się, ja np, chciałabym poznać składniki i po prostu nie męczyć wizażanek, tylko samej co nieco się zorientować
Hm, jeśli interesują Cię takie informacje, to polecam wizażowe narzędzie, które ułatwi Ci naukę, tj: słownik składów kosmetycznych - http://www.wizaz.pl/chemia
i dodatkowo również wizażowy wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124258
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 13:25   #8
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Cieszę się
Jak czas pozwoli, to postaram się pozbierać jeszcze pytania i odpowiedzi z innych wątków i wkleić je tutaj



Hm, jeśli interesują Cię takie informacje, to polecam wizażowe narzędzie, które ułatwi Ci naukę, tj: słownik składów kosmetycznych - http://www.wizaz.pl/chemia
i dodatkowo również wizażowy wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124258
I to i to znam, acz w praktyce- chemia pomaga mi rozszyfrować jeden z 7 sładników przeciętnie.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 15:02   #9
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Serdecznie proszę o analizę składu:

Nivea, Fresh Energy, Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się 'Energia i Świeżość'
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoprpyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Polyquaternium-10, Ginko Biloba, Melissa Officinalis Extract, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Parfum.

Mam cienkie i przetłuszczające się włosy. Chciałabym wiedzieć czy ten szampon rzeczywiście może przedłużać świeżość? Czy będzie wysuszał? Czy może obciążać?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 15:03   #10
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Obserwując rosnące zapotrzebowanie na analizy składów różnych specyfików do włosów, pomyślałam, że niezym pomysłem będzie zebranie wszystkich informacji w zakresu analizy składów w jedym miejscu , podobnie jak na forum biochemicznym.

Dotychczas dyskusje dotyczące składów prowadzone były w różnych miejsach i na różnych wątkach, co w efekcie prowadzi do lekkiego chaosu i czasem trudno jest odnaleźć informacje zarówno co do składu jak i tego, czy dany kosmetyk był już analizowany zatem mam nadzieję, że ten wątek będzie pewnym ułatwieniem w poszukiwaniach odpowiedzi na nurtujące kwestie

Myślę, że w miarę możliwości ja jak również i inne wizażanki potrafiące rozszyfrowywać składy bądź posiadające wiedzę z zakresu biochemii i składników chętnie pomogą w odpowiedzi, co kryje zawartość buteleczek ze specyfikami do pielęgnacji włosów
Bardzo dobry pomysł, tak jak Jolie, popieram, bo w niektórych wątkach to już trochę irytujące było, a teraz wszystko będzie w jednym miejscu
Na miarę moich możliwości pomogę. Może ekspertką nie jestem, ale coś tam liznęłam

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
I to i to znam, acz w praktyce- chemia pomaga mi rozszyfrować jeden z 7 sładników przeciętnie.
Ja właśnie dzięki temu się nauczyłam, ew. pomagam sobie googlami. Nie warto zaprzątać sobie głowy niektórymi składnikami, zazwyczaj to jakieś wypełniacze/emulgatory/zagęszczacze - ja zwracam głównie uwagę na substancje aktywne, humentanty i emolienty, ew. na popularne konserwatny i to właściwie wystarcza

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Serdecznie proszę o analizę składu:

Nivea, Fresh Energy, Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się 'Energia i Świeżość'
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoprpyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Polyquaternium-10, Ginko Biloba, Melissa Officinalis Extract, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Parfum.

Mam cienkie i przetłuszczające się włosy. Chciałabym wiedzieć czy ten szampon rzeczywiście może przedłużać świeżość? Czy będzie wysuszał? Czy może obciążać?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Skład krótki, wg mnie całkiem fajny.
Zawiera ekstrakt z melisy - który ma działanie kojące, gojące, spotyka się go również w produktach do tłustych włosów, więc jest szansa, że przedłuża świeżość
Ginko Biloba - zapewnia włosom także naturalną ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, przedłuża ponadto trwałość i świeżość koloru
Nie wygląda na obciążąjącą, nie ma silikonów i emolientów, chociaż wiadomo, wszystko zależy od indywidualnej podatności.
Ogólnie OK.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 15:28   #11
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Skład krótki, wg mnie całkiem fajny.
Zawiera ekstrakt z melisy - który ma działanie kojące, gojące, spotyka się go również w produktach do tłustych włosów, więc jest szansa, że przedłuża świeżość
Ginko Biloba - zapewnia włosom także naturalną ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, przedłuża ponadto trwałość i świeżość koloru
Nie wygląda na obciążąjącą, nie ma silikonów i emolientów, chociaż wiadomo, wszystko zależy od indywidualnej podatności.
Ogólnie OK.
Dziękuję serdecznie
i pozdrawiam ciepło
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 18:00   #12
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

to ja dodam cos od siebie. probowalam to rozszyfrowac, ale tak jak powiedziala lanessa, niektorych skladnikow po prostu nie ma.
Fitomed do wlosow jasnych z rumiankiem i platkami slonecznika szampon
Aqua, Herbs Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Lactic Acid, Fragrance, Phenoxyethanol, Methyldibromo-Glutaronitrile, Methylchloroisithiazolino ne

jest szansa, ze rozjasni wlosy i przy tym ich nie wysuszy?
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-11-28 o 19:03
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 18:12   #13
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dorzucę jeszcze pytanie: są stronki z których korzystacie gdy nie znacie jakiejś nazwy, inne niż wizaz chemia? I mowiące więcej o szkodliwych substancjach, niepowtrzebnych dodatkach (bo taniej) i innych? Chciałabym się dokształcić...
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 18:49   #14
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Dorzucę jeszcze pytanie: są stronki z których korzystacie gdy nie znacie jakiejś nazwy, inne niż wizaz chemia? I mowiące więcej o szkodliwych substancjach, niepowtrzebnych dodatkach (bo taniej) i innych? Chciałabym się dokształcić...
Ja znam takie ale wkleje dopiero jutro albo dzis wieczorem bo mam na drugim komuterze. Może Jolie wcześniej poratuje bo to stronki podane przez Nią

Estelle - bardzo przydatny wątek
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 18:54   #15
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
szampon Fitomed do wlosow jasnych z rumiankiem i platkami slonecznika:
Aqua, Herbs Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Lactic Acid, Fragrance, Phenoxyethanol, Methyldibromo-Glutaronitrile, Methylchloroisithiazolino ne

jest szansa, ze rozjasni wlosy i przy tym ich nie wysuszy?
Skład bardzo ładny, krótki, na przedzie ekstrakt ziołowy a dopiero potem detergenty- co więcej- łagodne (no może poza SLS ale on na końcu jest wymieniony). Nawilżał raczej nie będzie- ale za to zapewni łagodne mycie. Wysuszenia raczej bym się nie spodziewała.

Lanesso ode mnie kilka stronek:
http://sci-toys.com/ingredients/ingredients.html
http://mydlarnia-hebe.pl/sklep/artic...6bfbe5f717de68
http://www.cosmeticscop.com/learn/co...?id=6&letter=A
http://www.lavera.com.pl/s192-slownik.skladnikow.htm
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 19:43   #16
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

a moglby ktos 'zinterpretowac' sklad mojego szamponu gliss kur świetlisty blond:

składniki: aqua, sodium laureth sulfate, sodium cocoamphoacetate, cocamidopropyl betaine, peg-7, glyceryl cocoate, sodium chloride, glycol disterate, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, panthenol, tocopheryl acetate, dea pg-propyl, peg/ppg-18/21 dimethicone, guar hydroxypropyl trimonium chloride, laureth-4, benzophene-4, hydrogenated castor oil, glyceryl oleate, peg-120, methyl glucose dioleate, limonene, hexyl cinnamal, butylphenyl methyproponial, linalool, sodium salicylate, sodium benzonate, sorbic acid, cl 77891, cl 17200, cl 47005.


jestem kompletnie zielona jesli chodzi o te składy...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 20:06   #17
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Skład bardzo ładny, krótki, na przedzie ekstrakt ziołowy a dopiero potem detergenty- co więcej- łagodne (no może poza SLS ale on na końcu jest wymieniony). Nawilżał raczej nie będzie- ale za to zapewni łagodne mycie. Wysuszenia raczej bym się nie spodziewała.

Lanesso ode mnie kilka stronek:
http://sci-toys.com/ingredients/ingredients.html
http://mydlarnia-hebe.pl/sklep/artic...6bfbe5f717de68
http://www.cosmeticscop.com/learn/co...?id=6&letter=A
http://www.lavera.com.pl/s192-slownik.skladnikow.htm
Jej, jej, jej!
Super!

Dziekuję!
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 20:58   #18
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Jej, jej, jej!
Super!

Dziekuję!
nie ma za co

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
a moglby ktos 'zinterpretowac' sklad mojego szamponu gliss kur świetlisty blond:

składniki: aqua, sodium laureth sulfate, sodium cocoamphoacetate, cocamidopropyl betaine, peg-7, glyceryl cocoate, sodium chloride, glycol disterate, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, panthenol, tocopheryl acetate, dea pg-propyl, peg/ppg-18/21 dimethicone, guar hydroxypropyl trimonium chloride, laureth-4, benzophene-4, hydrogenated castor oil, glyceryl oleate, peg-120, methyl glucose dioleate, limonene, hexyl cinnamal, butylphenyl methyproponial, linalool, sodium salicylate, sodium benzonate, sorbic acid, cl 77891, cl 17200, cl 47005.


jestem kompletnie zielona jesli chodzi o te składy...
Prawdę powiedziawszy taki nijaki- ma proteiny (+) pantenol (+) witaminę E (+), cynamon (też na + chociaż może podrażniać) ale i całą masę napełniaczy, przez co substancje czynne się gubią w ich gąszczu- a co za tym idzie ich stężenie maleje. Myć będzie dobrze, jendak uważam, że lepiej znaleść coś prostszego w składzie (np. taki szamponik jaki wklejala blonndiee) i do tego nabyć treściwą odżywkę- bo szampon- bądź co bądź- trzyma się na głowie dość krótko
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 21:02   #19
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

nom, jak zużyje w połowie ten gliss kur to kupię coś naturalnego (może Barwa szampon rumiankowy?) .

Ale ten gliss kur swietnie działa na moje wlosy, są po umyciu miękkie . Co rzadko sie zdarza w przypadku innych szamponow
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 22:00   #20
LenaaaP
Raczkowanie
 
Avatar LenaaaP
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 119
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

To ja tez poproszę o rozszyfrowanie składu mojej nowo zakupionej dwufazowej maseczki Jak sie niektórzy domyślacie będę tu zaglądać często bo was molestuje tymi skaldami (jakkolwiek by to nie zabrzmiało)
Maseczka Hotstuff na ciepło
1: Aqua,Cetrimonium chloride, Cetyl alcochol, Wheatgerm oli, Prypyl parabens, Citric acid, Hydrolised protein, Colour-yellowno5 fragrence

2; Aqua, Polyethoxylated lanolin, Glycerine, Monoproplane glycol, Orange Oli, Clove oli, tea tree oli, Propyl parabens, Sorbitan monolaurate
__________________
*Jest we mnie puch anielskich skrzydeł, błoto z pod diabelskich kopyt*

Zapuszczam włosy
LenaaaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 22:43   #21
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LenaaaP Pokaż wiadomość
To ja tez poproszę o rozszyfrowanie składu mojej nowo zakupionej dwufazowej maseczki Jak sie niektórzy domyślacie będę tu zaglądać często bo was molestuje tymi skaldami (jakkolwiek by to nie zabrzmiało)
Maseczka Hotstuff na ciepło
1: Aqua,Cetrimonium chloride, Cetyl alcochol, Wheatgerm oli, Prypyl parabens, Citric acid, Hydrolised protein, Colour-yellowno5 fragrence

2; Aqua, Polyethoxylated lanolin, Glycerine, Monoproplane glycol, Orange Oli, Clove oli, tea tree oli, Propyl parabens, Sorbitan monolaurate
Hm, ciekawa maseczka o prostym składzie, dzięki niemu substancje odżywcze się nie "gubią"
W fazie pierwszej, cóż - konserwant na drugim miejscu :/ Cetyl alc. to emolient, wygładzacz i zmiękczacz, wheatgerm oil - jako składnik aktywny, obstawiam, że nawilża/zatrzymuje wilgoć we włosach, i hydrolizowane proteiny odpowiedzialne za regenerację i odżywienie włosa.

Faza druga - lanolina/związek lanolinowy [zmiękczenie], glicerynę [utrzymuje wilgoć], oraz olejki: pomarańczowy, z kończyny [?] i z drzewa herbacianego - dwa ostatnie mają działanie antyseptyczne.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 23:19   #22
LenaaaP
Raczkowanie
 
Avatar LenaaaP
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 119
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle wielkie dzięki)
__________________
*Jest we mnie puch anielskich skrzydeł, błoto z pod diabelskich kopyt*

Zapuszczam włosy
LenaaaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 00:11   #23
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LenaaaP Pokaż wiadomość
Estelle wielkie dzięki)
No problem, ile mogę, tyle pomogę
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 00:15   #24
nuvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 147
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Londa Professional ; londacare hair rebuilder, intensive mask jojoba&almond

sklad: aqua,stearyl alcohol,behentrimonium chloride,cetyl alcohol,bisaminopropyl dimethicone,isopropyl alcohol,benzyl alcohol,panthenol,phenoxy ethanol,parfum,methylpara ben,ppropylparaben,disodi um edta,simmondsia chinensis oil,butylphenyl methylpopional,hexyl cinnamal,benzyl salicylate,cyclomethicone ,linalool,cyclotetrasilox ane


juz kiedys zamieszczalam ten sklad na forum w innym watku ale nikt nie odpowiedzial,moze teraz sie uda
dobry pomysl Estelle
nuvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 01:56   #25
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Joanna, Z Apteczki Babuni, Odżywka wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania



Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole. (21.09.2007)

Nie wiem co myslec o tej odzywce czy wogle warto jej uzywac?
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 08:46   #26
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Joanna, Z Apteczki Babuni, Odżywka wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania



Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, cetrimonium chloride, isipropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castrol oil, polyquaternium-28, rosmarinus officinalis extract, equisetum arvense extract, propylene glycol, alcohol denat, panthenol, triethanolamine, parfum, hexyl cinnamal, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino le, methylisothiazolinole. (21.09.2007)

Nie wiem co myslec o tej odzywce czy wogle warto jej uzywac?
W składzie substancje wygładzające i nadające miękkość, utrzymujące wilgoć we włosach.
Z substancji czynnych rozmaryn - surowiec o działaniu tonizującym i wzmacniającym, nadaje włosom połysk, wzmacnia je oraz skrzyp, o którego wpływie na włosy już chyba mówić nie trzeba oraz panthenol, który również ma bardzo dobry wpływ na włosy.
Można się przyczepić do alk. denat, ale jest przy końcu składu - często stosuje się go, by zwiększyć penetrację składników aktywnych. Konserwanty tez na końcu składu - czyli tak jak być powinno. Całkiem niezły kosmetyk.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 10:54   #27
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Pomysł rewelacyjny, na zebranie wszystkiego w jednym miejscu


Myślę, Estelle, żebyś w pierwszym poście zebrała takie podstawowe informacje dla osób proszących o analizę (bo widziałam na biochemii, że czasami niezły bałagan się robił...) Z czasem, jak będzie już dużo analiz zrobimy spis zanalizowanych kosmetyków, ale na początek:

Moje propozycje to:

1. Zanim poprosisz o analizę, sprawdź czy dany kosmetyk nie był już zanalizowany
2. Zawsze podawaj dokładną nazwę kosmetyku i producenta (pogrubioną czcionką), jeśli to możliwe załącz zdjęcie.
3. Nie podbijaj postów z prośbą o analizę.

I mała prośba do dziewczyn analizujących składy
Bardzo fajnie biochemiczki robiły, że dane grupy składów (np. silikony, konserwanty, substancje aktywne itp.) w cytowanym poście zaznaczały na dany kolor (każda grupa innym kolorem) , pod spodem pisząc, co dana grupa oznacza i co robi, w ten sposób łatwiej "opatrzyć się" ze składnikami, ich nazwami i działaniem.

To tylko moja małe prośby i sugestie


__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 11:32   #28
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nuvi Pokaż wiadomość
Londa Professional ; londacare hair rebuilder, intensive mask jojoba&almond

sklad: aqua,stearyl alcohol,behentrimonium chloride,cetyl alcohol,bisaminopropyl dimethicone,isopropyl alcohol,benzyl alcohol,panthenol,phenoxy ethanol,parfum,methylpara ben,ppropylparaben,disodi um edta,simmondsia chinensis oil,butylphenyl methylpopional,hexyl cinnamal,benzyl salicylate,cyclomethicone ,linalool,cyclotetrasilox ane


juz kiedys zamieszczalam ten sklad na forum w innym watku ale nikt nie odpowiedzial,moze teraz sie uda
dobry pomysl Estelle
Stearyl alkohol oraz cetyl alkohol - zmiękczają, stearyl dodatkowo ma właściwości natłyszczające, behetrimonium chloride ma właściwości odżywcze/konserwujące,
Isopropyl alc. i benzyl alc. to standardowy rozpuszczalnik - wypełniacze, bez większego znaczenia dla włosów.
Bisaminopropyl dimethicone i cyclomethicone, cyclotetrasiloxane - silikony, wygładzają, nadają połysk, mają właściwości antystatyczne, wygładzają powierzchnię włosa
Panthenol, simmondsia chinensis oil (olej jojoba) - substancje aktywne/odżywcze.
Reszta - głównie konserwanty.

Podsumowując - szkoda, że substancje odżywcze są na końcu składu, bo to oznacza, że jest ich mało, olejku z jojoba jest nawet mniej niż konserwantu (phenoxyethanolu). Odżywka raczej będzie poprawiać wygląd włosa dzięki zawartości alkoholi -stearyl/cetyl i silikonów, z właściwościami czysto odżywczymi jest już słabiej.
I nie zawiera oleju z migdałów wbrew nazwie - w składzie jest tylko jojoba.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 18:47   #29
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
No to ja pierwsza! Uprzejmie proszę o analizę nowej odżywki ziołowej Kallos - Herbal balsam techno basic.

Skład:
aqua, propylen glicol, myristil alcohol, cetrimonum chloride, mica, titanium dioxid, tetrasodium EDTA, metylchloroisothiazolinon e, methylisothiazolinone, CI 42051, Ci 19140, citric acid, parfum, hexil cinnamal

Skład znalazłam gdzieś na Allegro, mam nadzieję, że jest prawidłowy

A to informacje o odżywce:
Herbal balm perłowa maseczka - Ziołowa maseczka do włosów o właściwości balsamu. Maseczka zawiera specjalną formułę która idealnie regeneruje włosy suche matowe i łamliwe. Maska ta przeznaczona jest do włosów które zostały zniszczone spalone wszelkiego typu zabiegami chemicznymi, regeneruje wszystkie włosy i nawet te najbardziej zniszczone i spalone. Maseczka ta pielęgnuje, zmiękcza, odżywia suche i łamliwe włosy. Po zastosowaniu maseczki włosy stają się jedwabiście gładkie i łatwe w rozczesywaniu. Włosy są dogłębnie nawilżone i zregenerowane po same końce.


Czy faktycznie będzie mieć takie właściwości? Szukam czegoś na włosy przesuszone farbowaniem, suszeniem i prostownicą.
ja mam tego kallosa - użyłam go dziś po raz pierwszy i włosy boskie

a czy ma on w składzie dużo sylikonów?
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 19:00   #30
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
ja mam tego kallosa - użyłam go dziś po raz pierwszy i włosy boskie

a czy ma on w składzie dużo sylikonów?
Nie ma silikonów- w sumie praktycznie nic tam nie ma- a już ziół w szczególności.

Edit: a tak w ogóle to jest cały wątek o silikonach, w pierwszym poście podałam najbardziej popularne z nich, dodałam też podział ze względu na zmywalność. Tak więc to czy ma silikony czy nie można zweryfikować samemu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.