Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-04-06, 11:42   #31
Yourthoughts
Przyczajenie
 
Avatar Yourthoughts
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Question Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Hej.
Mam okropnie suche, sianowate w³osy. Mo¿liwe, ¿e s± suche, bo u¿ywa³am suszarki o du¿ej temperaturze przez d³ugi czas. Ale teraz nie suszê ani nie prostujê i tak od jakich¶ 8 miesiêcy, mo¿e d³u¿ej. U¿ywam teraz szamponu z l'oreala tego elseve total repair do w³osów zniszczonych.
Wcze¶niej u¿ywa³am z tej samej linii z l'oreala "upiêkszaj±cego" i wyg³adzaj±cego(kupi³am u fryzjera), ale z tego zrezygnowa³am, bo w³osy szybko siê przet³uszcza³y. U¿ywa³am od¿ywek z Joanny, swego czasu zale¿a³o mi, ¿eby od¿ywki by³y jak najbardziej naturalne i bez silikonów, ale niestety nie dawa³y ¿adnych efektów. Potem u¿ywa³am od¿ywki z Gliss kur, robi³am maseczki z jajek z oliw± z oliwek. Teraz u¿ywam maski z wyci±giem z ³o¿ysk ro¶linnych, po ka¿dym umyciu i nie zmywam jej. Czasem u¿ywam te¿ kremów nawil¿aj±cych.Myjê w³osy codziennie. U¿ywam te¿ biosilku... teraz ¿a³ujê, bo po przejrzeniu w±tków doczyta³am, ¿e wysusza, to prawda? + u¿ywanie ¿adnej od¿ywki mnie nie usatysfakcjonowa³o. Nic nie pomog³o za bardzo. Jedyna rzecz, która mi siê w nich podoba, to to, ¿e s± gêste i do¶æ d³ugie. Moje w³osy mo¿e nie wygl±daj± a¿ tak beznadziejnie jak na pocz±tku, ale wci±¿ siê pusz± i s± okropnie suche.
POMOCY
Co powinnam jeszcze robiæ? Co polecacie? Mo¿e jakie¶ od¿ywki konkretnie?

Edytowane przez Yourthoughts
Czas edycji: 2012-04-06 o 12:14
Yourthoughts jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-06, 12:00   #32
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Spróbowaæ olejowania
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364

Ale wtedy znowu odstawiæ silikony i sls najlepiej.
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-06, 12:03   #33
Yourthoughts
Przyczajenie
 
Avatar Yourthoughts
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Próbowa³am ! olejowa³am olejem kokosowym... nie pomog³o.
Yourthoughts jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-06, 12:25   #34
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zag³êbie:)
Wiadomo¶ci: 16 194
GG do the rock
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Cytat:
Napisane przez Yourthoughts Poka¿ wiadomo¶æ
Próbowa³am ! olejowa³am olejem kokosowym... nie pomog³o.
Zapraszam do w±tku 'walko z zdrowe i piêkne w³osy'
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post33379267
A na nawil¿enie polecam miód, aloes, dpantenol
__________________
Bo to JA jestem najwa¿niejsza ! ! !

regenerujê w³osy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-06, 13:08   #35
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 030
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

mi na suche wlosy pomaga plukanka z octu. 2 ³yzki stolowe octu i pol litra gor±cej wody. Dolaæ do tego trochê zimnej i po umyciu wlosow i sp³ykaniu woda, sp³ukaæ jeszcze raz t± p³ukank±. Tylko potem ju¿ nie sp³ukiwac wod±. Wbrew pozorom, w³osy nie smierdza, a wrêcz przeciwnie, bo ju¿ po chwili zapach octu paruje.
karolkao89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-06, 17:07   #36
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 1 059
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Cytat:
Napisane przez Yourthoughts Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Mam okropnie suche, sianowate w³osy. Mo¿liwe, ¿e s± suche, bo u¿ywa³am suszarki o du¿ej temperaturze przez d³ugi czas. Ale teraz nie suszê ani nie prostujê i tak od jakich¶ 8 miesiêcy, mo¿e d³u¿ej. U¿ywam teraz szamponu z l'oreala tego elseve total repair do w³osów zniszczonych.
Wcze¶niej u¿ywa³am z tej samej linii z l'oreala "upiêkszaj±cego" i wyg³adzaj±cego(kupi³am u fryzjera), ale z tego zrezygnowa³am, bo w³osy szybko siê przet³uszcza³y. U¿ywa³am od¿ywek z Joanny, swego czasu zale¿a³o mi, ¿eby od¿ywki by³y jak najbardziej naturalne i bez silikonów, ale niestety nie dawa³y ¿adnych efektów. Potem u¿ywa³am od¿ywki z Gliss kur, robi³am maseczki z jajek z oliw± z oliwek. Teraz u¿ywam maski z wyci±giem z ³o¿ysk ro¶linnych, po ka¿dym umyciu i nie zmywam jej. Czasem u¿ywam te¿ kremów nawil¿aj±cych.Myjê w³osy codziennie. U¿ywam te¿ biosilku... teraz ¿a³ujê, bo po przejrzeniu w±tków doczyta³am, ¿e wysusza, to prawda? + u¿ywanie ¿adnej od¿ywki mnie nie usatysfakcjonowa³o. Nic nie pomog³o za bardzo. Jedyna rzecz, która mi siê w nich podoba, to to, ¿e s± gêste i do¶æ d³ugie. Moje w³osy mo¿e nie wygl±daj± a¿ tak beznadziejnie jak na pocz±tku, ale wci±¿ siê pusz± i s± okropnie suche.
POMOCY
Co powinnam jeszcze robiæ? Co polecacie? Mo¿e jakie¶ od¿ywki konkretnie?

tak biosilk wysusza!! nie u¿ywaj go bo ma alkohol w sk³adzie.
Podciêcie parê cm tez mo¿e pomóc.

Nie jeste¶ przypadkiem krêconow³osa? z regó³y takie w³osy maj± podobne problemy do Twoich

ostawienie silikonów mog³o nie pomóc, je¶li winowajc± móg³byæ szamon z Sodium Laureth Sulfate który zadzia³a³ `zabójczo`.. spróbuj myæ od¿ywk± z prostym sk³adem lub delikatnym szamponem typu hipp lub BD. mo¿esz te¿ do od¿ywek dodawaæ hydrolizant keratyny ;lub d panthenol
kicia069 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-06, 17:38   #37
Yourthoughts
Przyczajenie
 
Avatar Yourthoughts
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Cytat:
Napisane przez kicia069 Poka¿ wiadomo¶æ
tak biosilk wysusza!! nie u¿ywaj go bo ma alkohol w sk³adzie.
Podciêcie parê cm tez mo¿e pomóc.

Nie jeste¶ przypadkiem krêconow³osa? z regó³y takie w³osy maj± podobne problemy do Twoich
Mam czasem falowane w³osy, czasem do¶æ proste, jednym s³owem takie do uk³adania, ale nie s± krêcone. Podciê³am, koñcówki przez chwile wygl±da³y lepiej, ale teraz znowu jest beznadzieja.
Yourthoughts jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 21:08   #38
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Suche w³osy, co mo¿na jeszcze zrobiæ?

Cytat:
Napisane przez Yourthoughts Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Mam okropnie suche, sianowate w³osy. Mo¿liwe, ¿e s± suche, bo u¿ywa³am suszarki o du¿ej temperaturze przez d³ugi czas. Ale teraz nie suszê ani nie prostujê i tak od jakich¶ 8 miesiêcy, mo¿e d³u¿ej. U¿ywam teraz szamponu z l'oreala tego elseve total repair do w³osów zniszczonych.
Wcze¶niej u¿ywa³am z tej samej linii z l'oreala "upiêkszaj±cego" i wyg³adzaj±cego(kupi³am u fryzjera), ale z tego zrezygnowa³am, bo w³osy szybko siê przet³uszcza³y. U¿ywa³am od¿ywek z Joanny, swego czasu zale¿a³o mi, ¿eby od¿ywki by³y jak najbardziej naturalne i bez silikonów, ale niestety nie dawa³y ¿adnych efektów. Potem u¿ywa³am od¿ywki z Gliss kur, robi³am maseczki z jajek z oliw± z oliwek. Teraz u¿ywam maski z wyci±giem z ³o¿ysk ro¶linnych, po ka¿dym umyciu i nie zmywam jej. Czasem u¿ywam te¿ kremów nawil¿aj±cych.Myjê w³osy codziennie. U¿ywam te¿ biosilku... teraz ¿a³ujê, bo po przejrzeniu w±tków doczyta³am, ¿e wysusza, to prawda? + u¿ywanie ¿adnej od¿ywki mnie nie usatysfakcjonowa³o. Nic nie pomog³o za bardzo. Jedyna rzecz, która mi siê w nich podoba, to to, ¿e s± gêste i do¶æ d³ugie. Moje w³osy mo¿e nie wygl±daj± a¿ tak beznadziejnie jak na pocz±tku, ale wci±¿ siê pusz± i s± okropnie suche.
POMOCY
Co powinnam jeszcze robiæ? Co polecacie? Mo¿e jakie¶ od¿ywki konkretnie?
Zacznij od przeczytania pigu³ki nt. pielêgnacji i w±tku o suchych w³osach.

Nikt nie wska¿e Ci gotowych rozwi±zañ, bo kazde w³osy s± inne. Poczytaj, wybierz odpowiedni wg Ciebie sposób pielêgnacji i testuj, bo tylko przez testowanie dowiesz siê, co jest dla Twoich w³osów najlepsze.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-04, 02:21   #39
ponadkiloo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 1
suche 'sklejone' w³osy ogólny problem.

Dzieñ dobry , w ogóle zacznê od tego ¿e jest tu mój pierwszy post , i od razu napiszê ¿e jestem ch³opakiem ¿eby nie by³o , i potrzebujê pomocy , a widzê ¿e te forum jest ci±gle aktywne to postanowi³em tu napisaæ o swoim problemie , mo¿e kto¶ mi pomo¿e

Wiêc zacznê od tego ¿e mam 17 lat , i jestem ch³opakiem. Problem z w³osami mam taki ¿e po umyciu w³osy gdy mi wyschn± staj± siê jakie¶ hmm jak by ' suche ' takie nie przyjemne bardzo w dotyku , jak by sztywne , sklejone tak jak by to by³ jeden wielki w³os , nawet nie da siê ich w jaki¶ sposób u³o¿yæ . Kiedy¶ by³y normalne , problem siê zacz±³ po tym jak zacz±³em je czê¶ciej myæ gdy zacz±³em u¿ywaæ ¿elu / gumy. Od 2-3 miesiêcy nie u¿ywam ju¿ tego i w³osy myjê codziennie i codziennie jest to samo , jak chcê gdzie¶ wyj¶æ to nawet nie mam co z nimi zrobiæ i jest problem. w³osy mam krótkie.
Ale jak jest tak ¿e umyjê wieczorem , i rano gdy jak sp³uczê sam± wod± i próbujê jako¶ u³o¿yæ to s± ca³kiem inne jak wyschn± , a nie takie jak po umyciu szamponem. Stosowa³em wiele szamponów i po ka¿dym mam to samo. Czyta³em ¿e jak siê je myje, to jak s± umyte to powinny byæ hm ' ¶liskie ' w dotyku , jak s± mokre , jak siê myje a moje jak myjê i tak patrzê to nie s± ¶liskie tylko jak by hmm.. jak próbujê je z³apaæ i tak poci±gn±æ to nie mogê bo tak jak by siê 'klei³y' mi do rêkii.

Mo¿e jest kto¶ mi w stanie pomóc, mo¿e co¶ ¼le robiê ? mo¿e potrzeba wiêcej informacji to postaram siê napisaæ o tym wiêceej.
ponadkiloo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-04, 10:17   #40
Inspire
Ku¼nia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 30 455
Dot.: suche 'sklejone' w³osy ogólny problem.

Moze na pocz±tek pochwal siê czego u¿ywasz do w³osów.
__________________
Recenzujê w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-05, 12:57   #41
CRO6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Suche, zniszczone, nie uk³adaj±ce siê w³osy

Witam ponownie, po d³u¿szej przerwie.
Otó¿ ostatnio pisa³em w grudniu o moich fantastycznie brzydkich w³osach i sytuacja siê nie zmieni³a. Próbowa³em od¿ywek, specjalnych szamponów, czego tam jeszcze, a w³osy jak by³y brzydkie i jak nie chcia³y siê uk³adaæ, tak siê nie uk³adaj± - stwierdzi³em, ¿e mam do¶æ. Obcinam je na krótko za ka¿dym razem, ale musia³bym do fryzjera co tydzieñ chyba chodziæ, bo dobrze to w³osy wygl±daj± jak s± w miarê krótkie, potem zaczynaj± rosn±æ i nie da siê ich nawet u³o¿yæ. Próbowa³em uk³adaæ tylko przód na ¿ele/gumy/lakiery/woski/inne cuda techniki, ale wygl±da³o brzydko, w³osy by³y w tym suche, posklejane i ogólnie.. brzydkie. Potem próbowa³em irokeza. Wygl±da³o nawet, nawet, ale w³osy z przodu by³y pozakrêcane, irokez by³ krzywy, bo w³osy siê krêci³y i nie sz³o go nawet porz±dnie zrobiæ. Zabawna sprawa, nie?
Ale ostatnio po prostu znów dosta³em nerwicy natrêctw. Otó¿, jak cywilizowany cz³owiek chcia³em wyj¶æ ze znajomymi. A, ¿e jak na cywilizowanego cz³owieka przysta³o - wygl±daæ jako¶ musia³em, to postanowi³em jak zwykle u³o¿yæ sobie w³osy. No i oczywi¶cie, to co zwykle. Nó¿, kombinerki, m³otek i mo¿na przyst±piæ do pracy. Ale oczywi¶cie.. w³osy na boku g³owy podkrêcaj± siê niemi³osiernie, s± jako¶ takie.. kurde, no - brzydkie i ogólnie nie fajne.. Próbowa³em wszystkiego.. uk³adaæ je jako¶ normalnie, cokolwiek - ale nic. A jak opuszcza³em na dó³, to siê strasznie podkrêca³y (zreszt±, jak uk³ada³em to te¿, ale szczegó³) i znów brzydko.
Nie mam ju¿ pomys³u co robiæ, mam do¶æ kompleksów przez swoje cholerne w³osy. True story.
Dlatego, potrzebujê jakiejkolwiek rady - jak± fryzurê, co zrobiæ, ¿eby siê uk³ada³y. Ale z góry zak³adam, ¿e ¿adne od¿ywki, czy specjalne szampony i inne tego typu, mnie nie interesuj±. Porad¼cie cokolwiek, bo mam normalnie do¶æ.
Liczê na odzew, ave.
CRO6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 16:47   #42
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 813
Dot.: Suche, zniszczone, nie uk³adaj±ce siê w³osy

Cytat:
Napisane przez CRO6 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam ponownie, po d³u¿szej przerwie.
Otó¿ ostatnio pisa³em w grudniu o moich fantastycznie brzydkich w³osach i sytuacja siê nie zmieni³a. Próbowa³em od¿ywek, specjalnych szamponów, czego tam jeszcze, a w³osy jak by³y brzydkie i jak nie chcia³y siê uk³adaæ, tak siê nie uk³adaj± - stwierdzi³em, ¿e mam do¶æ. Obcinam je na krótko za ka¿dym razem, ale musia³bym do fryzjera co tydzieñ chyba chodziæ, bo dobrze to w³osy wygl±daj± jak s± w miarê krótkie, potem zaczynaj± rosn±æ i nie da siê ich nawet u³o¿yæ. Próbowa³em uk³adaæ tylko przód na ¿ele/gumy/lakiery/woski/inne cuda techniki, ale wygl±da³o brzydko, w³osy by³y w tym suche, posklejane i ogólnie.. brzydkie. Potem próbowa³em irokeza. Wygl±da³o nawet, nawet, ale w³osy z przodu by³y pozakrêcane, irokez by³ krzywy, bo w³osy siê krêci³y i nie sz³o go nawet porz±dnie zrobiæ. Zabawna sprawa, nie?
Ale ostatnio po prostu znów dosta³em nerwicy natrêctw. Otó¿, jak cywilizowany cz³owiek chcia³em wyj¶æ ze znajomymi. A, ¿e jak na cywilizowanego cz³owieka przysta³o - wygl±daæ jako¶ musia³em, to postanowi³em jak zwykle u³o¿yæ sobie w³osy. No i oczywi¶cie, to co zwykle. Nó¿, kombinerki, m³otek i mo¿na przyst±piæ do pracy. Ale oczywi¶cie.. w³osy na boku g³owy podkrêcaj± siê niemi³osiernie, s± jako¶ takie.. kurde, no - brzydkie i ogólnie nie fajne.. Próbowa³em wszystkiego.. uk³adaæ je jako¶ normalnie, cokolwiek - ale nic. A jak opuszcza³em na dó³, to siê strasznie podkrêca³y (zreszt±, jak uk³ada³em to te¿, ale szczegó³) i znów brzydko.
Nie mam ju¿ pomys³u co robiæ, mam do¶æ kompleksów przez swoje cholerne w³osy. True story.
Dlatego, potrzebujê jakiejkolwiek rady - jak± fryzurê, co zrobiæ, ¿eby siê uk³ada³y. Ale z góry zak³adam, ¿e ¿adne od¿ywki, czy specjalne szampony i inne tego typu, mnie nie interesuj±. Porad¼cie cokolwiek, bo mam normalnie do¶æ.
Liczê na odzew, ave.
Ogól siê na ³yso.
Denaris jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 16:26   #43
sskyler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1
Exclamation Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cze¶c
Mam du¿y problem od lat walczê z suchymi w³osami . Stosowa³am ro¿ne kosmetyki , ale to nic nie da³o ;( Na dodatek w dotyku s± niczym siano i wypadaja . Bojê siê ze jezeli dalej tak bedzie to majac lat 20 nie bede na glowei miec ani jednego wlosa . Myslalam o scieciu tak z 10-15cm moze to by pomog³o ? Ale nie chce zeby do tego doszlo bo przeciêtnie wlosy rosna 12 cm na rok , a mi 5 to max nawet nie ;/ krusza siê i tyle w temacie . Pomo¿cie !!!!
Wiem ¿e uzywajac prostownicy robie zle , ale ,am wyjatkowo niesforne wlosy , sa krecone i nie potrafie ich ulozyc dopiero gdy wyprostuje wtedy moge cos zrobic + farba ,zaluje ze zaczelam ale to za pozno
sskyler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 17:01   #44
Kinga_Jana
Raczkowanie
 
Avatar Kinga_Jana
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 124
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Dopóki bêdziesz katowaæ w³osy prostownic± - nic na d³u¿sz± metê nie pomo¿e. Ja nie prostuje ju¿ ponad rok i jest o niebo lepiej, ale sama pamiêtam jak mi w³osy lecia³y (zostawia³am je dos³ownie wszêdzie). Radzê podci±æ te najbardziej zniszczone w³osy, odstawiæ prostownicê, zapoznaæ siê z w±tkiem pielêgnacyjnym i powalczyæ trochê o swoje w³osy .
Jakich farb u¿ywasz?
__________________
;**


Wszyscy jeste¶my architektami losu. Wiêc nie patrz ¿a³o¶nie w przesz³o¶æ. To ju¿ nie wróci.
Kinga_Jana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 17:13   #45
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomo¶ci: 350
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Ja bym ¶ciê³a nawet i 15 cm tych zniszczonych w³osów i obowi±zkowo odstaw prostownice. Je¶li odpowiednio zadbasz o swoje krêcio³ki zobaczysz, ¿e urosn± i za odpowiedni± pielêgnacjê odwdziêcz± siê. Odwied¼ w±tek o pielêgnacji w³osów krêconych- to istna kopalnia wiedzy
nielegalna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 17:39   #46
Soulfly
Rozeznanie
 
Avatar Soulfly
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 622
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

no niestety musisz je ¶ci±æ bo zniszczonych w³osów nie odbudujesz...odstaw suszarke i prostownice mo¿e jakie¶ suplementy, ¿eby szybciej ros³y?
__________________

Take me to the magic of the moment...





Soulfly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 19:03   #47
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zag³êbie:)
Wiadomo¶ci: 16 194
GG do the rock
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

A ja bym zajrza³a do choæ jednego z kilkunastu w±tków dotycz±cych pielêgnacji ró¿nych rodzajów w³osów
__________________
Bo to JA jestem najwa¿niejsza ! ! !

regenerujê w³osy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 21:45   #48
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 531
GG do VMK
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Znam ten ból.... Ja na szczê¶cie powoli wychodzê na prost± z w³osami, jeszcze du¿o czasu minie nim je zregenerujê, ale ju¿ s± o niebo lepsze.

Powiem tak... Oleje, oleje i jeszcze raz oleje
Do tego Biowax i po¿egnaæ siê ze wszystkimi lakierami, piankami i ¿elami, które dodatkowo wysuszaj± w³osy.
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 22:55   #49
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 6 407
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez sskyler Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶c
Mam du¿y problem od lat walczê z suchymi w³osami . Stosowa³am ro¿ne kosmetyki , ale to nic nie da³o ;( Na dodatek w dotyku s± niczym siano i wypadaja . Bojê siê ze jezeli dalej tak bedzie to majac lat 20 nie bede na glowei miec ani jednego wlosa . Myslalam o scieciu tak z 10-15cm moze to by pomog³o ? Ale nie chce zeby do tego doszlo bo przeciêtnie wlosy rosna 12 cm na rok , a mi 5 to max nawet nie ;/ krusza siê i tyle w temacie . Pomo¿cie !!!!
Wiem ¿e uzywajac prostownicy robie zle , ale ,am wyjatkowo niesforne wlosy , sa krecone i nie potrafie ich ulozyc dopiero gdy wyprostuje wtedy moge cos zrobic + farba ,zaluje ze zaczelam ale to za pozno
Mia³am dok³adnie to samo co Ty. W³osy krêcone, pusz±ce siê, zniszczone i katowane prostownica. Powiedzia³am sobie w koñcu "do¶æ" i odstawi³am prostownicê. Pierwsze miesi±ce by³y koszmarem- czu³am siê jak strach na wróble. Z czasem zaczê³am bardziej dbaæ, obcinaæ regularnie koñcówki, powoli wkrêcam siê w oleje itd. Wniosek jest jeden: albo odstawisz prostownicê i przemêczysz pierwsze miesi±ce, albo dalej bêdzie tak jak jest.
__________________
Blogujê

LunatyczkaBB jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 23:18   #50
kubi4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: radom
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

to prawda musisz przestaæ prostowaæ i paliæ prostownic±.Ja te¿ mia³am bardzo wysuszone w³osy, wziê³am siê za nie, co prawda nieu¿ywa³am prostownicy, ale farbowa³am i suszê codziennie.Jest taki co¶ jak olej kokosowy mo¿na kupiæ w sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci±,smarujesz wieczorem ca³e w³osy i k³adziesz siê spaæ z tym na wlosach, rano myjesz i tak dwa razy w tygodniu. Druga cudowna rzecz to eliksir kerastase - trochê drogi ale bardzo wydajny, czyni cuda.W tej chwili dostajê du¿o komplementów na temat moich wlosów moja fryzjerka bardzo jest zaskoczona ich stanem. Polecam
kubi4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-30, 23:40   #51
msd16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 119
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Na pocz±tku czerwca dosz³am do podobnego wniosku jak Ty. Równie¿ w³osy mi nie ros³y, bo po prostu kruszy³y siê na ca³ej dlugo¶ci. Prze³ama³am siê i odstawi³am prostownicê. Nie prostuje ju¿ prawie miesi±c i ju¿ widzê du¿± poprawê! W³osy staj± siê coraz mocniejsze, a z czasem i ja przyzwyczajam siê do 'nowego' wygl±du.

Na pocz±tku nie musisz ca³kowicie rezygnowaæ z prostownicy. Mo¿esz prostowaæ raz czy dwa w tyg. a w pozostale dni zwi±zaæ w³osy. Od samego ograniczenia prostownicy kondycja powinna siê trochê poprawiæ.

Polecam zapoznanie siê z w±tkiem o olejowaniu w³osów. Na pierwszej stronie zawarte s± wszystkie 'podstawowe' informacjê.

Edytowane przez msd16
Czas edycji: 2012-06-30 o 23:45
msd16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-01, 12:57   #52
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomo¶ci: 599
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

jako profesjonalistka w tym temacie powiem tak:sciac w³osy! Bo niestety nic ich nie uratuje.
wiem, ciezko jest sciac te 10 cm.. ale inaczej twoje wlosy beda ciagle sie niszczyly. Kiedy je zetniesz odrzuc w kat prostownice. Ona jest wrogiem numer jeden dla wlosow. Odpowiednie odzywki i problem powinien ustapic, no i reguralne podcinanie.
Mialam ten sam problem. I ludzilam sie ze magiczne maski sprawia cud, a moje wlosy nagle stana sie zdrowe. Nic z tego. Obcielam zniszczone wlosy, pozbylam sie cm, mam krotsze wlosy , ale sa zdrowsze i ladniejsze. przede wszystkim rosna. Bo przedtem to co uroslo nie bylo zauwazalne, bo koncowki sie kruszyly.
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-03, 10:49   #53
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 214
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Suszarkê i prostownicê schowaj na dno szuflady,podcinaj czê¶ciej koñcówki w³osów.Próbuj myæ albo w delikatnym szamponie,albo ¿ó³tkiem. Jeszcze mo¿esz kupiæ w aptece kosmetyczn± naftê i stosowaæ wg przepisu.
nowa_wizazystka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-03, 17:04   #54
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 327
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Poka¿ wiadomo¶æ
Suszarkê i prostownicê schowaj na dno szuflady,podcinaj czê¶ciej koñcówki w³osów.Próbuj myæ albo w delikatnym szamponie,albo ¿ó³tkiem. Jeszcze mo¿esz kupiæ w aptece kosmetyczn± naftê i stosowaæ wg przepisu.
Nafta kosmetyczna wysusza w³osy. To nie jest dobry specyfik dla kogo¶, kto ma ju¿ suche siano ani dla kogo¶, komu w³osy wypadaj±, bo nafta mo¿e jeszcze ten stan pogorszyæ.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-03, 22:41   #55
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 393
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Prostownica to z³o! Zniszczy³a mi moje w³osy jak by³am w gimnazjum, 3 lata namiêtnego prostowania i 1 liceum to istna makabra! Teraz walczê o zdrowe w³osy po tym. Te¿ nie wyobra¿a³am sobie wyj¶cia z domu bez prostownicy a teraz to robiê i mam to g³êboko jak wygl±daj±, wa¿ne ¿e nie katujê ich prostownic± a niedawno nawet jako tako wygl±daj± wiêc jestem happy a Ty obetnij trochê zniszczonych w³osków, kup jak±¶ wcierkê np jantar, zacznij pic dro¿d¿ê, olejuj je a bêd± ³adne wygl±da³y
__________________
Zapraszam na mój kana³ na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero pocz±tek, je¶li Ci siê spodoba zostaw ³apkê w górê i daj suba

Katrinnnn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-20, 15:24   #56
vivien03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez sskyler Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶c
Mam du¿y problem od lat walczê z suchymi w³osami . Stosowa³am ro¿ne kosmetyki , ale to nic nie da³o ;( Na dodatek w dotyku s± niczym siano i wypadaja . Bojê siê ze jezeli dalej tak bedzie to majac lat 20 nie bede na glowei miec ani jednego wlosa . Myslalam o scieciu tak z 10-15cm moze to by pomog³o ? Ale nie chce zeby do tego doszlo bo przeciêtnie wlosy rosna 12 cm na rok , a mi 5 to max nawet nie ;/ krusza siê i tyle w temacie . Pomo¿cie !!!!
Wiem ¿e uzywajac prostownicy robie zle , ale ,am wyjatkowo niesforne wlosy , sa krecone i nie potrafie ich ulozyc dopiero gdy wyprostuje wtedy moge cos zrobic + farba ,zaluje ze zaczelam ale to za pozno

Witaj! Jesli moge dosc doradzic to znam dobry sposob ale napewno wielu dziewczyna znamy. maseczka z rycyny nafta kosmetycznej i odzywki! jakies pol roku temu bardzo zniszczylam swoje biedne wlosy, kiedys grube dlugie geste dzis cienkie lamiace sie... no coz. szukam wsztskich sposobow stosowalam co popadnie. ale troche amm juz za soba i moge ci doradzic plukanie wlosow po myciu woda z octem lub cytryna, mgielke wzmacniajaca radical farmona pomaga na wypadaniE! i owa maseczke ja stosuje 3 lyznki nafty lyzka olejku rycynowego 3 lyzki jakiejkolwiek odzywki w tej chwila mam joanna naturia cytyna i miod. wszystko dokladnie mieszam nakladam na wilgotne wlosy i tzrymam pod foliowka i recznikiem ok godz splukuje i delikatnie myje efekt bardzo dobry juz po 2 uzycia wlosy byly miekkie i lsniace oczywiscie nie mozna sie spodziewac powalajacego efektu ale lepiej zapobiegac nic leczyc
vivien03 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-20, 23:18   #57
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 327
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez vivien03 Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj! Jesli moge dosc doradzic to znam dobry sposob ale napewno wielu dziewczyna znamy. maseczka z rycyny nafta kosmetycznej i odzywki! jakies pol roku temu bardzo zniszczylam swoje biedne wlosy, kiedys grube dlugie geste dzis cienkie lamiace sie... no coz. szukam wsztskich sposobow stosowalam co popadnie. ale troche amm juz za soba i moge ci doradzic plukanie wlosow po myciu woda z octem lub cytryna, mgielke wzmacniajaca radical farmona pomaga na wypadaniE! i owa maseczke ja stosuje 3 lyznki nafty lyzka olejku rycynowego 3 lyzki jakiejkolwiek odzywki w tej chwila mam joanna naturia cytyna i miod. wszystko dokladnie mieszam nakladam na wilgotne wlosy i tzrymam pod foliowka i recznikiem ok godz splukuje i delikatnie myje efekt bardzo dobry juz po 2 uzycia wlosy byly miekkie i lsniace oczywiscie nie mozna sie spodziewac powalajacego efektu ale lepiej zapobiegac nic leczyc
Wszystkie wymienione przez Ciebie specyfiki mog± dodatkowo wysuszyæ w³osy. Nafta, rycyna, cytryna, zió³ka i alkohol w Radicalu - to nie jest zbyt dobre po³±czenie. Suche w³osy siê nawil¿a, a nie dodatkowo przesusza. Tak jak piszesz, to s± specyfiki do zapobiegania, czyli dla osób, które maj± stosunkowo zdrowe w³osy, a autorka w±tku walcz±c z lokami prostownic± raczej nie ma zdrowych w³osów, tylko jak pisze, kruszace siê i wysuszone.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-25, 13:59   #58
sunny38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: suche 'sklejone' w³osy ogólny problem.

ogranicz stylizacjê w³osów -moze zbytnio je przeci±¿asz, wysuszasz i niszczysz nadmiern± ilo¶ci± ¿elu i gumy?
sunny38 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-18, 22:57   #59
_dashuri_
Raczkowanie
 
Avatar _dashuri_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 39
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Ja te¿ mam strasznie zniszczone, suche, okropnie pusz±ce siê i wypadaj±ce w du¿ych ilo¶ciach w³osy, z tym ¿e nigdy ich nie farbowa³am, nie prostujê ich, suszê tylko raz w tygodniu (po basenie), a rozczesujê je szczotk± z naturalnego w³osia i nie szarpiê... I nie mam pojêcia od czego s± takie okropne... Ostatnio zaczê³am je olejowaæ (na razie nie widzê zbyt du¿ych efektów, ale mam nadziejê ¿e na d³u¿sz± metê to mi pomo¿e).
_dashuri_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-18, 23:08   #60
Ciamciarmcia
Przyczajenie
 
Avatar Ciamciarmcia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Je¶li chcesz poprawiæ kondycjê swoich w³osów zrezygnuj z prostowania, suszenia itp. Natychmiast! Wiem, ¿e wydaje siê to niemo¿liwe osobie, która robi to ci±gle, ale to kwestia przyzwyczajenia. Sama przesz³am podobn± metamorfozê. Jeszcze 2 miesiace temu nie wyobra¿a³am sobie dnia bez umycia i wysuszenia w³osów, bo uwa¿a³am, ¿e lepiej siê uk³adaj± i wygl±daj±. Bzdura. Trzeba w³osy przzywczaiæ do nowych nawyków. Trochê pó¼no zm±drza³am dlatego dzi¶ mam do¶æ zniszczone i wypadaj±ce w³osy. Ale gdy zaczniemy je mniej mêczyæ ciep³em suszarek i prostownic nie bêd± ju¿ takim suchym sianem. Do tego polecam szampon pokrzywowy Ziaja, który wyg³adza w³osy. Ju¿ podczas mycia czuæ to cudowne uczucie. Super! Na wypadaj±ce w³osy polecam masczkê z olejku rycynowego i jajek. Mo¿a go kupiæ w aptece za ok 5-6 z³. Przepis mo¿na znale¶æ w internecie. I pamiêtaj pierwszy krok - od³ó¿ prostownicê! To bardzo wa¿ne
Pozdrawiam
Ciamciarmcia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 14:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.