Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-04, 11:40   #31
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Hej, efekt po prostowaniu jest niesamowity, czy mogłabyś napisać o tym prostowaniu i hormonach nieco więcej? (może być PW).
Mam ten sam problem od kilku lat, wierzchnia warstwa włosów jakby rosła już zmechacona i sucha. Włosy pod spodem są gładkie, sprężyste i falowane, a te na górze suche jak siano i nie zachowują skrętu. Nie używam prostownicy, nie rozjaśniam, nie myję codziennie i nie wiem, skąd to wszystko.
Generalnie działanie hormonów często jest widoczne właśnie na górze głowy (dlatego także łysienie następuje właśnie tam, albo w zakolach albo na
Cytat stąd KLIK
Pacjenci często pytają, jakie hormony są odpowiedzialne za wypadanie włosów. Warto wiedzieć, że największy wpływ na mieszki włosowe mają androgeny (hormony androgenne), czyli hormony męskie. Dihydrotestosteron (DHT), będący najaktywniejszą formą testosteronu, powstaje w wyniku przemiany testosteronu pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy.
U kobiet proces ten jest zapoczątkowany z hormonów nadnercza, ale finalnie także prowadzi do uwolnienia DHT. Podwyższone stężenie DHT redukuje wielkość mieszka włosowego, wprowadzając go w ostatnią fazę cyklu – telogenową. Zwiększone stężenie DHT powoduje zatem najczęściej występujący typ łysienia – androgenowe.

Tu o włosach dysplastycznych i dystroficznych KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 20:25   #32
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Generalnie działanie hormonów często jest widoczne właśnie na górze głowy (dlatego także łysienie następuje właśnie tam, albo w zakolach albo na
Cytat stąd KLIK
Pacjenci często pytają, jakie hormony są odpowiedzialne za wypadanie włosów. Warto wiedzieć, że największy wpływ na mieszki włosowe mają androgeny (hormony androgenne), czyli hormony męskie. Dihydrotestosteron (DHT), będący najaktywniejszą formą testosteronu, powstaje w wyniku przemiany testosteronu pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy.
U kobiet proces ten jest zapoczątkowany z hormonów nadnercza, ale finalnie także prowadzi do uwolnienia DHT. Podwyższone stężenie DHT redukuje wielkość mieszka włosowego, wprowadzając go w ostatnią fazę cyklu – telogenową. Zwiększone stężenie DHT powoduje zatem najczęściej występujący typ łysienia – androgenowe.

Tu o włosach dysplastycznych i dystroficznych KLIK.
Dzięki, bardzo ciekawe.

Myślę, że niewiele lekarzy to wie, niewielu się tym interesuje i w ogóle wpadłoby na podejście w ten sposób do tematu. Moja teściowa by potwierdziła powyższą tezę.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 09:49   #33
EwuniaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Ciekawy temat, będę śledziła rozwinięcie go
EwuniaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 20:35   #34
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dzięki, bardzo ciekawe.

Myślę, że niewiele lekarzy to wie, niewielu się tym interesuje i w ogóle wpadłoby na podejście w ten sposób do tematu. Moja teściowa by potwierdziła powyższą tezę.
Fryzjerów chyba też nie. Jak dawno temu byłam u trychologa, to babka mnie spytała, czy mieszkam w jakimś tropikalnym kraju, co mnie z lekka zszokowało, zwłaszcza że mam karnację córki młynarza. Stwierdziła, że moje włosy tak wyglądają, jakbym mieszkała w tropikach i jakby mi je słońce spaliło z wierzchu
Fryzjerzy też często proponują mi ekstra zabiegi na włosy, no bo zawsze świeżo po umyciu puszą się najbardziej, po kilku godzinach tego już tak nie widać jak na świeżo wysuszonych. I wg fryzjerów to jest oznaka zniszczenia i potrzeby intensywnych kuracji. Jedna fryzjerka miała rację, że jedyną skuteczną metodą na dłuższą metę jest keratynowe prostowanie.

No i u mnie to też kwestia długości. Na długich znacznie bardziej się to rzucało w oczy. Teraz mam półdługie i jest ok, na tyle że nie zamierzam wracać do keratynowego prostowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 22:53   #35
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Fryzjerów chyba też nie. Jak dawno temu byłam u trychologa, to babka mnie spytała, czy mieszkam w jakimś tropikalnym kraju, co mnie z lekka zszokowało, zwłaszcza że mam karnację córki młynarza. Stwierdziła, że moje włosy tak wyglądają, jakbym mieszkała w tropikach i jakby mi je słońce spaliło z wierzchu
Fryzjerzy też często proponują mi ekstra zabiegi na włosy, no bo zawsze świeżo po umyciu puszą się najbardziej, po kilku godzinach tego już tak nie widać jak na świeżo wysuszonych. I wg fryzjerów to jest oznaka zniszczenia i potrzeby intensywnych kuracji. Jedna fryzjerka miała rację, że jedyną skuteczną metodą na dłuższą metę jest keratynowe prostowanie.

No i u mnie to też kwestia długości. Na długich znacznie bardziej się to rzucało w oczy. Teraz mam półdługie i jest ok, na tyle że nie zamierzam wracać do keratynowego prostowania.
A może po prostu potrzebujesz odżywki emolientowej? mnie na takie problemy po dłuższych zabiegach chemicznych typu farbowanie pomagają. I do tego Kallos Latte i olejowanie.
A jak bym miała słuchać fryzjerów to musiałabym robić balejaż, grzywki i tapira- każda z tych rzeczy kompletnie się u mnie nie sprawdza, ale takie są wizje fryzjerów dla moich cienkich i delikatnych włosów. A co do głupich tekstów- tak słsyzałam, że mam przestać używać prostownicy niejeden raz. Jakoś fryzjerzy nie kumają, że można mieć naturalnie gładkie i proste jak druty włosy, które z natury są cienkie, delikatne i suche. I że żadnych prostownic do tego nie potrzeba.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2020-07-10 o 22:55
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 13:53   #36
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A może po prostu potrzebujesz odżywki emolientowej? mnie na takie problemy po dłuższych zabiegach chemicznych typu farbowanie pomagają. I do tego Kallos Latte i olejowanie.
Ja kiedys ciezko wlosomaniaczylam, wiec przetestowalam niejedno, prowadzilam nawet dziennik wlosowy uwzgledniajacy wilgotnosc powietrza i punkt rosy. Wiec nie, ani odzywki emolientowe ani olejowanie tutaj nic nie zmieniaja Obecnie od dawna nie olejuje i moim wlosom to akurat nie jest w ogole potrzebne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 22:02   #37
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Jeszcze chciałam doprecyzować zdjęciami, na czym polegał mój problem.
1. struktura włosów wyrastających z czubka głowy (ok. 1/3 całości) i na reszcie głowy (ok. 2/3 całości).
2. różnica pasm na górze i na dole - zdjęcia robione jedno za drugim, włosy (intensywnie) pielęgnowane, nietraktowane prostownicą, niefarbowane, nieprzeproteinowane - takie po prostu wyrosły.
3. Wygląd całości po myciu.

Radzono mi wtedy, że może jednak moje włosy są falowane i powinnam o nie zadbać jak o kręcone, to wtedy całość ujawni swój potencjał. Niestety nie, pofalowana była tylko góra i to w sposób patologiczny. Reszta była gładka i totalnie prosta, czego bym z nimi nie robiła.

Im włosy były dłuższe, tym gorzej to wyglądało. Potem zrobiłam encanto i problem się skończył, byłam bardzo zadowolona z efektów. Obecnie włosy nie puszą się aż tak intensywnie jak wtedy, więc przypuszczam, że nie mam już aż takiego burdelu w hormonach (brałam anty i sterydy przez rok). I przy mojej obecnej długości do obojczyka nie widać tego aż tak, jak było na długich.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (177,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Różnica.jpg (185,2 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pomyciu1.jpg (99,5 KB, 51 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 12:13   #38
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez natalja111 Pokaż wiadomość
to pewnie efekt regularnego prostowania lub kręcenia, radzę odstawić jak najszybciej takie sprzęty a jeśli dodatkowo farbujesz włosy to polecam zmienić tradycyjną farbę na naturalną, mi osobiście bardzo pasuje farba producenta ... nie ma w składzie amoniaku, nie niszczy struktury włosa podczas koloryzacji, a wręcz przeciwnie odżywia i nawilża włosy
Nie wiem, komu odpisujesz, ale ja nie farbowalam, nie prostowalam ani nie krecilam wlosow. Takie mi wyrosly i mialo to podloze hormonalne. Takich wlosow nie da sie ujarzmic pielegnacja.

Zas jeszcze co do farb bez amoniaku. Czyms trzeba te luski wlosow otworzyc, zeby farba pod nie wniknela, a jak nie amoniakiem, to solami amonowymi, ktore co prawda sa mniej agresywne, ale zostaja we wlosie na dlugo, trudniej je wyplukac i powoduja rowniez jego powolne niszczczenie. Wiec co z tego, ze farba nie niszczy wlosow w trakcie koloryzacji, jak robi to po.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-22 o 16:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 12:16   #39
Angesi
Angelika
 
Zarejestrowany: 2022-05
Lokalizacja: Dolna część mazowieckiego.
Wiadomości: 6
GG do Angesi
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Przyczyną zniszczonej wierzchniej warstwy włosów jest po prostu mycie. Czy to szamponami z sls, czy nawet tymi tzw. "delikatnymi". Przypomniało mi się, że gdy myłam włosy z głową w dół, miałam zniszczone włosy nad karkiem. Od kilku lat myje włosy z głową w górze i mam zniszczoną wierzchnią warstwę. I sposobem na to pewnie będzie OMO albo mycie odżywką.
Angesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 14:23   #40
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez Angesi Pokaż wiadomość
Przyczyną zniszczonej wierzchniej warstwy włosów jest po prostu mycie. Czy to szamponami z sls, czy nawet tymi tzw. "delikatnymi". Przypomniało mi się, że gdy myłam włosy z głową w dół, miałam zniszczone włosy nad karkiem. Od kilku lat myje włosy z głową w górze i mam zniszczoną wierzchnią warstwę. I sposobem na to pewnie będzie OMO albo mycie odżywką.
Ja myję zawsze z głową pochyloną i mam zawsze bardziej zniszczone włosy u góry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 08:36   #41
Angesi
Angelika
 
Zarejestrowany: 2022-05
Lokalizacja: Dolna część mazowieckiego.
Wiadomości: 6
GG do Angesi
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Ja myję zawsze z głową pochyloną i mam zawsze bardziej zniszczone włosy u góry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może od suszenia? Albo w zależności od tego, jak długie masz włosy. Ja gdy myłam z głową w dół, miałam włosy do pasa. Teraz mam do ramion, więc te włosy nad karkiem są króciutkie (około 10 cm długości). Takie króciutkie włoski ciężej jest wysuszyć, bo np. sebum je lepiej pokrywa, ale są też młodsze.

Ja nie suszę włosów po każdym myciu, dlatego u mnie samo mycie ma decydujący wpływ na zniszczenie. A że niestety włosy muszę myć codziennie, bo po 16h są nieświeże, to każdy szampon je wysusza. :/

Wysłane z mojego dandelion przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Angesi
Czas edycji: 2022-05-26 o 08:51
Angesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-26, 22:32   #42
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Włosy mam poniżej pępka, zadbane, zero rozdwojonych końcówek, nie suszę włosów. W ciągu roku zdarza mi się to dosłownie kilka razy. Lakiery, modelowanie, raz na rok. A te zewnętrzne włosy są poniszczone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-26 22:32:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.