twarde włosy po umyciu...Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 20:00   #1
kasia199o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21

twarde włosy po umyciu...Pomocy!


hej...
od ok miesiąca borykam się z problemem bardzo twardych włosów po umyciu do tego ciężko mi również je rozczesać, po wysuszeniu mam wrażenie jak by były niedomyte...nigdy nie miałam problemu z przetłuszczającymi się włosami jednak teraz muszę myć je częściej. Dodam że, cały czas korzystam z tych samych kosmetyków pielęgnacyjnych chociaż od ostatniego czasu eksperymentuję z nadzieją że, może trafię na kosmetyk po którym nie będę odczuwała takich efektów ale niestety powoli już brakuję miejsca na mojej półce kosmetycznej na te wszystkie specyfiki. Odkąd pamiętam moje włosy były bardzo miękkie i łatwo się rozczesywały dlatego jestem trochę załamana tym faktem że, teraz sytuacja się zmieniła dlatego proszę bardzo o pomoc
kasia199o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:17   #2
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

A jakiej używasz odżywki? Emolientowe zmiękczają włosy, u mnie się sprawdzają.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 17:28   #3
kasia199o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

oj od miesiąca próbowałam prawie każdej i odżywki i masek na włosy (garnier, nivea, timotei itp)...
kasia199o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 18:54   #4
glamorus1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

Mnie ten problem dotknal rok temu, gdy jeszcze nie rozpoczelam pielegnacji wlosow. Moje zazwyczaj odbite od nasady, puszyste wlosy, byly wlasnie ciezkie wrecz tluste i bardzo sztywne, twarde, sprawialy wrazenie niedomytych, jakbym nie splukaal szamponu (wtedy jeszcze nawet odzywki nie uzywalam). Nie umiem Ci powiedziec konkretnie, co pomoglo. Myslalam ze moze szampon jakis stary byl, wiec kupilam sobie dwa nowe, w tym garnier z piwem i granatem bodajze i to mi chyba pomoglo ale byl juz czas, ze czulam sie jak swir. mylam wlosy po dwa razy przed praca, chociaz wciaz byly takie same. Ale sie zawzielam, mylam dluzej i dluzej plukalam niz zazwyczaj, w ogole nie uzywalam odzywki zeby ich dodatkowo nie obciazac. Nie wiem czy cos bylo w wodzie czy to moje wlosy sie zbuntowaly. Probuj az znajdziesz rozwiazanie. Farbowalas moze niedawno wlosy? Moze cos od tego? Albo szampon ktorys ze sie zestarzal i musisz to toeraz domyc? Powodzenia
glamorus1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 23:05   #5
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

Cytat:
Napisane przez kasia199o Pokaż wiadomość
oj od miesiąca próbowałam prawie każdej i odżywki i masek na włosy (garnier, nivea, timotei itp)...
cos mogło się włosom nie spodobać od tej mieszanki...
może za dużo protein? wtedy włosy są szorstkie i takie dziwne ogólnie.
może uzyj kilka razy jakiegoś zwykłego rypacza ziołowego i na to wspomniana emolientowa odżywka.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 10:40   #6
kasia199o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

[QUOTE=alternative1;439201 31]cos mogło się włosom nie spodobać od tej mieszanki...
może za dużo protein? wtedy włosy są szorstkie i takie dziwne ogólnie.
może uzyj kilka razy jakiegoś zwykłego rypacza ziołowego i na to wspomniana emolientowa odżywka.[/QUOTE

gdy zauważyłam że, stosowany przeze mnie szampon i odżywka od dłuższego czasu się nie sprawdzał to wtedy właśnie zaczęłam eksperymentować z innymi czyli stosowałam inne specyfiki przez dwa lub trzy umycia gdy nie zauważałam żadnych efektów to zmieniałam i tak w kółko. Ale spróbuje z tym rypaczem ziołowym może coś się zmieni
kasia199o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 14:43   #7
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

Podobny efekt miałam kiedy przez dłuższy czas stosowałam odżywkę Garniera z masłem Karite. Umyj włosy zwykłym ziołowym szamponem i użyje odżywki emolientowej tak jak któraś z wizazanek już radziła
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 16:28   #8
romanxxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 42
Włosy twarde grr.

Bry

Jakiś czas temu miałem zapuszczone włosy aby je układać i oczywiście mam je twarde co mnie wkurza. Teraz jest krótko ścięty bo wiedziałem co się szykuje z koronawirus. Zapuszczam znowu. Ale tym razem chciałbym używać kosmetyku który poprawi wygląd włosa choć bardziej liczę na zmiękczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
romanxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 19:38   #9
melazja
Raczkowanie
 
Avatar melazja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 177
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

Hm a może podaj po jakich kosmetykach miałaś włosy w porządku, a jakie się nie sprawdziły, to zawsze jakiś trop.

Ja mam raczej cienkie włosy i zdecydowanie sypkie, tylko się plączą, ostatnio taką sztywność i niedomycie miałam po Róży Emolientowej od Anwen, na szczęście oddałam koleżance i jest zachwycona. Za to proteiny mogę kłaść bez umiaru
melazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 11:52   #10
ania_maniaczka11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 8
Dot.: twarde włosy po umyciu...Pomocy!

z pewnością trzeba używać dobrych odżywek i co jakiś czas masek, oprócz tego może warto pomyśleć o zmianie farby na naturalną? Od kiedy używam farby naturalnej Color&Soin to moje włosy po umyciu i wyschnięciu stały się dużo bardziej miększe i są lepiej nawilżone, dodatkowo łatwiej się rozczesują i w prosty sposób można z nich stworzyć jakaś fajna fryzurkę
ania_maniaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-14 11:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.