przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-24, 19:29   #31
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Chimay chyba mamy bardzo podobną skórę. Jeśli chodzi o twarz również muszę używać czegoś łagodniejszego, mimo że strefa T jest tłusta (policzki w zależności od pory roku - suche, albo normalne). Tak z ciekawości - jakiego szamponu obecnie używasz?
Ja mam facjatę tłustą przez okrągły rok i to się już niestety raczej nie zmieni

Skończyłam Fructis Vitamin Force (taki sobie jeśli chodzi o przedłużanie świeżości) i zaczynam Swiss O'Pair z olejkiem herbacianym - ten rokuje nieźle, ale nie wiem, czy w PL dostępny.
Ogólnie to szampon dla mnie musi:

-mieć siarczany
-nie mieć emolientów (nie tylko silikonów, ale także olejów) i najlepiej w ogóle żadnych innych filmformerów
-nie mieć protein i najlepiej też nawilżaczy (ale to ze względu na włosy, a nie skórę głowy)
-jakieś ziółko/olejek eteryczny mile widziane
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:19   #32
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ogólnie to szampon dla mnie musi:

-mieć siarczany
-nie mieć emolientów (nie tylko silikonów, ale także olejów) i najlepiej w ogóle żadnych innych filmformerów
-nie mieć protein i najlepiej też nawilżaczy (ale to ze względu na włosy, a nie skórę głowy)
-jakieś ziółko/olejek eteryczny mile widziane
mogłabym sie podpisać pod ta listą z tym, że ja mam jeszcze trudniej, bo dodatkowo nie może zawierać Cocamidopropyl betaine
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:41   #33
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
mogłabym sie podpisać pod ta listą z tym, że ja mam jeszcze trudniej, bo dodatkowo nie może zawierać Cocamidopropyl betaine
To masz naprawdę mały wybór. Ile takich szamponów do tej pory znalazłaś?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 17:35   #34
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

W każdym sklepie min. jeden się znajdzie najczęściej ziołowe, które leżą na najniższej półce.

Obecnie używam Familijnego w białej butelce (o ten -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ow-wlosow.html) i bardzo przypadł mi do gustu. Ma fajny, krótki skład. Następny planuję kupić z serii ziołowej, widziałam że z tej firmy mają ekstrakty dość wysoko w składzie.

Najlepsze jest to, że kiedyś nawet bym nie spojrzała na szampon za 4 zł (tym bardziej, że panuje powszechnie opinia że to złooo, które plącze i maltretuje włosy, co oczywiście nie jest prawdą) odkryłam go całkiem przypadkiem, szukając w sklepie czegoś bez Cocamidopropyl betaine

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-30 o 17:37
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 11:08   #35
deka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Szampon do częstego mycia włosów + trochę teorii

Witam.
Myję włosy rano, bo zawsze mam przyklapnięte od poduszki i wieczorem, bo są już delikatnie tłuste.

Obecnie myję Timotei Pure 2 w 1.

Czy jest w sprzedaży jakiś szampon, który po prostu myje włosy, ma pH równy lub poniżej punktu izoelektrycznego włosów (4-4,5), żeby nie otwierał łusek i nie ma żadnego szkodliwego składnika?
deka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 18:48   #36
EmilyRatajkowski
Przyczajenie
 
Avatar EmilyRatajkowski
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Szampon do częstego mycia włosów + trochę teorii

próbowałaś mycia odżywką?
__________________
If [the people in your life] aren't helpful, tell them to fuck off;
EmilyRatajkowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 18:59   #37
deka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: Szampon do częstego mycia włosów + trochę teorii

... próbowałeś
Nie i nie widzę w tym sensu, bo włos czerpie składniki odżywcze głównie z wewnątrz organizmu, a nie z zewnątrz, chcę tylko czegoś co myje i nie szkodzi.
deka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 19:03   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Szampon do częstego mycia włosów + trochę teorii

za czesto myjesz. Jak masz krotkie wlosy niefarbowane etc to szampon wystarczy. Jak az tak sie tluszcza ze juz wieczorem sa tluste to moze wizyta u dermatologa? Bo moze trzeba cos z apteki.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 19:35   #39
deka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: Szampon do częstego mycia włosów + trochę teorii

Tak bardzo mi się nie przetłuszczają, wiem że szampon, ale jaki?
deka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 16:51   #40
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Ostatnio rozmawialam z fryzjerka o wodzie brzozowej.. bo akurat stosuje na wzmocnienie wlosow i powiedziala dziala tez na przetluszczanie sie... w sumie stosuje ja jakis miesiac, co wieczor wcieram w skore i.. no wlasnie.. wlosy mylam co dwa dni, teraz co trzy moge

Wysłane z malego pożeracza czasu
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 23:14   #41
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Szampon do częstego mycia włosów + trochę teorii

Cytat:
Napisane przez deka87 Pokaż wiadomość
Witam.
Myję włosy rano, bo zawsze mam przyklapnięte od poduszki i wieczorem, bo są już delikatnie tłuste.

Obecnie myję Timotei Pure 2 w 1.

Czy jest w sprzedaży jakiś szampon, który po prostu myje włosy, ma pH równy lub poniżej punktu izoelektrycznego włosów (4-4,5), żeby nie otwierał łusek i nie ma żadnego szkodliwego składnika?
Za niskie pH (poniżej 4) może trwale uszkodzić strukturę włosa.
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 19:55   #42
deka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dziękuję za odpowiedzi.
W tygodniu spróbuję zrobić swój prosty szampon z korzenia mydlnicy lekarskiej i cytryny, z pH będę celował ok. 4,5
deka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 21:35   #43
madzu
Przyczajenie
 
Avatar madzu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Post Zmiana szamponu

Witajcie!
Od roku chyba używam szamponu Timotei, Pure, Szampon 2 w 1 `Świeżość i czystość`. Zauważyłam ostatnio, że już nic mi nie daje ten szampon. To znaczy: moje włosy po jednym dniu od umycia stają się tłuste i nieładne. Czy poleciłybyście mi jakiś dobry i nie drogi szampon na troszkę przetłuszczające się włosy?
madzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:42   #44
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Zmiana szamponu

Cytat:
Napisane przez madzu Pokaż wiadomość
Witajcie!
Od roku chyba używam szamponu Timotei, Pure, Szampon 2 w 1 `Świeżość i czystość`. Zauważyłam ostatnio, że już nic mi nie daje ten szampon. To znaczy: moje włosy po jednym dniu od umycia stają się tłuste i nieładne. Czy poleciłybyście mi jakiś dobry i nie drogi szampon na troszkę przetłuszczające się włosy?
Familijny w białej butelce za 4 zł
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 17:41   #45
deka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Mydlnice przetestowałem i spełniła swoje zadanie, ale jest niezbyt wydajna.

Doszedłem do wniosku że tak naprawdę poszukuję tylko substancji, która myje nie naruszając warstwy lipidowej skóry i nie zmieniając jej pH. Jak już znajdę tą idealną to chcę ją stosować do mycia włosów i skóry całego ciała.
No i jak narazie czytam o niejonowych detergentach, których funkcję spełniają np. glikozydy, a wśród nich np. saponiny występujące właśnie w np. korzeniu mydlnicy czy orzechach piorących, a także w ziemniakach, czy glukozydy, które można kupić w postaci gotowych preparatów do produkcji szamponów.
Znalazłem też taką informację:
Cytat:
Do surowców saponinowych należą np. łopian (Arctium L.), fiołek trójbarwny (Viola tricolor L.), nagietek lekarski (Calendula officinalis L.), pierwiosnek (Primula L.) oraz nawłoć (Solidago L.).

Saponiną występującą w ziemniakach jest solanina - spożyta doustnie jest toksyczna, muszę doczytać jak jest w przypadku kontaktu ze skórą. Stąd pewnie w internecie można się natknąć na pomysły z myciem włosów mąką ziemniaczaną - niestety najwięcej solaniny jest w zielonych częściach ziemniaków, a mąka robiona jest z tych nadających się do spożycia także w mące za dużo solaniny nie ma.
Informacji odnoście tego jakie saponiny występują w mydlnicy i orzechach nie znalazłem, ale postaram się znaleźć, a jak znajdę to znaleźć informację która z nich ma najlepsze właściwości myjące, a może jest jakaś inna roślina z której da się uzyskać więcej saponin, albo może istnieją glikozydy o lepszych właściwościach myjących?
Nie wiem jeszcze jak z ich odczynem i wpływem na warstwę lipidową.

Innym wyjściem jest zakup glukozydów (również zaliczających się do glikozydów) w postaci gotowego preparatu zawierającego np. glukozyd kokosowy lub laurylowy (INCI: coco lub lauryl glucoside) i mycie się nim po wcześniejszym rozcieńczeniu wodą i ewentualnym doprowadzeniu do pH ok. 5 przy użyciu np. soku z cytryny.

Temat jest tak rozległy, że można by chyba poświęcić całe życie na jego zgłębienie, a jak na razie im więcej wiem tym bardziej zdaję sobie sprawę jak mało wiem

Założyłem nowy temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49290487
Zachęcam do dyskusji

Edytowane przez deka87
Czas edycji: 2014-12-10 o 18:53
deka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 15:02   #46
MargoF1
Raczkowanie
 
Avatar MargoF1
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pzn
Wiadomości: 221
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Z problemem przetłuszczającuch się włosów walczę od ok 3 lat. Byłam już u 4 dermatologów i jednego trychologa i nic, po prostu nic nie pomaga. Żadne wcierki, toniki, szampony, tabletki -brałam nawet Axotret przez 3 miesiące i efekty zniknęły jak tylko przestałam go brać. Przeczytałam milion blogów i stron i wypróbowałam drugie tyle szamponów itd. Wydałam kupę kasy Jestem zdruzgotana, ale jakoś probuję z tym żyć, chociaż nie jest łatwo, gdy moje włosy po 16-18h wyglądają dramatycznie...
__________________
razem od 08.12.12r.
zaręczyny 07.06.2014r.
ŚLUB 01.05.2016r.
dbam o włosy i zapuszczam!
WWW.F1-SHOW.BLOGSPOT.COM
MargoF1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:36   #47
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Mam przetłuszczającą się skórę głowy, ale na długości włosy są ok przy skórze, zwłaszcza te niefarbowane, przetłuszczają sie po 1-2 dniach. staram się nie czesać zbyt często, ale lubię masaż, bo pobudza wzrost włosów (zapuszczam).
Z tym że ja mam także tłustą cerę (mieszaną, bo policzki mam normalne), więc to chyba dziedziczne (mój tato tak ma)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 19:58   #48
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dziewczyny chciałabym żebyście mi coś doradziły. Mam włosy farbowane farbami chemicznymi na blond. Są średniej długości i jestem teraz na etapie zapuszczania. Niestety zaczęły mi się mocno przetłuszczać. Gdy trochę dłużej pośpię, po nocy na drugi dzień nadają się już do mycia. Gdy nie muszę nigdzie wychodzić nie myję ich ale przeważnie sięgam codziennie po szampon. I tu mam problem bo nie wiem czym je myć. Używać typowych do włosów przetłuszczających? Tylko co z ich pielęgnacją? Co półtora miesiąca farbowane, a chciałabym mieć jak najdłużej ładny kolor.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 15:24   #49
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Szampon tylko na skórę głowy, nie myj nim włosów
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 17:21   #50
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Szampon tylko na skórę głowy, nie myj nim włosów
Czyli mam stosować szampony przeznaczone do włosów tłustych tylko na skórę głowy. Wiadomo, że piana i reszta szamponu ładnie spłynie po włosach i się umyją. Później mogę z powodzeniem użyć odżywki np. do farbowanych ale tylko na włosy które są kilka cm od skóry głowy by niepotrzebnie ich nie obciążać. Tak może być? I mogę ten szampon stosować codziennie? Czy taki z sls nie będzie za mocny? Nie wpłynie źle na włosy farbowane?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 12:05   #51
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Zawsze tak robię, ostatnio nawet wypróbowałam OMO, co mnie dziwi naturalki mam 15 cm, więc łatwo się przetłuszczają jak i skóra głowy. Farbowane mam suche i zniszczone, więc nakładam odzywkę przed myciem, wtedy myję tylko skórę głowy i spłukuję. Jakoś sie trzymam. Włosy nie przetłuszczają się bardziej, a i te suche (od połowy) nie niszczą się tak mocno.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 16:00   #52
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Witam,
czy któraś z was próbowała olejowania włosów?
Czy to bardziej nasiliło Wam przetłuszczanie włosów?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:01   #53
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam,
czy któraś z was próbowała olejowania włosów?
Czy to bardziej nasiliło Wam przetłuszczanie włosów?
Nie nasiliło. Włosy przetłuszczają się od nasady, a olej nakładasz na włosy.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:05   #54
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie nasiliło. Włosy przetłuszczają się od nasady, a olej nakładasz na włosy.
Hmm... Bo niektórzy wcieraja olejek w skórę głowy,robiac masaż, ale właśnie myślę o samych włosach pomijając skalp i tak chyba będę robić
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:11   #55
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam,
czy któraś z was próbowała olejowania włosów?
Czy to bardziej nasiliło Wam przetłuszczanie włosów?
U mnie nie nasiliło, ale zwyczajnie nie miało sensu. U niektórych oleje mogą powodować wypadanie.
Jeśli już przy tłustej skórze próbować tej metody, to najlepiej z rycynowym, on teoretycznie może ograniczać wydzielanie sebum, tyle że jest upierdliwy w używaniu, lepki i ciężki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:46   #56
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Możesz olejować skórę głowy u mnie bardzo pomogło po tym, jak dostałam podrażnienia po wcierce
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:00   #57
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

No dobra, spróbuję. Najwyżej przestanę i będę tylko włosy olejowac
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:16   #58
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II


Ja na skórę i włosy używam różnych olejów
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 13:28   #59
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 223
Mężczyzna - Przetłuszczające się włosy

Witam,
jak w tytule wątku, moje włosy szybko się przetłuszczają, świecą się, dlatego też w tygodniu gdy muszę gdzieś wyjśc nieiedy zmuszony jestem myć je codziennie. Ciężko mi określic jakiej wielkości jest łupież, raczej chyba nie mam jakiegos. Ponadto nie wypadają mi włosy, nie umiem jednak określic ich grubosci.

Do tej pory używałem zwykłych szamponów, typu np Nivea, head&shoulder. Kiedys gdy mialem łupiez stosowalem nizoral i był całkiem ok. Proszę doradźcie mi jaki będzie najlepszy do takich włosów jak moje szampon, w jaki sposób myć je i pielęgnować? Nigdy nie używałem żadnych odżywek, również ciekawi mnie ta kwestia jak wpływają owe na włosy.

pozdrawiam, Jakub
meski_punkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 14:44   #60
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mężczyzna - Przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez meski_punkt Pokaż wiadomość
Witam,
jak w tytule wątku, moje włosy szybko się przetłuszczają, świecą się, dlatego też w tygodniu gdy muszę gdzieś wyjśc nieiedy zmuszony jestem myć je codziennie. Ciężko mi określic jakiej wielkości jest łupież, raczej chyba nie mam jakiegos. Ponadto nie wypadają mi włosy, nie umiem jednak określic ich grubosci.

Do tej pory używałem zwykłych szamponów, typu np Nivea, head&shoulder. Kiedys gdy mialem łupiez stosowalem nizoral i był całkiem ok. Proszę doradźcie mi jaki będzie najlepszy do takich włosów jak moje szampon, w jaki sposób myć je i pielęgnować? Nigdy nie używałem żadnych odżywek, również ciekawi mnie ta kwestia jak wpływają owe na włosy.

pozdrawiam, Jakub
Przy tłustej skórze głowy są różne opcje do wyboru:
-wcierki ziołowe i odżywki do skóry głowy np Seboradin do tłustych włosów, Seboradin Niger, u niektórych zwykła woda pokrzywowa może tak zadziałać
-zmiana szamponu na łagodniejszy albo mocniejszy, u niektórych przetłuszczanie wynika z używania zbyt mocnych detergentów, u innych tylko takie się sprawdzają. Łagodniejsze to np niektóre dziecięce typu HiPP, Babydream, Johnson, mocniejsze - prawie wszystkie, które mają w nazwie "do tłustych włosów".
-ratowanie się w ciągu dnia suchym szamponem, działa jak puder na tłustej twarzy
-profesjonalne zabiegi u fryzjera typu peeling skóry głowy
-suplementacja wewnętrzna np picie wierzbownicy - ale to nie każdy może
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 11:54:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.