Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 13:47   #1
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029

Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine


W polskim internecie wciąż jeszcze niewiele można znaleźć na ten temat, natomiast mam wrażenie, że rośnie liczba osób, które borykają się z tym problemem, nawet nie zdając sobie z tego sprawy (jak choćby ja, jeszcze do niedawna).

Czym jest Cocamidopropyl Betaine? - popularnym składnikiem produktów myjących, uważanym za łagodny i dość bezpieczny. Znaleźć go można w niemal każdym szamponie.

Jak objawia się uczulenie na ten składnik? - przede wszystkim uporczywym swędzeniem głowy, ciągłym uczuciem podrażnienia, wypadaniem włosów i nawracającym łupieżem. Czasem mogą pojawić się dodatkowo czerwone krostki na skórze głowy. Dzieje się tak po użyciu szamponu z tą substancją.

U mnie takie objawy utrzymywały się z krótkimi przerwami prawie 10 lat. Najgorzej bylo po szamponie Babydream... Myślałam, że mam bardzo wrażliwą skórę głowy, skoro podrażnia mnie niemal każdy szampon (nawet dla niemowląt). Nie wiedziałam juz jaki szampon stosować. Nie wiedziałam też dlaczego moje włosy ciągle wypadają (szczególnie po myciu) mimo dobrej diety, witamin, braku stresu i dobrych wyników badań. Skóra głowy była wiecznie podrażniona i czasem nie mogłam opanować swędzenia. Kilka dni temu przypadkiem natknęłam się na informację, co może być przyczyną takiego stanu skóry.I okazało się,że był to strzał w dziesiątkę Po zamianie szamponu na taki, który tego składnika nie zawiera już po 3 myciach moja skóra wróciła do normy, a łupież zniknął niemal natychmiast, co było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem.

Czy są tu może osoby, które również mają ten problem albo podobne objawy? A może ktoś wie więcej na ten temat? Bardzo mnie to zaciekawiło, tym bardziej, że w internecie ciągle niewiele jeszcze się pojawia na ten temat (głównie na formach i blogach).

[Jeśli taki wątek już istnieje, to proszę o połączenie. Szukałam, ale nie udało mi się znaleźć]

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-02 o 13:58
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 14:30   #2
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine

up
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 01:49   #3
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine

Też mam na to uczulenie. Osławione Babydream i Hipp powodowały u mnie przetłuszczanie po godzinie, świąd oraz wysypkę (także na dłoniach i szyi).
Nie wiem czy widziałaś to: http://jaskolcze-ziele.blogspot.com/...kiego-nie.html

Niby składnik taki łagodny, ale jak to zwykle bywa nie każdemu służy. Na jaki szampon przeszłaś i jak się sprawuje?
Osobiście mam problem z doborem czegoś sensownego, mam nadreaktywną skórę i po jakimś czasie nic jej nie pasuje.
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:40   #4
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine

Dziękuję za odpowiedź i linka tego bloga akurat nie widziałam wcześniej, ale pozostałe (wymienione również w tej notce) już czytałam. Pierwszy raz przeczytałam o uczuleniu na CB na blogu Pepy.

Obecnie używam 3 szamponów na zmianę:
- Johnson's Baby Lawendowego
- Familijnego w białej butelce
- Cece Med przeciw wypadaniu

Wszystkie zawierają SLS, który u mnie akurat krzywdy żadnej nie robi, jest wręcz pożądany w przypadku mojego przetłuszczania się skóry głowy. Najmniej zawiera go Johnson's Baby. Lekkie swędzenie i tak czasem odczuwam po wszystkich szamponach, ale jest nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku szamponów z Cocamidopropyl Betaine.

Nie polecam natomiast Fructisa do farbowanych włosów - kupiłam go tylko dlatego, że nie ma w składzie Cocamidopropyl Betaine, ale moja wrażliwa skóra i tak go nie toleruje i po 3 użyciach myślałam, że się zadrapię dosłownie...

A jak tam u Ciebie z SLS? Również przeszkadza Ci w składzie czy niekoniecznie?

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-10 o 20:45
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:42   #5
doda69
Przyczajenie
 
Avatar doda69
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine

podbije wątek bo chyba i mnie ten problem dotyczy. szukam szamponu bez cocamidopropyl betaine i odżywki, która mnie nie podrażni. jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczna bo przejrzałam już sporo kosmetyków i wszystkie mają ten składnik łącznie z moim Kevinem Murphy. Stosuje szampon dla dzieci Weleda, który mnie nie podrażnia za to wysusza włosy rozważam mydło do ciała i włosów Agafii ale też trzeba znaleźć odpowiednie.
doda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 14:00   #6
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Uczulenie na Cocamidopropyl Betaine

Weleda ma akurat sporo alkoholu...

CB może wysuszać i podrażniać. Ale nie tylko ten składnik - problem może być też np. z kompozycją zapachową lub z konserwantami, zwłaszcza jak podejrzewasz też odżywkę.

Z mydłem cedrowym Agafii u mnie jest specyficzna sytuacja - wiem, że mam alergię na kwas sorbowy, przynajmniej na twarzy mam mocne reakcje alergiczne. Mydła używałam zanim się o tym dowiedziałam. To mydło jest tym konserwowane a jakoś☠mnie nie podrażnia
W sumie pomagać może też to, że jest to produkt spłukiwany, nie zostaje go dużo na skórze.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-03 14:00:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.