Akupunktura w kosmetyce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-21, 10:27   #1
Olga_z_Krakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7

Akupunktura w kosmetyce


Witajcie!

Ostatnio przeglądając FB dotarłam do Kongresu Medycyny Chińskiej, który się odbędzie we wrześniu w Krakowie. Ale ja nie o tym... W każdym razie będzie tam wykład czy warsztaty poświęcone Akupunkturze w kosmetyce.

Mam do Was pytanie, czy słyszałyście o tym? Czy znacie kogoś kto korzystał? Jestem kosmetologiem i nie ukrywam, że temat mnie zainteresował... Sprawdziłam też i w USA zabiegi takie są dość popularne - nawet gwiazdy korzystają, ale u nas w PL, chyba jeszcze nikt o tym nie słyszał, albo bardzo mało się o tym mówi.

Oczywiście z ciekawości się zapiszę na te zajęcia, prowadzi je obcokrajowiec, bodajże Izraelczyk, a jak wiadomo są to znawcy tematu lub ja wiem, bo trochę się interesuję medycyną chińską.

Będę BAAAAARDZO wdzięczna za info w sprawie akupunktury w kosmetyce

Pozdrawiam,
O.

Edytowane przez Olga_z_Krakowa
Czas edycji: 2016-07-21 o 10:59
Olga_z_Krakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 10:43   #2
zoo_fijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Ciekawy temat
Też chętnie się czegoś dowiem na ten temat.
Możesz mi powiedzieć, gdzie znalazłaś info o tym szkoleniu? Mnie osobiście się to nie przyda, ale znam kogoś, kto się też interesuję akupunkturą, ale nie słyszałam o jej stosowaniu w kosmetyce.
Pozdrawiam
Zośka
zoo_fijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 12:24   #3
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Witaj Olga

Widzę, że się interesujesz podobnymi rzeczami, co ja! Ale zdaję się, że mam większą widzę, głównie dlatego, że przez ostatnie 2 lata byłam w Stanach. Też zajmuję się kosmetyką i pojechałam za mężem (jego kontrakt trwał właśnie 2 lata). Zatem odpowiadam

Akupunktura w kosmetyce twarzy jest często nazywana liftingiem bez skalpela. Jest to metoda naturalna i całkowicie bezpieczna, nie powoduje żadnych dolegliwości uczuleniowych, jest bardzo mało przeciwwskazań do zastosowania zabiegu - czyli są to ciążą, miesiączka, choroby związane z krzepliwością krwi. Od niemal dekady takie gwiazdy, jak Gwyneth Paltrow czy Angelina Jolie korzystają z akupunktury w celu opóźnienia starzenia się skóry twarzy.

Jak działa akupunktura?
Podczas zabiegu igły umiejscowione zostają w punktach bioaktywnych, rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają przepływ krwi. Wpływają na uwalnianie się mediatorów, czyli substancji fizjologicznie aktywnych. Zabieg korzystnie wpływa na ukrwienie tkanek i zapewnia im dostarczenie tlenu i substancji odżywczych. Akupunktura korzystnie wpływa na zdolność regeneracji się komórek w skórze oraz wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. Dzięki tym włóknom skóra staje się bardziej napięta, poprawie ulega gęstość tkanek skóry. Po kilku zabiegach wygląd skóry jest wyraźnie zmieniony - staje się bardziej napięta, gładsza, promienna. Poprawie ulega owal twarzy. Za pomocą igieł można prawie całkowicie zlikwidować pierwsze oznaki starzenia się, czyli np. kurze łapki.

Ja robiłam taki kurs w Stanach, wiosną zeszłego roku. Tam pracując miałam całkiem sporo klientek na zabieg. Tutaj w Polsce (jestem od stycznia) zaledwie kilka - głównie moje znajome, którym robiłam zabiegi za darmo, aby się przekonały i zaczęły marketing szeptany. Sama też stosowałam u siebie, jak byłam w USA. Efekt jest bardzo OK.

Jeśli faktycznie się interesujesz to pewnie, że idź na kurs! Ja bym sama chętnie się wybrała - posłuchać jeszcze na ten temat, a może i się czegoś nowego nauczyć Napisz tylko gdzie ten kongres.

Pozdrawiam.
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 12:23   #4
Olga_z_Krakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Super!
Bardzo dziękuję za informację I przekonanie mnie do tego tematu, wybiorę się na ten warsztat.

A kongres jest w Krakowie, organizuje Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej DAO na www mają komplet informacji + FB też ich znajdziesz, chyba na fejsie mają więcej ciekawych rzeczy na temat kongresu niż na www

Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ!!!
Olga_z_Krakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 09:49   #5
Olga_z_Krakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Hej! Byłam na tym warsztacie w Krk podczas kongresu, o którym kiedyś tam pisałam i bardzo SPOKO! Do tego stopnia się zajawiłam, że się zapisałam na pełny kurs, bo się okazało, że ten szkoleniowiec będzie jeszcze w Polsce i ma kurs - 3 dni w listopadzie. Polecam zainteresować się metodą I jako pacjenci i jako terapeuci. Myślę, że warto, tym bardziej że jest tyle uczuleń (obserwuję w pracy), że ta naturalna i w sumie 100% bezpieczna może wygrywać z innymi zabiegami urodowymi.

Pozdrawiam,
O.
Olga_z_Krakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 09:58   #6
ja_go_da
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Cytat:
Napisane przez Olga_z_Krakowa Pokaż wiadomość
Hej! Byłam na tym warsztacie w Krk podczas kongresu, o którym kiedyś tam pisałam i bardzo SPOKO! Do tego stopnia się zajawiłam, że się zapisałam na pełny kurs, bo się okazało, że ten szkoleniowiec będzie jeszcze w Polsce i ma kurs - 3 dni w listopadzie. Polecam zainteresować się metodą I jako pacjenci i jako terapeuci. Myślę, że warto, tym bardziej że jest tyle uczuleń (obserwuję w pracy), że ta naturalna i w sumie 100% bezpieczna może wygrywać z innymi zabiegami urodowymi.

Pozdrawiam,
O.

Cześć Olga, gdzie ten kurs? ile kosztuje? Ja robię akupunkturę ucha, ale chętnie bym coś jeszcze dodała do swoich umiejętności
W ogóle fascynuje mnie medycyna chińska. Będę wdzięczna za info
ja_go_da jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 07:44   #7
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Witajcie

znalazłam bardzo ciekawy artykuł o akupunkturze kosmetycznej - polecam przeczytać

Link: http://www.veronique.pl/akupunktura-...emow-skornych/

Pozdrawiam
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-20, 13:19   #8
Olga_z_Krakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Kurs kosztuje 1,2K, jest w Krakowie, całkiem spoko organizacja - w cenie są materiały do nauki, przerwy na kawę i obiad. Chyba nie mogę tu wrzucić linka do kursu, więc jak chcesz więcej info to szukaj na itcmkrakow.pl albo napisz do mnie

pozdrawiam
O.
Olga_z_Krakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 08:54   #9
Adamek2115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 1
Dot.: Akupunktura w kosmetyce

Zamierzam chyba nauczyć się akupunktury, myślicie, że to dobry pomysł? Szukałem czegoś w necie i znalazłem taką szkołe https://itcmkrakow.pl/. Miał ktoś z nią do czynienia ? Jeśli tak to wypowiedzcie się proszę.
Adamek2115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-23 09:54:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.