Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-18, 18:21   #391
bibus77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

ale mi nie chodzi podczas stosowania tabletek anty tylko bez nich jakie sa szanse ?jesli partner przeniosł sperme na wargi sromowe ?
bibus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 18:23   #392
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bibus77 Pokaż wiadomość
ale mi nie chodzi podczas stosowania tabletek anty tylko bez nich jakie sa szanse ?jesli partner przeniosł sperme na wargi sromowe ?
Tu jest watek o tabletkach antykoncepcyjnych, piszesz ze nie bwirzesz, a na drugim watku o prawdopodobienstwie ciazy piszesz, ze bierzesz...

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 18:26   #393
bibus77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

nie mowie ze nie biore tylko mi chodzi jakbym nie brała jakie sa sznase na to ze moze do czegos dojsc ?
bibus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 18:26   #394
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Tu jest watek o tabletkach antykoncepcyjnych, piszesz ze nie bwirzesz, a na drugim watku o prawdopodobienstwie ciazy piszesz, ze bierzesz...

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Bo to pewnie takie wybiórcze branie tabletek.
Albo sytuacja że stycznia gdzie może jeszcze nie brała tych tabletek.
A beta wychodzi negatywnie bo to wyjątek medyczny bo przecież sama lepiej wie że jest w ciąży tylko ta głupia beta nie chce tego pokazać

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 18:31   #395
bibus77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

słucham ? pytam sie po prostu jakie sa sznase na to jesli sperma została przeniesiona na wargi sromowe nie biorac tabletek ?
bibus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 19:19   #396
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bibus77 Pokaż wiadomość
nie mowie ze nie biore tylko mi chodzi jakbym nie brała jakie sa sznase na to ze moze do czegos dojsc ?
Skoro bierzesz, to po co pytasz co by bylogdybys nie brala?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez bibus77 Pokaż wiadomość
słucham ? pytam sie po prostu jakie sa sznase na to jesli sperma została przeniesiona na wargi sromowe nie biorac tabletek ?
Poza tym do zaplodnienia dochodzi na wargach sromowych czy w macicy?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-19, 07:55   #397
bibus77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

chodzi czy nawet jakby sperma znalazłą sie na wargach to moze dojsc do czegosc ?
bibus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-19, 08:13   #398
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bibus77 Pokaż wiadomość
chodzi czy nawet jakby sperma znalazłą sie na wargach to moze dojsc do czegosc ?
Polecam podecznik biologii poczytac, no moze nie te aktualne, bo pewnie tam do zaplodnienia reke przyklada duch swiety, ale takie sprzed 15-20 lat, powinien byc tam opisany proces zaplodnienia.

Ale wyjasnij, skoro mowisz ze bierzesz tabletki, to czemu tak sie dopytujesz o zaplodnienie przez kontakt nasienia ze skora?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-19, 22:45   #399
ewelinaaaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam. Tabletki antykoncepcyjne skończyłam brać w niedzielę. Krwawienie dostałam w środę natomiast w czwartek dostałam biegunki. Wzięłam stoperami a później 2 razy laremid. Mogło to osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych? Dodam że nie brałam wtedy antykoncepcji bo byłam akurat w przerwie. W przerwie nadal jestem chroniona? Mimo wystąpienia biegunki? Tabletki antykoncepcyjne to kontracept.
ewelinaaaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-19, 23:31   #400
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelinaaaa98 Pokaż wiadomość
Witam. Tabletki antykoncepcyjne skończyłam brać w niedzielę. Krwawienie dostałam w środę natomiast w czwartek dostałam biegunki. Wzięłam stoperami a później 2 razy laremid. Mogło to osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych? Dodam że nie brałam wtedy antykoncepcji bo byłam akurat w przerwie. W przerwie nadal jestem chroniona? Mimo wystąpienia biegunki? Tabletki antykoncepcyjne to kontracept.
Biegunki w przerwie nie mają wpływu na ochronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-20, 17:07   #401
bibus77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Biegunki w przerwie nie mają wpływu na ochronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a mam pytanie czy przez tabletki anty mozna uzyskac negatywny wynik testu z krwi , a ciaza bedzie ?

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

ile powinno trwac krawienie z odstawienia przy tabletkach 24+4?
bibus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-20, 21:59   #402
bibus77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

czy przez tabletki anty moga byc bardziej widoczne zyły na piersiach ?
bibus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-21, 22:11   #403
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny czy Wy też biorąc tabletki czujecie czasem słodki posmak podczas połykania? Tak jakby już tabletki się rozpuszczały? Zastanawiam się czy ma to wpływ na działanie tabletek
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 05:53   #404
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny czy Wy też biorąc tabletki czujecie czasem słodki posmak podczas połykania? Tak jakby już tabletki się rozpuszczały? Zastanawiam się czy ma to wpływ na działanie tabletek
Tabletki są powlekane. Jeśli miałaś uczucie rozpuszczania się tej otoczki nie ma to wpływu na działanie tabletek.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 12:54   #405
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam

Czy jeśli zapomniałam tabletki anty jasminnelle dwuskładnikowej w 5 dniu tzn 17 kwietnia zaczęłam nowy blister po przerwie 19 kwietnia środa współżyłam z mężem a 21 kwietnia zapomniałam wsiąść tabletki anty wzięłam ją w sobota zaraz z tą aktualna i lyklam dwie tabletki. Przyjmuję już te tabletki ponad dwa lata jaka jest szansa zajścia w ciąże?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cześć, mam problem w poniedziałek zaczęłam nowy blister z opakowania po 7 dniowej przerwie w środę miałam stosunek z mężem a w piątek Zapomniałam wsiąść rano tabletki , jak się zorientowałam to była sobota rano i ja przyjęłam wraz z aktualną. Czy jest duże ryzyko ciąży ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 12:57   #406
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Witam

Czy jeśli zapomniałam tabletki anty jasminnelle dwuskładnikowej w 5 dniu tzn 17 kwietnia zaczęłam nowy blister po przerwie 19 kwietnia środa współżyłam z mężem a 21 kwietnia zapomniałam wsiąść tabletki anty wzięłam ją w sobota zaraz z tą aktualna i lyklam dwie tabletki. Przyjmuję już te tabletki ponad dwa lata jaka jest szansa zajścia w ciąże?

Pominęłaś tabletkę w pierwszym tygodniu (więcej niż 12h) więc ryzyko może być ale to była tylko jedna tabletka więc pewnie niewielkie. Po pominięciu w pierwszym tygodniu powinnaś przez tydzień się dodatkowo zabezpieczać. Powinnaś mieć o tym napisane też w ulotce.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 13:06   #407
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak mam w ulotce ale to mi nie wystarcza , bo piszą różnie.jak poszłam do gina to potraktował moja sprawa i obawy z prawie śmiechem że mam kontynuować branie i nie robić przerwy a o stosunku zapomnieć przez miesiąc 😔 czy jak będę się zabezpieczać 7 dni jak mówi ulotka to po tym czasie można już normalnie bez zabezpieczenia ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 13:25   #408
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Tak mam w ulotce ale to mi nie wystarcza , bo piszą różnie.jak poszłam do gina to potraktował moja sprawa i obawy z prawie śmiechem że mam kontynuować branie i nie robić przerwy a o stosunku zapomnieć przez miesiąc 😔 czy jak będę się zabezpieczać 7 dni jak mówi ulotka to po tym czasie można już normalnie bez zabezpieczenia ?

Taa może jeszcze celibat powinien ci zaproponować
Normalnie dalej bierzesz tabletki. Ryzyko jest naprawdę minimalne. Przez to że jest to pierwszy tydzień brania po przerwie na odstawienie. Jeśli zapomniałaś tabletki w piątek. W sobotę wzięłaś dwie, to od tego dnia liczysz 7 dni i można już wtedy bez zabezpieczenia. To o czym mówił gin, żeby nie robić przerwy to faktycznie się to stosuje jeśli się zgapi tabletkę w 3 tygodniu.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-06, 08:57   #409
Lexi12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć!

Potrzebuję trochę mentalnego wsparcia

W piątek zapomniałam wziąć tabletki Elin (zawsze biorę ją około 22-23) i wzięłam ją dopiero o 9:30 w sobotę. Teoretycznie nie jest to powyżej dwunastu godzin, ale w praktyce to już prawie te dwanaście godzin i stresuję się nieco. Tabletka była z drugiego tygodnia. Stosunki zawsze w prezerwatywie. Czy powinnam zrobić w razie czego test ciążowy w czasie przerwy?
Lexi12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-06, 14:25   #410
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lexi12 Pokaż wiadomość
Cześć!



Potrzebuję trochę mentalnego wsparcia



W piątek zapomniałam wziąć tabletki Elin (zawsze biorę ją około 22-23) i wzięłam ją dopiero o 9:30 w sobotę. Teoretycznie nie jest to powyżej dwunastu godzin, ale w praktyce to już prawie te dwanaście godzin i stresuję się nieco. Tabletka była z drugiego tygodnia. Stosunki zawsze w prezerwatywie. Czy powinnam zrobić w razie czego test ciążowy w czasie przerwy?
Stosujesz prezerwatywy więc nie ma sensu robić testu.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-16, 19:13   #411
ewelinaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, tabelki antykoncepcyjne biorę juz 10 lat, ale nigdy nie miałam takiej sytuacji jak teraz . Dwa dni temu przy 11 tabletce z blistra dostałam krwawienia, które trwa do dziś, nic mnie mnie boli.

Musze dodać, że od miesiąca łykam tabletki przeciwbolowe ponieważ mam problem z zębem i czekam na wizytę u stomatologa leki które brałam to : doreta, ibum, pyralgina, ibuprom . Czy długotrwałe zażywanie leków przeciwbólowych mogło coś namieszac ? Teraz w siedmiodniowej przerwie dostałam krwawienia które trwało jeden dzień, boje się pomocy.
ewelinaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-16, 21:35   #412
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelinaaax Pokaż wiadomość
Hej, tabelki antykoncepcyjne biorę juz 10 lat, ale nigdy nie miałam takiej sytuacji jak teraz . Dwa dni temu przy 11 tabletce z blistra dostałam krwawienia, które trwa do dziś, nic mnie mnie boli.

Musze dodać, że od miesiąca łykam tabletki przeciwbolowe ponieważ mam problem z zębem i czekam na wizytę u stomatologa leki które brałam to : doreta, ibum, pyralgina, ibuprom . Czy długotrwałe zażywanie leków przeciwbólowych mogło coś namieszac ? Teraz w siedmiodniowej przerwie dostałam krwawienia które trwało jeden dzień, boje się pomocy.
Musisz uważać na ilość dorety. Zawiera paracetamol. Ibuprofen zwłaszcza brany tak długo też będzie integrował z tabletkami anty ale nie będzie osłabiać ich antykoncepcji.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-16, 23:37   #413
ewelinaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czyli mam się bać, że oslabilam tabletki?
ewelinaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 05:10   #414
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelinaaax Pokaż wiadomość
Czyli mam się bać, że oslabilam tabletki?
To zależy ile dziennie brałaś paracetamolu. Ibuprofen nie osłabia działania antykoncepcji

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 06:53   #415
ewelinaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

1 tabletkę.

Martwi mnie to krwawienie które zaczęło się przy 11 tabletce, a później w przerwie trwało jeden dzień co to może oznaczać?
ewelinaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 07:57   #416
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Organizm różnie reaguje na łączenie tabletek. Ilości paracetamolu nie przekroczyłaś. Może któraś substancja aktywna tak wpłynęła na Twój cykl.
Jeśli w kolejnym cyklu też będziesz mieć krwawienia ja bym się wybrała do ginekologa

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 10:43   #417
ewelinaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Krwawienie może oznaczać spadek hormonów? Boje się że to ciąża

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Boje się że to ciąża.
ewelinaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 14:28   #418
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam .

Mam pytanie czy podczas brania tabletek dwuskładnikowych yasminelle w czasie 7 dniowej przerwy ,można zajść w ciążę jeśli stosunek był kilka razy kończony w środku ? Pisze na ulotce że w czasie przerwy jestem chroniona. A tabletki biorę prawie 3 lata i ani jednej nie pominełam wszystko brane w terminie i o odpowiedniej porze.
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 06:55   #419
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Witam .

Mam pytanie czy podczas brania tabletek dwuskładnikowych yasminelle w czasie 7 dniowej przerwy ,można zajść w ciążę jeśli stosunek był kilka razy kończony w środku ? Pisze na ulotce że w czasie przerwy jestem chroniona. A tabletki biorę prawie 3 lata i ani jednej nie pominełam wszystko brane w terminie i o odpowiedniej porze.
W trakcie 7 dni przerwy jesteś tak samo chronion.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinaaax Pokaż wiadomość
Krwawienie może oznaczać spadek hormonów? Boje się że to ciąża

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Boje się że to ciąża.
Krwawienie w trakcie cyklu może mieć wiele przyczyn. Tak jak pisalam wczesniej jesli problem pojawi sie w kolejnym cyklu warto iść do ginekologa. Jeśli masz obawy przed ciążą najłatwiej jest zrobić test i rozwiać wątpliwości. Po co masz się dodatkowo stresować. Natomiast w przypadku tych tabletek o których pisałaś jedynie paracetamol mógł osłabić działanie antykoncepcji. A nie brałaś go w takich ilościach aby mogło do tego dojść.


Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 17:22   #420
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka, dziewczyny mam pytanie, stosuje tabletki Maxim, już pół roku, wszystko było naa nich dobrze. Nigdy nie pominęłam tabletki. W poniedziałek skończyło się moje krwawienie z odstawienia, przyszło ono w terminie tak jak zawsze, było nawet obfite ale w normie, nie pominęłam tabletki nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, dwa razy zdarzyło mi się tylko wziąć tabletkę godzinę później. Tak zawsze punktualnie, nie brałam żadnych leków oprócz Ibupromu 200 podczas okres i po nim i prę razy w cyklu. Nie pije ziół nie stosuje żadnych olejków tabletki popijam tylko niegazowana woda. Partner nigdy nie kończy we mnie. I teraz moje pytanie, dwa dni po zakończeniu krwawienia, zauważyłam palmienie brązowojasnorozowe, wczoraj przez cały dzień nic nie zaobserwowałam natomiast dzisiaj nad ranem zauważyłam znowu jasnoróżowe z tym że mam też śluz jakby płodny? Jest przezroczysty kub minimalnie ale to bardzo minimalnie zabarwiony na różowo i jest jak trochę jajko, nigdy takiego na tabletkach nie miałam, i mam teraz obawę ze tabletki nie działają prawidło skoro mam taki śluz, czy dobrze myślę, nie znam się bardzo bo to moje pierwsze tabletki i wcześniej nie miałam takich objawów raz czy dwa zdarzyło się ze mój śluz był mleczny i miejscami rozciągliwy, a teraz mam tylko taki co prawda w małej ilości ale i tak mnie zastanawia czy ochrona jest zachowana. Dodam że około 2/3 dni przed oraz podczas całej przerwy nie dochodziło do stosunku, obecnie po również. Któraś tak miała?
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.