Hydrolaty (EcoSpa) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 0 0%
*** 0 0%
**** 2 16,67%
***** 10 83,33%
Głosujący: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 12:33   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Hydrolaty (EcoSpa)


Średnia ocena: 4.75


Hydrolaty (wody kwiatowe) są destylatami zawierającymi olejki eteryczne w mniejszych, bezpieczniejszych stężeniach. Poza zapachami hydrolaty zawierają wiele cennych kwiatowych substancji czynnych przyjaznych dla skóry. Ph hydrolatów kształtuje się pomiędzy 5-6 co sprawia, że są doskonałymi tonikami na twarz. Wody kwiatowe używane są jako faza wodna w produkcji lotionów, kremów i mydeł. Same mogą być używane jako toniki do twarzy, spray do odświeżania powietrza w pomieszczeniu. Hydrolaty posiadają również właściwości pielęgnacyjne.

Hydrolaty to głównie woda przez co są narażone na rozwój niepożądanych bakterii. W związku z tym wielu producentów używa konserwanty do sterylizacji i zabezpieczenia wód kwiatowych. Jednakże prawdziwe, naturalne hydrolaty nie są zabezpieczane sztucznymi konserwantami. Mają jednak przez to krótszy okres trwałości. Ponadto muszą być przechowywane, jak produkty spożywcze, w sterylnych warunkach w lodówce. Dostępne hydrolaty:
drzewa herbacianego
kadzidłowca
różany

cena: 9.90-11.90zł

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-06-09 o 14:53
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:14   #2
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Tu moim faworytem jest kadzidłowiec.Odświeża,usp okaja cerę,no a ten zapach....mmmm,dla mnie absolutny must have
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 18:40   #3
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Na tle innych ja bardzo dobrze wspominam oczar właśnie z ecospa.Opakowanie szklane i ten hydrolat tak dobry dla mojej kapryśnej skóry,polecam
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 21:00   #4
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

KWC to dla mnie neroli i róża
Z oczarem trzeba uważać - niby nigdzie nie jest napisane, że zawiera alkohol...ale ja go wyraźnie wyczuwam..no i nie stosuje się go niby w stężeniu 100% więc to pewnie przez alkohol..tak dokładnie pachniała i "waniała" alkoholem nalewka oczarowa.
Dlatego 4*
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:56   #5
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Miałam kadzidłowiec, drzewko herbaciane i oczar. Wszystkie wspominam miło - najlepiej chyba kadzidłowiec, bo urzekło mnie nie tylko jego działanie, ale i cudowny, orientalny, ale nie duszący zapach.
Cenię sobie wody kwiatowe EcoSpa także za to, że nie zawierają konserwantów, choć pociąga to za sobą konieczność przechowywania ich w lodówce i uniemożliwia zabieranie ich na wyjazdy.
Jedynym minusem tych hydrolatów jest ich pojemność - dla hydrolatowego potwora, jakim jestem , 100 ml to naprawdę niewiele.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 12:21   #6
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Do tej pory używałam z EcoSpa tylko hydrolatu oczarowego - jako toniku - i uważam, że to był super wybór.
Troszkę wędzony zapach nie umniejsza jego właściwości - naprawdę uspokaja, oczyszcza i trochę zmniejsza pory -a naprawdę u mnie ma pole do działania.
On również zostanie ze mną na dłużej.
Polecam
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 10:41   #7
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Polecam hydrolat KLADZIDŁOWY. Świetnie działa i przecudnie pachnie. Do tego porządne opakowanie z ciemnego szkła. Wart swojej ceny.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 10:48   #8
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Zasłużona 5+
Posiadam z kadzidłowca, moja skóra (i nos) go uwielbia! Stosuję jako tonik na twarz oraz pryskam nim zmianę AZS na nodze (którą praktycznie wyleczyłam tym hydrolatem + olejem z czarnego kminku).
Dodatkowym atutem dla mnie jest to, że nie posiada konserwantu. Wykańczam pierwszą buteleczkę przechowując ją w lodówce.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:30   #9
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Ode mnie 5*
Mam już drugi rozmarynowy - dedykowany cerom przetłuszczającym się - rzeczywiście podsusza nieco Powiem szczerze,że byłam w szoku, bo po raz pierwszy zaobserwowałam widoczne działanie hydrolatu na mojej skórze
Do tej pory myślałam,ze nie jest to możliwe...
Więc tak: rozmaryn pachnie delikatnie, nie podrażnia, podsusza - przy okazji drobnych wysypek działa błyskawicznie - cudownie wygładza twarz
Drugim z moich ulubieńców jest hydrolat czystka landanowego polecany skórze dojrzałej - pachnie jak jakieś ekskluzywne perfumy... co mnie trochę zaniepokoiło - ale nic a nic nie podrażnia; wygładza, odświeża, napina skórę - świetny
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 21:37   #10
szonzelize
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Hydrolaty (EcoSpa)

Najlepszy czystek ladanowy. Kiedy go nie ma ... cały świat płaczę Jeśli ktoś ma przetłuszczającą się cerę, polecam właśnie ten hydrolat. U mnie sprawdza się najlepiej pośród wszystkich innych.
szonzelize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 21:37:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.