jak wyczyścić marmurowe schody? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-28, 09:05   #1
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Arrow

jak wyczyścić marmurowe schody?


Witam!
Mam problem ze schodami marmurowymi. Od noszenia w górę i w dół posiłków i szklanek pełnych napojów na schodach pojawiły się plamy Zwykłe czyszczenie nie zdało egzaminu, plamy cały czas tkwią na schodach i są na tyle widoczne, że irytują.

Może ktoś z Was rozwiązywał już podobny problem? Jaki środek polecacie? Schody są zabezpieczone kilka lat temu jakimś specjalnym impregnatem, więc nie wszystkie detergenty są dozwolone...
Słyszałam w TV coś o miksturze na bazie wody utlenionej, ale nie widziałam programu od początku, więc nie chce eksperymentować, żeby nie zniszczyć schodów.
Proszę o radę
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 20:43   #2
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Witaj, mam podobny problem z marmurem, na podlodze, po pierwsze Pan specjalista pokiwal glowa i mowi do mnie ze tak to sie nie zapuszcza, nie chcialam sie wdawac w dyskusje ze kupilam dom w takim stanie. Pan wykonal profesjonalna polerke 1 godz 100 euro i poszedl.
ale do rzeczy, zabronil mi pod jakimkolwiek pozorem uzywac zwyklch detergentow do mycia podlogi. Najlepiej takimi wlochatymi nakladkami jak maja w supermarketach na sucho sprzatac a od czasu do czasu polerke. Poszukaj w sklepach pianki badz sprayu do podlog marmurowych(mieszkam za granica wiec nie zanm polskich odpowiednikow).
Jak sie zaopatrzysz ja po prostu spryskuje obficie wlochacza i poleruje. Jest to caly zestaw cwiczen wiec robie to raz na jikas czas. Poza tym marmur jest strasznie porowaty i plamy z coca coli po imprezie ne wyczyscilam do dzis.
Powodzenia, jak znajdziesz jakies cudo na ten probelm prosze daj znac.

Nienawidze podlog marmurowych
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 09:02   #3
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Dzieki, cansada. Ale wlasnie problem w tym, ze preparaty, ktore stosowalam nie sa najlepsze. A nie widzialam do tej pory zadnej pianki... Glownie woski i mleczka. Wybor tego typu produktow jest niewielki. Moze wypowie sie tu jeszcze ktos, kto poda jakas nazwe
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 08:41   #4
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Dziewczyny a ile kosztuje zrobienie schodów z marmuru?
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 15:56   #5
Siekierkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Są przecież specjalne środki do czyszczenia kamienia. Np. ja znam Sele 500.
Siekierkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 18:16   #6
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Marmur można spróbować wyczyścić roztworem z 20% wody utlenionej i kilku kropli amoniaku.

Ewentualnie znajdź firmę, która zajmuje się obróbką marmuru (nagrobki) i tam spytaj o radę.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 11:48   #7
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Radzę nie kombinować z różnymi środkami domowymi, tylko zapytać profesjonalistów o specjalnie środki do czyszczenia kamienia. Mam w domu podłogi z kamienia i wiem, że jak one wsiąkną plamę to nie jest to łatwo wyczyścić. Przykład, woda spod kwiatków się wylała, wyschła bo nikt nie zauważył, żeby pościerać i plama została. Niestety nie podam Ci nazw środków bo nie pamiętam, a aktualnie nie mam żadnego w domu, warto zapytać w zakładzie kamieniarskim czym wyczyścić.

Pozdrawiam
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-18, 10:04   #8
alicjamarecka222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Też mieliśmy z mężem podobny problem. W sklepach z chemią budowlaną nie znaleźliśmy nic co by nam pomogło. Znajomy ojca, który prowadzi zakład kamieniarski polecił nam preparaty Minos: spray czyszczący i coś w rodzaju pasty. Służy to co prawda do czyszczenia nagrobków, ale jest faktycznie rewelacyjne. Szukałam tego w sklepach, ale nie znalazłam. W sieci natknęłam się na te preparaty w sklepie e-chemia. Wiadomo. do wyczyszczenia schodów potrzebna jest większa ilość, ale preparaty są dość tanie. Pasta kosztowała z 5 zł. Preparat czyszczący być ciut droższy.
alicjamarecka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 16:14   #9
voltek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 9
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Jak dobrze pamiętam to preparat o nazwie fosol idealnie nadaje się do granitu - może do marmuru też? Należy tylko zrobić próbę aby nie naprawić na lepsze
voltek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-30, 10:52   #10
igor007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

W pierwszej kolejności należy zacząć od gruntownego wyczyszczenia kamienia. Przy czym musi to być środek wyraźnie przeznaczony do marmuru. Będzie on bezpieczny dla kamienia (z neutralnym pH). Nie należy używać uniwersalnych środków ponieważ sa one na bazie kwasów i mogą uszkodzić kamień (marmur to skała wapienna). Można użyć np LITHOFIN MN DO GRUNTOWNEGO CZYSZCZENIA MARMURU. Jeśli środek nie usunie przebarwień, w następnej kolejności można przepolerować schody używając rzepy i pasty kamieniarskie. Po usunięciu zabrudzeń marmur należy bezwzględnie zaimpregnować np. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-03-24 o 14:06 Powód: link
igor007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 11:30   #11
Stairs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 13
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

U mnie od zawsze do mycia takich schodów używana była woda i zwykły płyn do mycia naczyń. Nigdy nie było sytuacji, żeby czegoś nie dało się zmyć. Tylko trzeba reagować w miarę szybko i jak coś się rozleje nie zostawiać aż przyschnie. Płyn do mycia naczyń ma w domu każdy więc wg mnie nie ma sensu kupować specjalistycznych środków.
Stairs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-09, 14:02   #12
fairtan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Przygotuj roztwór myjący, mieszając ciepłą wodę z łagodnym mydłem lub specjalnym środkiem do czyszczenia marmuru. Unikaj stosowania kwasów, silnych detergentów lub środków oczyszczających zawierających amoniak.
fairtan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-13, 17:32   #13
Monitoring_miasta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 2
Dot.: jak wyczyścić marmurowe schody?

Miałam podobny problem z nagrobkiem - jeśli nie pomaga profesjonalna chemia myjąca - zasadowe środki typu Gresol, Marblin, H&G11 to oznacza, że substancja wniknęła głębiej i pomogą jedynie materiały które mają właściwości absorbcyjne. Z własnego podwórka polecam preparat w paście AKEMI.
Monitoring_miasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-13 18:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.