Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-01, 11:58   #61
porcelana01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 100
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

To najlepsze są Toho??A może ktoś wie gdzie najtaniej owe koraliki kupię?
porcelana01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 13:21   #62
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Nie piszę, że są najlepsze Nie miałam w ręku np. miyuki. Wszystko zależy, do czego chcesz użyć. Jeśli przeczytasz co tam napisałam, to będziesz wiedziała, że także preciosa ze srebrzonym środkiem też są ok. Ale- jak tam zaznaczyłam- niektóre są płaskie i cienkie jak włos, inne prawie tej samej wielkości co toho.
Na początek spróbuj na preciosa- kup parę paczuszek, jak ci się spodoba, to możesz przerzucić się na toho. A może po tygodniu stwierdzisz, że to nie dla ciebie i rzucisz w kąt? (oczywiście życzę wytrwałości i żeby tak się nie stało). Tylko- tak jak tam napisałam- na preciosa trzeba uważać, bo te w stylu opaque (nieprzezroczyste) są najbardziej krzywe.

Co do cen toho- wszędzie jest podobnie. Sklepy konkurują ze sobą np. dostępnością kolorystyki. Bywa też tak, że np. kolor A jest w jednym sklepie 10 gr tańszy niż w drugim, ale B jest już droższy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:28   #63
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Kocham Preciosę i uważam że zupełnie wystarcza na moje potrzeby, ale fakt, z opaque używam tylko czarnych. Ale czarne Toho opaque też nie grzeszą regularnością jeśli mam być szczera

Nie wszystkie kolory są identyczne rozmiarowo i dają się ze sobą zestawiać w ścisłych ściegach typu brick - ale to dotyczy obu tych firm. Któreś Toho są niemal cylindryczne, chyba wersje frosted, ale mogę się mylić.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 16:41   #64
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Na pewno niemal cylindryczne są 15/0 w wersjach galwanizowanych, no, ale piętnastki są małe
Do ściegów typu brick czy peyot najlepiej jednak używać koralików cylindrycznych, toho treasures albo miyuki delica, są drogie, ale plecionki wyglądają zupełnie inaczej niż z koralików okrągłych
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:09   #65
higa1991
Rozeznanie
 
Avatar higa1991
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 509
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

właśnie ogladam moje toho i część z nich w rozmiarze 80 też są praktycznie cylindryczne np . niektóre Frosted . Właśnie rozpoczynam moja przygodę z beadingiem i masa koralików przechodzi dziennie przez moje ręce :P
__________________
Wrześniowa Wymiana - ciuszki , kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post76890816
higa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:17   #66
klamliwa
Przyczajenie
 
Avatar klamliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Cytat:
Napisane przez porcelana01 Pokaż wiadomość
Kurcze...Nakupowałam drobnych koralików i okazuje się,że wyplatanie z nich biżuterii nie jest proste ,bo nie są takie same...jeden szerszy,drugi węższy...masakra...
Mam ten sam problem kiedyś gdzieś tam nakupowałam koralików teraz ich użyć to już jest problem... zrobiłam kilka bransoletek, ale jak to powiedzieć szału nie ma (jakby ktoś chciał zobaczyć to można tu http://bizuwizu.blog.pl/dawno-dawno-temu/ )
Aktualnie przymierzam się do kupna koralików TOHO czytałam, że są równe jak przyjdą to zobaczę
klamliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:20   #67
klamliwa
Przyczajenie
 
Avatar klamliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Mam jeszcze takie małe pytanie, co do bransoletek bead crochet lepiej robić na żyłce czy sznurku/nitce??

Do tej pory robiłam na żyłce może nie jest taka "miękka" jak na nitce, ale nie jest źle nie próbowałam jeszcze ile wytrzyma... żyłka jak dla mnie ma taki plus, że jest przeźroczysta, więc jej nie widać (do tej pory miałam trochę krzywe koraliki przy równych pewnie to bez znaczenia)... jak robiłam na kordonku to z każdej strony było widać

klamliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 10:06   #68
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Bransoletki szydełkowe robi się na niciach (nawet ciężko mi sobie wyobrazić na żyłce). Polecane nici to ariadna talia 30tex, kordonek altin basak. Te altin basak można dobrać w różnych kolorach. Jeśli się odpowiednio ściśle przerabia koraliki i do ciemnych dobierzesz ciemną nić, do jasnych- jasną, to jej nie widać mocno.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:26   #69
klamliwa
Przyczajenie
 
Avatar klamliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Hehe no tak ja się zawsze muszę czymś wyróżnić Dzięki za radę koraliki już mam teraz czas na nici
klamliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 23:54   #70
Bijoumade
Bijou
 
Avatar Bijoumade
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki
Wiadomości: 1
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
Witajcie,
zamówiłam svarowskie na kolczyki - zawieszki i sztyfty/bigle. Jakie błędy mogę tu popełnić i na co powinnam uważać? W opisie znalazłam, że trzeba tylko włożyć kamień a potem go zacisnąć. Poziom był określony jako łatwy i dlatego zdecydowałam się od tego zacząć.
Czekam na zamówienie i na wasze sugestie
Błędem też który może oszpecić biżuterię jest...źle dobrana krawatka do np.zawieszki Swarovskiego. Są to śliczne kryształki np.serduszka,której w złej oprawie stracą swój urok

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez porcelana01 Pokaż wiadomość
To najlepsze są Toho??A może ktoś wie gdzie najtaniej owe koraliki kupię?
Ja polecam osobiście niezawodną hurtownię Pasart zamówienia realizują w błyskawicznym tempie jakość produktów jest super i dodatkowo dają możliwość programu lojalnościowego dla stałych klientów

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez porcelana01 Pokaż wiadomość
To najlepsze są Toho??A może ktoś wie gdzie najtaniej owe koraliki kupię?
Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez porcelana01 Pokaż wiadomość
To najlepsze są Toho??A może ktoś wie gdzie najtaniej owe koraliki kupię?
Osobiście polecam hurtownię internetową PASART. Zamówienia realizują w błyskawicznym tempie produkty są świetne , licne promocje i przystępne ceny,a dodatkowo dają możliwość programu lojalnościowego dla stałych klientów
Bijoumade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 13:10   #71
margaret_gosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Ależ fajny wątek. Dzięki dziewczyny, że zebrałyście wszystko w jeden wątek! Prawdziwa skarbnica wiedzy zwłaszcza dla początkującego jak ja!
__________________
Mój blog https://margaretdesignart.blogspot.com/
margaret_gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-18, 18:10   #72
oliwiak23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: Najczęściej spotykane błędy w biżuterii hand made

Również podziwiam ten wątek, mnóstwo wiedzy jest tutaj. Wiele już wykorzystałam.
Co do hurtowni PASART również nie miałam z nią żadnych problemów
oliwiak23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 19:10:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.