Izotek- mój dziennik. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-14, 12:26   #601
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Natiiiwizaz, chcesz, to załóż inny wątek. To nie Twój dziennik. Nigdy nie brałaś tego leku, my tu piszemy o swoich doświadczeniach, a nie o przekonaniach.
__________________
Never, never, never give up.

Edytowane przez aga024
Czas edycji: 2020-07-14 o 12:28
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:28   #602
Natiiiwizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Natiiiwizaz, chcesz, to załóż inny wątek. To nie Twój dziennik.

Nie jesteś moderatorem.

To jest publiczne forum i piszę w temacie.

Wiele osób zagląda tutaj by podjąć decyzję o leczeniu (tak jak ja zajrzałam tutaj), więc jest to najlepsze miejsce by ostrzec przed zrujnowaniem sobie życia

Edytowane przez Natiiiwizaz
Czas edycji: 2020-07-14 o 12:33
Natiiiwizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:35   #603
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Natiiiwizaz, tak jak wspomniałam, piszemy tu o swoich doświadczeniach (nazwa wątku - czytaj ze zrozumieniem), Ty nie brałaś tego leku. Chcesz się wymądrzać tym, co gdzieś wyczytałaś bądź usłyszałaś, to załóż inny.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:37   #604
Natiiiwizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Natiiiwizaz, tak jak wspomniałam, piszemy tu o swoich doświadczeniach (nazwa wątku - czytaj ze zrozumieniem), Ty nie brałaś tego leku. Chcesz się wymądrzać tym, co gdzieś wyczytałaś bądź usłyszałaś, to załóż inny.
Nie ma takiej potrzeby, ostrzeżenie jest już tutaj (gdzie być powinno).

Może nie znasz Angielskiego ale film który zlinkowałam jest właśnie dziennikiem osób które brały tę truciznę

Papa.

Edytowane przez Natiiiwizaz
Czas edycji: 2020-07-14 o 12:40
Natiiiwizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:44   #605
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Natiiiwizaz Pokaż wiadomość
...film który zlinkowałam jest właśnie dziennikiem osób które brały tę truciznę
Właśnie, być może one brały, nie Ty. Ja nie piszę o lekach, których nie biorę i nie mam o nich pojęcia. Ale spokojnie, każdy, kto przeczyta Twoje posty, zamiast do dermatologa, będzie zgłaszał się do Ciebie, bo przecież Twoja wiedza (z "wiedzy" innych) jest większa.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 14:42   #606
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Bo jak coś napisali w internecie to musi to być prawda. Jak się coś publikuje na YT to na pewno sprawdza to merytorycznie sztab naukowców, żeby nieprawdziwe informacje nie chodziły po internecie. Na pewno
Nie widzę powodów, czemu miałabym oglądać filmy w stylu "big pharma trujo ludzi" zamieszczone przez jakiegoś weirdo. To nie jest wiarygodne źródło informacji.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 19:19   #607
Natiiiwizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Patrząc w ten sposób to forum i ten cały dziennik nie miałby sensu, a historycy nie mogliby rozmawiać na temat drugiej wojny światowej bo nie brali w niej udziału

Na siłę zakrywacie sobie oczy, chyba już wam weszło na psychikę

Przecież macie w tym wątku ludzi którzy cierpią na ciężkie powikłania po tym leku.

Nie wiem co tak płaczecie, w internecie aż roi się od takich "dzienników" jak tutaj i wszyscy chętnie cofnęliby czas. Ja miałam na tyle szczęście że przeczytałam ostrzeżenie, dobrze że ten co je pisał nie słuchał takich ludzi jak Wy bo najwyraźniej chcielibyście słyszeć tylko pozytywy gdyż sami bierzecie to ścierwo.

Śmieszne a zarazem przykre

To ja was już tutaj zostawię z tym izotekiem, tylko pamiętajcie że jak się któregoś dnia obudzicie cali powyginani to nie będzie to tymczasowy problem a stan reszty waszego życia.

Pa.

Edytowane przez Natiiiwizaz
Czas edycji: 2020-07-14 o 19:29
Natiiiwizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 19:46   #608
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Niektórzy naprawdę nie wiedzą kiedy przestać się błaźnić.

Nie wiem co chcesz ugrać, ale nie wygrasz. Bo mijasz się z prawdą. Tyle w temacie.

Przestań szkodzić ludziom. Bardziej szkodliwe jest straszenie leczeniem.

Super, że zostawiasz temat. Trzymam za słowo. Również z kolejnych fikcyjnych kont.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 21:31   #609
Mosesles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez Natiiiwizaz Pokaż wiadomość
Przecież ten lek wyniszcza cały organizm, permanentnie.

Obejrzyj filmik, jeżeli nie znasz angielskiego to mi przykro

Jeżeli moje posty uważasz za szkodliwe bo ostrzegają przed konsekwencjami tej chemioterapii to najwidoczniej nie zależy tobie na zdrowiu innych.

Ci lekarze co przypisują Isotretinoin są jak lekarz z filmu "Requiem For a Dream"
https://www.youtube.com/watch?v=HhsEKllL9iE

Współczuję każdemu kto dał się wrobić w to szambo...




Ta apteka jest licencjonowane i nie wymaga uprzedniego recepty (trzeba zrobic prosty konsultacji on-line) http://www.trustrxmeds.com

Edytowane przez Mosesles
Czas edycji: 2020-08-19 o 21:57
Mosesles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 21:53   #610
c2c6216e874d20a2a0aa4ee8a36fcd61e8fbb9fd_5fbef04557775
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Hop hop!
Czy ktoś tu jeszcze jest? Mam nadzieję, że tak bo potrzebuje teraz takiej "grupy wsparcia"

Zdecydowałam się na leczenie.
Moim problemem nie jest jakiś straszny trądzik a głębokie zaskórniki, które leczę od kilku lat i efekty są chwilowe, po czasie wszystko wraca do punktu wyjścia
Dodatkowo mam problem z łojotokiem, twarz pudruje co godzinę, włosy po myciu są świeże przez kilka godzin, więc rano myje a w ciągu dnia wspomagam się jeszcze suchym szamponem, żeby dotrwać do wieczora aż będę w domu.... Dramat.

Mój dermatolog przepisał mi Axotret.
Mam 26lat i ważę 55kg, moja dawka to 10mg raz dziennie i trochę mnie zastanawia dlaczego taka mała, przeczytałam cały wątek i widzę, że macie zdecydowanie większe dawki leku...

Przyjmuje od tygodnia, póki co brak skutków ubocznych i brak jakiejkolwiek poprawy, na nic się jeszcze nie nastawiam przy tak małej dawce i krótkim stosowaniu


Mam nadzieję, że ktoś tutaj jeszcze jest???

Pozdrawiam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
c2c6216e874d20a2a0aa4ee8a36fcd61e8fbb9fd_5fbef04557775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 22:34   #611
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Karolinnn, witaj Dawkę można zmienić w trakcie leczenia. Lekarz pewnie przepisał taką na początek, żeby zobaczyć, jak reagujesz. Ja biorę axotret prawie rok, z przerwami (co miesiąc badania, jak wyniki złe, mam miesiąc przerwy, potem znów biorę). Obecnie moja dawka to 10 mg co drugi dzień. Nigdy nie brałam więcej niż jedną tabletkę 20 mg na dzień, ale wtedy miałam strasznie wysoki cholesterol.
Problem tłustych włosów powinien się rozwiązać niebawem, tak samo tłustej skóry twarzy. Moje włosy były dokładnie takie jak Twoje, umyłam, wyschły i już były tłuste Teraz myję włosy co drugi dzień i myślę, że mogłabym co trzeci, ale robię to bardziej z przyzwyczajenia i psychicznego komfortu. Podobno efekt utrzymuje się tylko podczas kuracji i chwilę po, potem wszystko wraca do normy (oprócz trądziku).
Z przykrych efektów ubocznych często mam zajady, czuje się zmęczona, zasapana i boli mnie głowa, ale wszystko da się znieść. Skóra mi się nie łuszczy w żadnym miejscu, nie mam stanów depresyjnych. Ale może to "wina" stopniowego i powolnego brania leku.
A, chyba na początku mnie obsyfiło, potem wszystko schodziło. Teraz też czasem się coś pojawi, ale to sporadycznie. Życzę udanej i znośnej kuracji.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-13, 12:31   #612
c2c6216e874d20a2a0aa4ee8a36fcd61e8fbb9fd_5fbef04557775
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Dziękuję za odpowiedź
Teraz troszkę mnie zaniepokoiłaś, biorę Axotret głównie ze względu na nadmierny łojotok, myślałam, że problem minie na dłużej niż tylko na czas stosowania leku... Nie wiem co myśleć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
c2c6216e874d20a2a0aa4ee8a36fcd61e8fbb9fd_5fbef04557775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:54   #613
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Izotek- mój dziennik.

[1=c2c6216e874d20a2a0aa4ee 8a36fcd61e8fbb9fd_5fbef04 557775;88202180]Dziękuję za odpowiedź
Teraz troszkę mnie zaniepokoiłaś, biorę Axotret głównie ze względu na nadmierny łojotok, myślałam, że problem minie na dłużej niż tylko na czas stosowania leku... Nie wiem co myśleć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cześć, również brałam axotret w 2 kuracjach (pierwsza ta 'porządna') a druga gdzieś po roku, taka 'przypominająca'. Dziś już jestem 3 lata bez axotretu, obecnie również bez tabletek anty, włosy i cera tłuste okrutnie Niestety, taka moja uroda, a raczej uroda hormonów. Mam podwyższone te 'męskie'
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 17:23   #614
dominik0973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witam. Potrzebuję porady osób bardziej w doświadczonych niż ja. Pół roku temu zakończyłem swoją kurację izotekiem(małe dawki 20mg dziennie/czasami 10). Od miesiąca znów zaczęło mnie wysypywać(co prawda nieznacznie ale postanowiłem na ponowne pójście do dermatologa). Został mi przepisany differin. Nie widzę żadnej poprawy, wręcz przeciwnie. Wiem, że początkowo przy jego stosowaniu może wystąpić pogorszenie. Jednak czy rzeczywiście na dłuższą mete pomoże? Męcze się z trądzikiem od 15 roku życia. Czy ktoś stosował ten specyfik po kuracji izotekiem i rzeczywiście mu pomógł? Zastanawiam się czy ponowna kuracja nie miałaby większego sensu, niż męczenie się maśćmi tak naprawde nie wiedząc czy pomogą(oczywiście decyzja i tak należy do mojego lekarza). Z góry dziękuje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominik0973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:04   #615
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez dominik0973 Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję porady osób bardziej w doświadczonych niż ja. Pół roku temu zakończyłem swoją kurację izotekiem(małe dawki 20mg dziennie/czasami 10). Od miesiąca znów zaczęło mnie wysypywać(co prawda nieznacznie ale postanowiłem na ponowne pójście do dermatologa). Został mi przepisany differin. Nie widzę żadnej poprawy, wręcz przeciwnie. Wiem, że początkowo przy jego stosowaniu może wystąpić pogorszenie. Jednak czy rzeczywiście na dłuższą mete pomoże? Męcze się z trądzikiem od 15 roku życia. Czy ktoś stosował ten specyfik po kuracji izotekiem i rzeczywiście mu pomógł? Zastanawiam się czy ponowna kuracja nie miałaby większego sensu, niż męczenie się maśćmi tak naprawde nie wiedząc czy pomogą(oczywiście decyzja i tak należy do mojego lekarza). Z góry dziękuje!
Czasami jest tak, że kurację izotekiem trzeba przejść w życiu dwa razy i dopiero za drugim efekt jest stały.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:08   #616
dominik0973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Czasami jest tak, że kurację izotekiem trzeba przejść w życiu dwa razy i dopiero za drugim efekt jest stały.
Jeśli chodzi o drugą kurację to początkowe pogorszenie stanu cery/skutki uboczne są takie same jak za pierwszym razem czy jednak można zauważyć mniejsze nasilenie za 2. razem?(Chociaż w dużej mierze to pewniw kwestia indywidualna)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dominik0973
Czas edycji: 2021-04-18 o 19:10
dominik0973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 21:02   #617
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez dominik0973 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o drugą kurację to początkowe pogorszenie stanu cery/skutki uboczne są takie same jak za pierwszym razem czy jednak można zauważyć mniejsze nasilenie za 2. razem?(Chociaż w dużej mierze to pewniw kwestia indywidualna)
Nie przechodziłam drugiej kuracji, ale może ktoś się wypowie
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 14:38   #618
paulla777
Raczkowanie
 
Avatar paulla777
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 50
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Witajcie,

Mija 10 (ostatni) miesiąc mojej kuracji. Początkowo byłam na 20mg Izoteku. Po miesiącu miałam przejść na wyższą dawkę, niemniej wyniki badań- cholesterol i trójglicerydy były zbyt wysokie. Lekarz rodzinny dołączył mi tabletki na cholesterol. Kiedy wyniki się unormowały, przeszłam juz na 30mg i tak do końca. Lepiej mieć dłuższa kurację, ale mniejsze efekty uboczne, niż brać od razu 30mg i wiecej, i ściągać skórę płatami. Poza tym dawka musi byc dobrana pod naszą masę ciała, etc.
Do rzeczy: trądzik dokuczał mi przede wszystkim na plecach. Do twarzy nie mialam wiekszych zastrzezen. Ale plecy były istnym armagedonem. Plecy, dekolt, czasami brzuch. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dostalam niesamowity wysyp, z ktorym walczylam na wszystkie sposoby ok. 9lat... Siegnelam po izotek.
Początek kuracji- skóra szybko zrobiła się cienka, wrażliwa, sucha. Ale radziłam sobie z nią za pomoca porządnego nawilżania. Włosy suche, skóra glowy również oberwała. Ale to wszystko było do zniesienia. W miarę upływu czasu dochodziły kolejne objawy- buchy gorąca, wolalam niskie temperatury w domu. Nadmierne pocenie się ale wylacznie w miejscu nad ustami, pod nosem. Ogolne zmeczenie i rozbicie organizmu. towarzyszące praktycznie non stop. Bolace stawy łokciowe, jakbym się w nie uderzyła. Sucha jama nosowa, gardło i wszystkie inne jamy Oczy suche i szybciej meczace się. Libido ponizej zera. Drażliwość. Teraz jest najgorzej, bo strasznie dokuczaja mi oczy- sa suche, ciezkie, piekace, jakby ktos naciskal mi na gałki oczne. Do tego ogolne rozbicie i zmeczenie organizmu sięgnęło zenitu i daje się we znaki już w tym 10miesiacu. I usta. przeklete usta. najgorzej oberwały. ALE... nie żałuje. Efekty zauważylam juz podczas pierwszego miesiaca kuracji- twarz, przede wszystkim plecy, dekolt. Pory zmniejszone, skóra wygładzona. Nawer tnie mialam zadnego wysypu. Od razu wszystko zaczelo znikac. Na ten moment nie pamietam co to "pryszcz". Nawet przy okresie nie zaznałam tego "zjawiska"
Skóra mi się nie luszczyła, nie schodziła platami jak to było w przypadku mojej znajomej. Ale jej lekarz dał konska dawke leku,a kuracja byla znacznie krotsza. Moja była długa, ale dzieki malej dawce nie odczulam tego z jeszcze zwiekszona siła.
Pielegnacje opieram na minimalizmie. Na noc i na dzień uzywam Cetaphil Krem Ultranawilzajacy. Skóra byla i jest tak sucha, ze pod makijaz nie zrobil zadnej roznicy i jest dla mnie wystarczajacy od poczatku kuracji. Twarz "tonizuje" sola fizjologiczna, a do zmywania makijazu uzywam plynu micelarnego Garnier, tego co do tej pory. Skóra sucha, ale nie na tyle, bym nie mogla sobie odpuscic nawilzania ciala nawet na kilka dni. Czyli nie jest tak tragicznie. Cialo i twarz myje plynem dla dzieci BabyDream, taki w 1l butli. Wlosy również szamponem tej marki. Duzo masek i odzywek nawilzajacych. Pomadka, jedyna ktora mnie ratuje i dziala, to Oeparol. Na ten moment nie zaluje. Zobaczymy za jakis czas, jak juz skoncze brac tabletki, a izotek calkowicie "wyparuje" z organizmu, jakie bede efekty. Niemniej ciesze sie na ten moment, że moge zalozyc bluzke z odkrytymi ramionami, lekkim dekoltem czy latem odslonie plecy. Przez 9 lat tego nie robiłam. To dla mnie wazne.
Moja siostra zaś miala problem z twarza. Podczas pierwszej kuracji (10msc) miala przerwe miesieczna (wina lekarza). Pierwsza kuracja nie zakonczyla sie sukcesem, prawdopodobnie spowodowanym właśnie ta przerwa. Podeszla do drugiej (10msc). Jest juz kilka miesiecy po. Czasami coś jej wyskoczy raz w miesiacu. Ale bez porownania z tym co było.
Poszlo duzo kasy na kuracje. Pomadek zuzywam bez liku. Badania, wizyty prywatne plus wykupienie recepty. Ale nawet dla tych 10miesiecy bez pryszcza na plecach- warto. Czekam na efekty po odstawieniu, ale jestem dobrej mysli.
Pozdrawiam
paulla777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 21:28   #619
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Odgrzebuję wątek. Potrzebuję porady, gdyż walczę z trądzikiem od kilkunastu lat i rozważam terapię izotekiem, która podobno jako jedyna daje efekty. Stąd moje pytanie, czy terapia zawsze wiąże się z obowiązkowym stosowaniem antykoncepcji? Lekarka nie chce mi przepisać bez tego izoteku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-19, 21:59   #620
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
Odgrzebuję wątek. Potrzebuję porady, gdyż walczę z trądzikiem od kilkunastu lat i rozważam terapię izotekiem, która podobno jako jedyna daje efekty. Stąd moje pytanie, czy terapia zawsze wiąże się z obowiązkowym stosowaniem antykoncepcji? Lekarka nie chce mi przepisać bez tego izoteku.
Dermatolog chce się w ten sposób zabezpieczyć, gdybyś zaszła w ciążę podczas kuracji (a wiadomo jakie to ryzyko), to żeby było 100% jasne, że lekarz wyjaśnił Ci wszystkie niebezpieczeństwa i nie poniesie żadnych konsekwencji. Rozpoczynając leczenie podpisujesz też "umowę", że jesteś wszystkiego świadoma.

Czytałam, że niektórzy dermatolodzy życzą sobie regularnych testów, że nie jesteś w ciąży. Mój nigdy o to nie prosił, ani nie przynosiłam żadnych zaświadczeń od ginekologa, że biorę tabletki anty. Więc jeśli nie chcesz ich brać, to teoretycznie możesz skłamać Pytanie czy warto?
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 22:41   #621
Mosesles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Dermatolog chce się w ten sposób zabezpieczyć, gdybyś zaszła w ciążę podczas kuracji (a wiadomo jakie to ryzyko), to żeby było 100% jasne, że lekarz wyjaśnił Ci wszystkie niebezpieczeństwa i nie poniesie żadnych konsekwencji. Rozpoczynając leczenie podpisujesz też "umowę", że jesteś wszystkiego świadoma.

Czytałam, że niektórzy dermatolodzy życzą sobie regularnych testów, że nie jesteś w ciąży. Mój nigdy o to nie prosił, ani nie przynosiłam żadnych zaświadczeń od ginekologa, że biorę tabletki anty. Więc jeśli nie chcesz ich brać, to teoretycznie możesz skłamać Pytanie czy warto?
[QUOTE=aga024;88955580]Dermatolog chce się w ten sposób zabezpieczyć, gdybyś zaszła w ciążę podczas kuracji (a wiadomo jakie to ryzyko), to żeby było 100% jasne, że lekarz wyjaśnił Ci wszystkie niebezpieczeństwa i nie poniesie żadnych konsekwencji. Rozpoczynając leczenie podpisujesz też "umowę", że jesteś wszystkiego świadoma.

Czytałam, że niektórzy dermatolodzy życzą sobie regularnych testów, że nie jesteś w ciąży. Mój nigdy o to nie prosił, ani nie przynosiłam żadnych zaświadczeń od ginekologa, że biorę tabletki anty. Więc jeśli nie chcesz ich brać, to teoretycznie możesz skłamać Pytanie czy warto?
Mosesles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 18:35   #622
Isolde_Trends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Izotek biorę już miesiąc w dawce 30 mg. Mam prawie 26 lat, od sześciu męczę się z trądzikiem, który pani doktor określiła jako rozlany. Wcześniej usłyszałam od poprzedniej dermatolog dosłownie "no ja nie wiem z czego taki wysyp". To zniechęciło mnie do dalszych wizyt. Teraz jest lepiej. Są przebarwienia, nie ma za to wielkich grudek wypełnionych krwią. Suchość ciała da się przeżyć, w przypadku twarzy ratuje mnie żel aloesowy nakładany pod krem. Nawet odważyłam się wychodzić bez makijażu.
Isolde_Trends jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 18:35:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.