Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-16, 10:18   #31
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez kasia1017 Pokaż wiadomość
Po kolei.
Kurs chcę, bo chcę mieć na start zaświadczenie o jego ukończeniu. Z podatkami nie miałam niczego wspólnego od IV roku studiów, na wolę pochodzić na wykłady, niż czytać ustawy samodzielnie (zwłaszcza, że ja mogę czytać literalnie, a wykładowca wskaże jakieś powiązania i konstrukcje). Co nie znaczy, że poza kursem nie trzeba samemu doczytać Do egzaminu państwowego mogę podejść i bez kursu wprawdzie, ale jeśli go nie zdam, to papier, że na jakiś kurs chodziłam i ukończyłam, to jakiś kolejny plusik do CV.
I myślę o jego zrobieniu w kontekście pracy w innym mieście. Nie wiążę już chyba żadnej przyszłości z miastem, w którym żyję (no właśnie, miastem, nie miasteczkiem i nie takim małym, wciąż w pierwszej dziesiątce miast w Polsce pod względem liczebności, szału może nie ma, ale nie miasteczko).

Edit.
No i jeszcze jedna rzecz dot. kursu na doradcę. Obejmuje on zagadnienia dotyczące księgowości, czyli czegoś, z czym nigdy nie miałam do czynienia osobiście.
A ja na Twoim miejscu najpierw zaczęłabym szukać pracy w innym mieście w jakimś korpo albo kancelarii. Kurs fajna sprawa, dodatkowa wiedza + papierek zawsze się przydadzą tylko zastanów się czy jest sens znów marnować czas i pieniądze na coś co jednak może Ci się nie przydać. Jak zostaniesz u siebie w mieście prawdopodobnie z tego kursu będziesz miała to co ktoś już napisał - klientów raz w roku, którzy się obudzą, że trzeba rozliczyć pit. Jak zaczniesz gdzieś prace zobaczysz czy potrzeba Ci wiedzy w jakimś temacie i wtedy ewentualnie się dokształcisz. Tym bardziej, że to znów będzie wiedza teoretyczna, a nie praktyczna.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 11:15   #32
daisydoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 170
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A ja na Twoim miejscu najpierw zaczęłabym szukać pracy w innym mieście w jakimś korpo albo kancelarii. Kurs fajna sprawa, dodatkowa wiedza + papierek zawsze się przydadzą tylko zastanów się czy jest sens znów marnować czas i pieniądze na coś co jednak może Ci się nie przydać. Jak zostaniesz u siebie w mieście prawdopodobnie z tego kursu będziesz miała to co ktoś już napisał - klientów raz w roku, którzy się obudzą, że trzeba rozliczyć pit. Jak zaczniesz gdzieś prace zobaczysz czy potrzeba Ci wiedzy w jakimś temacie i wtedy ewentualnie się dokształcisz. Tym bardziej, że to znów będzie wiedza teoretyczna, a nie praktyczna.
Też tak uważam. W małym mieście niestety perspektywy są jakie są. Obsługa podatkowa też jest najlepsza w spółkach.
Swoją drogą, autorko, nie piszesz, żeby podatki cię jakkolwiek interesowały, więc skąd ten pomysł? Może warto się rozwinąć w innych, wąskich dziedzinach prawa, które cię interesują? Może prawo medyczne, budowlane, energetyczne itd?
daisydoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 11:23   #33
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

ZUS - jak szukałam radcy/adwokata do takiej sprawy to znaleźć nie mogłam, wszyscy są tacy ogólni, a jak od wszystkiego to od niczego i mnie w błąd wprowadzali. Jedną Panią znalazłam co się w tym specjalizowała, ale była bardzo droga.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 12:10   #34
daisydoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 170
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
ZUS - jak szukałam radcy/adwokata do takiej sprawy to znaleźć nie mogłam, wszyscy są tacy ogólni, a jak od wszystkiego to od niczego i mnie w błąd wprowadzali. Jedną Panią znalazłam co się w tym specjalizowała, ale była bardzo droga.
To jest jeden z wielu problemów na rynku prawniczym. Niby tylu prawników, że się o nich potykać można, ale jak chodzi o konkretne sprawy, w konkretnych dziedzinach to nagle jest mało kto. Niestety, ale większość osób kończy prawo, ma wiedzą ogólną w każdej dziedzinie i tak też zakłada kancelarie. Jak widzę, że w kancelarii pracuje maksymalnie 4/5 osób a zajmują się wszystkimi możliwymi dziedzinami prawa to śmiać mi się chce. Każda dziedzina jest niesamowicie rozbudowana i jeśli ktoś się uważa za eksperta w każdej z nich bądź większości to lepiej stamtąd uciekać
daisydoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:37   #35
kasia1017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A ja na Twoim miejscu najpierw zaczęłabym szukać pracy w innym mieście w jakimś korpo albo kancelarii. Kurs fajna sprawa, dodatkowa wiedza + papierek zawsze się przydadzą tylko zastanów się czy jest sens znów marnować czas i pieniądze na coś co jednak może Ci się nie przydać. Jak zostaniesz u siebie w mieście prawdopodobnie z tego kursu będziesz miała to co ktoś już napisał - klientów raz w roku, którzy się obudzą, że trzeba rozliczyć pit. Jak zaczniesz gdzieś prace zobaczysz czy potrzeba Ci wiedzy w jakimś temacie i wtedy ewentualnie się dokształcisz. Tym bardziej, że to znów będzie wiedza teoretyczna, a nie praktyczna.
Ale ja się rozglądam za pracą w innym mieście.
Dzisiaj dzwoniłam do organizatora kursu- na razie tworzą listę chętnych, a płatność itp. na 2 tygodnie przed kursem, czyli z początkiem września. Jeśli do tego czasu coś znajdę, to bez problemu mogę zrezygnować. Jeśli nie, to podnoszenie kompetencji zawsze się przyda.

Cytat:
Napisane przez daisydoo Pokaż wiadomość
Też tak uważam. W małym mieście niestety perspektywy są jakie są. Obsługa podatkowa też jest najlepsza w spółkach.
Swoją drogą, autorko, nie piszesz, żeby podatki cię jakkolwiek interesowały, więc skąd ten pomysł? Może warto się rozwinąć w innych, wąskich dziedzinach prawa, które cię interesują? Może prawo medyczne, budowlane, energetyczne itd?
I tutaj znowu zaczyna się to błędne koło. Trudno specjalizować się w prawie medycznym czy budowlanym, jeśli w ogóle nie miało się z nim styczności. Z drugiej strony- jeśli ktoś szuka adwokata, to na ogół już z doświadczeniem w danej dziedzinie, bo bez doświadczenia to sobie aplikanta weźmie. Owszem, zdarzają się i takie sytuacje, że błędne koło się przerywa Oby tak było!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
ZUS - jak szukałam radcy/adwokata do takiej sprawy to znaleźć nie mogłam, wszyscy są tacy ogólni, a jak od wszystkiego to od niczego i mnie w błąd wprowadzali. Jedną Panią znalazłam co się w tym specjalizowała, ale była bardzo droga.
Brrrr. Prawo ubezpieczeń społecznych to coś, co omijam szerokim łukiem i specjalizowanie się w tym byłoby dla mnie męką. Prawda jest taka, że większość ludzi, jeśli już ma coś z ZUS wspólnego, to na ogół i tak nie ma środków na pełnomocnika, a poziom skomplikowania tych przepisów (przynajmniej z mojej perspektywy) jest bardzo duży.

Cytat:
Napisane przez daisydoo Pokaż wiadomość
To jest jeden z wielu problemów na rynku prawniczym. Niby tylu prawników, że się o nich potykać można, ale jak chodzi o konkretne sprawy, w konkretnych dziedzinach to nagle jest mało kto. Niestety, ale większość osób kończy prawo, ma wiedzą ogólną w każdej dziedzinie i tak też zakłada kancelarie. Jak widzę, że w kancelarii pracuje maksymalnie 4/5 osób a zajmują się wszystkimi możliwymi dziedzinami prawa to śmiać mi się chce. Każda dziedzina jest niesamowicie rozbudowana i jeśli ktoś się uważa za eksperta w każdej z nich bądź większości to lepiej stamtąd uciekać
Tu, gdzie mieszkam, mimo że to miasto wojewódzki i znajdujące się w pierwszej dziesiątce największych polskich miast (więc kolejny raz powtarzam, że to nie jest jakieś małe miasto), to w gruncie rzeczy jest bardzo mało kancelarii gdzie jest więcej niż 3-4 prawników. Poważnie. Dodatkowo każdy z nich na ogół prowadzi odrębną działalność gospodarczą. Spółek jest mało, jeśli są, to na ogół 4-5 osobowe partnerskie.

Dzisiaj dostałam odpowiedź na jedno CV. W miłym tonie, ale niestety odmowa. No cóż, nie zwieszam nosa na kwintę i szukam dalej.

Edit.
A wracając do prawa podatkowego- jeszcze na studiach zastanawiałam się nad doradcą. Potem wydarzenia szybko się potoczyły, aplikowałam na adwokacką. W dotychczasowej praktyce miałam trochę styczności z podatkami, krecia robota, ale znośna. Nawet ostatnio zagięłam panią z telefonicznej informacji podatkowej.

Edit2.
A co do zawodu referendarza. Tak, wiem, ma swoje plusy, etat, urlop itp. Natomiast mimo wszystko póki co szukam jako adwokat, ale jak nic nie znajdę, to wówczas będę startowała w konkursach na referendarza (chociaż wolałabym chyba na asystenta sędziego w WSA, niestety rekrutację przespałam; ciekawiej, różne sprawy, no i w obecnej sytuacji politycznej póki co pionu sądownictwa administracyjnego nikt nie rusza ).

Edytowane przez kasia1017
Czas edycji: 2019-12-16 o 14:43
kasia1017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 03:47   #36
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Moim zdaniem błędem jest to, że kolejny raz stawiasz na naukę, a nie praktykę. Najpierw znajdź pracę i potem się dokształcaj, bo znów będzie płacz, że roboty nie ma.
Ktoś podpowiedział, całkiem słusznie, że wąska specjalizacja w konkretnej dziedzinie prawa. Ty odpowiadasz, że ciężko się specjalizować w czymś w czym się nie miało styczności. Jaki problem samemu usiąść nad czymś, co Cię interesuje?


W Polsce jest 1 - słownie jedna - kancelaria specjalizująca się wyłącznie w prawie wekslowym. Na brak pracy nie narzekają. Da się znaleźć niszę? No da się.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 06:26   #37
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Jakoś tak od dziwnej strony do tego podeszłaś. Zamiast zdobywać doświadczenie, załapać się do dobrego korpo i potem otwierać swoją kancelarię to Ty wyskoczyłaś na głęboką wodę w mieście, w którym jak sama piszesz jest przesyt prawników. No inaczej to się nie mogło skończyć.
Znajdź pracę w korpo i zdobądź w końcu jakieś doświadczenie. Poważny pracodawca sam Ci opłaci kursy.
To 10. miasto w Polsce na serio nic nie znaczy, na palcach jednej ręki można policzyć miasta w tym kraju gdzie łatwo o dobry start w karierze i nie są to Lubliny czy inne Białystoki.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-18, 08:24   #38
kasia1017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;87430006]Moim zdaniem błędem jest to, że kolejny raz stawiasz na naukę, a nie praktykę. Najpierw znajdź pracę i potem się dokształcaj, bo znów będzie płacz, że roboty nie ma.
Ktoś podpowiedział, całkiem słusznie, że wąska specjalizacja w konkretnej dziedzinie prawa. Ty odpowiadasz, że ciężko się specjalizować w czymś w czym się nie miało styczności. Jaki problem samemu usiąść nad czymś, co Cię interesuje?


W Polsce jest 1 - słownie jedna - kancelaria specjalizująca się wyłącznie w prawie wekslowym. Na brak pracy nie narzekają. Da się znaleźć niszę? No da się.[/QUOTE]
Stawiam na poszukiwanie pracy i wydaje mi się, że dosyć intensywnie to robię w chwili obecnej. Tak, jak pisałam, kurs na doradcę zaczyna się we wrześniu, jeśli wcześniej coś znajdę, to fajnie i może zrezygnuję z kursu, jeśli nie, to będzie to dodatkowy plus.
Nie mówię, że nie można nad czymś samemu przysiąść. Tylko co z tego, jeśli np. zapoznam się gruntownie np. z prawem autorskim, zaznajomię się z treścią komentarzy, orzecznictwem itp., skoro dalej jest to tylko teoria, bez praktyki.
W chwili obecnej, w ramach samokształcenia, stawiam na j. angielski, bo w wielu ofertach pracy, poza wymaganiami z określonej gałęzi prawa, wymaga się biegłego angielskiego, z uwzględnieniem terminologii prawniczej (+mile widziany certyfikat). Mój ogólny angielski jest na poziomie C2, terminologię muszę częściowo powtórzyć, a część materiału przerobić sama, jak się zawezmę, to być może w czerwcu podejdę do egzaminu.


Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Jakoś tak od dziwnej strony do tego podeszłaś. Zamiast zdobywać doświadczenie, załapać się do dobrego korpo i potem otwierać swoją kancelarię to Ty wyskoczyłaś na głęboką wodę w mieście, w którym jak sama piszesz jest przesyt prawników. No inaczej to się nie mogło skończyć.
Znajdź pracę w korpo i zdobądź w końcu jakieś doświadczenie. Poważny pracodawca sam Ci opłaci kursy.
To 10. miasto w Polsce na serio nic nie znaczy, na palcach jednej ręki można policzyć miasta w tym kraju gdzie łatwo o dobry start w karierze i nie są to Lubliny czy inne Białystoki.
Teraz też wiem, że popełniłam błąd. Jednak wtedy wydawało mi się, że robię coś naturalnego- zasadnicza większość ludzi z mojego roku i poprzednich roczników właśnie w ten sposób postępowała. Sama siedzę w kancelarii z 4 osobami ode mnie z roku.
Jednym się udało. Innym nie.
kasia1017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 13:39   #39
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Tak na marginesie, czy nadal obowiązuje zakaz nawiązania stosunku pracy przez adwokata? Jeśli tak, to masz trochę związane ręce.
edit:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...e-o-prace.html
co prawda artykuł sprzed roku, ale polecam Ci poczytać komentarze

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2019-12-18 o 13:42
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 14:18   #40
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Chyba Cie ostro pogrzało, że rozważasz pracę asystenta za 2400 na rekę

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;87431337]Tak na marginesie, czy nadal obowiązuje zakaz nawiązania stosunku pracy przez adwokata? Jeśli tak, to masz trochę związane ręce.
edit:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...e-o-prace.html
co prawda artykuł sprzed roku, ale polecam Ci poczytać komentarze[/QUOTE]

Tak, to obecnie jedyne co różni adowkata od radcy, autorka zawsze może się "przepisać" na listę radców i wtedy może normlanie pracować na uopie
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 14:32   #41
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Rozkrecenie dzialalnosci w jakiejkolwiek branzy na pewno jest trudne. Skoro to lubisz, jestes pracowita, zaangazowana i sumienna i twoim problemem jest brak kontaktow...to na tym problemie sie skup. Szukaj kontaktow, po prostu. Jestes mlodziutka tak naprawde. Nie znam branzy adwokackiej, takze sama pewnie lepiej znasz jakie konferencje/eventy sa w tej branzy organizowane - moze jakies coroczne zjazdy prawnikow, adwokatow itd? Tworz kontakty i dzialaj dalej.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-18, 15:38   #42
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Rozkrecenie dzialalnosci w jakiejkolwiek branzy na pewno jest trudne. Skoro to lubisz, jestes pracowita, zaangazowana i sumienna i twoim problemem jest brak kontaktow...to na tym problemie sie skup. Szukaj kontaktow, po prostu. Jestes mlodziutka tak naprawde. Nie znam branzy adwokackiej, takze sama pewnie lepiej znasz jakie konferencje/eventy sa w tej branzy organizowane - moze jakies coroczne zjazdy prawnikow, adwokatow itd? Tworz kontakty i dzialaj dalej.
I na zjeździe adwokatów ma pozyskiwać klientów dla swojej kancelarii w małym mieście? No świetna rada.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 15:49   #43
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Nie klientow, tylko potencjalnych wspolpracownikow
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 15:56   #44
kasia1017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;87431337]Tak na marginesie, czy nadal obowiązuje zakaz nawiązania stosunku pracy przez adwokata? Jeśli tak, to masz trochę związane ręce.
edit:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...e-o-prace.html
co prawda artykuł sprzed roku, ale polecam Ci poczytać komentarze[/QUOTE]
Oczywiście, że o tym wiem. Dlatego pisząc pracę nie miałam na myśli umowy o pracę, ale zlecenie, B2B lub coś podobnego.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Chyba Cie ostro pogrzało, że rozważasz pracę asystenta za 2400 na rekę

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------



Tak, to obecnie jedyne co różni adowkata od radcy, autorka zawsze może się "przepisać" na listę radców i wtedy może normlanie pracować na uopie
O kurde, nie wiedziałam, że wynagrodzenie asystentów jest takie niskie. Tzn. nim bym aplikowała, to bym zajrzała sobie do ustawy co i jak, szczerze to od studiów nie przerabiałam ustroju sądów powszechnych czy administracyjnych, a znajomych tam zatrudnionych też nie mam.

Jest jeszcze jedna różnica- adwokatów obowiązuje ten zakaz reklamy, radcowie mogą się reklamować. Co powoduje nierówności już w obrębie adwokatury, ponieważ kancelarie "czysto-adwokackie" reklamować się nie mogą, ale radcowsko-adwokackie już tak.
Radca, który chce być obrońcą w postępowaniach karnych, również nie może nawiązywać stosunku pracy o ile się nie mylę. Ale to nie ten temat

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Rozkrecenie dzialalnosci w jakiejkolwiek branzy na pewno jest trudne. Skoro to lubisz, jestes pracowita, zaangazowana i sumienna i twoim problemem jest brak kontaktow...to na tym problemie sie skup. Szukaj kontaktow, po prostu. Jestes mlodziutka tak naprawde. Nie znam branzy adwokackiej, takze sama pewnie lepiej znasz jakie konferencje/eventy sa w tej branzy organizowane - moze jakies coroczne zjazdy prawnikow, adwokatow itd? Tworz kontakty i dzialaj dalej.
No tak, ale tak czy inaczej to trwa i może trwać w nieskończoność. Dlatego teraz już szukam pracy, przestałam wierzyć w to, że sama coś zdziałam.

Ogólnie to jestem chyba zrezygnowana i dobita całą atmosferą oraz natłokiem pracy, z której kasy nie ma (mnóstwo spraw urzędowych skumulowało się, a wiadomo- na kasę z nich, czasem nawet dobrą, trzeba czekać). W niedzielę wyciągnęłam mamę na kiermasz świąteczny, kupowała jakiś stroik do domu, a mnie zapytała, czy nie kupuję do kancelarii (zawsze był). I powiem Wam, że aż poczułam ukłucie bólu w sercu, bo mi szkoda już inwestować nawet te 20-30 zł w wystrój lokalu Co ogólnie jest bardzo dziwne, bo ja uwielbiam święta, zawsze łaziłam po sklepach i wybierałam różnokształtne bombki, świąteczne ozdoby itp.
kasia1017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 23:36   #45
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Po prawie i z angielskim na C2, ja bym się na Twoim miejscu bardzo poważnie zastanowiła nad tłumaczeniami. To bardzo rozchwytywana specjalizacja i finansowo można fajnie zarobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 00:48   #46
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

W wawie asystenci w powszechnych zarabiają więcej, niż 3 tyś na rękę + nagrody coroczne itd. No ale na pewno będzie to mniej, niż 4 tysiące. Dobra praca na przeczekanie, zwłaszcza po studiach jak się niezbyt wie co ma robić, na stałe odradzam. Choć znam radców, którzy z racji słabego radzenia sobie na rynku decydowali się na bycie asystentem (co z kolei dawało im możliwość skupienia się na rodzinie np).

Natomiast praca jako asystent w WSA to już inna liga i tam są też o wiele większe pieniądze, przynajmniej w stolicy
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2019-12-20 o 00:50
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 11:48   #47
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
W wawie asystenci w powszechnych zarabiają więcej, niż 3 tyś na rękę + nagrody coroczne itd. No ale na pewno będzie to mniej, niż 4 tysiące. Dobra praca na przeczekanie, zwłaszcza po studiach jak się niezbyt wie co ma robić, na stałe odradzam. Choć znam radców, którzy z racji słabego radzenia sobie na rynku decydowali się na bycie asystentem (co z kolei dawało im możliwość skupienia się na rodzinie np).

Natomiast praca jako asystent w WSA to już inna liga i tam są też o wiele większe pieniądze, przynajmniej w stolicy
no ale przeciweż nie będzie się wynosić do warszawy, żeby być asystentem, tak na logikę, pensje asytentów są ustawowe i owszem sa wiedełki, ale w całej polsce oznacza to najniższy pułap

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Nie klientow, tylko potencjalnych wspolpracownikow
Cześć, jestem adowkatem bez wielkiego doświadczenia i bazy klientów, chodź ze mną pracuj. Nie, to tak nie wygląda.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 11:51   #48
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
no ale przeciweż nie będzie się wynosić do warszawy, żeby być asystentem, tak na logikę, pensje asytentów są ustawowe i owszem sa wiedełki, ale w całej polsce oznacza to najniższy pułap

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------





Cześć, jestem adowkatem bez wielkiego doświadczenia i bazy klientów, chodź ze mną pracuj. Nie, to tak nie wygląda.
To powiedz mi, jak to wyglada Twoim zdaniem?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 12:14   #49
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
To powiedz mi, jak to wyglada Twoim zdaniem?
Najlepiej w ogóle zacząć aplikacje w kancy, w której tą baze klientów można sobie wyrobic, albo takiej która współpracuje z ex aplikantami już po zawodowym, tu już był bład, ale trudno, czasu się nie cofnie. Poza tym autorka "współpracowników" ma, siedzi w lokalu ze znajomymi ze studiów, tylko tak samo nieopierzonymi jak ona, dlatego spraw sobie nie podrzucać, nie będą razem pracować, skoro każdy ma za mało roboty nawet na jedną osobe, więc ja na jej miejscu poszłabym po prostu do dużej kancy, nawet jako junior (nie, juniorzy to tylko aplikanci) i tam nałapała znajomości i doswiadczenia. Na prace na własny rachunek przyjdzie jeszcze czas.

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2019-12-20 o 12:16
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-20, 12:24   #50
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Oczywiscie to tez dobry wybor, to o czym wspominasz. Ale nie bagatelizowalabym rowniez takich spotkan i konferencji - nie trzeba wyskakiwac od razu, ze jestem swiezakiem i szukam sponsora. Wystarczy rozmawiac z ludzmi - czesto z przypadku poznaje sie kogos, kto mocno wplywa na nasze zycie np. zawodowe. Chodzi o to, aby po prostu znać ludzi - oni maja swoich znajomych itd itd
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 13:15   #51
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Oczywiscie to tez dobry wybor, to o czym wspominasz. Ale nie bagatelizowalabym rowniez takich spotkan i konferencji - nie trzeba wyskakiwac od razu, ze jestem swiezakiem i szukam sponsora. Wystarczy rozmawiac z ludzmi - czesto z przypadku poznaje sie kogos, kto mocno wplywa na nasze zycie np. zawodowe. Chodzi o to, aby po prostu znać ludzi - oni maja swoich znajomych itd itd
Piszesz z doświadczenia w tej branży czy jakiejś innej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 14:49   #52
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Piszesz z doświadczenia w tej branży czy jakiejś innej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W innej
Cytat:
Nie znam branzy adwokackiej
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 15:47   #53
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Konferencje sa glownie naukowe. No chyba, ze autorka rozwazy prace na uczelni.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 17:06   #54
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
W innej
To wszytko tłumaczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 12:23   #55
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Nie znam realiów Twojej branży, przyznaję - więc może akurat tu się mylę. Natomiast jeśli nie zrobiłaś rekonesansu odnośnie pracy w Toruniu w swojej dziedzinie, to polecam to zrobić. Toruń akurat jest takim miejscem, z którego ludzie się wynoszą, niż do niego przyjeżdżają, by się osiedlić. Kwitnie tu w dużej mierze sektor usługowy i turystyczny i pracy generalnie jakiejkolwiek nie ma "na pęczki". Więc moja rada jest taka, by to jednak porządnie to wszystko przemyśleć, zamiast rzucać pomysł przeprowadzki do miasta, które nie oferuje zbyt dużo i, które może być przysłowiowym gwoździem do trumny.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 11:19   #56
kasia1017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Dziewczyny, zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną w przyszłym tygodniu, na drugi koniec Polski.
Pytanie: jakich pytań mogę się spodziewać? Szczerze mówiąc nigdy nie byłam na żadnej rozmowie, więc tym bardziej nie mam pojęcia o co można pytać w przypadku kandydowania na stanowisko adwokata.
Nie podejrzewam, że będzie to egzamin z wiedzy, pewnie raczej o rodzaj i charakter spraw dotychczas prowadzonych. Jakieś inne pomysły?

Edit.
Wiadomo, nie nastawiam się, że to na 100% się uda, więc zrozumiem, jeśli nie zostanę przyjęta.
kasia1017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 15:11   #57
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Powodzenia Co do pytań nie pomogę, tu chyba nie ma zbyt wielu adwokatów na forum. Radze poszukac przykladowych pytan w wyszukiwarce. Badz pewna siebie, usmiechnieta, konkretna, podaj troche wyzsza kwote niz chcesz zarabiac, zadawaj pytania i bedzie dobrze Moga Cie pytac o dotychczasowe doswiadczenie i dlaczego szukasz pracy u nich, skad ta zmiana wynika itd.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 15:20   #58
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Nie znam realiów Twojej branży, przyznaję - więc może akurat tu się mylę. Natomiast jeśli nie zrobiłaś rekonesansu odnośnie pracy w Toruniu w swojej dziedzinie, to polecam to zrobić. Toruń akurat jest takim miejscem, z którego ludzie się wynoszą, niż do niego przyjeżdżają, by się osiedlić. Kwitnie tu w dużej mierze sektor usługowy i turystyczny i pracy generalnie jakiejkolwiek nie ma "na pęczki". Więc moja rada jest taka, by to jednak porządnie to wszystko przemyśleć, zamiast rzucać pomysł przeprowadzki do miasta, które nie oferuje zbyt dużo i, które może być przysłowiowym gwoździem do trumny.
Trzy lata temu moja znajoma zrobila nam rzewne pozegnanie bo oglosila, ze przeprowadzają sie razem z chlopakiem zyć w Toruniu. Było to dla nas dziwne, ale okej, jej sprawa. Wróciła po roku
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 15:20   #59
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez kasia1017 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną w przyszłym tygodniu, na drugi koniec Polski.
Pytanie: jakich pytań mogę się spodziewać? Szczerze mówiąc nigdy nie byłam na żadnej rozmowie, więc tym bardziej nie mam pojęcia o co można pytać w przypadku kandydowania na stanowisko adwokata.
Nie podejrzewam, że będzie to egzamin z wiedzy, pewnie raczej o rodzaj i charakter spraw dotychczas prowadzonych. Jakieś inne pomysły?

Edit.
Wiadomo, nie nastawiam się, że to na 100% się uda, więc zrozumiem, jeśli nie zostanę przyjęta.
Kancelaria czy firma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 16:02   #60
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Trzy lata temu moja znajoma zrobila nam rzewne pozegnanie bo oglosila, ze przeprowadzają sie razem z chlopakiem zyć w Toruniu. Było to dla nas dziwne, ale okej, jej sprawa. Wróciła po roku

To miasto jest dziwaczne - małe miasto, ale uniwersytet, więc co roku wypuszcza się masę absolwentów, z których zostaje jakaś część, reszta się wynosi. Ale studentów nadal jest dużo, wiec generalnie znaleźć pracę po studiach jest ciężko, bo student łatwiej ją dostanie, z wiadomych względów. No, mnie też dziwi pomysł przenosin do Torunia od dorosłych osób po studiach. To miasto to koszmar pod względem rynku pracy i żadne piękne starówki czy klimat pierniczków tego nie zniwelują.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-11 11:31:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.