Prawidłowy zgryz, - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 21:41   #1
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858

Prawidłowy zgryz,


Witam
Mam pytanie o prawidłowy zgryz. Stwierdzono u mnie tylozgryz ok 3mm, mozna wyciągnąć zuchwe wyciągamy elastycznymi o 2mm i przesunąć dolne zabki 1mm do przodu.Dodam ze po wyciagnieciu zuchwy zeby od 3 do 7 da sie ułożyć w prawidłowych triadach.

Boje sie jednak jednej rzeczy. Aktualnie wszystkie zeby mam pionowo, może ciut do przodu górę, ładnie to wyglada, po oglądaniu iczytaniu o aparatach zauważyłam ze duzo osób ma bardzo wysuniete górne i dolne zeby do przodu co daje efekt konskiej szczęki. Mnie osobiście to sie nie podoba szczególnie z profilu. Jeśli u mnie wysunie sie zeby górne, dolne automatycznie bedą mocniej pochylone...

Czy możliwe jest zestawienie górnych zabkow w takIej pozycji jak są, a dolne lekko nachylic?

Prosze o pomoc ! Wiem ze wady zgryzu to poważna sprawa, chciałabym ja zlikwidować, ale nie kosztem mojej estetyki. Pozdrawiam!

Edytowane przez Melody_89
Czas edycji: 2012-11-19 o 21:45
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 11:28   #2
munia7
Przyczajenie
 
Avatar munia7
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1
Dot.: Prawidłowy zgryz,

Witam. Ja też mam tyłozgryz, ale mój ortodonta powiedział mi że to da się leczyć do 12-13 roku życia więc jak jesteś starsza to nie wydaje mi się żeby ktoś ci pomógł i tylko możesz stracić pieniądze. U mnie to wygląda tak że mam aparat na górnej szczęce od 1,5 roku i mam dostosowywaną górę do dołu (na dole też bd miała aparat) żeby właśnie nie utworzyć tego efektu "końskiej szczęki". Popytaj najlepiej kilku ortodontów, czy nawet dentystów może Ci pomogą
munia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 12:47   #3
behindblueeyes
Zakorzenienie
 
Avatar behindblueeyes
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11 160
Dot.: Prawidłowy zgryz,

Witam. To i ja dołączę ze swoim pytaniem. Byłam ostatnio u stomatologa i stwierdził,że mam nieprawidłowy zgryz, chodzi o dolną szczękę. Czasem mi przeskakuje itp. Zalecił wizytę u ortodonty żeby to leczyć aparatem albo niekoniecznie. Na wielu forach czytałam,że stosuje się tu szynę relaksacyjną. Czy takie rozwiązanie faktycznie pomaga? Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________
behindblueeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 09:47   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Prawidłowy zgryz,

Witam Panią,
Klasa II gdzie ,jak Pani pisze mamy do czynienia z 3mm nagryzem poziomym,to naprawdę niewielkie zaburzenie.Cieszę się że wie Pani co to są triady ,bo tylko ustawienie zębów w triadach zagwarantuje stabilność zgryzu na długie lata(oprócz retencji oczywiście).
Dobry ortodonta jesli na poczatku leczenie usłyszy od Pacjenta taką uwagę ,przeprowadzi leczenie z dużą dbałością o tzw tork zębów przednich.Kontrola torku w leczeniu ortodontycznym odbywa się już na poziomie doboru odpowiednich zamków,które w swojej podstawie mają tę wartość wpisaną,pózniej kontrola torku może odbyć się na doborze drutu krawężnegoz tzw detorkiem.
Proszę się specjalnie nie obawiać ponieważ ma Pani bardzo mały nagryz poziomy.Dodatkowo elastiki kl II również będą dyscyplinowac Pani górne siekacze w pionowej pozycji.
pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.