Czy liquid niszczy zdrowie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-11, 18:30   #1
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609

Czy liquid niszczy zdrowie???


Wiem, wiem, wiem...całe forum jest w wątkach "czy akryl niszczy paznokcie", czy jest rakotwórczy... itp... ja odpowiedzi na te tematy znam, bo paznokcie wykonuje juz kupę czasu, wiem, ze prawidłowo zdjęte i wykonane-płytki nie niszcza wcale...

Ale...
...jako tipsiarka-pytam Was, drogie koleżanki- czy odkad zaczęłyście robic paznokcie- głównie akryle, nie czujecie, ze pogorszyło się Wasze zdrowie?

Pomijajac ból kręgosłupa i nadgarstka (co pewnie wszystkie odczuwacie) zauważyłam u siebie potworne bóle pluc ( palenie wykluczam, pyłek rownież- bo odkąd kupiłam pochłaniach, wreszcie nie patrzę na klientki przez zasłonę dymną...)
Towarzyszą temu niemiłosierne bóle i zawroty głowy, na które żadne leki nie pomagają...

Pytam więc, czy to normalne schorzenia zawodowe,, czy może moje uczulenie lub jakas nadwrażliwośc na liquid (który dobrze wieie jaki ma zapach)...

Dodam też, ze robie głównie akrylki i to po kilka klientek dziennie...
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:20   #2
PaulusiaM-ce
Raczkowanie
 
Avatar PaulusiaM-ce
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 222
GG do PaulusiaM-ce
Dot.: Czy liquid niszczy zdrowie???

Powiem szczerze, że ja miałam coś podobnego do Ciebie,ale tylko na początku zabawy z akrylem. Teraz już na mnie nie działa... Ale może to być, tak jak pisałaś, uczulenie. Nie wiem co Ci poradzić Ale wiesz...ja używam maseczki takiej jak lekarz i mniej czuje zapach liquidu możesz spróbować
__________________
... Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów ...
PaulusiaM-ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 07:20   #3
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Czy liquid niszczy zdrowie???

to chyba kwestia predyspozycji.
Nic mi nie jest i żyję..
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 09:12   #4
maxipazurek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72
Dot.: Czy liquid niszczy zdrowie???

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
Pomijajac ból kręgosłupa i nadgarstka (co pewnie wszystkie odczuwacie) zauważyłam u siebie potworne bóle pluc ( palenie wykluczam, pyłek rownież- bo odkąd kupiłam pochłaniach, wreszcie nie patrzę na klientki przez zasłonę dymną...)
Towarzyszą temu niemiłosierne bóle i zawroty głowy, na które żadne leki nie pomagają...

Pytam więc, czy to normalne schorzenia zawodowe,, czy może moje uczulenie lub jakas nadwrażliwośc na liquid (który dobrze wieie jaki ma zapach)...

Dodam też, ze robie głównie akrylki i to po kilka klientek dziennie...
Hmmm... wiesz, ja akrylu nie robię a też mam podobnie, więc sądzę jednak, że to są bóle od kręgosłupa, zwłaszcza że mówisz tu o zawrotach głowy. Pewnie rano czujesz się dobrze, a w ciągu dnia nasilają się te bóle i wieczorem to już trudno wytrzymać.
maxipazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:29   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Czy liquid niszczy zdrowie???

Bóle nadgarstka są spowodowane złą technika pracy pilnikeim- wyprowadzaniem ruchu z nadgarsta nie z reki. My staramy sie na szkoleniach na to uczulic, bo niestey, ale można sobie nadgarstek rzeczywiście uszkodzic...
Analogicznie- bol plecow-postaraj sie o lepszy stolik i wygodniejszy fotel
ZDROWIE MAMY JEDNO!!!

Co do szkodliwosci liquidu- pracuje w tym zawodzie ok 6-7 lat. Od samegoi poczatku na akrylu (zel rok mniej), jezelibylby rzecywiscie tak szkodliwy, ze od razu bylyby widoczne symptomy, to ja juz powinnam nie zyc.

Ważne jest aby dbać o higiene pracy- wogodne stanowisko pracy, odpowiednie techniki pracy, pochłaniacz...tp... Dbac by nie bylo duszno, bo jak czasem widze stanowiska zewsząd zamknięte o wielkosci 6m2 (lub mniej), to rzecywiscie i w zapachu fijołków bym tam sie udusiła
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 17:55   #6
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Czy liquid niszczy zdrowie???

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Bóle nadgarstka są spowodowane złą technika pracy pilnikeim- wyprowadzaniem ruchu z nadgarsta nie z reki. My staramy sie na szkoleniach na to uczulic, bo niestey, ale można sobie nadgarstek rzeczywiście uszkodzic...
Znajoma, z ktora pracuje jest w zawodzie od 7 lat. Nic jej sie nie dzieje z nadgarstkiem u reki, w ktorwej trzyma pilnik. Za to z tym drugim jest beznadziejnie. Ostatnio z bolu nawet nie mogla sie ubrac. Lekarz zaaplikowal jej zastrzyk - blokade. To juz drugi raz. Strasznie mi przykro kiedy patrze jak sie meczy bidulka...
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 19:49   #7
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Czy liquid niszczy zdrowie???

Oczywiście, że niszczy jak wszystko pite lub wdychane w dużych ilościach Ale tak poważnie przez rok robiłam akryle bez pochłaniacza pyłu i nic (a jestem alergikiem, wiec ataki dusznosci powinny byc) żadnej pylicy lub rozedmy od wdychania. Ból pleców jak to przy pracy siedzącej, proponuje zmienic siedzisko na wygodne i regulowane, stoki odpowiedniej wysokosci, maska jesli przeszkadza pyl lub gogle na oczy
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.