Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-14, 02:47   #1981
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dziewczyny, co sądzicie o krótkie tiulowej spódniczce do stylu Soft Gamine? Ta którą mam wygląda identycznie do tej: https://allegro.pl/oferta/by-o-la-la...uni-7593022083
Chciałabym ja założyć bardziej na talię, by podkreślić co dobre w mojej figurze.
Myślałam jeszcze o takiej bluzce: https://www.newyorker.de/pl/products...1.104.0415/001
Myślicie, że się nada dla Soft Gamine?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-14, 08:06   #1982
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o krótkie tiulowej spódniczce do stylu Soft Gamine? Ta którą mam wygląda identycznie do tej: https://allegro.pl/oferta/by-o-la-la...uni-7593022083
Chciałabym ja założyć bardziej na talię, by podkreślić co dobre w mojej figurze.
Myślałam jeszcze o takiej bluzce: https://www.newyorker.de/pl/products...1.104.0415/001
Myślicie, że się nada dla Soft Gamine?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że to będzie dobry zestaw dla Soft Gamine.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 16:16   #1983
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dziewczyny, Mam nadzieję,że mi pomożecie.Mam wątpliwości co do tego czy jestem Jasnym lub Zgaszonym Latem , Wiosną czy SA.
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Na pewno dobrze mi w kolorach jasnych,pomarańczowy i żółty sprawdzają się u mnie b.dobrze, niebieski i jasny fiolet- też. Brązowy tak,raczej ciepły; różowy -dobrze mi zarówno w jasnym , jak i ostrym różu. Niedobrze mi w czarnym , lepiej w zieleni typu limonka niż khaki.Dobrze mi w szarym, jeśli jest jasny.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Niestety,w czerni wyglądam gorzej niż w jasnych kolorach. W bieli -lepiej,ale zdecydowanie lepiej gdy jest to odcień bardziej kremowy, ciepły.
3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi kolory czyste, ale nie koniecznie wściekle intensywne.
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Z kolorów zgaszonych dobrze mi w bardzo jasnym odcieniu szarego i w morskim. W zieleni zgaszonej wyglądam fatalnie.
5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?


Właśnie nie jestem pewna-z czerwieni dobrze mi w takim odcieniu na granicy z pomarańczowym, ale i w bordowym; żółty- w ciepłym wariancie, niebieski- dobrze mi we wszystkich odcieniach ,poza takim ciemnym, szafirowym, zielony- ciepła wersja, róż ciepły i jasny, ale i malinowy.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Nie ubieram się tak, wolę bardziej jednolite zestawy, myślę,że bardziej pasują do mnie.





1. Jak się opalasz?

Na początku zaczerwieniona, potem skóra ma brzoskwiniowy odcień.

2. Kolor oczu

Niebieskie z odrobiną szarości, obramowanie b. jasny brąz.

3. Piegi
Nie mam wcale.

4. Cera
Blada, ale raczej taka ciepła, nie porcelanowa.Pasują mi podkłady o żółtawym odcieniu.

5. Naturalny kolor włosów
Blond, ciemniejszy zimą, jaśniejszy latem.Moje włosy mają popielaty odcień i złociste pasemka.

6. Kolor ust
Chyba koral
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 16:50   #1984
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Mam nadzieję,że mi pomożecie.Mam wątpliwości co do tego czy jestem Jasnym lub Zgaszonym Latem , Wiosną czy SA.
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Na pewno dobrze mi w kolorach jasnych,pomarańczowy i żółty sprawdzają się u mnie b.dobrze, niebieski i jasny fiolet- też. Brązowy tak,raczej ciepły; różowy -dobrze mi zarówno w jasnym , jak i ostrym różu. Niedobrze mi w czarnym , lepiej w zieleni typu limonka niż khaki.Dobrze mi w szarym, jeśli jest jasny.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Niestety,w czerni wyglądam gorzej niż w jasnych kolorach. W bieli -lepiej,ale zdecydowanie lepiej gdy jest to odcień bardziej kremowy, ciepły.
3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi kolory czyste, ale nie koniecznie wściekle intensywne.
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Z kolorów zgaszonych dobrze mi w bardzo jasnym odcieniu szarego i w morskim. W zieleni zgaszonej wyglądam fatalnie.
5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?


Właśnie nie jestem pewna-z czerwieni dobrze mi w takim odcieniu na granicy z pomarańczowym, ale i w bordowym; żółty- w ciepłym wariancie, niebieski- dobrze mi we wszystkich odcieniach ,poza takim ciemnym, szafirowym, zielony- ciepła wersja, róż ciepły i jasny, ale i malinowy.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Nie ubieram się tak, wolę bardziej jednolite zestawy, myślę,że bardziej pasują do mnie.





1. Jak się opalasz?

Na początku zaczerwieniona, potem skóra ma brzoskwiniowy odcień.

2. Kolor oczu

Niebieskie z odrobiną szarości, obramowanie b. jasny brąz.

3. Piegi
Nie mam wcale.

4. Cera
Blada, ale raczej taka ciepła, nie porcelanowa.Pasują mi podkłady o żółtawym odcieniu.

5. Naturalny kolor włosów
Blond, ciemniejszy zimą, jaśniejszy latem.Moje włosy mają popielaty odcień i złociste pasemka.

6. Kolor ust
Chyba koral
Obstawiałabym Jasną albo Ciepłą Wiosnę.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 17:13   #1985
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Zgaszone lato i jesień do odrzucenia.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 17:21   #1986
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86919518]Zgaszone lato i jesień do odrzucenia.[/QUOTE]

Zdecydowanie. Zgaszone lato, co dobrze wygląda w limonce a źle w zgaszonej zieleni. No nie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 18:22   #1987
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jeśli faktycznie prawidłowo odbierasz odcienie i opisałaś pasujące, to obstawiam: Jasną Wiosnę, Jasne Lato, ewentualnie Ciepłą Wiosnę, choć tu przyjrzałabym się tym pasującym odcieniom niebieskiego. Muszą być ciepłe.

EDIT. Aha, zawsze mnie szokuje "czystość" paletki Jasnego Lata.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-19, 18:44   #1988
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Mam nadzieję,że mi pomożecie.Mam wątpliwości co do tego czy jestem Jasnym lub Zgaszonym Latem , Wiosną czy SA.
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Na pewno dobrze mi w kolorach jasnych,pomarańczowy i żółty sprawdzają się u mnie b.dobrze, niebieski i jasny fiolet- też. Brązowy tak,raczej ciepły; różowy -dobrze mi zarówno w jasnym , jak i ostrym różu. Niedobrze mi w czarnym , lepiej w zieleni typu limonka niż khaki.Dobrze mi w szarym, jeśli jest jasny.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Niestety,w czerni wyglądam gorzej niż w jasnych kolorach. W bieli -lepiej,ale zdecydowanie lepiej gdy jest to odcień bardziej kremowy, ciepły.
3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Pasują mi kolory czyste, ale nie koniecznie wściekle intensywne.
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Z kolorów zgaszonych dobrze mi w bardzo jasnym odcieniu szarego i w morskim. W zieleni zgaszonej wyglądam fatalnie.
5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?


Właśnie nie jestem pewna-z czerwieni dobrze mi w takim odcieniu na granicy z pomarańczowym, ale i w bordowym; żółty- w ciepłym wariancie, niebieski- dobrze mi we wszystkich odcieniach ,poza takim ciemnym, szafirowym, zielony- ciepła wersja, róż ciepły i jasny, ale i malinowy.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Nie ubieram się tak, wolę bardziej jednolite zestawy, myślę,że bardziej pasują do mnie.





1. Jak się opalasz?

Na początku zaczerwieniona, potem skóra ma brzoskwiniowy odcień.

2. Kolor oczu

Niebieskie z odrobiną szarości, obramowanie b. jasny brąz.

3. Piegi
Nie mam wcale.

4. Cera
Blada, ale raczej taka ciepła, nie porcelanowa.Pasują mi podkłady o żółtawym odcieniu.

5. Naturalny kolor włosów
Blond, ciemniejszy zimą, jaśniejszy latem.Moje włosy mają popielaty odcień i złociste pasemka.

6. Kolor ust
Chyba koral
Celowałabym w Jasną Wiosnę. Bardzo dużo wspominasz w opisie o kolorach jasnych i ciepłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 19:03   #1989
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dzięki za wszystkie podpowiedzi


Czyli skoncentruję się na podtypach Wiosny i Jasnym Lecie. Tylko jaki kolor może mi podpowiedzieć, jakim jestem podtypem?
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 19:36   #1990
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie podpowiedzi


Czyli skoncentruję się na podtypach Wiosny i Jasnym Lecie. Tylko jaki kolor może mi podpowiedzieć, jakim jestem podtypem?
Ciepła Wiosna - kolory wyłącznie ciepłe, twarzowość złota, nietwarzowość srebra.
Jasna Wiosna - kolory raczej ciepłe, rozbielone, pastelowe. Wyglądasz dobrze ubrana od stóp do głów w jasne kolory. Ciemne kolory ogólnie przytłaczają Cię. Kontrastowe wzory nie są korzystne, lepiej wyglądają drobne wzorki.
Jasne Lato - kolory raczej chłodne, częściowo dość żywe, częściowo lekko zgaszone, złamane szarością.
Różnica między Jasną Wiosną a Jasnym Latem: chłodniejsze beże u Jasnego Lata, złamane szarością, cieplejsze i czystsze beże u Jasnej Wiosny, szarości z domieszką zieleni. Żółcie u Jasnej Wiosny są czyste, ale nie jaskrawe, żółcie u Jasnego Lata są bardziej złamane, wchodzące w piaskowy beż. Zielenie Jasnej Wiosny są czyste (trawiasta, limonkowa, itp.), zielenie Jasnego Lata są chłodniejsze, mają większą domieszkę niebieskiego pigmentu.
przykładowe kolory Jasnego Lata:
kremowa biel
http://genatovu.com/wp-content/uploa...er-teotoki.jpg
bławatkowy (jasny fioletowy błękit):
https://s3.amazonaws.com/spoonflower...ems_mirror.png
malinowa czerwień:
https://i.pinimg.com/originals/57/f6...2f9991365e.jpg
przykładowe kolory Jasnej Wiosny:
brzoskwiniowy:
https://i.pinimg.com/236x/37/ba/5a/3...ght-spring.jpg
jasny koralowy róż:
https://s3.amazonaws.com/spoonflower...shop_thumb.png
jasny ciepły beż:
https://s3.amazonaws.com/spoonflower...lid_mirror.png
przykładowe kolory Ciepłej Wiosny:
miodowy brąz:
http://www.art-paints.com/Paints/Mar...oney-Brown.gif
złoty brąz:
https://www.colorhexa.com/996515.png
ciepła limonkowa zieleń:
https://www.partypacks.co.uk/images/...333_1_orig.jpg
pomarańcz:
https://i.etsystatic.com/9516748/r/i...25023_m2nl.jpg

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-06-19 o 19:49
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 22:04   #1991
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie podpowiedzi


Czyli skoncentruję się na podtypach Wiosny i Jasnym Lecie. Tylko jaki kolor może mi podpowiedzieć, jakim jestem podtypem?

nie napisałaś, jaka biżuteria lepiej na tobie wygląda; jeśli tolerujesz i srebro, i złoto, to możemy wykluczyć TS. Ale biorąc pod uwagę wszystko, co napisałaś, ja jestem raczej za light spring. Piszesz, że do twarzy ci w pomarańczach, czerwieniach, kremowej bieli; stawiam na LS, bo chociaż sąsiaduje z light summer, jest po prostu cieplejsza. Porównaj sobie palety kolorystyczne obu typów, lato raczej średnio toleruje oranże no i kolory wiosny są zawsze czystsze, niż barwy lata; light summer to jest dla mnie tak jakby zabarwienie sokiem czegoś mlecznego
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 14:54   #1992
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Typologia Olgi Brylińskiej z Getthelook bazująca na Kibbe + wymyślonych przez nią eterealach zdobywa popularność nie tylko wśród poskojęzycznych użytkowników internetu, tutaj kanał Watch Me Glow Up KLIK. Ja tych podziałów dalej nie czaję.
Jak do tej pory to najbardziej lubię Merriam Style, bo ona fajnie przekłada kibbologię na casual i pokazuje jak odejść od roztrząsania każdego elementu ubioru pod kątem przynależności do danego typu i jak skupić się na zgraniu całości outfitu, gdzie niekoniecznie wszystko w nim będzie 100% z naszego typu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-07-03 o 15:28
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 10:52   #1993
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Typologia Olgi Brylińskiej z Getthelook bazująca na Kibbe + wymyślonych przez nią eterealach zdobywa popularność nie tylko wśród poskojęzycznych użytkowników internetu, tutaj kanał Watch Me Glow Up KLIK. Ja tych podziałów dalej nie czaję.
Ja też jej nie rozumiem
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 11:59   #1994
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wczoraj natknęłam się na jeszcze jeden kanał o Kibbe, Elyssa, także propozycje casualowe dla poszczególnych typów KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 18:16   #1995
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja też jej nie rozumiem

no, ale przecież zawsze tak jest że wcale nie przebijają się te rzeczy, które są naprawdę wartościowe; gdyby tak było, nigdy w życiu nie przebiłby się na przykład syfiarski McDonalds masa nie zawsze wie, co dobre !
Ja już się na temat Grety nie wypowiem, bo szkoda mi na to klawiatury.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 21:19   #1996
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
no, ale przecież zawsze tak jest że wcale nie przebijają się te rzeczy, które są naprawdę wartościowe; gdyby tak było, nigdy w życiu nie przebiłby się na przykład syfiarski McDonalds masa nie zawsze wie, co dobre !
Ja już się na temat Grety nie wypowiem, bo szkoda mi na to klawiatury.
Czemu jesteś taka cięta na nią? Z ciekawości pytam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-19, 08:14   #1997
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez aligod Pokaż wiadomość
Dodam zdjęcia, oceńcie proszę. Dodam także zdjęcie mojego oka. Jestem zdziwiona, że obstawiacie chłodniejszy typ, zawsze myślałam,że z mojej twarzy bije "ciepło"
Wydaje mi się, że bardziej pasują Ci jednak ciepłe kolory. Na pewno jesteś jakimś typem zgaszonym, to Twoja cecha nadrzędna, im bardziej nasycony kolor tym mniej korzystnie wygląda cera. Najlepiej wg mnie w tym łososiowatym różu. Rudawe włosy też fajnie. Nie wiem czy możesz być Soft Summer, nie wydajesz się za dobrze znosić chłodnych, zimnych kolorów ani ciemności. Może jednak zgaszona jesień? http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-jesien.html

I moje ulubione pytanie - jak ze szminkami?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 12:10   #1998
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Hej, analizuje już długi czas i potrzebuję opinii osób trzecich.
Która z poniższych palet według Was najlepiej do mnie pasuje? Zdjęcie bez żadnej obróbki, w jak najlepiej oddającym kolory świetle, tylko brwi machnięte pomadą. Specjalnie nie piszę, która paletka to, który typ.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 01.png (235,9 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: png 02.png (235,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: png 03.png (259,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: png 04.png (257,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: png 05.png (237,3 KB, 23 załadowań)
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 09:01   #1999
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Hej, analizuje już długi czas i potrzebuję opinii osób trzecich.
Która z poniższych palet według Was najlepiej do mnie pasuje? Zdjęcie bez żadnej obróbki, w jak najlepiej oddającym kolory świetle, tylko brwi machnięte pomadą. Specjalnie nie piszę, która paletka to, który typ.
Według mnie najlepiej 1 i 3 (z lekką przewagą 1), ale szczerze mówiąc, to po tym zdjęciu niewiele można powiedzieć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 10:53   #2000
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Z tego co pamiętam, to dziewczyny nie były tutaj fankami tej metody tzn wstawiania swojej foty w jakąś paletę. Taka fotka już ma konkretne ustawienia kolorystyczne i to trochę tak, jakby doklejać swoją twarz do figur znanych aktorek i pytać, czy dobrze mi w tej sukience. Lepiej robić fotki z przykładaniem różnych kolorów z różnych palet. Najłatwiej chyba drogą eliminacji, bo łatwiej dostrzec, że coś nam bardzo szkodzi i wtedy szukać, z jakiego powodu szkodzi (zbyt nasycone, zbyt zgaszone, za ciepłe, za zimne itp).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 11:30   #2001
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Też nie ufam tej "metodzie". Wstawiałam już pierdyliard swoich zdjęć i ciągle wychodziła mi Chłodna (!) Zima, a jestem Wiosną.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-28, 12:19   #2002
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Hej, analizuje już długi czas i potrzebuję opinii osób trzecich.
Która z poniższych palet według Was najlepiej do mnie pasuje? Zdjęcie bez żadnej obróbki, w jak najlepiej oddającym kolory świetle, tylko brwi machnięte pomadą. Specjalnie nie piszę, która paletka to, który typ.
Według mnie najlepiej ostatnia (Ciemna Jesień?), ale tak jak dziewczyny mówią, zamieść kilka zdjęć w różnych kolorach i najlepiej w różnych szminkach.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 14:26   #2003
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dziewczyny chciałam Wam podziękować za wszystkie podpowiedzi. Po różnych przymiarkach i eksperymentach dość ewidentnie widać,że najlepiej mi w kolorach Light Spring,na drugim miejscu w miarę dobrze wyglądam w kolorach Light Summer, w palecie Warm Spring niby nie tragicznie, ale zdecydowanie gorzej niż w dwóch poprzednich.
Chciałam podpatrzeć jakie polskie celebrytki są też Light Spring, ale w internecie są tylko informacje o zagranicznych gwiazdach. Czy dobrze mi się wydaje się,że Light Spring są -Barbara Kurdej Szatan, Aneta Zając, Mandaryna,Agata Rubik, Agnieszka Cegielska?
Nie jestem zdziwiona , ale trochę mi przykro, bo Light Spring na eleganckie okazje nie ma opcji założenia czerni

Edytowane przez Arwenka1
Czas edycji: 2019-08-02 o 14:29
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:55   #2004
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam Wam podziękować za wszystkie podpowiedzi. Po różnych przymiarkach i eksperymentach dość ewidentnie widać,że najlepiej mi w kolorach Light Spring,na drugim miejscu w miarę dobrze wyglądam w kolorach Light Summer, w palecie Warm Spring niby nie tragicznie, ale zdecydowanie gorzej niż w dwóch poprzednich.
Chciałam podpatrzeć jakie polskie celebrytki są też Light Spring, ale w internecie są tylko informacje o zagranicznych gwiazdach. Czy dobrze mi się wydaje się,że Light Spring są -Barbara Kurdej Szatan, Aneta Zając, Mandaryna,Agata Rubik, Agnieszka Cegielska?
Nie jestem zdziwiona , ale trochę mi przykro, bo Light Spring na eleganckie okazje nie ma opcji założenia czerni
Barbara Kurdej-Szatan - raczej tak,
Aneta Zając - tak,
Mandaryna - waham się między Jasną Wiosną, a Jasnym Latem,
Agata Rubik - tak,
Agnieszka Cegielska - tak.
Vampierz pisała na blogu, że część kolorystów jest zdania, że czerń jest nieodpowiednia, część, że ujdzie. Osobiście uważam, lepiej unikać ubierania się w duże połacie czerni. Czarne spodnie oczywiście żadnej jasnej Wiośnie krzywdy nie zrobią, ale góra bezwzględnie powinna być jasna. Jak już koniecznie chcesz ciemną sukienkę, to raczej wybierz grafit lub ciemną szarość i postaw na jasne dodatki.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-04, 15:41   #2005
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ale przecież jest masa "zamienników" głębokiej, "prawdziwej" czerni. Ciemne granaty, grafity, szarości. Szalej Na Jasnej Wiośnie będą wyglądać właśnie jak "czerń".
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 16:40   #2006
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Ale przecież jest masa "zamienników" głębokiej, "prawdziwej" czerni. Ciemne granaty, grafity, szarości. Szalej Na Jasnej Wiośnie będą wyglądać właśnie jak "czerń".
Niby tak,ale granaty podobno są bardziej odpowiednie dla Lata, a z szarości najładniej mi w jasnym szarym.Popróbuję jeszcze z tym grafitem i dam szansę granatowemu.
Zapomniałam napisać,że jeśli chodzi o test złota i srebra to wydaje mi się,że wyglądam tak samo dobrze w obu kolorach .

Czy dobrze rozumiem ,że jeśli jestem Jasną Wiosną to mogę pożyczać sobie kolory z palet innych Wiosen czy raczej jedynie od Jasnego Lata-opisywanego jako typ siostrzany?
Maggie Q- czyli przynajmniej w większości dobrze wytypowałam inne Jasne Wiosny. A Małgorzata Socha to jaki typ kolorystyczny? Jasna Wiosna (zdanie mojej koleżanki) czy Zgaszone Lato(moja opinia) ?
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 12:54   #2007
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Czy dobrze rozumiem ,że jeśli jestem Jasną Wiosną to mogę pożyczać sobie kolory z palet innych Wiosen czy raczej jedynie od Jasnego Lata-opisywanego jako typ siostrzany?
Maggie Q- czyli przynajmniej w większości dobrze wytypowałam inne Jasne Wiosny. A Małgorzata Socha to jaki typ kolorystyczny? Jasna Wiosna (zdanie mojej koleżanki) czy Zgaszone Lato(moja opinia) ?
Tak jest
Małgorzata Socha - Jasna Wiosna.
https://gfx.chillizet.pl/var/chilliz...zy_article.jpg
https://bi.im-g.pl/im/cc/50/16/z2340...zata-Socha.jpg
http://laperlastore.pl/wp-content/up...ale-piekna.jpg
https://www.gala.pl/media/cache/defa...w-ciazy_2.jpeg
Małgorzacie jest dość dobrze w raczej żywych kolorach, ale nie skrajnie nasyconych, i raczej ciepłych. Lekko zgaszone kolory wyglądają dość dobrze, ale bardzo przytłumione już nie bardzo.
Poziom kontrastów określiłabym jako niski. Małgorzata źle wygląda w mocnej czerwonej szmince, ma ogólnie bardzo delikatny typ urody, więc jasny, pastelowy makijaż jest dla niej najbardziej odpowiedni.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 14:07   #2008
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87064481]Tak jest
Małgorzata Socha - Jasna Wiosna.
https://gfx.chillizet.pl/var/chilliz...zy_article.jpg
https://bi.im-g.pl/im/cc/50/16/z2340...zata-Socha.jpg
http://laperlastore.pl/wp-content/up...ale-piekna.jpg
https://www.gala.pl/media/cache/defa...w-ciazy_2.jpeg
Małgorzacie jest dość dobrze w raczej żywych kolorach, ale nie skrajnie nasyconych, i raczej ciepłych. Lekko zgaszone kolory wyglądają dość dobrze, ale bardzo przytłumione już nie bardzo.
Poziom kontrastów określiłabym jako niski. Małgorzata źle wygląda w mocnej czerwonej szmince, ma ogólnie bardzo delikatny typ urody, więc jasny, pastelowy makijaż jest dla niej najbardziej odpowiedni.[/QUOTE]


nigdy w życiu nie nazwałabym Sochy jasną wiosną. To nie jest żadna wiosna, tylko raczej okolice soft, lato albo jesień i to raczej ze wskazaniem na to drugie. Ona nie ma przejrzystej, typowej dla wiosny skóry, oczy też nie pasują. Natomiast może być jej dobrze w pastelach i kolorach zgaszonych, szarościach, bo taka stłumiona kolorystyka odpowiada typom soft.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 17:30   #2009
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość

Czy dobrze rozumiem ,że jeśli jestem Jasną Wiosną to mogę pożyczać sobie kolory z palet innych Wiosen czy raczej jedynie od Jasnego Lata-opisywanego jako typ siostrzany?
Jasna i średnio nasycona część palety Czystej Wiosny powinna pasować Według mnie obie są dość podobne, tylko wiadomo, że Czysta jest czysta, trochę jaskrawa, napigmentowana. Co do Ciepłej, to zależy, ile ciepła tolerujesz.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 18:30   #2010
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nigdy w życiu nie nazwałabym Sochy jasną wiosną. To nie jest żadna wiosna, tylko raczej okolice soft, lato albo jesień i to raczej ze wskazaniem na to drugie. Ona nie ma przejrzystej, typowej dla wiosny skóry, oczy też nie pasują. Natomiast może być jej dobrze w pastelach i kolorach zgaszonych, szarościach, bo taka stłumiona kolorystyka odpowiada typom soft.
Pastele to rozbielone czyste kolory, więc typom zgaszonym nie będą pasować. Zgaszone kolory to te, ktore mają domieszkę szarości, jeżeli Malgorzata ma w podtypie siostrzanym Lato, to jak najbardziej lekkie przytłumienie może pasować. Zależy tylko, jak duże... moim zdaniem w bardzo zgaszonych kolorach jest...zgaszona. Najbardziej optymalne kolory mają ożywiać.
Co do przejrzystości skóry, to zaskoczę cię, ale Jesienie też miewają przyjrzystą cerę i porcelanowe tony. Zwykle takie osoby bierze się z miejsca za Wiosny czy intensywne typy. Dopiero po przyłożeniu chust okazuje się, że czyste kolory są dla nich o wiele za czyste.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.