Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-03, 16:21   #361
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Nie no, jasne, do słuchania internet jest najlepszy. Też słucham jakichś pogadanek z yt przy okazji robiąc coś innego.
Tylko, że dziewczyna wyżej wspomniała też o czytaniu artykułów w necie, więc napisałam, że nie dla wszystkich to jest dobra opcja. Przy czym ton tej wypowiedzi był trochę irytujący, więc musiałam się odezwać

Cytat:
Natomiast ja po latach nauki mogę zupełnie odpowiedzialnie stwierdzić, że dla niewielu osób ma znaczenie to czy materiał z którego się uczą jest barwny. Ja uczę się z kontekstu i ze słuchu, więc mnie to czy podręcznik ma kolor czy nie jest w zasadzie ob
No kolor do niczego potrzebny nie jest, dobrze mi się uczy z tych starszych, czarno-białych książek. Jak sobie przypomnę podręczniki z gimnazjum i liceum - błyszczący papier i w cholerę obrazków, o wiele więcej niż ćwiczeń i tekstów i to, jakie były przez to drogie, to aż mną telepie xD
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 16:34   #362
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Co kto lubi. Ja np. lubię uczyć się z podręczników. Podoba mi się, gdy wiedza jest ułożona logicznie, sensownie, lubię planować naukę w oparciu o podręczniki. Poza tym zwyczajnie wolę uczyć się z papierowych rzeczy, robić notatki itp.

Nauka tylko z sieci jest dla mnie zbyt chaotyczna. I niestety szybko męczą mi się oczy, gdy chcę coś czytać z ekranu.

Więc niech każdy robi po swojemu
Zgadzam się. Też wolę książki, ew. drukowanie sobie czegoś z sieci, ale i tak z książek najlepiej mi się uczy
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 19:40   #363
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Ja lubię książki typowo pod egzaminy językowe, tuż przed egzaminem bo mają wszelkie indeksy i tabele razem plus często słowniczek z całości i z takich mi się najlepiej uczy jak jestem na ostatniej prostej przed podejściem do egzaminu.
A w innych sytuacjach wolę inne materiały.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 20:00   #364
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

czy jest strona w stylu legimi z obcojezycznymi ebookami i audiobookami?
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 21:35   #365
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
czy jest strona w stylu legimi z obcojezycznymi ebookami i audiobookami?
Na storytel jest dużo audiobooków i ebooków po angielsku. Jeśli interesuje Cię inny język, to trzeba bodajże wykupić abonament dla danego kraju (gdzieś mi mignęła taka odpowiedź na zadane przez kogoś na fanpejdżu pytanie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 13:58   #366
nozja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
czy jest strona w stylu legimi z obcojezycznymi ebookami i audiobookami?
Ja mam na swoim czytniku taka francuska wersje legimi.
nozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 18:53   #367
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

MissChievousTess, zdaje się, że Ty znasz francuski i hiszpański, prawda? Jakie masz doświadczenia z nauką obu języków jednocześnie? Nie wiem, jak opisać, co mam na myśli. Tak po krótce:
Znam dosyć dobrze hiszpański. Jakiś czas temu zaczęłam się uczyć francuskiego i im więcej czasu poświęcałam temu językowi, tym gorzej mówiłam po hiszpańsku. Zaczęłam mieć trudności z wymową albo ze słówkami hiszpańskimi. Kiedy przerwałam naukę francuskiego, hiszpański szybko wrócił do normy.
Na pewno chodzi o podobieństwo tych dwóch języków, bo nauka francuskiego nie wpływa w żaden sposób na mój poziom niemieckiego. Jak sobie z tym radzić?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 19:37   #368
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
MissChievousTess, zdaje się, że Ty znasz francuski i hiszpański, prawda? Jakie masz doświadczenia z nauką obu języków jednocześnie? Nie wiem, jak opisać, co mam na myśli. Tak po krótce:
Znam dosyć dobrze hiszpański. Jakiś czas temu zaczęłam się uczyć francuskiego i im więcej czasu poświęcałam temu językowi, tym gorzej mówiłam po hiszpańsku. Zaczęłam mieć trudności z wymową albo ze słówkami hiszpańskimi. Kiedy przerwałam naukę francuskiego, hiszpański szybko wrócił do normy.
Na pewno chodzi o podobieństwo tych dwóch języków, bo nauka francuskiego nie wpływa w żaden sposób na mój poziom niemieckiego. Jak sobie z tym radzić?
Można rozdzielić naukę na inne dni i inne typy źródeł- np. jeden z kursu online,a drugie z książki.
Bywa, że mi się coś myli, ale drobiazgi, typu jakiś temat czasownika nieregularnego. Francuski poznałam będąc dzieckiem, więc wszedł mi dość mocno, tylko dawno nie używałam, więc nieregularności gramatycznych pozapominałam dużo. No i ja w rodzinie mam te dwie wersje francuskiego wśród krewnych, więc teraz dla mnie to jest też takie porządkowanie rejestru słownictwa typu- a to quebeqois, a to ten z Belgii, a to ten z Paryża. Hiszpańskiego uczyłam się jako osoba dorosła, więc mam bardziej uporządkowany i bardziej na świeżo. Mogę uczyć się jednego po drugim i jakoś mi się nie miesza za bardzo. Ale staram się robić przerwy tak na wszelki wypadek. Bardziej to już mi się miesza włoski z hiszpański, bo włoski znam słabiej i mi tam czas hiszpan sam wskakuje.
Ale ogólnie takie zasady higieny nauki języków z jednej rodziny to warto stosować, czyli- nauka w inne dni, 45 minut przerwy pomiędzy, inne typy źródeł ,inne otoczenie do nauki itd.
Ja bym się też polecała osłuchać z każdym z osobna. Mnie na pewno pomaga to, że francuski był dla mnie językiem mówionym w rodzinie na długo przed tym jako pojawił się u mnie w szkole jako przedmiot szkolny- z gramatyką, ortografią itp.
A mózg zaczyna naukę języka od mapowania dźwięku i trwa to około 1 roku.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-09-10 o 19:55
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 19:42   #369
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Można rozdzielić naukę na inne dni i inne typy źródeł- np. jednz kursu online,a drugie z książki.
Bywa, że mi się coś myli, ale drobiazgi, typu jakiś temat czasownika nieregularnego. Francuski poznałam będąc dzieckiem, więc wszedł mi dość mocno, tylko dawno nie używałam, więc nieregularności gramatycznych pozapominałam dużo. No i ja w rodzinie mam te dwie wersje francuskiego wśród krewnych, więc teraz dla mnie to jest też takie porządkowanie rejestru słownictwa typu- a to quebeqois, a to ten z Belgii, a to ten z Paryża. Hiszpańskiego uczyłam się jako osoba dorosła, więc mam bardziej uporządkowany i bardziej na świeżo. Mogę uczyć się jednego po drugim i jakoś mi się nie miesza za bardzo. Ale staram się robić przerwy tak na wszelki wypadek. Bardziej to już mi się miesza włoski z hiszpański, bo włoski znam słabiej i mi tam czas hiszpan sam wskakuje.
Ale ogólnie takie zasady higieny nauki języków z jednej rodziny to warto stosować, czyli- nauka w inne dni, 45 minut przerwy pomiędzy, inne typy źródeł ,inne otoczenie do nauki itd.
U mnie nawet nie o to chodzi, że uczyłam się w ten sam dzień czy z podobnych źródeł. Z hiszpańskiego korzystałam głównie do pogadania, obejrzenia czegoś czy poczytania książki. W międzyczasie nauka francuskiego. Ale z mówieniem po hiszpańsku zaczęłam mieć coraz większe problemy. Dlatego odpuściłam ten francuski. Teraz chciałam do niego wrócić i obawiam się, że znów hiszpański na tym ucierpi... W każdym razie dziękuję, pomyślę może o tej nauce w innym otoczeniu, przemyślę ogólnie tę Twoją wiadomość
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 20:49   #370
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
U mnie nawet nie o to chodzi, że uczyłam się w ten sam dzień czy z podobnych źródeł. Z hiszpańskiego korzystałam głównie do pogadania, obejrzenia czegoś czy poczytania książki. W międzyczasie nauka francuskiego. Ale z mówieniem po hiszpańsku zaczęłam mieć coraz większe problemy. Dlatego odpuściłam ten francuski. Teraz chciałam do niego wrócić i obawiam się, że znów hiszpański na tym ucierpi... W każdym razie dziękuję, pomyślę może o tej nauce w innym otoczeniu, przemyślę ogólnie tę Twoją wiadomość

Chcesz pogadać po hiszp to daj znać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 21:14   #371
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Chcesz pogadać po hiszp to daj znać
Dzięki Napisałam priv
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-01, 21:51   #372
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

hop hop, jest tu kto? Co tak cicho?

Ja od tygodni szukam jakichs ciekawych materialow do rosyjskiego, ale nic mnie nie przekonuje, online juz w ogole. Tylko ogladam seriale (ale z napisami)
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 12:41   #373
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8593743 4]hop hop, jest tu kto? Co tak cicho?

Ja od tygodni szukam jakichs ciekawych materialow do rosyjskiego, ale nic mnie nie przekonuje, online juz w ogole. Tylko ogladam seriale (ale z napisami)[/QUOTE]
Na VK byłaś? Jeśli nie to polecam.
Może to Ci się przyda?
http://www.russianforeveryone.com/
Wydawnictwo Edgar wydało w nowościach gramatykę języka rosyjskiego i rosyjski w serii aktywnie na 200 sposobów (głównie nauka słownictwa). Na jezykiobce.pl znajdziesz.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 19:58   #374
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Znacie jakieś konta na facebooku z krótkimi angielskimi historiami, informacjami ze świata, czy coś innego do czytania?
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 21:04   #375
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Znacie jakieś konta na facebooku z krótkimi angielskimi historiami, informacjami ze świata, czy coś innego do czytania?
Wybierz dowolny portal anglojęzyczny.The Guardian, The time -jak chcesz wersję amerykańską. Portal Sprache Caffe chyba ma nadal tłumaczenia artykułów w różnych językach-kiedyś korzystałam. Krótkie doniesienia z polski po angielsku ma chyba Warsaw Time. A teraz całe wydania po angielsku masz w gazecie Newsweek Learning English. Wydawnictwo ColorfulMedia ma też gazety dla uczących się angielskiego takie jak Business English, English Matters.
Możliwe, że na FB konta mają redakcje większych czasopism lub ich czołowi dziennikarze. Możliwe, że znajdziesz tam np. Politico czy redakcję BBC lub CNN.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-02, 21:32   #376
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

U mnie wrzesień dość ciężki. Pogoda i stan zdrowotny sprawiają, że non stop chce mi się spać i brakuje czasem doby, żeby coś dodatkowo zrobić, ale regularnie i angielski i hiszpański w obiegu.

MissChievousTess - dojechała już do Ciebie ta książka z Amazona? Jak wrażenia? Jesteś wstanie coś więcej powiedzieć?
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 09:18   #377
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Uprzejmie donoszę, że w empiku jest -35% na podręczniki do nauki języków
I przy okazji proszę o polecenie książek dla osoby zaczynającej się uczyć od praktycznie 0 niemieckiego (poza repetytorium Bęzy)
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 09:30   #378
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Uprzejmie donoszę, że w empiku jest -35% na podręczniki do nauki języków
I przy okazji proszę o polecenie książek dla osoby zaczynającej się uczyć od praktycznie 0 niemieckiego (poza repetytorium Bęzy)
podrecznik i cwiczenia ''alles klar'' + gramatyka
w cwiczeniach i chyba gramatyce sa klucze odpowiedzi
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 12:05   #379
Elimanka
Przyczajenie
 
Avatar Elimanka
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 11
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

otocz się niemieckim słuchaj niemieckiego radia i czytaj niemieckie ksiażki.
Elimanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 17:51   #380
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Mam pytanie co do książki "English vocabulary in Use".
Posiadam "English grammar in use". Jakiś czas temu zaczęłam ją solidnie przerabiać i zastanawiam się czy warto dokupić "English vocabulary in Use"? Czy to raczej wysoki poziom (mój poziom to takie dobre B1) ? Dzięki niej zwiększe zasób słów? Czy lepszą metodą będzie kupno porządnego słownika i uczenie się słówek z zastosowaniem w zdaniu?
Czym się różnią poszczególne wersje tej książki?Czy są one rozdzielone na poziomy, bo już się pogubiłam w tych wersjach.

Edytowane przez halucynogenna
Czas edycji: 2018-10-16 o 17:52
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 18:21   #381
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Uprzejmie donoszę, że w empiku jest -35% na podręczniki do nauki języków
I przy okazji proszę o polecenie książek dla osoby zaczynającej się uczyć od praktycznie 0 niemieckiego (poza repetytorium Bęzy)
W tej chwili i uwielbiam Cię i Cię nienawidzę
Dopiero weszłam w dział języków a już kilka tytułów wylądowało w koszyku. Coś się boję, że mój portfel będzie mocno płakał...
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 18:48   #382
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
W tej chwili i uwielbiam Cię i Cię nienawidzę

Dopiero weszłam w dział języków a już kilka tytułów wylądowało w koszyku. Coś się boję, że mój portfel będzie mocno płakał...
Hehe ja na szczęście krucho z kasą więc tylko jedną kupiłam

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8599768 4]podrecznik i cwiczenia ''alles klar'' + gramatyka

w cwiczeniach i chyba gramatyce sa klucze odpowiedzi[/QUOTE]

Hmmm miałam Alles klar w szkole średniej (tak, ja z tych co nie chciałam się uczyć niemieckiego i teraz żałuję...) i ona chyba do samodzielnej nauki średnio się nadaje?

Cytat:
Napisane przez Elimanka Pokaż wiadomość
otocz się niemieckim słuchaj niemieckiego radia i czytaj niemieckie ksiażki.

To wiem, ale muszę mieć podręcznik mimo wszystko



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 19:07   #383
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do książki "English vocabulary in Use".
Posiadam "English grammar in use". Jakiś czas temu zaczęłam ją solidnie przerabiać i zastanawiam się czy warto dokupić "English vocabulary in Use"? Czy to raczej wysoki poziom (mój poziom to takie dobre B1) ? Dzięki niej zwiększe zasób słów? Czy lepszą metodą będzie kupno porządnego słownika i uczenie się słówek z zastosowaniem w zdaniu?
Czym się różnią poszczególne wersje tej książki?Czy są one rozdzielone na poziomy, bo już się pogubiłam w tych wersjach.
Do słówek lepiej teraz w empik kupić program na bazach supermemo z serii Extreme English. Repetytoria leksykalne Edgar też są dobre do nauki słówek z lekcji tematycznych. Najlepiej poszerza się zasób słownictwa czytając- lektury uproszczone, artykuły prasowe, jakieś blogi.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do książki "English vocabulary in Use".
Posiadam "English grammar in use". Jakiś czas temu zaczęłam ją solidnie przerabiać i zastanawiam się czy warto dokupić "English vocabulary in Use"? Czy to raczej wysoki poziom (mój poziom to takie dobre B1) ? Dzięki niej zwiększe zasób słów? Czy lepszą metodą będzie kupno porządnego słownika i uczenie się słówek z zastosowaniem w zdaniu?
Czym się różnią poszczególne wersje tej książki?Czy są one rozdzielone na poziomy, bo już się pogubiłam w tych wersjach.
Wszystkie książki z serii In use są podzielone na poziomy.
Także vocabulary, idiomy i phrasal verbs. Poziomy które mogą ciebie interesować to intermediate (B1) i upper-intermediate (poziom B2). Złe te ksiązki nie są, ale lepiej zapamiętuje się nowe słówka na programach srs- spaced repetition na bazach jak memrise, supermemo czy anki itp. Tanie i gotowe rozwiązanie to quizlet, ale bazy trzeba tam sobie robić. Są jakieś gotowe, ale płatne. Jak chcesz gotowe i bezpłatne to raczej anki, memrise. Dulingo też, ale ja tam wolę jednak memrise. A własne bazy robię na quizlet. Mam też gdzieś darmowe bazy do niemieckiego na anki, ale jeszcze nie korzystałam. Ich autor udostępnił je na swoim chomiku i na swoim blogu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 07:09   #384
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Do słówek lepiej teraz w empik kupić program na bazach supermemo z serii Extreme English. Repetytoria leksykalne Edgar też są dobre do nauki słówek z lekcji tematycznych. Najlepiej poszerza się zasób słownictwa czytając- lektury uproszczone, artykuły prasowe, jakieś blogi.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------


Wszystkie książki z serii In use są podzielone na poziomy.
Także vocabulary, idiomy i phrasal verbs. Poziomy które mogą ciebie interesować to intermediate (B1) i upper-intermediate (poziom B2). Złe te ksiązki nie są, ale lepiej zapamiętuje się nowe słówka na programach srs- spaced repetition na bazach jak memrise, supermemo czy anki itp. Tanie i gotowe rozwiązanie to quizlet, ale bazy trzeba tam sobie robić. Są jakieś gotowe, ale płatne. Jak chcesz gotowe i bezpłatne to raczej anki, memrise. Dulingo też, ale ja tam wolę jednak memrise. A własne bazy robię na quizlet. Mam też gdzieś darmowe bazy do niemieckiego na anki, ale jeszcze nie korzystałam. Ich autor udostępnił je na swoim chomiku i na swoim blogu.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Repetytoria z edgarda przeglądałam, ale miałam wrażenie, że są zrobione bardziej pod naukę do matury. Przyjrzę się jeszcze dokładniej im.
Jakie książki jeszcze byłyby pomocne? Czy na tym etapie raczej opierać się na internecie i tej jednej ksiażce "English Grammar in use"?
Co do nauki słówek, dotychczas wpisywałam angielskie słowa - tłumaczenie polskie, ale są to głównie dłuższe i cięższe słowa, więc za jakiś czas zapominałam, albo za bardzo nie wiedziałam jak ich użyć w zdaniu gdy przychodziło co do czego. Ostatnio na youtubie widziałam filmik, gdzie jakiś nauczyciel polecał zamiast tlumaczenia polskiego pisać całe zdanie z kontekstem i tym słówkiem (definicja ze słownika ang). Chyba zacznę to praktykować.

Edytowane przez halucynogenna
Czas edycji: 2018-10-17 o 07:10
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 12:38   #385
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Tak, lepiej pisać całe zdanie. Ale i tak jest krzywa zapominania dlatego dobrze sięgać po programy srs. Na poziomie B1 dobrze czytać tematyczne dialogi sytuacyjne- takie miało wydawnictwo Wagros w repetytorium , teraz Preston Publishing ma "Rozmawiaj na każdy temat" i warto je czytać i na ich podstawie pisać własne dialogi na te same tematy. I warto czytać. Słówek uczymy się w kontekście, zawsze. I lepiej uczymy się słów, których faktycznie używamy. Czytać można lektury uproszczone, na tym poziomie warto sięgać po książki z wersją audio i słuchać audio podczas czytania, porównywać zapis słowa z jego wymową. To też pomaga w nauce mówienia. Na pewno podręcznik jakiś i jakieś książki, ćwiczenia typu gramatyka po których się pisze odręcznie warto mieć. Mózg zapamiętuje bazując na mapowaniu, które wiąże się z pracą manualną naszych rąk. To spadek po wiekach używania przez nas pisma odręcznego, także antycznego w formie rysunkowej. Dlatego bazując tylko na multimediach uczymy się wszystkiego wolniej. Ja osobiście nigdy nie uczę się wyłącznie z komputera. Komputer jest dobry do srs, do odsłuchu, który jest ważny i uczy mózg tego, jakie są właściwości dźwiękowego danego języka. U native speakera- dziecka mózg uczy się dźwięków cały 1 rok jego życia, więc u dorosłego obcokrajowca też to tyle mniej więcej potrwa i z racji tego trzeba dużo słuchać. I to nie pojedynczych słów, ale jakiejś formy dialogów, dłuższej narracji. Na pewno na poziomie B1 bardzo ważne jest czytanie. Można czytać magazyny dla uczących się-w Polsce mamy wydawnictwa Colorful Media i one mają magazyny dla uczących się języków obcych. Teraz newsweek wydaje Newsweek Learning English i też można po to sięgać. Grunt to czytać, na tym poziomie wiadomości , dzienniki są cenne bo w nich mamy 80% najczęściej stosowanego słownictwa. Ja w każdym języku, którego się uczę staram się jak najwcześniej zacząć czytać gazety online. Najłatwiejsze są wiadomości o wydarzeniach, najtrudniejsze są dyskusje na temat różnych problemów czyli felietony, jakieś bardziej wymyślne recenzje książek , filmów, spektakli- tam można podłapać bardziej wyszukane przymiotniki. Na B1 czytałabym o wydarzeniach, felietony i artykułu typu recenzja na B2 i C1.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 19:22   #386
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
I przy okazji proszę o polecenie książek dla osoby zaczynającej się uczyć od praktycznie 0 niemieckiego (poza repetytorium Bęzy)
https://www.cornelsen.de/produkte/gr...-9783060239726
Ta jest genialna. Najlepsza i najbardziej aktualna z dostępnych na rynku podręczników do gramatyki niemieckiej (zarówno ta do A1-B1 jak i B2-C1).
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 22:41   #387
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Chcialabym przypomniec sobie angielski na poziomie C1. Kilka lat temu zdalam juz jeden egzamin na tym poziomie, ale musze sobie dokladnie wszystko przypomniec. Wiem, ze w internecie jest masa materialow z angielskiego. Czy polecacie cos do nauki angielskiego zaawansowanego?
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 10:59   #388
mihalinarokotowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Znam 3 języki, chcę nauczyć się szwedzkiego..
mihalinarokotowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 11:23   #389
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez mihalinarokotowska Pokaż wiadomość
Znam 3 języki, chcę nauczyć się szwedzkiego..
Jakie języki znasz? Znasz niemiecki? Bardzo ułatwia naukę szwedzkiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 20:16   #390
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

@MissChievousTess - już raz pytałam, ale chyba gdzieś to moje pytanie przepadło. Jak ta książka do gramatyki hiszpańskiej po angielsku, co ją z Amazona zamawiałaś jakiś czas temu? Korzystałaś coś więcej? Jesteś wstanie polecić?
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 22:41:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.