Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-23, 13:27   #4111
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

To ja na stronie urzędu miasta przeczytałam,że tylko osobiście.
Sprawdzę jak urodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 13:54   #4112
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się z mężem przekomarzam, że zobaczymy jakie będzie imię, kto pierwszy dobiegnie do urzędu ten klepie swój typ
A i tak wiadomo,że on poleci na drugi dzień po PESEL ,a potem biegiem zająć kolejkę w żłobku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziecko się rejestruje id razu na drugi dzień? Sory jak pytanie głupie ale serio o tym niewiele wiem. I może być jeden z rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:07   #4113
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Dziecko się rejestruje id razu na drugi dzień? Sory jak pytanie głupie ale serio o tym niewiele wiem. I może być jeden z rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeden z rodziców.
A na rejestrację ma się chyba 21 (?) Dni. Musisz poczytać bo nie chce nakłamać

Ja na pewno pogonie męża jak tylko urodzę bo chce,żeby od razu jak dostanie pesel zapisał do żłobka gdzie córka chodziła. A tam tak na prawdę decyduje miejsce w kolejce i miejsce w grupie. To może na 1.5 roku syn się tam dostanie jakimś cudem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:11   #4114
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Teoretycznie przez profil zaufany można bez względu na miasto?

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/re...dziecka-online


Dokładnie, nie ma czegoś takiego jak "nie można u mnie w mieście".

Można to zrobić nie wychodząc ze szpitala, właśnie przez stronę Misi
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:19   #4115
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Jeden z rodziców.
A na rejestrację ma się chyba 21 (?) Dni. Musisz poczytać bo nie chce nakłamać

Ja na pewno pogonie męża jak tylko urodzę bo chce,żeby od razu jak dostanie pesel zapisał do żłobka gdzie córka chodziła. A tam tak na prawdę decyduje miejsce w kolejce i miejsce w grupie. To może na 1.5 roku syn się tam dostanie jakimś cudem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to tego nie wiedziałam.

Z tym miejscem w żłobku też w szoku jestem. Słyszałam, że są kolejki ale że aż tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:39   #4116
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość



Nie mam rozka, bo nie widze w ogole jego zastosowania.

Ja planuje ze dziecko będzie w nim spało



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:39   #4117
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
A to tego nie wiedziałam.

Z tym miejscem w żłobku też w szoku jestem. Słyszałam, że są kolejki ale że aż tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale chwila, chwila. Rodzisz w UK czy Pl?
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 14:43   #4118
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ale się dziś dziewczyny zestresowalam przez jedno pismo wrrr. Az mi brzuch stwardnial i leżę juz pol godziny.
Kurczę mam problem ze spaniem. Jak się położę na zalecanym lewym boku to mnie Mały kopie, jak na prawym to mniej ale tez kopie. Mam wrazenie ze najlepiej mi na plecach a znowu nie jest zalecane spanie na wznak... macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:46   #4119
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ale się dziś dziewczyny zestresowalam przez jedno pismo wrrr. Az mi brzuch stwardnial i leżę juz pol godziny.
Kurczę mam problem ze spaniem. Jak się położę na zalecanym lewym boku to mnie Mały kopie, jak na prawym to mniej ale tez kopie. Mam wrazenie ze najlepiej mi na plecach a znowu nie jest zalecane spanie na wznak... macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już kiedyś pisałyśmy :P Każda śpi jak jej pasuje

Ja wychodzę z założenia, że jeśli dana pozycja Dzidzi nie pasuje to nie pozwoli mi w niej być
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 14:58   #4120
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Już kiedyś pisałyśmy Każda śpi jak jej pasuje

Ja wychodzę z założenia, że jeśli dana pozycja Dzidzi nie pasuje to nie pozwoli mi w niej być
Tylko czemu Mojemu nie pasuje lewy bok, jak podobno najlepszy
Ale tak jak piszesz każda pewnie ma swój sposób, aczkolwiek czuję różnicę w komforcie snu teraz a np w 6 mcu. Trochu daje się we znaki 3 trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 15:02   #4121
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Tylko czemu Mojemu nie pasuje lewy bok, jak podobno najlepszy
Ale tak jak piszesz każda pewnie ma swój sposób, aczkolwiek czuję różnicę w komforcie snu teraz a np w 6 mcu. Trochu daje się we znaki 3 trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w zależności od (chyba) widzimisię córki. Czasem lewy bok jest ok a czasem tak mnie skopie, że w sekundę zmieniam pozycję. To samo z prawym czy na plecach Nie ma reguły
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 15:19   #4122
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Plan jest taki, że mój spać będzie też w rożku lub w spiworku. Ale wydaje mi się, że wygodniej w rożku np w nocy rozpiac i zmienić pieluche niż wydzierac ze spiworka
Z tymi żłobkami to jest absurd u nas w mieście jest trzy państwowe i cudem można się do nich dostać.. Najbardziej mnie wkurza, że brakuje miejsc dla dzieci "miastowych " bo te spoza miasta się wpychaja. Płacić prywatnie za żłobek to ceny kosmos... A do pracy trzeba będzie wracać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 15:25   #4123
krulowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
U mnie w zależności od (chyba) widzimisię córki. Czasem lewy bok jest ok a czasem tak mnie skopie, że w sekundę zmieniam pozycję. To samo z prawym czy na plecach Nie ma reguły

A u mnie się sprawdza jednak ten lewy bok, w ogóle spanie i leżenie na boku, bo jak poleżę chwilę na plecach to zaraz mi się robi tak jakoś ciężko, źle mi się oddycha itd.


My w ten weekend zaliczyliśmy kolejne wesele, tym razem u mojej kuzynki. My potańczyliśmy, młody w brzuchu też, ale on bardziej, jak to mój tato mówi "po nowoczesnemu" Wczoraj poprawiny, a pod wieczór zrobiliśmy sesję ciążową, więc dzisiaj taki chillout że ciągle w piżamie siedzę Jutro wizytuję, jestem ciekawa jak moja szyjka po dwóch aktywnych weekendach, ale jestem dobrej myśli, bo już mnie nie ciągnie tak w kroczu jak jeszcze z miesiąc temu...
krulowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 16:11   #4124
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ale chwila, chwila. Rodzisz w UK czy Pl?
Rodzę w UK. Tu to wygląda troszkę inaczej dlatego właśnie pytam jak to jest w PL. Dzwoni się i dają termin na spotkanie w urzędzie. Idzie się na konkretną godzinę. Najpierw wyrobimy angielski paszport i dopiero potem jak będę w przyszłym roku to wyrobimy polski akt urodzenia i posiłków dokumentu(dowód i paszport).
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ale się dziś dziewczyny zestresowalam przez jedno pismo wrrr. Az mi brzuch stwardnial i leżę juz pol godziny.
Kurczę mam problem ze spaniem. Jak się położę na zalecanym lewym boku to mnie Mały kopie, jak na prawym to mniej ale tez kopie. Mam wrazenie ze najlepiej mi na plecach a znowu nie jest zalecane spanie na wznak... macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Tylko czemu Mojemu nie pasuje lewy bok, jak podobno najlepszy
Ale tak jak piszesz każda pewnie ma swój sposób, aczkolwiek czuję różnicę w komforcie snu teraz a np w 6 mcu. Trochu daje się we znaki 3 trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wiem od fizjoterapeuty żeby na plecach nie spać, a jak już to żeby mieć głowę wyżej(dość spora poduchę).

Mi najwygodniej się śpi... Częściowo na prawym Borku a częściowo na brzuchu, wiem że to wątpliwe ale naprawdę od zawsze spałam na brzuchu i z Lili w pierwszej ciąży bylo identycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 17:00   #4125
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Rodzę w UK. Tu to wygląda troszkę inaczej dlatego właśnie pytam jak to jest w PL. Dzwoni się i dają termin na spotkanie w urzędzie. Idzie się na konkretną godzinę. Najpierw wyrobimy angielski paszport i dopiero potem jak będę w przyszłym roku to wyrobimy polski akt urodzenia i posiłków dokumentu(dowód i paszport). Ja wiem od fizjoterapeuty żeby na plecach nie spać, a jak już to żeby mieć głowę wyżej(dość spora poduchę).

Mi najwygodniej się śpi... Częściowo na prawym Borku a częściowo na brzuchu, wiem że to wątpliwe ale naprawdę od zawsze spałam na brzuchu i z Lili w pierwszej ciąży bylo identycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Pl wystarczy wysłać wniosek online tyle
Robi to jedno z rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 17:00   #4126
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Rodzę w UK. Tu to wygląda troszkę inaczej dlatego właśnie pytam jak to jest w PL. Dzwoni się i dają termin na spotkanie w urzędzie. Idzie się na konkretną godzinę. Najpierw wyrobimy angielski paszport i dopiero potem jak będę w przyszłym roku to wyrobimy polski akt urodzenia i posiłków dokumentu(dowód i paszport). Ja wiem od fizjoterapeuty żeby na plecach nie spać, a jak już to żeby mieć głowę wyżej(dość spora poduchę).

Mi najwygodniej się śpi... Częściowo na prawym Borku a częściowo na brzuchu, wiem że to wątpliwe ale naprawdę od zawsze spałam na brzuchu i z Lili w pierwszej ciąży bylo identycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na brzuchu nie dałabym rady. Niby nie mam az tak duzego ale jakos ciezko byloby mi spać na brzuchu. Wychodzi na to, ze kazda ma inaczej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 17:36   #4127
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
W Pl wystarczy wysłać wniosek online tyle
Robi to jedno z rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas się nie da.
Bo to trochę inne rejestrowanie dziecka jest jak się przedkłada przetłumaczony akt urodzenia ( w naszym przypadku angielski). Są też dodatkowe opłaty oczywiście. Pamiętam że zeby Lili zarejestrować w USC w Polsce u mnie w mieście musiałam 180zl na dzień dobry zapłacić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 18:47   #4128
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
U nas się nie da.
Bo to trochę inne rejestrowanie dziecka jest jak się przedkłada przetłumaczony akt urodzenia ( w naszym przypadku angielski). Są też dodatkowe opłaty oczywiście. Pamiętam że zeby Lili zarejestrować w USC w Polsce u mnie w mieście musiałam 180zl na dzień dobry zapłacić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piszę o sytuacji gdy rodzisz w Pl i dziecko z góry ma obywatelstwo.
System elektroniczny obowiązuje od roku, więc Twojej córki pewnie nie obejmował.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 18:47   #4129
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87193743]Limit wyczerpany, u gina na pewno będą same dobre wieści
Kropli się nie bój! Ja dostawałam silniejsze.[/QUOTE]
Dzięki!

Z tym okiem to beznadzieja, ciągle boli, nie wiem co mi tam wpadło, że lekarka nie widziała :/ ale ważne, że u gina było ok, szyjka się wydłużyła a mały przybrał 0,3kg w 2 tyg czyli tak w sam raz Może na trochę wyluzuję.


Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ale się dziś dziewczyny zestresowalam przez jedno pismo wrrr. Az mi brzuch stwardnial i leżę juz pol godziny.
Kurczę mam problem ze spaniem. Jak się położę na zalecanym lewym boku to mnie Mały kopie, jak na prawym to mniej ale tez kopie. Mam wrazenie ze najlepiej mi na plecach a znowu nie jest zalecane spanie na wznak... macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi najgorzej na lewym boku bo najbardziej plecy bolą, na prawym ok, na plecach też spoko no ale nie kazali to tak nie śpię. Dziecko za to grzeczne, nie kopie mnie jakoś szczególnie w żadnej pozycji.


Cytat:
Napisane przez krulowa Pokaż wiadomość
A u mnie się sprawdza jednak ten lewy bok, w ogóle spanie i leżenie na boku, bo jak poleżę chwilę na plecach to zaraz mi się robi tak jakoś ciężko, źle mi się oddycha itd.


My w ten weekend zaliczyliśmy kolejne wesele, tym razem u mojej kuzynki. My potańczyliśmy, młody w brzuchu też, ale on bardziej, jak to mój tato mówi "po nowoczesnemu" Wczoraj poprawiny, a pod wieczór zrobiliśmy sesję ciążową, więc dzisiaj taki chillout że ciągle w piżamie siedzę Jutro wizytuję, jestem ciekawa jak moja szyjka po dwóch aktywnych weekendach, ale jestem dobrej myśli, bo już mnie nie ciągnie tak w kroczu jak jeszcze z miesiąc temu...

Mnie ostatnie 2 tygodnie na maksa ciągnęło a szyjka wydłużyła się o 1cm i ciągle twarda i zamknięta więc te nasze subiektywne szyjkowe odczucia chyba nie mają znaczenia.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 18:58   #4130
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Dzięki!

Z tym okiem to beznadzieja, ciągle boli, nie wiem co mi tam wpadło, że lekarka nie widziała :/ ale ważne, że u gina było ok, szyjka się wydłużyła a mały przybrał 0,3kg w 2 tyg czyli tak w sam raz Może na trochę wyluzuję.



Też mi najgorzej na lewym boku bo najbardziej plecy bolą, na prawym ok, na plecach też spoko no ale nie kazali to tak nie śpię. Dziecko za to grzeczne, nie kopie mnie jakoś szczególnie w żadnej pozycji.





Mnie ostatnie 2 tygodnie na maksa ciągnęło a szyjka wydłużyła się o 1cm i ciągle twarda i zamknięta więc te nasze subiektywne szyjkowe odczucia chyba nie mają znaczenia.
No to same dobre wieści Wiem, że z czasem oczami bywa problematycznie, przeżywałam to w czerwcu Ale dicortineff szybko działa, używałam go kiedyś do ucha i ulga przyszła błyskawicznie.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 19:07   #4131
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Hej nie ogarniam ostatnio. Dzisiaj mąż kończy malowanie łazienki chyba przestraszył się skracającą szyjką i roziwerającym kanałem jeszcze tylko posprzątać, poprać i poprasować rzeczy dla Młodego 🤣
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się z mężem przekomarzam, że zobaczymy jakie będzie imię, kto pierwszy dobiegnie do urzędu ten klepie swój typ
A i tak wiadomo,że on poleci na drugi dzień po PESEL ,a potem biegiem zająć kolejkę w żłobku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kto pierwszy ten lepszy 🤣 Masakra z tymi żłobkami, ledwo człowiek z porodówki wyjedzie a już trzeba miejsce zaklepywać.
Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Dziecko się rejestruje id razu na drugi dzień? Sory jak pytanie głupie ale serio o tym niewiele wiem. I może być jeden z rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Pl jeżeli jest się małżeństwem wystarczy jeden rodzic.
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Plan jest taki, że mój spać będzie też w rożku lub w spiworku. Ale wydaje mi się, że wygodniej w rożku np w nocy rozpiac i zmienić pieluche niż wydzierac ze spiworka
Z tymi żłobkami to jest absurd u nas w mieście jest trzy państwowe i cudem można się do nich dostać.. Najbardziej mnie wkurza, że brakuje miejsc dla dzieci "miastowych " bo te spoza miasta się wpychaja. Płacić prywatnie za żłobek to ceny kosmos... A do pracy trzeba będzie wracać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w mieście w państwowym żlobku są 24 miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:00   #4132
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Ja planuje ze dziecko będzie w nim spało
Ja mam do spania dla malego spiworki, ktore sa bezpieczniejsze i w 100% z bawelny. Rozki z bawelny tez sa ok, ale wiekszosc oferowanych jest z minky, a to poliester.

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87193945]A przejrzeliście rankingi? My tam znaleźliśmy typy, bo z głowy nam nie szło.[/QUOTE]

Tak, jest wiele imion, ktore sa ladne, ale zadne d.u.p.y nie urywa . Dla mnie mogloby byc nawet takie, ktore jest "po prostu ladne", ale TZ nic sie nie podoba. On chyba chce jakies imie z ksiezyca, juz sama nie wiem

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Sarah ja wam się nie dziwię.

Ja jakbym miała mieć syna to byłby bez imienny

Ja uwielbiam elbiam imię Wiktor. Mój mąż w życiu się nie zgodzi bo mu się źle kojarzy. Jeszcze na Oliwiera w miarę przystał ale na szczęście będzie córka więc o tyle latwiej, że tu decyzja była podjęta od razu.
Cale zycie myslalam, ze dla dziewczynki jest latwiej dopoki nie przyszlo mi wybierac imienia dla corki. Zdecydowalismy sie dopiero w dniu, w ktorym przyszla na swiat

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się z mężem przekomarzam, że zobaczymy jakie będzie imię, kto pierwszy dobiegnie do urzędu ten klepie swój typ


Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Już kiedyś pisałyśmy :P Każda śpi jak jej pasuje

Ja wychodzę z założenia, że jeśli dana pozycja Dzidzi nie pasuje to nie pozwoli mi w niej być
Tez jestem zdania, ze nie ma pozycji "dobrych" ani "zlych". Po prostu sa bardziej lub mniej wygodne dla danej osoby i nalezy spac tak, zeby jak najlepiej sie wyspac.

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Tylko czemu Mojemu nie pasuje lewy bok, jak podobno najlepszy
Ale tak jak piszesz każda pewnie ma swój sposób, aczkolwiek czuję różnicę w komforcie snu teraz a np w 6 mcu. Trochu daje się we znaki 3 trymestr
Norma. U mnie tak samo. Jeszcze w czerwcu spalo mi sie super, a teraz masakra :/ Ale juz niedlugo

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że wygodniej w rożku np w nocy rozpiac i zmienić pieluche niż wydzierac ze spiworka
Trzeba miec spiworek rozpinany u dolu lub na okolo, a nie na samym srodku. Ja corke przewijam zawsze bez zdejmowania spiworka. Po prostu rozpinam sam dol, zmieniam pieluche, zasuwam dol.

Cytat:
Napisane przez krulowa Pokaż wiadomość
Jutro wizytuję, jestem ciekawa jak moja szyjka po dwóch aktywnych weekendach, ale jestem dobrej myśli, bo już mnie nie ciągnie tak w kroczu jak jeszcze z miesiąc temu...
Trzymam kciuki za jutro
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:08   #4133
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
A to tego nie wiedziałam.

Z tym miejscem w żłobku też w szoku jestem. Słyszałam, że są kolejki ale że aż tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale z żłobkami to w każdym mieście jest inaczej. Nie ma co się sugerować.



Ja na plecach czy w pozycji półsiedzącej nic nie mogę zrobić bo mały kopie, wypycha się, wali nogami tak że mnie uwiera nawet stanik. Ja nie wiem, drugi żywioł mi rośnie, ale mam wrażenie że to dziecko to prawie nie śpi. Nawet jak idę to napiepr,za

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:09   #4134
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze się z mężem przekomarzam, że zobaczymy jakie będzie imię, kto pierwszy dobiegnie do urzędu ten klepie swój typ
A i tak wiadomo,że on poleci na drugi dzień po PESEL ,a potem biegiem zająć kolejkę w żłobku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też zarejestrowaliśmy się do państwowego żłobka od razu, kiedy Synek dostał PESEL - po roku, kiedy wracałam do pracy z pozycji 700-którejś przesunął się na 400-którąś
Nie było wyjścia, trzeba było znaleźć coś prywatnie.. Nie wiem jak jest w placówce publicznej, ale nasz żłobek jest cudowny i nawet mnie nie boli prawie ta kosmiczna comiesięczna suma abonamentu

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Hej nie ogarniam ostatnio. Dzisiaj mąż kończy malowanie łazienki chyba przestraszył się skracającą szyjką i roziwerającym kanałem jeszcze tylko posprzątać, poprać i poprasować rzeczy dla Młodego ��kto pierwszy ten lepszy �� Masakra z tymi żłobkami, ledwo człowiek z porodówki wyjedzie a już trzeba miejsce zaklepywać.W Pl jeżeli jest się małżeństwem wystarczy jeden rodzic.U nas w mieście w państwowym żlobku są 24 miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma to jak dobra motywacja do pracy
U nas remont Starszaka jeszcze nie ruszony, wciąż stoją meble do wywiezienia, ale plan jest rozpocząć ostre prace w tym tygodniu. W czwartek/piątek pewnie będę obklejać wszystko pod weekendowe malowanie

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ale się dziś dziewczyny zestresowalam przez jedno pismo wrrr. Az mi brzuch stwardnial i leżę juz pol godziny.
Kurczę mam problem ze spaniem. Jak się położę na zalecanym lewym boku to mnie Mały kopie, jak na prawym to mniej ale tez kopie. Mam wrazenie ze najlepiej mi na plecach a znowu nie jest zalecane spanie na wznak... macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja staram się zasypiać na lewym boku, ale zmieniam je jak mi wygodnie. I o dziwo, w tej ciąży niewygodnie mi się śpi z moją poduchą ciążową (mam typ C) - ułożenie do snu super, ale w nocy budzę się z bólem w boku, jakby drętwienie w ciele... Jestem jednak przekonana, że do KP poducha bardzo mi się przyda
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:19   #4135
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

O muszę odgrzebać poduchę do karmienia, gdzie ja ja mam hmm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

O muszę odgrzebać poduchę do karmienia, gdzie ja ja mam hmm

Moja córka po zapisaniu była 501, ale jakimś fartem udało się dostać jak miała rok z kawałkiem bo zwolniło się miejsce w jej grupie wiekowej. Niestety jeśli dziecko nie dostanie się do roku to juz marne szanse bo potem te dzieci po prostu przechodzą z mlodszej grupy do starszej i nie ma tylu miejsc. Na pewno dużym plusem u mnie w mieście jest to,że przyjmowane są dzieci których obydwoje rodziców pracuje i odprowadzają podatki w mieście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:22   #4136
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja zmieniam raz lewy, raz prawy bok, wygodniej na prawym. Na plecach nie mogę oddychać.

Od dzisiaj wkładam nakładki na piersi wyciagajace sutki haha i piję zaparzone liście malin. Jutro u nas 32+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:31   #4137
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja dzisiaj kupiłam liście malin i zaczęłam pić. Przy córce też piłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:36   #4138
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Gemini przegina, pierwszy i ostatni raz robię zakupy w aptece internetowej. Czas pakowania 4-6 dni, wydłużony ok. Dzisiaj minęło 7 dni, a zamówienie dalej pakowane, brak profesjonalizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:54   #4139
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Gemini przegina, pierwszy i ostatni raz robię zakupy w aptece internetowej. Czas pakowania 4-6 dni, wydłużony ok. Dzisiaj minęło 7 dni, a zamówienie dalej pakowane, brak profesjonalizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje zamówienie było pakowane 11 dni, dzisiaj znów do nich pisałam i dzisiaj wysłali, jutro ma być, przepraszają bla, bla bla.

Ale serio porażka.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 21:20   #4140
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ale miałam pica z tym gemini bo zamówiłam z początkiem września i było wszystko po 2 dniach. Widzę ze teraz sporo maja zamówien i wszystko opóźnione :/ sezon choroby w pełni.


Ja po wizycie. Córcia wazy 1600 g, szyjka długa i zamknięta. Położenie miednicowe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.